Forumowe drobnostki

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Forumowe drobnostki

Post autor: Zieleńczanin » 24 mar 2020, 0:01

Witam,
Pozwoliłem sobie założyć taki temat pod różnego rodzaju minimalne "niedoróbki" forumowe ;)
Więc:
1. Stylistyka :P
- nazwa tematu: "Kujawsko-Pomorskie [stolica: Stolice: Bydgoszcz, Toruń]" - Stolice z wielkiej, a nie z małej litery + niepotrzebny wyraz stolica;
- opisy działów "Masz pytanie? Napisz tutaj!" (BTW Zmieniłbym "napisz" na "zadaj je", ale to moja opinia) oraz "Układ linii komunikacyjnych" nie są w odróżnieniu od reszty od pauzy;
2. Moje opinie:
- trochę brak mi działu o architekturze i zagospodarowaniu przestrzennym. Może warto, aby zostało subforum w dziale "Infrastruktura i inwestycje"?
- nie wiem czy jest sens dodawania wyrazu "Gmina" do nazw tematów w dziale "Układ linii komunikacyjnych", gdyż stary system i tak był w mojej opinii czytelny.
- trochę brakuje linku do Kraboka, jakdojade i TTSS.
- może warto, aby poza spamem botów wszystkie posty usunięte były przenoszone do widocznego kosza? Szczególnie jeśli chodzi o takie tematy jak o "44".
Jeśli adminka uzna, że nie ma sensu tworzyć oddzielnego tematu - proszę o przeniesienie postu.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Forumowe drobnostki

Post autor: Kaszmir » 25 mar 2020, 23:04

Zieleńczanin pisze: 24 mar 2020, 0:01- nazwa tematu: "Kujawsko-Pomorskie [stolica: Stolice: Bydgoszcz, Toruń]" - Stolice z wielkiej, a nie z małej litery + niepotrzebny wyraz stolica;
Wyraz "stolica" dodany na wszelki wypadek, by niektórzy nie pomyśleli że chodzi tylko o informacje z jednego konkretnego miasta ;)
Jesteś pewny dużej litery? Wg mnie z dużej pisze się, gdy chodzi nam o konkretne miasto i używamy tego wyrazu jako zamiennik. Np. "jadę dzisiaj do Stolicy" (czyli: jadę do Warszawy). Natomiast stolica jako określenie ogólne jest pisana z małej. Np. "które miasto jest stolicą Łódzkiego?" albo "czy do stolicy tego województwa dojadę pociągiem?" - i w takim kontekście jest tu na forum użyty ten wyraz.
Zieleńczanin pisze: 24 mar 2020, 0:01- opisy działów "Masz pytanie? Napisz tutaj!" (BTW Zmieniłbym "napisz" na "zadaj je", ale to moja opinia) oraz "Układ linii komunikacyjnych" nie są w odróżnieniu od reszty od pauzy;
O, sprawdzałem to, nie wiem jakim cudem przegapiłem :-) Dzięki, poprawione!
Zieleńczanin pisze: 24 mar 2020, 0:01- trochę brak mi działu o architekturze i zagospodarowaniu przestrzennym. Może warto, aby zostało subforum w dziale "Infrastruktura i inwestycje"?
Zdecydowanie warte rozważenia. Zrezygnowaliśmy z tego (a dokładniej: wróciliśmy do dawnego układu działów, który obowiązywał parę lat temu) bo miałem wrażenie że dział "Architektura" jest mało aktywny. Niemniej mogę mieć niesłuszne odczucia. Tu zdecydowanie przydałaby się opinia większej liczby osób.
Zieleńczanin pisze: 24 mar 2020, 0:01- nie wiem czy jest sens dodawania wyrazu "Gmina" do nazw tematów w dziale "Układ linii komunikacyjnych", gdyż stary system i tak był w mojej opinii czytelny.
Miałem dokładnie te same odczucia co Ty. Poprawione - zostawimy same nazwy.
Zieleńczanin pisze: 24 mar 2020, 0:01- może warto, aby poza spamem botów wszystkie posty usunięte były przenoszone do widocznego kosza? Szczególnie jeśli chodzi o takie tematy jak o "44".
Nie jestem pewny co masz na myśli. Temat o "44" nie zniknął, został jedynie wchłonięty do wątku "Bronowice" bo wywiązała się na tyle interesująca dyskusja, że warto to było wcielić do głównego tematu :)

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Forumowe drobnostki

Post autor: Zieleńczanin » 26 mar 2020, 11:58

Kaszmir pisze: 25 mar 2020, 23:04 Wyraz "stolica" dodany na wszelki wypadek, by niektórzy nie pomyśleli że chodzi tylko o informacje z jednego konkretnego miasta ;)
Jesteś pewny dużej litery? Wg mnie z dużej pisze się, gdy chodzi nam o konkretne miasto i używamy tego wyrazu jako zamiennik. Np. "jadę dzisiaj do Stolicy" (czyli: jadę do Warszawy). Natomiast stolica jako określenie ogólne jest pisana z małej. Np. "które miasto jest stolicą Łódzkiego?" albo "czy do stolicy tego województwa dojadę pociągiem?" - i w takim kontekście jest tu na forum użyty ten wyraz.
Chodziło mi o to, że jest zdublowany wyraz stolica (stolica: Stolice:) i wyraz "Stolice" jest napisany właśnie wielką literą (a nawet piszesz że powinien być małą :) ).
Żeby nie było wątpliwości, chodzi o coś takiego: "Kujawsko-Pomorskie [stolice: Bydgoszcz, Toruń]"
Kaszmir pisze: 25 mar 2020, 23:04 Nie jestem pewny co masz na myśli. Temat o "44" nie zniknął, został jedynie wchłonięty do wątku "Bronowice" bo wywiązała się na tyle interesująca dyskusja, że warto to było wcielić do głównego tematu :)
Ślepota moja i tyle :)
Aczkolwiek podtrzymuję opinię, że poza postami spambotów itp. usunięte posty mogłyby iść do widocznego kosza.

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Forumowe drobnostki

Post autor: Cukier » 26 mar 2020, 17:36

Ja tylko wspomnę, że nazwy województw pisze się małą literą, więc jak już to: kujawsko-pomorskie

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Forumowe drobnostki

Post autor: Kaszmir » 26 mar 2020, 23:01

Zieleńczanin pisze: 26 mar 2020, 11:58Chodziło mi o to, że jest zdublowany wyraz stolica (stolica: Stolice:) i wyraz "Stolice" jest napisany właśnie wielką literą (a nawet piszesz że powinien być małą :) ).
Cukier pisze: 26 mar 2020, 17:36 Ja tylko wspomnę, że nazwy województw pisze się małą literą, więc jak już to: kujawsko-pomorskie
Rozumiem! Poprawiłem, sprawdźcie proszę czy jest już ok.
Zieleńczanin pisze: 26 mar 2020, 11:58Aczkolwiek podtrzymuję opinię, że poza postami spambotów itp. usunięte posty mogłyby iść do widocznego kosza.
Zgadzam się :-) Nic ostatnio nie lądowało tamże.

lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 680
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Forumowe drobnostki

Post autor: lukaszpdg » 27 mar 2020, 0:04

Jeśli chodzi o forumowe drobnostki, to mam propozycję:
- w dziale Jednoślady może przykleić wątek "Infrastruktura rowerowa",
- w dziale infrastruktura i inwestycje może też przykleić wątek "Infrastruktura drogowa" lub może zmienić nazwę wątku na nazwę ulicy np. Konopnickiej, tak jak w innych tematach? viewtopic.php?f=3&t=183#p649

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Forumowe drobnostki

Post autor: Kaszmir » 27 mar 2020, 9:57

lukaszpdg pisze: 27 mar 2020, 0:04Jeśli chodzi o forumowe drobnostki, to mam propozycję:
- w dziale Jednoślady może przykleić wątek "Infrastruktura rowerowa",
- w dziale infrastruktura i inwestycje może też przykleić wątek "Infrastruktura drogowa" lub może zmienić nazwę wątku na nazwę ulicy np. Konopnickiej, tak jak w innych tematach? viewtopic.php?f=3&t=183#p649
Oba zrobione! Zmieniłem nazwę na "Konopnickiej". Gdy powstanie ogólny temat "Infrastruktura drogowa", przykleimy go tak jak zaproponowałeś.

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Forumowe drobnostki

Post autor: Cukier » 27 mar 2020, 10:42

Dlaczego mamy mieć dwa osobne działy na infrastrukturę drogową i rowerową? Pomijam fakt, że infrastruktura rowerową jest częścią tej drogowej, ale nie bardzo sobie wyobrażam rozbijanie się na wątki dotyczące infrastruktury dla samochodów, rowerów, pieszych, komunikacji zbiorowej a w każdym z nich przegląd wszystkich ulic po kolei jako osobnych tematów.

Nie ma to sensu, bo projektu przebudowy w większości przypadków dotyczą wszystkich typów infrastruktury. W dziale o jednośladach możemy dyskutować bardziej ogólnomiejskie sprawy typu wysokość krawężnika, promienie łuków, przebiegi głównych korytarzy itp.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości