Sprawy techniczne & forumowe

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1221
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne

Post autor: GoMeZz391 » 29 mar 2020, 21:22

Kaszmir pisze: 28 mar 2020, 9:49 Pasażer 0
Miłośnik 50
Znawca 100
Specjalista 200
Ekspert 500
Jak dla mnie to zwiększyć trochę limity i będzie ok.
Moje propozycje:
Pasażer 0
Miłośnik 50
Znawca 150
Specjalista 300
Ekspert 650

Kitek
Pomiarowiec
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:26

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Kitek » 30 mar 2020, 13:08

Chciałem opróżnić moje wysłane wiadomości (bo niedługo stuknie mi 300) i po zaznaczeniu wiadomości do kasacji i naciśnięciu "usuń zaznaczone" pojawia mi się komunikat: "Wysyłany formularz był nieprawidłowy. Proszę spróbować ponownie". Czy ktoś ma podobny problem?
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Zieleńczanin » 30 mar 2020, 13:53

Sprawdziłem i u mnie to samo.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5720
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Kaszmir » 31 mar 2020, 22:01

U mnie też. Popytam Adriana czy da się to jakoś poprawić.

Na szczęście jest sposób obejścia problemu - można otworzyć jakąś wiadomość i tam kliknąć "X", z prawej strony, by ją po prostu usunąć.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5720
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Kaszmir » 23 kwie 2020, 18:07

Proponujemy małą nowinkę w "Dzisiaj na mieście" - jeśli danego dnia zdarzy się coś wyjątkowego, będziemy dodawać to w nazwie tematu bo dzięki temu łatwiej będzie w przyszłości odnaleźć daną rzecz. Np. dziś pierwsze wybrzuszenie w tym roku.

Jest to eksperymentalnie - okaże się, czy się sprawdzi. Wszelkie komentarze i sugestie mile widziane!

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1399
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Sprawy techniczne

Post autor: pasazer_mobilisu » 08 maja 2020, 6:16

Coraz więcej spamu na forum, może włączycie lepsze zabezpieczenia przed botami?
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:35 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Adrian » 09 maja 2020, 14:26

Włączona ręczna weryfikacja kont.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Zieleńczanin » 03 cze 2020, 9:26

Kitek pisze: 30 mar 2020, 13:08 Chciałem opróżnić moje wysłane wiadomości (bo niedługo stuknie mi 300) i po zaznaczeniu wiadomości do kasacji i naciśnięciu "usuń zaznaczone" pojawia mi się komunikat: "Wysyłany formularz był nieprawidłowy. Proszę spróbować ponownie". Czy ktoś ma podobny problem?
Kaszmir pisze: 31 mar 2020, 22:01 Na szczęście jest sposób obejścia problemu - można otworzyć jakąś wiadomość i tam kliknąć "X", z prawej strony, by ją po prostu usunąć.
Problem nadal istnieje, patrzyłem też na pkk.info. Z usunięciem nie ma problemu, gorzej z przenoszeniem wiadomości do folderu. @Adrian może dałoby się rozszerzyć skrzynkę do powiedzmy, 500 wiadomości? Zawsze jakiś sposób na obejście problemu :) Ewentualnie można by też dodać możliwość rozszerzania we własnym zakresie, ale nie mam pojęcia czy to technicznie możliwe.

Edit: Ze względu na problem formularza musiałem zapisać kopię roboczą, bo inaczej nie mogłem wysłać posta :shock:

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Zieleńczanin » 15 lip 2020, 21:44

Szybka odpowiedź w dziale "Nasze projekty - rozdział taboru" nie jest włączona.

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Cukier » 16 lip 2020, 0:43

Proszę adminkę o pochylenie się nad kwestią cytowania selektywnego w szybkiej odpowiedzi, bo zaczynają być plagą cytaty trzykrotnie zagnieżdżone, co mnie osobiście okropnie razi po oczach i zniechęca do śledzenia dyskusji. W większości przypadków wystarczy zwykły pojedynczy cytat, ale wielu forumowiczom się spieszy, więc nie korzystają z pełnego edytora (gdzie cytowanie selektywne działa) tylko idąc na łatwiznę cytują całe posty. Odgnieżdżanie cytatów przez moderatorów to też zbyt doraźne rozwiązanie, uważam że należy uderzyć w źródło problemu.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5720
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne

Post autor: Kaszmir » 05 sie 2020, 16:06

Hej, było wspomniane na czacie jednak wrzucam też tu info: dodaliśmy maksymalny czas edycji postu - 30 minut. Jeśli po tym czasie chcielibyście coś zmienić w poście, nie ma sprawy - napiszcie do swojego ulubionego moderatora / administratora, on będzie miał taką możliwość ;) Co do pozostałych spraw:
Zieleńczanin pisze: 03 cze 2020, 9:26Z usunięciem nie ma problemu, gorzej z przenoszeniem wiadomości do folderu.
Przeczesałem Internet, wydaje się że problem wynika z niekompatybilności stylu. Jednej z nocy sprawdzałem pozostałe dwa style które mamy wbudowane, jednak problem pozostawał. Być może rozwiązanie wymagałoby zmiany stylu forum na jakiś inny - co ma swoje konsekwencje bo forum zmieni wygląd, a do tego chyba lud już się przyzwyczaił. Będę jeszcze dalej sprawdzał.
Zieleńczanin pisze: 15 lip 2020, 21:44Szybka odpowiedź w dziale "Nasze projekty - rozdział taboru" nie jest włączona.
Zrobione.
Cukier pisze: 16 lip 2020, 0:43Proszę adminkę o pochylenie się nad kwestią cytowania selektywnego w szybkiej odpowiedzi, bo zaczynają być plagą cytaty trzykrotnie zagnieżdżone, co mnie osobiście okropnie razi po oczach i zniechęca do śledzenia dyskusji. W większości przypadków wystarczy zwykły pojedynczy cytat, ale wielu forumowiczom się spieszy, więc nie korzystają z pełnego edytora (gdzie cytowanie selektywne działa) tylko idąc na łatwiznę cytują całe posty. Odgnieżdżanie cytatów przez moderatorów to też zbyt doraźne rozwiązanie, uważam że należy uderzyć w źródło problemu.
Trafna uwaga. Poszukam modów.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5720
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Regulamin Forum, ogłoszenia administracyjne

Post autor: Kaszmir » 30 wrz 2020, 18:01

Dodaliśmy funkcję "Spoiler" - aby jej użyć w poście, wystarczy napisać

Kod: Zaznacz cały

[Spoiler]...[/Spoiler]
Ukrywa ona tekst między znacznikami (czyli w miejscu ...) - może się przydać do spojlerów, historii zmian albo bardzo długich tekstów :-)

Na wniosek Zieleńczanina zmieniliśmy też nazwy subforów "Nasze projekty" na "Propozycje zmian".

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Zieleńczanin » 30 wrz 2020, 18:58

Kaszmir pisze: 30 wrz 2020, 18:01 Dodaliśmy funkcję "Spoiler" - aby jej użyć w poście, wystarczy napisać
Ukrywa ona tekst między znacznikami (czyli w miejscu ...) - może się przydać do spojlerów, historii zmian albo bardzo długich tekstów :)
Dziękuję ;)
Kaszmir pisze: 30 wrz 2020, 18:01 Na wniosek Zieleńczanina zmieniliśmy też nazwy subforów "Nasze projekty" na "Propozycje zmian".
Dodam jeszcze od siebie, że celem tej zmiany było przeniesienie tematów o nazwach "Układ tras po xxx - propozycje" do działu o propozycjach zmian.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Zieleńczanin » 25 gru 2020, 16:14

Nie każdy czyta shoutboxa, więc napiszemy i tutaj - zmotywowany przeze mnie @Adrian w ramach świątecznego prezentu sprawił, że kliknięcie w nazwę tematu przenosi do ostatniego nieprzeczytanego postu. Dzięki, Adrian! :)

tomta1
Ekspert
Posty: 648
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: tomta1 » 25 gru 2020, 21:06

…za to kliknięcie w czerwoną ikonkę obok nazwy tematu już nie przenosi do ostatniego nieprzeczytanego tematu – a przyczyną tego jest zdublowane „&view=unread#unread&view=unread#unread” w adresie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość