Wszystkich Świętych 2021

- Linie, trasy, rozkłady
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5794
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Kaszmir » 02 lis 2021, 12:44

Myślę, że prościej dołożyć kursy "50" niż uruchamiać na jeden dzień linię która normalnie w święta nie kursuje.

Choć też uważam, że szkoda tych kursów niedzielnych "17", tym bardziej że oferta weekendowa od lat kuleje i w tramwajach jest pogarszana. Niestety, trasa "17" przez Koronę jest o ok. kilometr dłuższa niż przez Kapelankę, więc kursy niedziele były dawcą pockm.

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 378
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: sorig » 02 lis 2021, 13:57

Łatwiej zorganizować dodatkowe kursy "50", ale trzeba też patrzeć, gdzie występują potoki. Mogę się założyć, że wiele z tych osób na Mogilskim przesiadło się do tramwaju w kierunku Kampusu UJ na Ruczaju. Podobnie sytuacja wygląda w każdą niedzielę, a już zwłaszcza w długie weekendy. Jeśli nie ma forsy na kursowanie "17" w każdą niedzielę, to może chociaż w ostatnie dni długich weekendów. I tak są wtedy komunikaty dotyczące funkcjonowania linii podczas tych okresu, coś jest zawieszane itd.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5794
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Kaszmir » 02 lis 2021, 15:15

sorig pisze: 02 lis 2021, 13:57Mogę się założyć, że wiele z tych osób na Mogilskim przesiadło się do tramwaju w kierunku Kampusu UJ na Ruczaju.
Nie do końca rozumiem co masz na myśli, chyba że chodziło Ci o inny rejon niż Ruczaj?

Nie sądzę, by osoby jadące z pociągu na Ruczaj wybierały wędrówkę do Tunelu, potem czekanie nawet 20 minut na "50", potem wędrówkę na Mogilskim na "52", zamiast po prostu od razu podejść na "52" przy T. Słowackiego albo Lubicz.

Z Tunelu na Mogilskim jest dużo przesiadkowiczów, jednak to głównie osoby łapiące autobusy i tramwaje w kier. Huty.

impuls
Ekspert
Posty: 1324
Rejestracja: 07 sie 2020, 23:05

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: impuls » 02 lis 2021, 15:30

brovar pisze: 02 lis 2021, 8:29 Na "83" był jeszcze #RZ213, ale padł i został zamieniony na NGT8.
Tak RZ213 wczoraj na 83-02 padł po pierwszym kółku i zmieniony na RY824. A dzisiaj RZ213 padł na 52-18 przed godziną 9, widziałem jego zjazd.

Kitek
Pomiarowiec
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:26

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Kitek » 02 lis 2021, 15:32

Kaszmir pisze: 02 lis 2021, 12:44 Choć też uważam, że szkoda tych kursów niedzielnych "17", tym bardziej że oferta weekendowa od lat kuleje i w tramwajach jest pogarszana. Niestety, trasa "17" przez Koronę jest o ok. kilometr dłuższa niż przez Kapelankę, więc kursy niedziele były dawcą pockm.
Ale sytuacja się zmieniła i obecnie nie ma "6" w weekend (czy to wróci :?:), nie ma "12" (też nie wiadomo czy i kiedy wróci :?:) i też na "50" ~f=10 w niedzielę zaczyna się dopiero od około godziny 13 (dawniej od godziny 9). Na międzyszczytowe "74" udało się wygospodarować środki.
sorig pisze: 02 lis 2021, 13:57 Łatwiej zorganizować dodatkowe kursy "50", ale trzeba też patrzeć, gdzie występują potoki. Mogę się założyć, że wiele z tych osób na Mogilskim przesiadło się do tramwaju w kierunku Kampusu UJ na Ruczaju. Podobnie sytuacja wygląda w każdą niedzielę, a już zwłaszcza w długie weekendy.
Jednak w głównej mierze osoby jadące na Ruczaj idą na Teatr Słowackiego (o zgrozo, są takie osoby, które jadąc pociągiem od strony Tarnowa nie wysiadają na Płaszowie by tam łapać "11" na Ruczaj tylko jadą na Główny...)
Kaszmir pisze: 02 lis 2021, 15:15 Z Tunelu na Mogilskim jest dużo przesiadkowiczów, jednak to głównie osoby łapiące autobusy i tramwaje w kier. Huty.
Prawda, to widać codziennie i jakoś te osoby nie korzystają z innych przystanków wokół Głównego tylko idą w Tunel (znam i takie osoby, które z niezrozumiałych dla mnie przyczyn łapią "182" dopiero na Mogilskim zamiast na DGW).
Ostatnio zmieniony 02 lis 2021, 15:34 przez Kitek, łącznie zmieniany 1 raz.
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5794
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Kaszmir » 02 lis 2021, 15:33

Kitek pisze: 02 lis 2021, 15:32(o zgrozo, są takie osoby, które jadąc pociągiem od strony Tarnowa nie wysiadają na Płaszowie by tam łapać "11" na Ruczaj tylko jadą na Główny...)
Jak mają kartę na "52" bo jeżdżą nic na co dzień do centrum, to co się dziwić ;)

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 378
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: sorig » 02 lis 2021, 16:24

Kaszmir pisze: 02 lis 2021, 15:15
sorig pisze: 02 lis 2021, 13:57Mogę się założyć, że wiele z tych osób na Mogilskim przesiadło się do tramwaju w kierunku Kampusu UJ na Ruczaju.
Nie do końca rozumiem co masz na myśli, chyba że chodziło Ci o inny rejon niż Ruczaj?

Nie sądzę, by osoby jadące z pociągu na Ruczaj wybierały wędrówkę do Tunelu, potem czekanie nawet 20 minut na "50", potem wędrówkę na Mogilskim na "52", zamiast po prostu od razu podejść na "52" przy T. Słowackiego albo Lubicz.

Z Tunelu na Mogilskim jest dużo przesiadkowiczów, jednak to głównie osoby łapiące autobusy i tramwaje w kier. Huty.
Zastanawiam się po prostu, dokąd te osoby, które podjechały jeden przystanek i wg relacji @fistaszka wysiadły na Mogilskim mogły się udać. I czy jeśli na przystanek przyjechałaby "5" "17" albo "19", to też wysiadłyby na Mogilskim. Czekanie 20 minut na tramwaj w tunelu można wytłumaczyć chyba tylko przyzwyczajeniem, bo jadąc do huty i widząc że "50" odjedzie za tak długi czas ja przynajmniej wybrałbym się na piechotę na UEK/Lubicz. Sprawdzając wcześniej rozkład w aplikacji. Podobnie z każdą inną destynacją, nawet jeśli jechałbym na Kurdwanów to było jeszcze "24" i "84".

No i wydaje mi się, że podróżowały one w okolicy kampusów uczelni, bo tam najwięcej studentów mieszka, czy to w akademikach, czy mieszkaniach - stąd proponowałem uruchomienie "17". Jeśli twierdzicie że jechali do huty, to w sumie tylko przywrócenie "5" by częściowo pomogło, a no to szans nie ma - czyli każda linia byłaby jednakowo wartościowa.

es.em
Znawca
Posty: 124
Rejestracja: 02 cze 2021, 9:43

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: es.em » 02 lis 2021, 19:13

Dlaczego N8C nie wyjechały? Tzn był tylko jeden w ruchu? MPK boi się o ich sprawność?

ant_sm
Specjalista
Posty: 379
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:45

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: ant_sm » 02 lis 2021, 19:23

sorig pisze: 02 lis 2021, 16:24 Czekanie 20 minut na tramwaj w tunelu można wytłumaczyć chyba tylko przyzwyczajeniem, bo jadąc do huty i widząc że "50" odjedzie za tak długi czas ja przynajmniej wybrałbym się na piechotę na UEK/Lubicz. Sprawdzając wcześniej rozkład w aplikacji. Podobnie z każdą inną destynacją, nawet jeśli jechałbym na Kurdwanów to było jeszcze "24" i "84".
Aplikacja pokazuje Ci to co zadasz, a że jeśli wskazujesz DGT jako punkt startowy to nie ma szans żeby pokazała Ci odjazdy z UEK, chyba że dałeś opcje szybkiego połączenia. Poza tym nie wiem dlaczego niektórzy z Was wymagają znajomości od każdego corocznej siatki połączeń linii cmentarnych. Ja osobiście nie znam tras wszystkich linii aglo bo z nich nie korzystam i nie mam potrzeby. Więc taki student, który na WŚ jedzie do domu i nie jedzie na krakowskie cmentarze ma koniecznie wiedzieć, że akurat 1.11 zamiast 5 i 19 jeżdżą 81 i 85 z przystanku oddalonego o kilkaset metrów? Wybaczcie ale to nonsens.

Kitek
Pomiarowiec
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:26

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Kitek » 02 lis 2021, 20:10

Kaszmir pisze: 02 lis 2021, 15:33
Kitek pisze: 02 lis 2021, 15:32(o zgrozo, są takie osoby, które jadąc pociągiem od strony Tarnowa nie wysiadają na Płaszowie by tam łapać "11" na Ruczaj tylko jadą na Główny...)
Jak mają kartę na "52" bo jeżdżą nic na co dzień do centrum, to co się dziwić ;)
Studenci mieli semestralny, teraz większość jest wyposażona w miesięczny lub jeżdżą "na razówkach", więc mieli/mają dostęp do całej sieci.
sorig pisze: 02 lis 2021, 16:24 Jeśli twierdzicie że jechali do huty, to w sumie tylko przywrócenie "5" by częściowo pomogło, a no to szans nie ma - czyli każda linia byłaby jednakowo wartościowa.
Z reguły tak jest na Mogilskim, że osoby wysiadające z linii z Tunelu idą na przystanek w stronę Huty (większość) albo na autobusy (mniejszość).
ant_sm pisze: 02 lis 2021, 19:23 Aplikacja pokazuje Ci to co zadasz, a że jeśli wskazujesz DGT jako punkt startowy to nie ma szans żeby pokazała Ci odjazdy z UEK, chyba że dałeś opcje szybkiego połączenia. Poza tym nie wiem dlaczego niektórzy z Was wymagają znajomości od każdego corocznej siatki połączeń linii cmentarnych. Ja osobiście nie znam tras wszystkich linii aglo bo z nich nie korzystam i nie mam potrzeby. Więc taki student, który na WŚ jedzie do domu i nie jedzie na krakowskie cmentarze ma koniecznie wiedzieć, że akurat 1.11 zamiast 5 i 19 jeżdżą 81 i 85 z przystanku oddalonego o kilkaset metrów? Wybaczcie ale to nonsens.
Dokładnie to miałem na myśli pisząc o "bańce", w której niektórzy miłośnicy żyją. Naprawdę mało kto się interesuje KM poza miłośnikami i nie śledzą z zapartym tchem każdej zmiany.
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Zieleńczanin » 02 lis 2021, 20:11

Mnie osobiście zastanawia, dlaczego Krowodrzy lekką ręką zabiera się we Wszystkich Świętych 40% kursów tramwajowych. Już chociażby z tego powodu przydałoby się wzmocnić jakkolwiek relację Krowodrza - Tunel - hmm, może "5" na trasie do Wieczystej? Obsługa GT8N, raczej wiele więcej potrzebne by nie było.

judash
Ekspert
Posty: 603
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: judash » 02 lis 2021, 21:41

Prosty manewr z "5". Od 19:00 z "85" powinno znów zmieniać się w "5". Kto o 21 jedzie na cmentarz nawet we Wszystkich Świętych!

judash
Ekspert
Posty: 603
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: judash » 02 lis 2021, 21:48

Zostawiwszy "888" w spokoju, to w przyszłym roku "872" powinno zostać skasowane i zmienione na nową linię "808", która jechać mogłaby taką trasą, aby "zahaczyć" o nowe rejony umożliwiające bezpośredni dojazd do Cmentarza Batowickiego. Mam tu na myśli marszrutę Bronowice Małe - Balicka - Bronowicka - Rydla - Radzikowskiego - Wybickiego - Łokietka - Batalionu Skała - Wyki - Pachońskiego - Górnickiego - Siewna - 29 Listopada - Dobrego Pasterza - Strzelców - Powstańców - Cmentarz Batowicki
Dojazd do nekropolii zyskują "stare" Bronowice, południowa część Azorów, Prądnik Biały i Górka Narodowa.
Ze "172" można się przesiąść bez problemu na "805" jeżdżące co chwilę.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1813
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Scania_9640 » 02 lis 2021, 22:23

judash pisze: 02 lis 2021, 21:48 Zostawiwszy "888" w spokoju, to w przyszłym roku "872" powinno zostać skasowane i zmienione na nową linię "808", która jechać mogłaby taką trasą, aby "zahaczyć" o nowe rejony umożliwiające bezpośredni dojazd do Cmentarza Batowickiego. Mam tu na myśli marszrutę Bronowice Małe - Balicka - Bronowicka - Rydla - Radzikowskiego - Wybickiego - Łokietka - Batalionu Skała - Wyki - Pachońskiego - Górnickiego - Siewna - 29 Listopada - Dobrego Pasterza - Strzelców - Powstańców - Cmentarz Batowicki
Dojazd do nekropolii zyskują "stare" Bronowice, południowa część Azorów, Prądnik Biały i Górka Narodowa.
Ze "172" można się przesiąść bez problemu na "805" jeżdżące co chwilę.
Trasa dość słaba jak na przeguba, i jeśli byłaby potrzeba żeby jeździły tamtędy 8xx to coś by pewnie skierowali, albo zrobili nową linię + Pachońskiego jest jednokierunkowa i wątpię żeby za rok to się zmieniło.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5794
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wszystkich Świętych 2021

Post autor: Kaszmir » 03 lis 2021, 10:09

sorig pisze: 02 lis 2021, 16:24No i wydaje mi się, że podróżowały one w okolicy kampusów uczelni, bo tam najwięcej studentów mieszka, czy to w akademikach, czy mieszkaniach - stąd proponowałem uruchomienie "17".
Myślę, że studenci z Ruczaju wybierają jednak podejście na "52", a jeśli ktoś chce podjechać, to lepsze opcje są na Dw. Gł. Zachód: "3" (do Poczty Głównej) czy "179" (do R. Grunwaldzkiego). Gdy była "17" w niedziele, oczywiście sporo osób wybierało ją - potoki się rozkładały, zależnie co pierwsze jechało, "17" czy "52".
ant_sm pisze: 02 lis 2021, 19:23Poza tym nie wiem dlaczego niektórzy z Was wymagają znajomości od każdego corocznej siatki połączeń linii cmentarnych. Ja osobiście nie znam tras wszystkich linii aglo bo z nich nie korzystam i nie mam potrzeby. Więc taki student, który na WŚ jedzie do domu i nie jedzie na krakowskie cmentarze ma koniecznie wiedzieć, że akurat 1.11 zamiast 5 i 19 jeżdżą 81 i 85 z przystanku oddalonego o kilkaset metrów? Wybaczcie ale to nonsens.
Myślę, że nikt nie wymaga znajomości całej siatki czy wszystkich linii cmentarnych. Zgodzę się z Wami, że zwykły pasażer nie śledzi z wypiekami na twarzy każdej zmiany km.

Z drugiej strony, układ linii na swojej trasie jednak wypada znać, również przy zmianach. Jeśli np. na czas remontu przekierują "19" przez Pawią, to też nie będziemy oczekiwać że ktoś ogarnie że ma tramwaj na sąsiednim przystanku?

Tym bardziej, że w komunikatach ZTP specjalnie podało, obok informacji o zawieszeniu "5" i "19", że w zamian są linie "85" i "81". Wystarczyło więc przeczytać fragment komunikatu o swojej linii i potem sprawdzić trasę danego "8x". Nie licząc osób które faktycznie chciały skorzystać z "50", podejrzewam że spora część reszty tłumu jest sama sobie winna - zamiast sprawdzić rozkłady i komunikat, po prostu stali i czekali na tramwaj.

Choć na pewno jeszcze bardziej pomogłoby wspomniane przeze mnie dodanie na karteczkach zasłaniających rozkłady "5" i "19", że w zamian są linie "8x". Chyba że było to napisane?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości