Centrum bez sieci trakcyjnej

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Centrum bez sieci trakcyjnej

Post autor: fysztof » 17 lut 2021, 22:29

Kaszmir pisze: 17 lut 2021, 21:42 To nie jest tak, że urzędnicy chcą likwidować przyczepienia sieci do budynków. Jednak w świetle obowiązujących przepisów (chyba nie oczekujecie, że urzędnicy będą łamać przepisy?), przy remoncie muszą mieć zgodę właścicieli kamienic na dalsze przyczepienie.
A ja bym taki pewny nie był, że nie chcą... Bo jakiś czas temu czytałem, że jeden z właścicieli sam pytał o opcję podczepienia sieci, to go spuścili po brzytwie. Z resztą walnąć słup łatwiej. Cyk, projektant wrysuje i po sprawie. A tak to trzeba by ileś osób szukać, iluś osób pytać, ileś zgód pozyskać itp. itd. A tak - nie ma roboty, nie ma problemu.
Co do prawa, swoja drogą go nie rozumiem. Bo to, że dana kamienica stoi w centrum Krakowa daje dużo więcej korzyści, niż to że w przysłowiowej Koziej Wólce by stała... więc coś za coś. Pewnie miasto też mogłoby znaleźć środki perswazji niekoniecznie bezpośredniej, np. skoro się nie zgadzasz na podwieszenie, to zapomnij o wsparciu ze środków publicznych przy remoncie, wsparciu dla działalności w lokalach, miejscach parkingowych na chodniku przed itp;-)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5735
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Centrum bez sieci trakcyjnej

Post autor: Kaszmir » 18 lut 2021, 0:35

sorig pisze: 17 lut 2021, 21:50
Kaszmir pisze: 17 lut 2021, 21:42 To, że nawet 1000 osób online napisze że tak nie powinno być nie zmieni faktu, że taka jest rzeczywistość.
Przecież przebudowa Długiej miała miejsce nie tak dawno temu, a na całym odcinku mamy tutaj słupy. O tej ulicy była mowa, bo takich ciągów jak Starowiślna czy Kalwaryjska to nikt poważny przy takich rozważaniach nie bierze pod uwagę.
Nie jestem pewny co masz na myśli. Ja tylko odnosiłem się do faktu, czemu przy remontach tras powstają słupy i nie udaje się utrzymać podwieszenia sieci do kamienic.

PS. Długa była przebudowywana ponad 10 lat temu, w 2010.

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 374
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Centrum bez sieci trakcyjnej

Post autor: sorig » 18 lut 2021, 9:51

Kaszmir pisze: 17 lut 2021, 21:42 Nie jestem pewny co masz na myśli. Ja tylko odnosiłem się do faktu, czemu przy remontach tras powstają słupy i nie udaje się utrzymać podwieszenia sieci do kamienic.
Pisałem o całkowitej likwidacji sieci trakcyjnej (jak zresztą jest w temacie wątku), a nie zastąpieniu podwieszanej - słupami z siecią trakcyjną ;) Tak, żeby można było odtrąbić sukces, że tramwaje poruszają się bez patyków.
PS. Długa była przebudowywana ponad 10 lat temu, w 2010.
Kurcze, szybko zleciało :?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości