Przystanki

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
Zieleńczanin
Moderator globalny

Re: Przystanki

Post autor: Zieleńczanin » 02 lis 2021, 20:02

I mam wrażenie, że jest ich coraz więcej (zgłaszam do ZTP/wiem że jest zgłoszone).
Słyszałem określenie "epidemia czarnych ekranów" - coś w tym jest ;)

lolek-12
Specjalista

Post autor: lolek-12 » 16 lis 2021, 22:01

Na przystanku Leśmiana kier. Chełm zamontowano automat KKM.

Awatar użytkownika
yosujiro
Znawca

Post autor: yosujiro » 17 lis 2021, 0:57

Zauważyłem dziwne zjawisko- na terenie całej starej Huty znikają z wiat liniówki. Np na Klasztornej w piątek brakowało tylko linii 193, a ostatnio widziałem, że już żadnej nie ma. I tak na wielu przystankach w tamtym rejonie. Miasto coś kombinuje, czy ktoś sobie znalazł głupie hobby?

Awatar użytkownika
yosujiro
Znawca

Post autor: yosujiro » 23 lis 2021, 14:42

Od 27.11 przystanek Plaza zmienia status i będzie "na żądanie", w zamian TAK Aleja Pokoju stanie się stałym.

Tramwajolog14
Specjalista

Post autor: Tramwajolog14 » 23 lis 2021, 14:44

yosujiro pisze:Od 27.11 przystanek Plaza zmienia status i będzie "na żądanie", w zamian TAK Aleja Pokoju stanie się stałym.
O, super! Bardzo dobrze, że ktoś o tym pomyślał.

Kitek
Pomiarowiec

Post autor: Kitek » 23 lis 2021, 14:51

yosujiro pisze: 23 lis 2021, 14:42 Od 27.11 przystanek Plaza zmienia status i będzie "na żądanie", w zamian TAK Aleja Pokoju stanie się stałym.
Szkoda, że TAKAP nie zostanie "na żądanie", zawsze to nieco usprawniłoby przejazd przez Aleję Pokoju.
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Awatar użytkownika
yosujiro
Znawca

Post autor: yosujiro » 23 lis 2021, 15:07

Akurat po wybudowaniu się bloków w okolicy, właściwie rzadko kiedy nikt nie wsiada/ wysiada, więc w tym przypadku nż jest bez sensu.

kucyk
Ekspert

Post autor: kucyk » 23 lis 2021, 16:58

yosujiro pisze: 17 lis 2021, 0:57 Zauważyłem dziwne zjawisko- na terenie całej starej Huty znikają z wiat liniówki. Np na Klasztornej w piątek brakowało tylko linii 193, a ostatnio widziałem, że już żadnej nie ma. I tak na wielu przystankach w tamtym rejonie. Miasto coś kombinuje, czy ktoś sobie znalazł głupie hobby?
Tak jest praktycznie wszędzie. Patologia w tym kraju jest na każdym kroku. Trzeba to nazwać po imieniu: wandalizm, złodziejstwo. Żadne tam hobby. :evil:

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Kontakt:

Post autor: Kaszmir » 24 lis 2021, 15:33

Wreszcie, po ponad roku czekania, zaczęto numerować przystanki. Teraz miejmy nadzieję, że MPK szybko ogarnie system i doda numerację do rozkładów jazdy, oraz że podobnie będą one dodane do wyszukiwarek internetowych.

Rewolucja przystankowa rozpoczęta!
https://krabok.wordpress.com/2021/11/24 ... ozpoczeta/
Rok temu wspominałem, że Kraków planuje – wzorem wielu innych miast – wprowadzić numerację przystanków.
W tym tygodniu zaczęto wcielać plany w życie. Numeracji doczekały się już m.in. przystanki „Wlotowa” (zdjęcie powyżej) czy „Teatr Słowackiego”. W ciągu najbliższych miesięcy, rozwiązanie to ma być wprowadzone na wszystkich przystankach w obrębie miasta.
Obrazek

pjetrek
Znawca

Post autor: pjetrek » 24 lis 2021, 22:00

Tylko, żeby teraz się nie okazało, że według różnego rodzaju aplikacji i wyszukiwarek np. pod Jubilatem nie da się przesiąść z autobusów na tramwaje, bo jedno jedzie z przystanku Jubilat 01 a drugie z przystanku Jubilat 02 :lol:

tiross
Pasażer

Post autor: tiross » 25 lis 2021, 15:40

Czy mi się tylko wydaje, czy czcionka samej nazwy też została zmieniona? Na FB widziałem zdjęcie spod Poczty Głównej i zwłaszcza litera G przykuła moją uwagę.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Kontakt:

Post autor: Kaszmir » 25 lis 2021, 15:45

W pierwszym etapie będą wymieniane nazwy na przystankach tramwajowych i autobusowych w rejonie I i II obwodnicy, a następnie ciągi komunikacyjne w kierunku Bronowic Małych, Nowego Bieżanowa, Czerwonych Maków oraz wzdłuż ul. Mogilskiej w kierunku Nowej Huty. Nowe nazwy pojawią się również na przystankach, na których zajdzie konieczność ich wymiany ze względu na występowanie usterki. Wówczas nowa tabliczka będzie już uwzględniała nową czcionkę oraz numer słupka. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w naszym rejonie nie ulegnie pogorszeniu, do końca 2021 roku umieścimy nowe nazwy z numerami na ok. 800 przystanków.
https://ztp.krakow.pl/wszystkie-aktualn ... ankow.html

PiotrDeda
Pomiarowiec

Post autor: PiotrDeda » 25 lis 2021, 17:40

Idea dobra, jeśli chodzi o wykonanie to nie podoba mi się ta mniejsza czcionka na numerach. Jakoś dziwnie to wygląda. Raczej dało się lepiej wyróżnić numer od nazwy, może gdzieś z boku? Obramowany?

kucyk
Ekspert

Post autor: kucyk » 25 lis 2021, 18:09

PiotrDeda pisze: 25 lis 2021, 17:40 Idea dobra, jeśli chodzi o wykonanie to nie podoba mi się ta mniejsza czcionka na numerach. Jakoś dziwnie to wygląda. Raczej dało się lepiej wyróżnić numer od nazwy, może gdzieś z boku? Obramowany?
A ja uważam wręcz przeciwnie. Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne? Zapewne za tym pójdzie zaraz zmiana nagrywanych zapowiadań przystanków w pojazdach itd.
Zabawne i przede wszystkim kretyńskie będzie zapowiadanie przystanków w pojazdach np. "następny przystanek Poczta główna dwa". Już widzę te rzesze szczęśliwych, zdezorientowanych pasażerów. :lol: :evil: :twisted:
Ku.wa - nie ma pieniędzy na odmrożenie (przywrócenie) częstotliwości na liniach które ze względu na pandemię kursują rzadziej albo wcale. :twisted: :twisted:

A wydajemy kasę na "fanaberie" wybranych osób, miłośników aby byli szczęśliwi bo będą mieć numerki na przystankach. :lol:
Normalnie świat się poprzewracał. :oops:
Tyle w temacie. :| :o

tiross
Pasażer

Post autor: tiross » 25 lis 2021, 18:34

PiotrDeda pisze: 25 lis 2021, 17:40 Idea dobra, jeśli chodzi o wykonanie to nie podoba mi się ta mniejsza czcionka na numerach. Jakoś dziwnie to wygląda.
Numer przystanku jest pomniejszony bo nie jest częścią nazwy przystanku. Co innego OLSZA II a co innego OLSZA II 01
Służy do numeracji peronu lub słupka przystankowego w zespole przystanków.
kucyk pisze: A ja uważam wręcz przeciwnie. Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne?
Byłem wielokrotnie w stolicy, której mieszkańcem jednak nie jestem, mnie pomogło w odnajdywaniu się podczas przesiadek.
kucyk pisze: Zapewne za tym pójdzie zaraz zmiana nagrywanych zapowiadań przystanków w pojazdach itd. Zabawne i przede wszystkim kretyńskie będzie zapowiadanie przystanków w pojazdach np. "następny przystanek Poczta główna dwa". Już widzę te rzesze szczęśliwych, zdezorientowanych pasażerów. :lol: :evil: :twisted:
Jak wspomniałem wcześniej nazwy przystanków się nie zmieniają, nie ma potrzeby zmiany nagrań, numery peronów są pomocnicze dla orientacji w terenie. W Warszawie numeracja przystanków istnieje, nie są one dodatkowo umieszczone w zapowiedziach głosowych. Bardziej w komunikatach tekstowych w przypadku objazdów, remontów itd.

ODPOWIEDZ