Wesoła

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wesoła

Post autor: Kaszmir » 28 lut 2021, 20:16

W mojej opinii - świetny tekst o Wesołej. Uświadomił mi wiele rzeczy, przede wszystkim jak duży potencjał ma ten obszar, oraz że faktycznie jest to kawał terenu w centrum miasta, której do tej pory nie istniał w świadomości nas, mieszkańców. Przyznam, że sam dopiero odkrywam Wesołą - na razie tranzytowo, rowerem przez Śniadeckich, jednak teraz mam ochotę odkryć więcej :)

Głośno myśląc - może znalazłoby się tam miejsce dla odpowiednika utraconego kompleksu z Dolnych Młynów? Kto wie?

Co do Ogrodu Botanicznego - mnie jego "nieprzechadzalność" nie martwi. I tak będzie dużo zmian na plus, dla mnie wystarczy jak będzie dało się dostać na Wesołą wzdłuż południowej granicy Ogrodu.

Wesoła. Takiej szansy nie dało sobie żadne miasto w Polsce
https://wiadomosci.onet.pl/krakow/wesol ... ny/1spclxx
Żeby w mieście było nam dobrze, potrzebna jest siatka. Niekoniecznie ulic, wystarczy siatka takich połączeń, żeby dało się przejść albo przejechać rowerem. Siatka jest piekielnie ważna, bo daje miastu dopływ energii w postaci ludzi. Źle się dzieje, kiedy jest tak rzadka, że jej nitki ciągną się setkami metrów samotnie, z żadną inną się nie krzyżując. Albo kiedy napotykają bariery nie do przejścia.

Wesoła zakonserwowała się w takim kształcie, bo cała była otoczona takimi barierami. Nasypem kolejowym, szpitalnymi gmachami i sześciopasmową obwodnicą śródmieścia. Jej otwarcie na miasto to jedno z największych wyzwań.

Bo na ten moment na Wesołą można dostać się w jednym miejscu od południa i w dwóch od północy. Od wschodu w ogóle, od zachodu na półlegalu przez szlaban pogotowia. Dziewięć hektarów jak otoczone fosą z trzema brodami, których lokalizacji większość mieszkańców nie zna. To tak jakby na Rynek Główny można było wejść dwiema ulicami zamiast jedenastoma.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości