Rowery elektryczne

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Rowery elektryczne

Post autor: Kaszmir » 15 wrz 2020, 10:15

Dzięki projektowi unijnemu Kraków nabył właśnie 50 rowerów elektrycznych.
Miasto podpisało umowę z prywatnym podmiotem, dotyczącą pilotażowego systemu miejskich rowerów elektrycznych.

Na początek rowery będzie można wypożyczyć i zwrócić na pętli tramwajowej Czerwone Maki, na Ruczaju. System ruszy najpóźniej w połowie października, a jego funkcjonowanie będzie analizowane. Od wyników pilotażu zależy, czy będzie w kolejnych miesiącach rozwijany. Po Krakowie będzie jeździć między 40 a 50 rowerów elektrycznych, w zależności od liczby serwisowanych pojazdów. Z pilotażowego programu korzystać będą mogli mieszkańcy, którzy w obrębie P+R Czerwone Maki zostawią samochód, po czym przesiądą się na „elektryka”, a potem zwrócą jednoślad w tym samym miejscu.
https://telewizja.krakow.pl/?videos=mie ... lektryczne

I jeszcze z LoveKrakow:
Rowery będzie można wypożyczyć na dzień, tydzień lub miesiąc. Szczegóły techniczne co do tego, jak będzie wyglądał system wypożyczania, nie zostały jeszcze podane.
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/miast ... 37603.html

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Rowery elektryczne

Post autor: Cukier » 15 wrz 2020, 17:18

Jak dla mnie głupio zrobione. Po co jechać z Ruczaju do centrum rowerem elektrycznym skoro jest tramwaj na wydzielonym torowisku który jako tako sensowną prędkość dojazdu do centrum ma? Jasne, nie jest to metro, ale rowerem czas wyjdzie porównywalnie.

Myślę że dużo więcej sensu miałoby to w przeciwną stronę - z Ruczaju do Skawiny dla krakowian tam pracujących. Nie ma w tej relacji tramwaju, a autobusy grzęzną w wiecznych korkach i często nie ma czym pojechać do Skawiny bo wszystkie brygady wyjechały i żadna jeszcze nie zdążyła wrócić. Odnoszę wrażenie, że Skotnicka to jedyna krakowska wylotówka która w szczycie porannym stoi w korku w obie strony, nie tylko do Krakowa.

Do tego firmy położone między torami kolejowymi a obwodnicą Skawiny nie mają żadnej sensownej komunikacji zbiorowej tylko spacery z przystanku Rzepnik po 15 minut. Tu zdecydowanie rower może stanowić atrakcyjną ofertę względem KMK. W relacji do Śródmieścia - nie sądzę, wypadnie porównywalnie.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rowery elektryczne

Post autor: Kaszmir » 16 wrz 2020, 10:43

Nie jestem pewny czy odcinek Czerwone Maki - Skawina jest dobry do testowania rowerów - brak ścieżki, a na ulicy duży ruch. Mi jeździ się bardzo źle tamtym odcinkiem.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rowery elektryczne

Post autor: Kaszmir » 16 wrz 2020, 15:25

Zostawiasz auto, bierzesz rower elektryczny. I nie dopłacasz [Rozmowa]
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zosta ... 37623.html
Dodatkowo, w przeciwieństwie do hulajnogi elektrycznej, taki rower zapewnia porcję ruchu, ponieważ silnik jedynie wspomaga jazdę, ale i tak wymaga pedałowania. Urządzenie pomaga się rozpędzić do prędkości maksymalnie 25 km/h, powyżej niej się wyłącza. Dzięki takiemu wspomaganiu zwiększa się akceptowalny dla użytkownika zasięg – w przypadku zwykłego roweru najchętniej pokonujemy odległości do 4-5 kilometrów, tutaj ten dystans rośnie dwukrotnie. Naszym zdaniem to może być bardzo atrakcyjna oferta.
Ostatecznie jednak nie 50, a 43 rowery.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Rowery elektryczne

Post autor: Zieleńczanin » 16 wrz 2020, 15:43

Kaszmir pisze: 16 wrz 2020, 10:43 Nie jestem pewny czy odcinek Czerwone Maki - Skawina jest dobry do testowania rowerów - brak ścieżki, a na ulicy duży ruch. Mi jeździ się bardzo źle tamtym odcinkiem.
W takim razie - po prostu ścieżka powinna powstać, to nie aż tak duży koszt ;)

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Rowery elektryczne

Post autor: pjetrek » 23 kwie 2022, 12:10

Bolt wprowadził od dzisiaj usługę wypożyczenia rowerów elektrycznych w Krakowie. Jednak nigdzie nie mogę trafić na cennik tej usługi? Ma ktoś jakieś informacje i jak to wypada w porównaniu do wypożyczenia hulajnogi?

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/bolt- ... 45758.html

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1807
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Rowery elektryczne

Post autor: Scania_9640 » 23 kwie 2022, 12:17

pjetrek pisze: 23 kwie 2022, 12:10 Bolt wprowadził od dzisiaj usługę wypożyczenia rowerów elektrycznych w Krakowie. Jednak nigdzie nie mogę trafić na cennik tej usługi? Ma ktoś jakieś informacje i jak to wypada w porównaniu do wypożyczenia hulajnogi?

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/bolt- ... 45758.html
Przecież napisali tam, że 50gr za minutę, hulajnoga tyle samo kosztuje, w aplikacji Bolt już są rowery.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Rowery elektryczne

Post autor: yosujiro » 23 kwie 2022, 12:21

Szkoda tylko, że w zeszłym roku tak bardzo obcięli strefę, że już nie warto z nich korzystać. Zresztą widać, że Lime i TIER już ich wygryzają, mają większe strefy i więcej hulajnóg, nie zdziwię się jak rowery też niedługo wprowadzą.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1807
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Rowery elektryczne

Post autor: Scania_9640 » 23 kwie 2022, 12:43

yosujiro pisze: 23 kwie 2022, 12:21 Szkoda tylko, że w zeszłym roku tak bardzo obcięli strefę, że już nie warto z nich korzystać. Zresztą widać, że Lime i TIER już ich wygryzają, mają większe strefy i więcej hulajnóg, nie zdziwię się jak rowery też niedługo wprowadzą.
Ale bolt ma największą strefę, od Bronowic po osiedle na Arce.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Rowery elektryczne

Post autor: yosujiro » 23 kwie 2022, 13:06

No właśnie nie ma największej od kiedy ucięli Krowodrzę i Czyżyny. TIER może nie ma aż do Arki, tylko do Centralnego, ale mają chociażby aż do Na Załęczu. Największą strefę obecnie ma Lime.

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Rowery elektryczne

Post autor: pjetrek » 23 kwie 2022, 14:11

Scania_9640 pisze: 23 kwie 2022, 12:17 Przecież napisali tam, że 50gr za minutę, hulajnoga tyle samo kosztuje, w aplikacji Bolt już są rowery.
Masz rację, jakoś kompletnie tego nie zauważyłem :shock:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości