Małopolska PKS

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1231
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Małopolska PKS

Post autor: GoMeZz391 » 30 mar 2021, 10:09

Od dziś na ulice Krakowa wyjeżdża tytułowy przewożnik, kursujący na trasie Myślenice Carrefour<-->Kraków Rondo Mogilskie przez ATW.
Przystanek końcowy w Krakowie będzie na pargingu przy ul. Cystersów 15, a początkowy na Mogilskim koło starego szkieletora.

Istnieje możliwość płatności kartą jak i gotówką u przewoźnika na linii Kraków-Myślenice.

Przewożnik w swoim parku maszynowym posiada:
  • 2 OTOKARy ULSYNO ULYSO T 2019 roku
  • 1 MAN SD200 z 1984 roku
  • 1 MAN RHC444 Lion`s Coach L z 2011 roku
  • 3 MB Tourismo 17RHD z 2017 roku
  • 1 MAN SD202 z 1987 roku

W trakcie pandemii przewoźnik pod marką Yellow Bus świadczy kurs relacji Kraków Plac Centralny - Zakopane (Morskie Oko/Kuźnice). Jest to typowy rejs na jednodniową wycieczkę.

Firma istnieje od co najmniej 2005 roku, według wypowiedzi osoby powiązanej z firmą
Tom/phototrans.pl pisze:PKS to stara nazwa od 2005 roku - za dużo do zmiany [...]
Informacje stworzone na podstawie photothrans.pl oraz fp Małopolska PKS.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1402
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Małopolska PKS (Małopolska Prywatna Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o.)

Post autor: pasazer_mobilisu » 30 mar 2021, 10:24

Te starsze MANy chyba nie do złapania na tej trasie? Kilka lat temu widziałem je jeżdżące po centrum, szkoda że nie pofatygowałem się na przejażdżkę, czy one jeszcze jeżdżą?

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1231
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Małopolska PKS (Małopolska Prywatna Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o.)

Post autor: GoMeZz391 » 30 mar 2021, 10:27

pasazer_mobilisu pisze: 30 mar 2021, 10:24 Te starsze MANy chyba nie do złapania na tej trasie? Kilka lat temu widziałem je jeżdżące po centrum, szkoda że nie pofatygowałem się na przejażdżkę, czy one jeszcze jeżdżą?
Ostatni raz, gdy je widziałem to było lato 2019 w centrum miasta (AGH/UR, Hotel CRACOVIA).

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1231
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Małopolska PKS

Post autor: GoMeZz391 » 02 kwie 2021, 15:26

Pierwsze kursy już zrealizował i jak na razie można zobaczyć dużo dobrych opinii na jego fp.

Do floty przewoźnika dołączają kolejne pojazdy. Tym razem są to dwa MB Citaro LE

Na linii do Myślenic będą obowiązywały następujące rodzaje biletów:
  • bilet normalny jednoprzejazdowy 6,50PLN
  • bilety dzienne
  • bilety tygodniowe 50PLN ważny od godziny zakupu w poniedziałek, aż do niedzieli do godziny 23:59
  • bilety weekendowe
  • bilety rodzinne (2+2) (Rodzic+Dziecko do lat 18) 35PLN, bilet obowiązuje w weekendy i święta od 00:01 w sobotę do 23:59 w niedzielę, w ramach niego mamy nieograniczoną liczbę przejazdów.
  • bilety socjalne
  • bilet senior+
  • bilet grupowy
Przewoźnik dopuszcza przewóz rowerów i psów w pojeździe.
Na plus na pewno zasługuje możliwość śledzenia pojazdów na żywo: http://mpks.kiedyprzyjedzie.pl/#/ (aplikacja w fazie testów).

Przewoźnik ma jeszcze uruchomić od dnia 30.04 dwie linie jedną do Krakowa, a drugą poza.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Małopolska PKS

Post autor: Kaszmir » 02 kwie 2021, 16:48

GoMeZz391 pisze: 02 kwie 2021, 15:26Przewoźnik ma jeszcze uruchomić od dnia 30.04 dwie linie jedną do Krakowa, a drugą poza.
A nie jedną po Krakowie (typowo miejską), a drugą Kraków - aglo? Tak mi było mówione.

Tancin
Miłośnik
Posty: 82
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:11

Re: Małopolska PKS

Post autor: Tancin » 03 kwie 2021, 12:45

Według fanpage'a następne linie to: Kraków - Ojców i Kraków - Przylasek (czyli w sumie po Krakowie).

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Małopolska PKS

Post autor: Kaszmir » 03 kwie 2021, 14:36

Tancin pisze: 03 kwie 2021, 12:45Według fanpage'a następne linie to: Kraków - Ojców i Kraków - Przylasek (czyli w sumie po Krakowie).
Właśnie o takich słyszałem - czyli to się potwierdza z tego co piszesz. Acz zastanawiam się uruchomią obie, skoro ZTP planuje zorganizować linie Rekreacyjne na podobnych trasach. Może jest miejsce dla obu przewoźników, a może któryś nie wytrzyma konkurencji.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Małopolska PKS

Post autor: yosujiro » 07 lis 2021, 16:25

Wygląda na to, że MPKS niedługo uruchomi linie: Kraków- Zakopane oraz Kraków- Palenica Białczańska.
W sieci pojawiło się ogłoszenie, że szukają kierowców i te kierunki są tam wymienione.
Tak od siebie dodam, że stawki szałowe u nich nie są. Płacą 20 netto za UOP i 30 za działalność...

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Małopolska PKS

Post autor: pjetrek » 07 lis 2021, 17:29

No jeśli byłaby bezpośrednia linia z Krakowa do parkingu na Morskie Oko, to może cieszyć się sporą frekwencją... :)

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Małopolska PKS

Post autor: yosujiro » 07 lis 2021, 20:56

Do tego na fb pochwalili się nowymi zakupami na linię do Myślenic- kolejnym żółtym Citaro oraz biało niebieskim Intouro.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Małopolska PKS

Post autor: Kaszmir » 07 lis 2021, 23:58

pjetrek pisze: 07 lis 2021, 17:29No jeśli byłaby bezpośrednia linia z Krakowa do parkingu na Morskie Oko, to może cieszyć się sporą frekwencją... :)
O rety!

Jeździłbym :D

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Małopolska PKS

Post autor: yosujiro » 10 mar 2022, 20:03

Wygląda na to, że linia z Myślenic się przyjęła, sam ostatnio widywałem dobrze zapełnione autobusy już na Alejach:
Obrazek️ ZAPEŁNIENIE AUTOBUSÓW
Obrazek Drodzy Pasażerowie - w tym tygodniu już kilkukrotnie miała miejsce sytuacja, że nasz żółty autobus nie był w stanie zabrać wszystkich chętnych. Dotyczy to zazwyczaj kursów popołudniowych w kierunku Myślenic. W związku z tym chcemy napisać kilka słów wyjaśnienia.

Obrazek Przyznajemy, że jeszcze dwa miesiące temu nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie się nam martwić o niezabieralność autobusów w tak krótkim czasie. Od momentu powrotu nauki do szkół zapełnienie pojazdów w godzinach szczytu podskoczyło z ok. 30-50% do 80-100% a nawet i więcej. Cieszy nas ten fakt, jednak nie możemy sobie pozwolić, aby pasażerowie pozostawali na przystankach i oczekiwali na kolejny nasz kurs.

Obrazek W związku z tym już od początku tygodnia na bieżąco analizujemy problem. Kierowcy zgłaszają nam wszystkie przypadki nie zabrania pasażerów ze względu na brak miejsca w pojeździe. W piątek do ruchu wrócą wszystkie pojazdy niskopodłogowe, co powinno chociaż po części poprawić tę sytuację. Zwiększenie częstotliwości wiążę się z wyrobieniem nowego zezwolenia, a cała procedura trwa, więc obecnie nie możemy z punktu widzenia prawa zagęścić kursów. Do końca tego tygodnia postaramy się wypracować jakieś rozwiązanie.

Obrazek Dziękujemy Wam, że jesteście!
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1605193769

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Małopolska PKS

Post autor: Kaszmir » 11 mar 2022, 10:25

Ja się nie dziwię. Sensownie ogarnięta trasa, koordynacja z linią M2 wewnątrz Myślenic, możliwość śledzenia kursów, charakterystyczny i wyróżniający się kolor autobusów, itd. - plusy można mnożyć. Do tego właściciel jest obeznany w środowisku transportowym i wydaje się być bardzo sensowny.

Znajomy pytał mnie ostatnio jak można dojeżdżać do Myślenic i po analizie wyszło mi, że żółte autobusy są najlepszym rozwiązaniem.

Mam nadzieję, że docelowo uda się zwiększyć częstotliwość, chociaż w szczycie, tak do f15-20 :)

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Małopolska PKS

Post autor: yosujiro » 11 mar 2022, 14:55

Ja też nie jestem zdziwiony, ale jak startowali to były głosy, że z pełnowymiarowym taborem nie mają szans z busami. A zgodnie z oczekiwaniami ludzie potrzebują komfortowego przejazdu w rozsądnym takcie i cenie.

Ps: M2 to linia do Poręby, po mieście jeździ Vero ex. MPK jako linia M0


Jaky
Moderator globalny
Posty: 275
Rejestracja: 29 kwie 2021, 23:49

Re: Małopolska PKS

Post autor: Jaky » 11 mar 2022, 17:08

Obserwowałem ostatnio linie busowe do Myślenic, które jeszcze funkcjonują ostatkami sił i szczerze są już praktycznie całkowicie zaorane. Bilety droższe o około 0,5-1zł. Busy w sporej części w stanie śmierci technicznej. Mniejsza wygoda jazdy. No i to wszystko przekłada się na to, że jeździ tym już tylko mała garstka ludzi.

Natomiast dodam również, że bardzo dużym plusem Małopolska PKS jest to, że nawiązują realny kontakt z pasażerami czy to przez stronę na FB czy to przez stronę internetową. W czasie jakichś większych utrudnień są zawsze informacje na bieżąco o opóźnieniach. Poza tym często są jakieś akcje specjalne. To wszystko sprawia, że pasażerowie nie czują się oszukiwani, jak to często bywa przy przewoźnikach busowych i dzięki temu masowo się przerzucają właśnie tutaj.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości