Konopnickiej, Most Dębnicki

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 680
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków

Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: lukaszpdg » 06 mar 2020, 15:10

Kiedy z okolic Garbarni wyjedziemy na ul. Konopnickiej?
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/kiedy ... 34504.html

lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 680
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków

Most Dębnicki

Post autor: lukaszpdg » 11 sie 2021, 9:06

Miasto przymierza się do remontu mostu Dębnickiego
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/miast ... 42277.html
Szerokość się nie zmieni, most będzie wyglądał tak jak do tej pory, tylko w odnowionej wersji. Niczego nie dobudowujemy, nie montujemy oświetlenia. Największym problemem na moście jest obecnie stan dylatacji i nawierzchnia, która wymaga regularnych napraw, więc musimy ją wymienić – stwierdza Michał Pyclik.

Jeśli więc uda się zabezpieczyć na ten cel pieniądze w budżecie, można się spodziewać, że w przyszłym roku w centrum miasta czekają kierowców spore utrudnienia w ruchu.

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Most Dębnicki

Post autor: pjetrek » 11 sie 2021, 10:45

Ostatnio chyba taki większy remont był w 1998 roku, kiedy ustawiono obok most Lajkonik :)
A tym razem pewnie taką funkcję przejmie most Zwierzyniecki...

fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Konopnickiej

Post autor: fysztof » 01 paź 2021, 13:10

Wrzucam tu, bo chyba najlepiej pasuje. Taki oto projekt znalazłem w BO:
https://budzet.krakow.pl/projekty2021/3 ... narka.html
Jestem swoją drogą zaskoczony, że przy krakowskim "niedasizmie" przeszedł on pozytywnie weryfikację. Niemniej, podpisuję się obiema rękami!!! Nie wiem, kto za nim stoi - ale polecam Waszej uwadze i głosowaniu!
Zgadzam się z wnioskodawcami, że proponowany buspas może zdecydowanie poprawić konkurencyjność i atrakcyjność komunikacji miejskiej, zwłaszcza że to kluczowy ciąg autobusowy! Nie widzę dokładnych planów, ale najważniejsze jest udrożnienie Konopnickiej przed Rondem Matecznego.
Tam już teraz w godzinach szczytu mamy ~35 kursów/h (samej KMK, a do tego jeszcze dalekobieżne, busy itp.). Plany zakładają dodawanie tam kolejnych kursów KMK, np. 301 z f-15, 179 z f=7,5 zamiast obecnego f=12. W sumie to byłoby ponad 40 kursów na godzinę w szczycie!
Ile kosztów i ile brygad można oszczędzić, zapewniając sprawny przejazd. I ile tysięcy pasażerów to doceni!!!

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konopnickiej

Post autor: Kaszmir » 01 paź 2021, 13:55

Ja daję 3 pkt na głębokie rowki, natomiast 2 pójdą właśnie na buspas ;)

kucyk
Ekspert
Posty: 1820
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: kucyk » 15 lut 2023, 17:55

Prawie pół roku utrudnień. Prace rozpoczną się w lipcu:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/bez-b ... 49851.html

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: pjetrek » 05 lip 2023, 21:11

Od piątku most Dębnicki idzie do remontu... Ktoś coś wie na temat organizacji km w tym czasie? Wszystkie linie zostają, będą jakieś ograniczenia? Zmiany lokalizacji przystanków?

fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: fysztof » 05 lip 2023, 21:22

Przecież to taki drobny remont na tak mało istotnym komunikacyjnie ciągu, że ze 2-3 dni przed wprowadzaniem zmian w autobusach się coś dowiemy...
Może wzorem Mogilskiej część zmian nawet po fakcie łaskawie się ogarnie?
A wyłączając sarkazm, co do piątku najblższego, pewnie pierwsze prace nie spowodują jeszcze ograniczeń w ruchu - niemniej szacunek dla klientów nakazywałby wraz z zapowiedziami samego remontu podać przynajmniej zakladane ramy czasowe utrudnień. No ale...

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: tomta1 » 06 lip 2023, 8:06

fysztof pisze: 05 lip 2023, 21:22 A wyłączając sarkazm, co do piątku najblższego, pewnie pierwsze prace nie spowodują jeszcze ograniczeń w ruchu - niemniej szacunek dla klientów nakazywałby wraz z zapowiedziami samego remontu podać przynajmniej zakladane ramy czasowe utrudnień. No ale...
Przecież jest taka informacja, a i wcześniej w mediach społecznościowych zapowiadali to zarówno prezydent Kulig, jak również zastępca dyrektora ZDMK (filmy są w artykule, pierwszy z nich jest sprzed tygodnia).

A co do zmian w KMK – poza ewentualną korektą lokalizacji przystanków, nie wydaje mi się, by od strony organizatora KMK były jakiekolwiek zmiany w związku z tym remontem. Znacznie więcej będzie miał do zrobienia inżynier ruchu i zarządca drogi – w tym także w zakresie zmiany sygnalizacji. Przesunięcie urządzeń, względnie zasłonięcie istniejących sygnalizacji i dołożenie czasowych, wykonanie nowego projektu lub projektów (podejrzewam, że będą dwa projekty, w tym drugi na remont/przebudowę torowiska na Kościuszki, uwzględniający brak grup tramwajowych, co z całą pewnością ułatwi sterowanie i zwiększy przepustowość, choć ten drugi to raczej zrobi wykonawca drugiego zadania), przeprogramowanie istniejącej sygnalizacji (lub zaprogramowanie nowej) itd.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: Kaszmir » 06 lip 2023, 8:45

tomta1 pisze: 06 lip 2023, 8:06A co do zmian w KMK – poza ewentualną korektą lokalizacji przystanków, nie wydaje mi się, by od strony organizatora KMK były jakiekolwiek zmiany w związku z tym remontem.
Też tak zakładam, wszak trasa będzie zwężona, acz przejezdna. Pewnie będzie większy korek, acz na dojazdach do mostu i tak w sporej części są buspasy.

fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: fysztof » 06 lip 2023, 8:49

tomta1 pisze: 06 lip 2023, 8:06 Przecież jest taka informacja, a i wcześniej w mediach społecznościowych zapowiadali to zarówno prezydent Kulig, jak również zastępca dyrektora ZDMK (filmy są w artykule, pierwszy z nich jest sprzed tygodnia).
No ale jaka jest informacja...? Ja jedyną wskazówką, jaką znajduję we wszystkich przekazach jest zdanie, że "największe zmiany w organizacji ruchu drogowego planowane są na ok. 3,5 miesiąca". Brak konkretnej daty od kiedy, brak konkretnej informacji jakie to zmiany. Znów, jedyną daną jest, że zostanie utrzymane po jednym pasie ruchu. Ok - to ważne - ale naprawdę oczekiwałbym poinformowania przynajmniej:
- przede wszystkim o konkretnej dacie, od kiedy nastąpi zwężenie do jednego pasa w każdą stronę
- jak przewidziane jest utrzymanie komunikacji autobusowej (ewentualnie potwierdzenie, że w zakresie liczby kursów nic się nie zmieni)
- czy będą zmiany w układzie przystanków (lub potwierdzenie, że nic się nie zmieni)
- jak będą zorganizowane ograniczenia i zamknięcia w poszczególnych etapach - która część mostu będzie zamknięta, którędy będzie poprowadzony ruch pieszy i rowerowy, jak będą zorganizowane przejścia i przejazdy rowerowe wobec zamknięć danej strony przeprawy, jak będzie zorganizowany ruch ogólny)
Ok, wszyscy zakładamy tak jak przedmówca - ja również - że skoro są buspasy, to autobusowo nic się pewnie nie zmieni. Ale to najważniejszy ciąg autobusowy miasta, warto byłoby to oficjalnie podać! A nie zakładać... i zlewać jak zwykle.

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: suchy » 06 lip 2023, 10:45

fysztof pisze: 06 lip 2023, 8:49 No ale jaka jest informacja...? Ja jedyną wskazówką, jaką znajduję we wszystkich przekazach jest zdanie, że "największe zmiany w organizacji ruchu drogowego planowane są na ok. 3,5 miesiąca". Brak konkretnej daty od kiedy, brak konkretnej informacji jakie to zmiany. Znów, jedyną daną jest, że zostanie utrzymane po jednym pasie ruchu. Ok - to ważne - ale naprawdę oczekiwałbym poinformowania przynajmniej:
- przede wszystkim o konkretnej dacie, od kiedy nastąpi zwężenie do jednego pasa w każdą stronę
- jak przewidziane jest utrzymanie komunikacji autobusowej (ewentualnie potwierdzenie, że w zakresie liczby kursów nic się nie zmieni)
- czy będą zmiany w układzie przystanków (lub potwierdzenie, że nic się nie zmieni)
- jak będą zorganizowane ograniczenia i zamknięcia w poszczególnych etapach - która część mostu będzie zamknięta, którędy będzie poprowadzony ruch pieszy i rowerowy, jak będą zorganizowane przejścia i przejazdy rowerowe wobec zamknięć danej strony przeprawy, jak będzie zorganizowany ruch ogólny)
Ok, wszyscy zakładamy tak jak przedmówca - ja również - że skoro są buspasy, to autobusowo nic się pewnie nie zmieni. Ale to najważniejszy ciąg autobusowy miasta, warto byłoby to oficjalnie podać! A nie zakładać... i zlewać jak zwykle.
No to masz przecież wszystko podane:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/w-pia ... 51770.html

- konkretna informacja od kiedy nastąpi zwężenie - od jutra czyli 7 lipca,

- która część mostu będzie zamknięta - w pierwszej kolejności w stronę ronda Grunwaldzkiego, ruch będzie się odbywał po stronie Wawelu,

- którędy będzie prowadzony ruch pieszy i rowerowy - logika poprzedniego punktu to wskazuje ;) No chyba, że sądzisz, że zamkną tylko jezdnię w stronę Grunwaldzkiego, będą tam rozwalać asfalt, barierki - ale chodnik dla pieszych zostawią, żeby łazili obok pracujących maszyn :roll:

- zmiany w układzie przystanków - a dlaczego miałyby takowe zmiany nastąpić, skoro na moście nie ma żadnych przystanków? Gdyby cokolwiek miało się zmienić, to ZTP by o tym poinformował. Na Dębnikach przystanki znajdują się jakieś 50-100m od mostu, więc autobusy spokojnie dadzą radę przejechać z/na przeciwległy pas. O Alejach już nie wspominając, gdzie przystanki masz spooooro za skrzyżowaniem

- utrzymanie komunikacji autobusowej - ponownie, dlaczego cokolwiek miałoby się zmieniać, skoro JEDYNYM utrudnieniem będzie wyłącznie most (przed oraz za mostem masz buspasy, po których autobusy dojadą do samego zwężenia)?

fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: fysztof » 06 lip 2023, 11:23

Ok, jak wspomniałem, nie znalazłem. Naiwnie szukałem czegokolwiek na stronie ZDMK (a tu widzę tyle), ZTP czy innych oficjalnych urzędów. Rozumiem, że należy jednak porzucić resztki nadziei na oficjalne kanały? ;-)
Dzięki za pomoc! Przyznam, że trwanie tego remontu i utrzymywanie zwężenia mostu w październiku będzie zapewne katastrofalne w skutkach... Szkoda, że (zapewne przez IE) nie można było ruszyć już w czerwcu aby najdalej we wrześniu się uporać.
A co do potwierdzenia o autobusach i przystankach - jak mówię, zakładam że nic się nie zmieni... ale nieraz już mieliśmy dowody na to, że teoretycznie nie mający nic wspólnego z daną linią remont powoduje jej zawieszanie lub ograniczanie. I upieram się tylko dlatego, że to najważniejszy ciąg autobusowy w całym Krakowie. Powiedzieć jedno zdanie "Komunikacja autobusowa pozostaje pomimo remontu bez zmian" to naprawdę nie jest wielki wysiłek...
Ostatnia rzecz - dziwię się też trochę, że remont zaczyna się w piątek. Wiele osób dowie się o tym empirycznie i zapewne całe aleje i wszystkie dochodzące do niego ulice przeżyją armageddon, co z pewnością nie pozostanie bez wpływu na transport zbiorowy (zwłaszcza na arteriach dochodzących do alej czy na Konopnickiej). Dlaczego nie w sobotę - przynajmniej wejście byłoby łagodniejsze i dało szansę zorientowania się? Trochę się dziwię działaniu na zasadzie zrzucania bomby...

krakus
Znawca
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2020, 22:14

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: krakus » 07 lip 2023, 11:17

fysztof pisze: 06 lip 2023, 11:23 Ok, jak wspomniałem, nie znalazłem. Naiwnie szukałem czegokolwiek na stronie ZDMK (a tu widzę tyle), ZTP czy innych oficjalnych urzędów. Rozumiem, że należy jednak porzucić resztki nadziei na oficjalne kanały? ;-)
Dzięki za pomoc! Przyznam, że trwanie tego remontu i utrzymywanie zwężenia mostu w październiku będzie zapewne katastrofalne w skutkach... Szkoda, że (zapewne przez IE) nie można było ruszyć już w czerwcu aby najdalej we wrześniu się uporać.
A co do potwierdzenia o autobusach i przystankach - jak mówię, zakładam że nic się nie zmieni... ale nieraz już mieliśmy dowody na to, że teoretycznie nie mający nic wspólnego z daną linią remont powoduje jej zawieszanie lub ograniczanie. I upieram się tylko dlatego, że to najważniejszy ciąg autobusowy w całym Krakowie. Powiedzieć jedno zdanie "Komunikacja autobusowa pozostaje pomimo remontu bez zmian" to naprawdę nie jest wielki wysiłek...
Ostatnia rzecz - dziwię się też trochę, że remont zaczyna się w piątek. Wiele osób dowie się o tym empirycznie i zapewne całe aleje i wszystkie dochodzące do niego ulice przeżyją armageddon, co z pewnością nie pozostanie bez wpływu na transport zbiorowy (zwłaszcza na arteriach dochodzących do alej czy na Konopnickiej). Dlaczego nie w sobotę - przynajmniej wejście byłoby łagodniejsze i dało szansę zorientowania się? Trochę się dziwię działaniu na zasadzie zrzucania bomby...
Piątek to zły początek...

fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Konopnickiej, Most Dębnicki

Post autor: fysztof » 07 lip 2023, 11:46

Oj tak... tak z ciekawości wszedłem teraz na 'czynaczas' zerknąć na odjazdy autobusów z przystanku 'Rondo Grunwaldzkie 03' (czyli tego w stronę Matecznego) - aby zobaczyć, jak to jest już za mostem, jak tam docierają. Jest południe, więc już po szczycie porannym i przed najgorszym czyli popołudniowym (też zerknę).
Na ten moment z kursów, które mają gps... nie ma autobusu, który nie byłby spóźniony. Najmniejsze opóźnienia to 4 minuty, ale są i kilkunastominutowe. Wygląda to tak:
179: -5
503: -14
310: -4
173: -4
300: -10
173: -6
469: -11
424: -15
144: -4
124: -4
Ciekawe, jak to będzie po 16... No i też zastanawia mnie, skąd np. 300 ma 10 minut opóźnienia? Gdzie ono to łapie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości