Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

- Linie, trasy, rozkłady
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: Kaszmir » 27 mar 2021, 15:37

damian_krk2 pisze: 27 mar 2021, 14:25Według mnie niektóre z nich powinny być obsługiwane taborem przegubowym. Nie chcę sobie wyobrażać, co jak ludzie z aglomeracji za Salwatorem władują się do jednego autobusu.
Popieram. "304" też powinno być obsługiwane przegubowcami, i żadne pseudo "314" (niekursujące zresztą od roku) nic tu nie zmieniło.

damian_krk2
Ekspert
Posty: 1569
Rejestracja: 25 wrz 2020, 0:06

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: damian_krk2 » 27 mar 2021, 17:39

W przypadku 304 MPK upiera się na gabaryt pętli w Wieliczce. Tak jakby w nocy 904 w weekendy nie było przegubowe. Zresztą kilka lat temu, z tego co pamiętam na 304 były przeguby m. in. Tantusy.

Czysta hipokryzja w wydaniu krakowskim

MichalTyniec
Ekspert
Posty: 651
Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: MichalTyniec » 27 mar 2021, 17:51

Kaszmir pisze: 27 mar 2021, 15:37
damian_krk2 pisze: 27 mar 2021, 14:25Według mnie niektóre z nich powinny być obsługiwane taborem przegubowym. Nie chcę sobie wyobrażać, co jak ludzie z aglomeracji za Salwatorem władują się do jednego autobusu.
Popieram. "304" też powinno być obsługiwane przegubowcami, i żadne pseudo "314" (niekursujące zresztą od roku) nic tu nie zmieniło.
Na liniach aglo w wielu przypadkach wąskie drogi i pseudo pętle nie są dostosowane do obsługi przegubami, nawet w jakimś wywiadzie się jakiś wójt wypowiadał w tej kwestii bo w przeciwnym razie myślę że by je tam wysłali.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: Kaszmir » 27 mar 2021, 18:06

damian_krk2 pisze: 27 mar 2021, 17:39W przypadku 304 MPK upiera się na gabaryt pętli w Wieliczce. Tak jakby w nocy 904 w weekendy nie było przegubowe. Zresztą kilka lat temu, z tego co pamiętam na 304 były przeguby m. in. Tantusy.
Z tego co wiem, chodzi nie o wymiary pętli samej w sobie, a o to że przegubowce nie pomieszczą się razem z innymi liniami ("204/224/244"). W nocy "904" ma całą pętlę dla siebie, więc to inna sytuacja. Tak samo z tego co pamiętam przeguby na "304" pojawiały się głównie na Wszystkich Świętych, kiedy autobusy kursują rzadziej (więcej miejsca na pętli).

Nie mówię, że MPK na pewno ma rację, zaznaczam jedynie że powyższe nie są wg mnie dowodami ;)

ZTP miało poważne plany wysłania przegubów na "304".

lolek-12
Specjalista
Posty: 462
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:55
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: lolek-12 » 27 mar 2021, 18:10

Jeśli infrastruktura pozwoli to takie 3xx powinny być obsługiwane przegubowcami. Załóżmy, że byłaby linia 307 Skała - Kraków, tutaj przegub nie miałby problemu, a byłby wskazany w dni powszednie, gdzie w szczycie każdy bus jest zaprany po dach.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1402
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: pasazer_mobilisu » 27 mar 2021, 21:31

Lw25 pisze: 27 mar 2021, 12:38 Swoją drogą, imho te linie powinny być obsługiwane taborem podmiejskim i najlepiej by było na ich obsługę zrobić przetarg.
Byłoby najlepiej ale MPK za żadne skarby na to nie pójdzie.
Za rok czy dwa ten pojazd https://phototrans.pl/15,785189,191.html powinien być na sprzedaż, to by była prawdziwa aglorewolucja 8-)

Mr. Passenger
Znawca
Posty: 184
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: Mr. Passenger » 27 mar 2021, 23:38

Kaszmir pisze: 27 mar 2021, 18:06 Z tego co wiem, chodzi nie o wymiary pętli samej w sobie, a o to że przegubowce nie pomieszczą się razem z innymi liniami ("204/224/244"). W nocy "904" ma całą pętlę dla siebie, więc to inna sytuacja. Tak samo z tego co pamiętam przeguby na "304" pojawiały się głównie na Wszystkich Świętych, kiedy autobusy kursują rzadziej (więcej miejsca na pętli)
Jeżeli rzeczywiście tak jest to dziwi mnie że nikt jeszcze nie pomyślał o przebudowie problematycznej pętli lub wybudowaniu zupełnie nowej. Zwłaszcza że władze Wieliczki raczej zdają sobie sprawę z problemu notorycznych przepełnień w podstawowym środku transportu z centrum Krakowa. A raczej wątpię by w całej Wieliczce nie znalazło się miejsce na porządną pętlę przystosowaną pod obsługę przegubowców

prezes
Pomiarowiec
Posty: 606
Rejestracja: 25 lut 2020, 17:57

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: prezes » 27 mar 2021, 23:39

Kaszmir pisze: 24 mar 2021, 20:06 Przyczyny fatalnej synchronizacji wyjaśniłem cztery posty wyżej. W obecnym systemie nie ma jak tego lepiej zrobić, bo takie skoordynowane linie nie byłyby funkcjonalne dla gmin.
O ile rano w dni powszednie jest to w miarę zrozumiałe, że wiele osób śpieszy się do szkoły i pracy (choć autobusy i tak nie muszą jeździć stadnie), o tyle popołudniu kursy niepotrzebnie nachodzą na siebie. Nawet jeśli w danych godzinach jest wzmożone zapotrzebowanie na autobus, to można by chociaż lekko przesunąć dane kursy, aby nie odjeżdżały o tej samej porze. Wiele osób i tak czeka przed odjazdem dłuższą chwilę na przystanku (jak np. w przypadku autobusów do Liszek), a jeśli linie pokrywają się na znacznej części trasy to mniejsze przerwy między kursami mogłyby wybawić od długiego czekania tych, którzy spóźnili się na stadny odjazd swoich autobusów.

Swoją drogą obawiam się, że jeśli ta rewolucja o której mowa w tym temacie wejdzie w życie, to doprowadzi to do tego, że poszczególne kursy agloexpressów będą po prostu zostawiać pasażerów na przystankach. Szczególnie w Liszkach autobusy już wyjeżdżając z Salwatora często notują zapełnienia bliskie 100%, a jeśli zastąpimy kilka kursów jednym to będzie jeszcze gorzej.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: Kaszmir » 30 mar 2021, 18:13

prezes pisze: 27 mar 2021, 23:39O ile rano w dni powszednie jest to w miarę zrozumiałe, że wiele osób śpieszy się do szkoły i pracy (choć autobusy i tak nie muszą jeździć stadnie), o tyle popołudniu kursy niepotrzebnie nachodzą na siebie. Nawet jeśli w danych godzinach jest wzmożone zapotrzebowanie na autobus, to można by chociaż lekko przesunąć dane kursy, aby nie odjeżdżały o tej samej porze. Wiele osób i tak czeka przed odjazdem dłuższą chwilę na przystanku (jak np. w przypadku autobusów do Liszek), a jeśli linie pokrywają się na znacznej części trasy to mniejsze przerwy między kursami mogłyby wybawić od długiego czekania tych, którzy spóźnili się na stadny odjazd swoich autobusów.
Popołudniu chyba dochodzą inne kwestie. Pierwsza to praca brygad - jeśli autobus potrzebuje (z przerwą dla kierowcy) np. dwie godziny na pełne kółko, to trudno mu zrobić kursy powiedzmy co 1,5 czy co 3 godziny. A różne linie to różne trasy i tym samym inne czasy przejazdu - nawet jak o godz. 15 skoordynujemy autobusy, to potem mogą pojawić się stadnie.

Druga sprawa to koordynacje pod konkretne godziny wydarzeń. Np. częstą potrzebą popołudniu jest ułożenie rozkładu pod godziny Mszy w lokalnych kościołach, tak by ludzie mogli na nie dojechać i ew. potem wrócić. Takich przykładów jest pewnie więcej - nie zdziwiłbym się, gdyby np. były koordynacje pod koniec zmiany w urzędach, itp.

Nie zrozum mnie źle - na pewno jest wiele sytuacji, gdzie rozkłady dałoby się ułożyć lepiej, jednak nie zawsze jest to możliwe. Inna sprawa, że czasem same gminy i/albo pasażerowie blokują zmiany, z różnych względów - z tego co wiem były takie sytuacje w ostatnich latach, że ZTP coś chciało zmienić, jednak gminy nie zaakceptowały propozycji korekt.

WIK
Znawca
Posty: 147
Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: WIK » 23 kwie 2021, 19:37

Większość z was wypowiadających się na temat gmin ościennych nie zna tematu oraz ich potrzeb. Mowa tylko o KRK. Powinniśmy się w
pierwszej kolejności na tym skupić by łatwiej wejść w tematykę aglomeracyjną.
W gminie Wieliczka w ramach komunikacji wewnątrzgminnej (Komunikacja Miejska w Wieliczce; przewoźnik Wielicka Spółka Transportowa - WST) siatka połączeń jest ciągle rozwijana, z 8 linii zrobiło się 10. A w przyszłym roku planowany jest zakup autobusów elektrycznych z ładowarkami w ramach odbudowy elektromobilność Unii Europejskiej finansowanej w 100%. Wieliczka dysponuje 8- Solarisami 12 IV, 2- Solarisami 8.9LE, 2- IVECO MMI 72C.
Widać potencjał i zainteresowanie w porównaniu do innych metropolii.
Włodarze miasta planowali odkupić ziemię by poszerzyć pętlę jednak właściciel posesji się nie zgodził.
Miejsce na przeguba jest, wystarczyłoby te linie dać w miejsce zatrzymania się linii 204 bądź na przystanku końcowym (dziś tam zatrzymuje się tylko 304).
Planowany jest bilet zintegrowany WST na MPK oraz KMŁ ale nie wierzę w to pierwsze, widać jakie podejście ZTP ma do takich zadań. Po Krakowsku nie da się. 314 NIE mogło zostać skierowane do Cracovii Stadion z powodu braku miejsca a kilka miesięcy później wylądował tam Mobilis. Kłamstwo ma krótkie nogi. ZTP zależy na aglomeracji tylko z tego powodu by zmniejszyć dług nie traktując ich na równi z miejskimi. Najtańszą, wygodną i najszybszą alternatywą w Wieliczce jest SKA1 bilet tylko 4zł.

ant_sm
Specjalista
Posty: 379
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:45

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: ant_sm » 23 kwie 2021, 20:45

WIK pisze: 23 kwie 2021, 19:37 Większość z was wypowiadających się na temat gmin ościennych nie zna tematu oraz ich potrzeb. Mowa tylko o KRK. Powinniśmy się w
pierwszej kolejności na tym skupić by łatwiej wejść w tematykę aglomeracyjną.
W gminie Wieliczka w ramach komunikacji wewnątrzgminnej (Komunikacja Miejska w Wieliczce; przewoźnik Wielicka Spółka Transportowa - WST) siatka połączeń jest ciągle rozwijana, z 8 linii zrobiło się 10. A w przyszłym roku planowany jest zakup autobusów elektrycznych z ładowarkami w ramach odbudowy elektromobilność Unii Europejskiej finansowanej w 100%. Wieliczka dysponuje 8- Solarisami 12 IV, 2- Solarisami 8.9LE, 2- IVECO MMI 72C.
Widać potencjał i zainteresowanie w porównaniu do innych metropolii.
Włodarze miasta planowali odkupić ziemię by poszerzyć pętlę jednak właściciel posesji się nie zgodził.
Miejsce na przeguba jest, wystarczyłoby te linie dać w miejsce zatrzymania się linii 204 bądź na przystanku końcowym (dziś tam zatrzymuje się tylko 304).
Planowany jest bilet zintegrowany WST na MPK oraz KMŁ ale nie wierzę w to pierwsze, widać jakie podejście ZTP ma do takich zadań. Po Krakowsku nie da się. 314 NIE mogło zostać skierowane do Cracovii Stadion z powodu braku miejsca a kilka miesięcy później wylądował tam Mobilis. Kłamstwo ma krótkie nogi. ZTP zależy na aglomeracji tylko z tego powodu by zmniejszyć dług nie traktując ich na równi z miejskimi. Najtańszą, wygodną i najszybszą alternatywą w Wieliczce jest SKA1 bilet tylko 4zł.
Skoro Wieliczka stworzyła własną sieć autobusów to sama powinna wyjść z inicjatywą integracji, a z tego co wiem tego nigdy nie zrobiła. I jestem przekonany, że gdyby nie naciski społeczne mieszkańców gmina nadal nie robiłaby nic w tym zakresie, podobnie jak w kwestii rozkładów w google. Poza tym kwestia integracji rozbija się też o kwestię kasy więc jestem ciekawy co zrobią jak będą musieli znowu coś wyłożyć.

Jak dla mnie Wieliczka jest oderwana od rzeczywistości, chociażby przy okazji wypowiedzi o linii do Gdowa, w której zupełnie pomijają kwestię gminy Biskupice, która jak rozumiem ma wyczarować kasę z kapelusza, chyba że wielkoduszna gmina Wieliczka znowu sięgnie do swojej kieszeni.

Nie wiem jak linie aglo mają zmniejszyć dług skoro Kraków nie dość że płaci za cały swój odcinek to jeszcze dopłaca nie mniej niż 50% na terenie gmin. W takim układzie brak linii aglo to największa oszczędność kasy dla Krakowa :twisted:

I będąc zupełnie szczerym ciekaw jestem jak system WST będzie wyglądał za kilka lat kiedy autobus zaczną się sypać a kasy z UE nie będzie.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: Kaszmir » 23 kwie 2021, 21:55

Ok, z tego co się dowiedziałem: ZTP chciało przegubów na "304", lecz MPK powiedziało że jest problem z pojemnością pętli. Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej, niech pisze do MPK.
WIK pisze: 23 kwie 2021, 19:37Planowany jest bilet zintegrowany WST na MPK oraz KMŁ ale nie wierzę w to pierwsze, widać jakie podejście ZTP ma do takich zadań.
Parę tygodni temu dyr. Franek pisał że podjęli temat integracji taryfowej, a marzy im się objęcie tym nawet większej części województwa i innych przewoźników (auto)busowych. Zresztą dyr. Franek już w 2016, gdy o tym rozmawiałem, był zwolennikiem integracji. Do tego sami rozpoczęli temat agloexpresów i walczą z gminami o ich uruchomienie.

Tyle, że integracja nie zależy niestety w większości od Franka. Jak wspomniał ant_sm, chodzi o finanse i co gorsza - o podział dopłat między Kraków i Województwo. A tu - oprócz tego, że to Radni muszą znaleźć pieniądze w budżecie - dochodzi jeszcze polityka, zwłaszcza gdy Miasto i Województwo są rządzone przez polityków z różnych ugrupowań.
WIK pisze: 23 kwie 2021, 19:37314 NIE mogło zostać skierowane do Cracovii Stadion z powodu braku miejsca a kilka miesięcy później wylądował tam Mobilis.
A czy uwzględniłeś, że podział "192" był planowany wiele miesięcy wcześniej, więc "189" mogło mieć de facto "zarezerwowane" miejsce, już na przyszłość?

Nie słyszałem o tym, by ZTP rozważało "314" do Cracovii. Urzędnicy po prostu nie chcieli tej linii do centrum - nie mówię, że to dobra decyzja (wg mnie jest zła), jednak pojemność pętli przy Cracovii nie była tu argumentem. Gdyby chcieli, można było tę linię puścić gdziekolwiek, np. do Nowego Kleparza czy Cichego Kącika.

Jak zapłaci, to Wieliczka może mieć "314" nawet przez cały Kraków. Niepołomice chciały wydłużenia "211" z Pleszowa do Kombinatu, wzięły 100% kosztów na siebie i ówczesny ZIKiT się zgodził. A tymczasem jeszcze kilka lat temu Wieliczka dopłacała do "304" grosze, generalnie miała tę aglo za pół-darmo. Może coś się w międzyczasie zmieniło, jednak nigdzie o tym nie było info.

Zresztą plan na "314" był inny. Miało dojeżdżać do Podwawelskiego razem z "301", by na całym krakowskim odcinku dawać wspólny takt. Na zmianę trasy "301" nie zgodziły się Niepołomice.

kot_feliks
Ekspert
Posty: 972
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: kot_feliks » 24 kwie 2021, 0:10

WIK pisze: 23 kwie 2021, 19:37 W gminie Wieliczka w ramach komunikacji wewnątrzgminnej (Komunikacja Miejska w Wieliczce; przewoźnik Wielicka Spółka Transportowa - WST) siatka połączeń jest ciągle rozwijana, z 8 linii zrobiło się 10. A w przyszłym roku planowany jest zakup autobusów elektrycznych z ładowarkami w ramach odbudowy elektromobilność Unii Europejskiej finansowanej w 100%. Wieliczka dysponuje 8- Solarisami 12 IV, 2- Solarisami 8.9LE, 2- IVECO MMI 72C.
Widać potencjał i zainteresowanie w porównaniu do innych metropolii.
Super, tyle, że jeśli dobrze "wygooglałem", to korzystanie z samego WST kosztuje... 90 PLN miesięcznie (de facto miesięczny na samą Wieliczkę jest... droższy od miesięcznego na cały Krk z KK... :lol: ). Niby Wieliczka uruchamiała te autobusy aby (1) zapewnić dojazd dla mieszkańców, którzy chcą coś załatwić np. w urzędzie, (2) zapewnić dojazd do Wieliczki osobom, które następnie jadą dalej do Krk (czy to SKA, czy '304' itd.), aby nie jechały autem, ale przecież to jet totalnie nieopłacalne z punktu widzenia takich osób (2). Po co płacić 90 pln/m-c za jazdę WST, a potem kupować kolejny bilet na KMK, skoro można podjechać na wybudowane przez tę samą Wieliczkę P+R autem, nie bawiąc się w dopasowywanie życia do kursów WST...?

Tzn. fajnie, że te linie WST powstały, ale przy braku integracji taryfowej z KMK / SKA, to one realnie mogą służyć okazjonalnym przejazdom, bo ktoś np. jedzie do UG (tylko znowuż, czemu ma płacić nawet 2x3,60 PLN i czekać na autobus 1h, skoro może pojechać autem) albo do dojazdów np. dzieciaków do szkół. I być może to wyjaśnia również zawrotną frekwencję w tych liniach w innych godzinach, pokroju np. 1 osoby na kurs... Czasem wieczorem pojedzie jeszcze ktoś po %, bo akurat wraca po alko od znajomego, a że jedzie akurat autobus, to nie musi ryzykować mandatu rowerem.

Nie do końca jestem przekonany, czy taki był faktycznie cel tych linii... :mrgreen:

Wieliczka "płacze", że ludzie jadą autem do Wieliczki i traktują te obszar jako P+R, "bo jest stamtąd dobra oferta KMK do Krk". A co niby ludzie mają innego robić, skoro taryfę dla WST wymyślał "debil" i nie zintegrował jej z KMK...?

Sam pomysł z WST jest mega fajny, ale całość rozbija się imho o brak integracji z KMK. Gdyby to było zintegrowane (i taryfowo, i rozkładowo, i informacyjnie) z KMK/SKA to bajka. Jest osobny organizator - no jest, ale jest integracja na zasadzie związków np. z DE. I w DE bardzo sprawnie takie systemy funkcjonują, ale nie na zasadzie "każdy sobie robi WSZYSTKO sam". Taryfa, rozkłady, informacja pasażerska - to imho powinno być wspólne. Tabor, organizator na danym terenie itd. - ok, odrębne, ale w ramach wzajemnej współpracy. Oczywiście "taryfa wielicka" również może zostać, ale jako DODATKOWA, dla osób, które korzystają tylko z WST.

Bo tak z ciekawości policzmy, ile kosztuje obecnie potencjalnego pasażera dojazd z gminy Wieliczka (nie samej Wieliczki) do Krk, gdyby chciał to robić na "wypasie", czyli jechać tym, czym akurat wygodniej:
- miesięczny WST - 90 PLN;
- miesięczny KMK (zintegrowany) - 142 PLN;
- miesięczny SKA (zintegrowany) - 81 PLN;
... czyli razem, jakbyśmy chcieli jechać akurat tym, czym nam najwygodniej.... 313 PLN os/m-c :mrgreen:

+ nie wiem, jak w tym wszystkim umiejscowić ALD (czy to jest już w ramach miesięcznego na SKA? Czy za to się płaci oddzielnie? Jeśli tak to czemu jedna osoba ma szczęście i ma ALD, a druga musi bulić dodatkowo za WST?).

Jak nietrudno zauważyć pierwsze, co przychodzi do głowy do wywalenia z tej układanki z punktu widzenia potencjalnego pasażera - klienta, to właśnie miesięczny na WST, który jest najmniej przydatny...

lolek-12
Specjalista
Posty: 462
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:55
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Re: Komunikacja aglomeracyjna

Post autor: lolek-12 » 25 cze 2021, 10:18

Magazyn Metropolitalny - czerwiec 2021 - trochę o komunikacji i przystankach
http://metropoliakrakowska.pl/wp-conten ... Q3yumWeUP4

ant_sm
Specjalista
Posty: 379
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:45

Re: Wielka Wieś, Modlnica

Post autor: ant_sm » 11 paź 2021, 21:48

Wiem, że trochę offtop, ale...

Im dłużej się zastanawiam nad sensem tych całych agloekspresów tym bardziej dostrzegam chaotyczność działania ZTP, a przecież dyr. Franek jest nieprzerwanie na swoim stanowisku już kilka lat. Tymczasem teraz działanie wygląda tak, że "zachęcając" mieszkańców aglomeracji tworzy się linie 3xx jadące praktycznie do Centrum, natomiast mieszkańcy Krakowa (!): Tyniec, Swoszowice, Soboniowice, Stary Bieżanów, Złocień, Pleszów i wiele innych są zmuszeni wykonywać przesiadki bo dla nich są tylko linie dowozowe. Przełom był kiedy Swoszowice dostały 484, ale ostatecznie autobus ten zniknął a w jego miejsce pojawił się twór dojeżdżający tylko do Grunwaldzkiego. Nie wiem jak wy, ale dla mnie w tym wszystkim brak logiki i pewien paradoks, gdzie mieszkańcy Krakowa są traktowani po macoszemu. A przecież takie np. 169 mogłoby pojechać do Soboniowic i nawet jeśli byłyby to wszystkie kursy bez dzielenia na 169/469 to i tak pewnie wyszłoby to porównywalnie do obecnej 169+107. Tak samo mamy linie kończące w "centrum" 124 czy 114, które można by połączyć z 112/162 czy 165 zapewniając lepszy dojazd z obszarów peryferyjnych. Jasne będą wtedy bardziej narażone na korki, ale przecież już obecnie nawet takie 107 na Tuchowską przyjeżdża opóźnione z racji na korki na Trybuny Ludów, co więcej 307 czy 337 do punktualnych również nie należą, chociaż tutaj z wiadomych powodów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości