Znaleziono 574 wyniki

autor: scyzor663
26 cze 2026, 10:46
Forum: Propozycje zmian układu linii
Temat: Powstańców Wielkopolskich - Mateczne
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 1138

Re: Powstańców Wielkopolskich - Mateczne


Wg mnie połączenie z Płaszowa trochę dublowałoby się z "6", która choć ma swoich pasażerów, nie jest przesadnie przeciążona.


Szczerze? Nie kupuję tego. To tak jakby powiedzieć, że 173 się dubluje z 13. Mały Płaszów to nie kilka bloków tylko ogromne osiedle porównywalne do tych "starych" z ...
autor: scyzor663
26 cze 2026, 6:10
Forum: Propozycje zmian układu linii
Temat: Powstańców Wielkopolskich - Mateczne
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 1138

Re: Powstańców Wielkopolskich - Mateczne

Powinien być jakiś autobus z Małego Płaszowa na ATW i problem relacji o której piszecie byłby rozwiązany.
autor: scyzor663
24 cze 2026, 11:45
Forum: Infrastruktura i inwestycje
Temat: Krakowska, Starowiślna
Odpowiedzi: 171
Odsłony: 130802

Re: Krakowska, Starowiślna

Rada miasta nie jest odwołana, więc on zastępuje tylko prezydenta. Takie zmiany powinny być przegłosowane przez RM bo to przecież zmiany budżetowe.
autor: scyzor663
24 cze 2026, 9:39
Forum: Infrastruktura i inwestycje
Temat: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 39973

Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory


Poza centrum Miasto unika kierowania torowisk po jezdni by tramwaje nie utykały w korkach. Rozumiem to bo to nie jest nawet kwestia lokalna - jeśli kurs utknie w jednym miejscu, to opóźnienie rzutuje na całą trasę.

Tak czy owak szkoda. Wierzę, że jeszcze uda się znaleźć jakieś rozwiązanie by ...
autor: scyzor663
24 cze 2026, 8:01
Forum: Infrastruktura i inwestycje
Temat: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 39973

Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory

Ludzie, ale ten chłop jest odklejony, co to wg za retoryka, co to za słownictwo...

A na Aleję Kijowską nawet się nie wybieram, bo tam ludzie nas nie wpuszczą i w ogóle nie ma o czym mówić.

Przez ul. Głowackiego nie przejdziemy z uwagi na dwa zabytki przy przejściu.

Rozumiem, że nie można po ...
autor: scyzor663
19 cze 2026, 7:07
Forum: Układ linii komunikacyjnych
Temat: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice
Odpowiedzi: 654
Odsłony: 516179

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Mercy pisze: 19 cze 2026, 6:35 Ma ktos moze jakies akutalizacje co z otwarciem petli autobusowej, zmianami rozkladu, otwarciem Kocmyrzowskiej? Wszystko ucichlo...
Podobno "po wakacjach". Były plotki, że na wakacje ale raczej nie sądzę żeby zdążyli. Dwa pasy mają otworzyć i uruchomić światła w poniedziałek (22.06).
autor: scyzor663
10 cze 2026, 12:30
Forum: Propozycje zmian układu linii
Temat: Nowy układ linii autobusowych po otwarciu trasy przez Meissnera
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 889

Re: Nowy układ linii autobusowych po otwarciu trasy przez Meissnera

Łukasz pisze: 10 cze 2026, 12:28 Można prosić o źródło tych informacji.
A to nie kolejny w ogóle nie policzony pomysł tego użytkownika? :D
autor: scyzor663
04 cze 2026, 20:32
Forum: Układ linii komunikacyjnych
Temat: Układ linii po otwarciu trasy Mistrzejowice - Wieczysta
Odpowiedzi: 592
Odsłony: 323174

Re: Układ linii po otwarciu trasy Mistrzejowice - Wieczysta

Kaszmir pisze: 04 cze 2026, 18:24 Acz pytanie jak to będzie, czy protesty pasażerów jeszcze coś jeszcze zmienią?
Jak zawsze wszyscy milczą. Ale na obecną chwilę to MPK akceptuje tylko takie zmiany rozkładu które mieszczą się w zakresie obsługi jedną brygadą.
autor: scyzor663
04 cze 2026, 18:11
Forum: Układ linii komunikacyjnych
Temat: Układ linii po otwarciu trasy Mistrzejowice - Wieczysta
Odpowiedzi: 592
Odsłony: 323174

Re: Układ linii po otwarciu trasy Mistrzejowice - Wieczysta

2x2 - wszystkie po jednej brygadzie + szczytówka na 232. Nie wiem ile obecnie jeździ bo tam są co kurs jakieś przebieranki. Ale wygląda na to że będzie w sumie 5 brygad całodziennych i jedna szczytowa.
autor: scyzor663
02 cze 2026, 19:38
Forum: Infrastruktura i inwestycje
Temat: Kocmyrzowska i nowa pętla Wzgórza Krzesławickie
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 23766

Re: Kocmyrzowska i nowa pętla Wzgórza Krzesławickie

Koniecznie z takimi łukami żeby wrzucić ograniczenie dla tramwajów 20km/h ;)
autor: scyzor663
31 maja 2026, 14:53
Forum: Infrastruktura i inwestycje
Temat: Metro / premetro
Odpowiedzi: 454
Odsłony: 340819

Re: Metro / premetro

Kto by się spodziewał xD

Za takie coś powinni odpowiadać karnie. Od początku uważałem że metro miało zapewnić AM drugą kadencję i nic więcej.
autor: scyzor663
28 maja 2026, 12:47
Forum: Układ linii komunikacyjnych
Temat: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice
Odpowiedzi: 654
Odsłony: 516179

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice


Uważam, że słupki Darwina 03 i 04 powinny należeć do zespołu przystankowego Jarzębiny. Raz się złapałam, że chcąc przesiąść się z tramwaju na autobus wysiadłam na Darwina, a tu 300m do przespacerowania.


To ewidentny błąd wynikający z kwestii historycznej kiedy to przystanek autobusowy był ...
autor: scyzor663
28 maja 2026, 10:25
Forum: Układ linii komunikacyjnych
Temat: Walcownia
Odpowiedzi: 334
Odsłony: 246887

Re: Walcownia

Pomiary z 2014, przystanek Mrozowa:
- kier. Walcownia: największe napełnienie 59 osób, później kilka kursów w okolicach 20-15 osób, reszta poniżej 10.
- kier. Borek: największe napełnienie 71 osób, później kilka kursów w okolicach 20-15 osób, reszta poniżej 10.
autor: scyzor663
23 maja 2026, 21:03
Forum: Układ linii komunikacyjnych
Temat: Zmiany autobusowe w rejonie Kościelnik
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 600

Re: Zmiany autobusowe w rejonie Kościelnik

Jak skrócenie 271? I kto by tym niby miał jeździć. Już bez przesady, nawet w ZTP nie pracują takie głupki żeby na to wpaść. Obstawiam wjazdy kieszeniowe co najwyżej i tyle.