Sprawy techniczne & forumowe

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Adrian » 25 gru 2020, 21:53

@tomta1 dzięki, naprawione

kucyk
Ekspert
Posty: 1811
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: kucyk » 25 gru 2020, 22:48

Nie widzę żadnych pozytywów. U mnie jest odwrotnie. Naciśnięcie ostatniej wypowiedzi w danym temacie odnosi mnie do pierwszej strony i wypowiedzi tam napisanej. Jest to wkurzające. :o

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Adrian » 25 gru 2020, 22:57

Faktycznie jest jeszcze jeden bug.
Jak temat ma 2 strony, przeczytalo się wszystkie posty, kliknie w 1 stronę to przenosi do 2 strony.
Postaram się jutro coś wykombinować.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Adrian » 26 gru 2020, 13:29

kucyk pisze: 25 gru 2020, 22:48 Nie widzę żadnych pozytywów. U mnie jest odwrotnie. Naciśnięcie ostatniej wypowiedzi w danym temacie odnosi mnie do pierwszej strony i wypowiedzi tam napisanej. Jest to wkurzające. :o
Naprawione, już powinno być ok :)

kucyk
Ekspert
Posty: 1811
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: kucyk » 26 gru 2020, 14:06

Adrian pisze: 26 gru 2020, 13:29
kucyk pisze: 25 gru 2020, 22:48 Nie widzę żadnych pozytywów. U mnie jest odwrotnie. Naciśnięcie ostatniej wypowiedzi w danym temacie odnosi mnie do pierwszej strony i wypowiedzi tam napisanej. Jest to wkurzające. :o
Naprawione, już powinno być ok :)
Dzięki Serdeczne. ;)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5720
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Kaszmir » 24 lut 2021, 12:11

Lekka zmiana układu forum. Eksperymentalnie, czekamy na Wasze komentarze ;)

1) Usunęliśmy sekcję "Dla codziennych pasażerów", tamtejsze posty przenieśliśmy do tematu "Przydatnik" w dziale "Kraków w dyskusji"
viewtopic.php?f=6&t=41

2) Dział pomiarowy został przeniesiony na główną stronę forum, do sekcji "Krakowska komunikacja miejska". Dzięki temu osoby, które interesuje tylko dział "Dzisiaj na mieście", nie będą widzieć powiadomień o nowych postach z działu o pomiarach.

impuls
Ekspert
Posty: 1310
Rejestracja: 07 sie 2020, 23:05

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: impuls » 23 maja 2021, 14:07

Szanowni Moderatorzy
Proponuję z wątku Rozdział taboru - tramwaje wyciągnąć wszystkie wątki dotyczące dostawy II serii Stadlera. Założyć wątek STADLER TINA Lajkonik II Kraków.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5720
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Kaszmir » 24 maja 2021, 13:36

impuls pisze: 23 maja 2021, 14:07Szanowni Moderatorzy
Proponuję z wątku Rozdział taboru - tramwaje wyciągnąć wszystkie wątki dotyczące dostawy II serii Stadlera. Założyć wątek STADLER TINA Lajkonik II Kraków.
Zrobione!
viewtopic.php?f=5&t=998

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1399
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: pasazer_mobilisu » 05 gru 2021, 16:41

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma problem z cytowaniem fragmentów postów?

Jeszcze niedawno wybierałem "Pełny edytor i podgląd", potem zaznaczałem fragment wpisu, a następnie klikałem na przycisk cytowania i do okienka wprowadzania trafiał cytat ograniczony do zaznaczonego fragmentu. Obecnie po wykonaniu powyższych kroków wklejana jest cała wiadomość co niestety znacznie utrudnia pisanie postów.

Problem występuje u mnie na iOS na przeglądarkach Safari/Firefox/Chrome

Powyższe zgłaszałem już administracji forum, ale postanowiłem też napisać by zobaczyli wszyscy - może ktoś też ma ten problem i znalazł jakieś rozwiązanie/obejście?

Awatar użytkownika
fistaszek
Pomiarowiec
Posty: 227
Rejestracja: 06 wrz 2020, 20:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: fistaszek » 05 gru 2021, 17:31

Ja za to jeśli zaznaczam fragment i cytuję, to zapisuje jako autora autora posta, który napisał wiadomość tuż przed cytowanym :D .

tomta1
Ekspert
Posty: 648
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: tomta1 » 22 wrz 2022, 21:50

Chciałbym poruszyć temat kwestii publikowania linków do zamkniętych grup oraz nieogólnodostępnych wpisów na prywatnych profilach. Niestety często (a przynajmniej ja tak to kojarzę, więc jest to skrajnie subiektywne) zdarza się, że ktoś wrzuca na forum link do zamkniętej grupy na Facebooku z bardzo skąpym opisem tego, co link zawiera. W domyśle – ktoś kliknie w link i się wszystkiego dowie. No tylko że właśnie nie. Bo jeśli jest to zamknięta grupa lub nieogólnodostępny wpis na prywatnym profilu (a nie fanpage, otwarta grupa lub publicznie dostępny wpis na prywatnym profilu), a czytelnik forum nie ma tego szczęścia być w danej grupie/być znajomym danej osoby, to tak naprawdę nie dowie się nic. Ani w jakiej grupie pojawił się ten wpis (więc nawet nie wie, do której grupy może się dopisać, by się czegokolwiek w temacie dowiedzieć), ani czego dotyczy, ani kto go zamieścił, ani nie poczyta komentarzy, gdzie dany wątek może się rozwinął lub dookreślił. Więc czytelnik jest w 100% zdany na to, co publikujący taki wpis opublikuje.

Nie do końca wiem, w jaki sposób mogłoby to wyglądać. Na pewno zakaz publikacji linków do zamkniętych stron nie jest rozwiązaniem zasadnym, choćby dlatego, że jakaś część użytkowników forum może mieć dostęp do tego wpisu. Niemniej, wydaje mi się, że obowiązkowe winno być podanie nazwy grupy, zacytowanie wpisu (lub co najmniej tej części, której dotyka meritum sprawy poruszanej przez publikującego) oraz wskazanie jego autora.

Wpis nie ma na celu wymuszenie zmiany regulaminu, ale raczej wskazanie problemu oraz podjęcie działań zaradczych, bez względu na to, czy ich zwieńczeniem będzie kodeks dobrych praktyk forumowych, czy zmiana regulaminu.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5720
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Kaszmir » 23 wrz 2022, 11:46

Popieram. Myślę, że to w dużej mierze kwestia savoir vivre'u ;-)

Jeśli wrzuca się link do fb - warto wcześniej go otworzyć w osobnym... trybie incognito przeglądarki. Nawet jeśli na stałe jesteśmy zalogowani do fb i nie chce nam się wylogowywać, to tryb incognito nie jest zalogowany więc można sprawdzić link niczym osoba "z zewnątrz".

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: kbieniu7 » 16 lut 2023, 20:25

Czy jest możliwość chwilowego/indywidualnego zniesienia limitu 5 odnośników w jednym poście? Chciałbym do tematu o buspasach wrzucić post o propozycji infrastrukturalnej, ale żeby dobrze ją wytłumaczyć i opisać potrzebuję umieścić 7 obrazków i 6 linków do zewnętrznych stron :?

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Adrian » 16 lut 2023, 20:58

kbieniu7 pisze: 16 lut 2023, 20:25 Czy jest możliwość chwilowego/indywidualnego zniesienia limitu 5 odnośników w jednym poście? Chciałbym do tematu o buspasach wrzucić post o propozycji infrastrukturalnej, ale żeby dobrze ją wytłumaczyć i opisać potrzebuję umieścić 7 obrazków i 6 linków do zewnętrznych stron :?
Zrobione :)

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: kbieniu7 » 16 lut 2023, 21:33

Adrian pisze: 16 lut 2023, 20:58Zrobione :)
Dzięki, ale nadal nie mogę :D Próbuję wrzucić te 7 obrazków i 6 linków (razem 12) i limit wyświetla się jako 10 odnośników na post. Chyba w takim razie wspólnie liczy wszelkie adresy url.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości