Wavelo

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wavelo

Post autor: Kaszmir » 27 lut 2020, 16:40

ROWERY WAVELO NIE POWRÓCĄ JEDNAK NA KRAKOWSKIE ULICE
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... kie-ulice/
Powodem przerwania rozmów pomiędzy dwiema firmami były kwestie finansowe. Dlatego też niebiesko-żółte rowery, które na razie zgromadzono na jednym z parkingów, wkrótce wyjadą z Krakowa. W ciągu kilku dni rozpocznie się również demontaż stacji rozmieszczonych w całym mieście.
Czyli zaczyna się nieunikniony demontaż systemu. Nigdy nie byłem fanem Wavelo - w szczególności bardzo zły był brak integracji opłat z komunikacją miejską - jednak tak czy owak szkoda.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wavelo

Post autor: Kaszmir » 03 mar 2020, 12:36


divadsn
Pasażer
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2020, 23:30

Re: Wavelo

Post autor: divadsn » 04 mar 2020, 2:48

No to pięknie widać jak to wszystko działało mimo umowy, zostaję dalej przy argumencie że Wavelo upadło własną winą i głupotą.

Swoją drogą ZTP powinno było wziąć sprawę w własne ręce i rozpisać nowy przetarg na nowego dostawcę wraz z systemem "na minuty" jak przy hulajnogach, czyli rozliczając na bieżąco z karty płatniczej (a nie jak to miało miejsce w Wavelo z opłatą aktywacyjną) i limitem darmowym jako posiadacz aktywnego biletu okresowego na KKM, ewentualnie jeszcze zniżka KK na abonament miesięczny.

Tyle że tu się kłaniamy z antycznym systemem biletów okresowych MPK gdzie dostawca nie miałby szans stwierdzić czy klient ma bilet okresowy czy też nie. Jedynie tylko z mKKM może bo ma porządnie napisany backend z API dostępnym. A o Karcie Krakowskiej nawet nie mam tu co mówić, system stojący na antycznym systemie CMS do strony MPK, chyba wystarczy co nie?

Ale jakby się ktoś pytał to przecież rozkłady jazdy są od ZTP, a wcale nie na serwerze MPK, no przecież inne logo jest ;)

Edit po skończeniu artykułu:
Jeśli uda się znaleźć nowego operatora, wypożyczalnia pod nowym szyldem zostanie uruchomiona prawdopodobnie dopiero wiosną 2021 roku.
To ja podziękuje, do tego czasu na pewno jeszcze rynek UTO się rozwinie i rowery miejskie umrą śmiercią naturalną.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wavelo

Post autor: Kaszmir » 17 mar 2020, 8:46

I TY MOŻESZ KUPIĆ... KRAKOWSKI ROWER MIEJSKI
https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/k ... r-miejski/
Ostatecznie firma BikeU sprzedała wszystkie rowery prywatnemu przedsiębiorcy. Ten wystawił je właśnie na sprzedaż. Operator Wavelo do końca maja zobowiązany jest także usunąć wszystkie pozostałe w mieście stacje.
Znalazłem to ogłoszenie, na OLX. Gdyby ktoś z Was chciał sobie kupić używany rower Wavelo, kosztują 250 zł / sztukę ;)
https://www.olx.pl/oferta/wavelo-wyprze ... DZ18U.html

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości