Przystanki

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
Mr. Passenger
Miłośnik

Re: Przystanki

Post autor: Mr. Passenger » 25 lis 2021, 20:14

Fajnie by było gdyby na przystankach przy większych skrzyżowaniach, najlepiej obok rozkładów, pojawiła się mała mapka danego węzła przesiadkowego, z podpisanymi numerami przystanków. Zawsze by to trochę ułatwiło orientację, zwłaszcza turystom i innym nowoprzyjezdnym

es.em
Pasażer

Post autor: es.em » 25 lis 2021, 20:30

kucyk pisze: 25 lis 2021, 18:09
PiotrDeda pisze: 25 lis 2021, 17:40 Idea dobra, jeśli chodzi o wykonanie to nie podoba mi się ta mniejsza czcionka na numerach. Jakoś dziwnie to wygląda. Raczej dało się lepiej wyróżnić numer od nazwy, może gdzieś z boku? Obramowany?
A ja uważam wręcz przeciwnie. Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne? Zapewne za tym pójdzie zaraz zmiana nagrywanych zapowiadań przystanków w pojazdach itd.
Zabawne i przede wszystkim kretyńskie będzie zapowiadanie przystanków w pojazdach np. "następny przystanek Poczta główna dwa". Już widzę te rzesze szczęśliwych, zdezorientowanych pasażerów. :lol: :evil: :twisted:
Ku.wa - nie ma pieniędzy na odmrożenie (przywrócenie) częstotliwości na liniach które ze względu na pandemię kursują rzadziej albo wcale. :twisted: :twisted:

A wydajemy kasę na "fanaberie" wybranych osób, miłośników aby byli szczęśliwi bo będą mieć numerki na przystankach. :lol:
Normalnie świat się poprzewracał. :oops:
Tyle w temacie. :| :o
To chyba jest trolling to co piszesz. Nikt nie będzie dodawał do zapowiedzi głosowej numeru, a koszty takiego rozwiązania są marginalne. Zdecydowanie ułatwi to korzystanie z aplikacji takich jak "Jakdojade", tak jak łatwe jest to w Warszawie. Polecam czasami wyjechać poza Bieżanów. ;)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Kontakt:

Post autor: Kaszmir » 25 lis 2021, 20:54

tiross pisze: 25 lis 2021, 18:34Numer przystanku jest pomniejszony bo nie jest częścią nazwy przystanku. Co innego OLSZA II a co innego OLSZA II 01
Służy do numeracji peronu lub słupka przystankowego w zespole przystanków.
Tak, do tego to kwestia gustu - mi akurat taka mniejsza czcionka się podoba.
kucyk pisze: 25 lis 2021, 18:09Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne?
Takie rozwiązanie stosują wszystkie większe miasta Polski. Pytasz zatem - czemu w końcu nadrabiamy za całym peletonem? Lepiej zostawać w tyle?

Jesteśmy z czymś do tyłu - źle. Próbujemy dogonić resztę cywilizacji - źle.

Polakom (niektórym) naprawdę nigdy się nie dogodzi ;)

A koszty w świetle całego budżetu są nikłe i jednorazowe. Tak jak zresztą wspomniano w komunikacie - na razie wymienią tylko w centrum, resztę będą wymieniać przy okazji.

lolek-12
Specjalista

Post autor: lolek-12 » wczoraj, 8:43

W nowym Przewoźniku Krakowskim (str. 35) MPK prezentuje statystykę o liczbie uszkodzonych elementów przystanków w I półroczu 2021. Dużo tego, szczególnie rozkładów, chociaż ta liczba wydaje się być taka nie tylko z powodu kradzieży rozkładów, a może samej zmiany rozkładów? Czasami jest tak, że godziny odjazdów się nie zmieniają, a jedynie nazwa 1 przystanku na trasie i mimo to wymieniają wszystkie rozkłady.
https://www.mpk.krakow.pl/Data/Files/_p ... ternet.pdf

Boss
Pasażer

Post autor: Boss » wczoraj, 11:01

tiross pisze: 25 lis 2021, 15:40 Czy mi się tylko wydaje, czy czcionka samej nazwy też została zmieniona? Na FB widziałem zdjęcie spod Poczty Głównej i zwłaszcza litera G przykuła moją uwagę.
Też mam takie wrażenie. Czcionka jest teraz bodajże identyczna z tą "księgową" dla numerów taborowych.

tomta1
Specjalista

Post autor: tomta1 » wczoraj, 19:08

Zgadza się, to jest dokładnie ten sam krój, co dla numerów taborowych. Tym samym następuje swego rodzaju unifikacja ;)

ODPOWIEDZ