Przystanki

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
kucyk
Ekspert
Posty: 1820
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Przystanki

Post autor: kucyk » 25 lis 2021, 18:09

PiotrDeda pisze: 25 lis 2021, 17:40 Idea dobra, jeśli chodzi o wykonanie to nie podoba mi się ta mniejsza czcionka na numerach. Jakoś dziwnie to wygląda. Raczej dało się lepiej wyróżnić numer od nazwy, może gdzieś z boku? Obramowany?
A ja uważam wręcz przeciwnie. Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne? Zapewne za tym pójdzie zaraz zmiana nagrywanych zapowiadań przystanków w pojazdach itd.
Zabawne i przede wszystkim kretyńskie będzie zapowiadanie przystanków w pojazdach np. "następny przystanek Poczta główna dwa". Już widzę te rzesze szczęśliwych, zdezorientowanych pasażerów. :lol: :evil: :twisted:
Ku.wa - nie ma pieniędzy na odmrożenie (przywrócenie) częstotliwości na liniach które ze względu na pandemię kursują rzadziej albo wcale. :twisted: :twisted:

A wydajemy kasę na "fanaberie" wybranych osób, miłośników aby byli szczęśliwi bo będą mieć numerki na przystankach. :lol:
Normalnie świat się poprzewracał. :oops:
Tyle w temacie. :| :o

tiross
Miłośnik
Posty: 54
Rejestracja: 19 lut 2020, 15:30
Lokalizacja: IV Prądnik Biały - Prądnik Biały Zachód

Re: Przystanki

Post autor: tiross » 25 lis 2021, 18:34

PiotrDeda pisze: 25 lis 2021, 17:40 Idea dobra, jeśli chodzi o wykonanie to nie podoba mi się ta mniejsza czcionka na numerach. Jakoś dziwnie to wygląda.
Numer przystanku jest pomniejszony bo nie jest częścią nazwy przystanku. Co innego OLSZA II a co innego OLSZA II 01
Służy do numeracji peronu lub słupka przystankowego w zespole przystanków.
kucyk pisze: A ja uważam wręcz przeciwnie. Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne?
Byłem wielokrotnie w stolicy, której mieszkańcem jednak nie jestem, mnie pomogło w odnajdywaniu się podczas przesiadek.
kucyk pisze: Zapewne za tym pójdzie zaraz zmiana nagrywanych zapowiadań przystanków w pojazdach itd. Zabawne i przede wszystkim kretyńskie będzie zapowiadanie przystanków w pojazdach np. "następny przystanek Poczta główna dwa". Już widzę te rzesze szczęśliwych, zdezorientowanych pasażerów. :lol: :evil: :twisted:
Jak wspomniałem wcześniej nazwy przystanków się nie zmieniają, nie ma potrzeby zmiany nagrań, numery peronów są pomocnicze dla orientacji w terenie. W Warszawie numeracja przystanków istnieje, nie są one dodatkowo umieszczone w zapowiedziach głosowych. Bardziej w komunikatach tekstowych w przypadku objazdów, remontów itd.

Mr. Passenger
Znawca
Posty: 184
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Przystanki

Post autor: Mr. Passenger » 25 lis 2021, 20:14

Fajnie by było gdyby na przystankach przy większych skrzyżowaniach, najlepiej obok rozkładów, pojawiła się mała mapka danego węzła przesiadkowego, z podpisanymi numerami przystanków. Zawsze by to trochę ułatwiło orientację, zwłaszcza turystom i innym nowoprzyjezdnym

es.em
Znawca
Posty: 124
Rejestracja: 02 cze 2021, 9:43

Re: Przystanki

Post autor: es.em » 25 lis 2021, 20:30

kucyk pisze: 25 lis 2021, 18:09
PiotrDeda pisze: 25 lis 2021, 17:40 Idea dobra, jeśli chodzi o wykonanie to nie podoba mi się ta mniejsza czcionka na numerach. Jakoś dziwnie to wygląda. Raczej dało się lepiej wyróżnić numer od nazwy, może gdzieś z boku? Obramowany?
A ja uważam wręcz przeciwnie. Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne? Zapewne za tym pójdzie zaraz zmiana nagrywanych zapowiadań przystanków w pojazdach itd.
Zabawne i przede wszystkim kretyńskie będzie zapowiadanie przystanków w pojazdach np. "następny przystanek Poczta główna dwa". Już widzę te rzesze szczęśliwych, zdezorientowanych pasażerów. :lol: :evil: :twisted:
Ku.wa - nie ma pieniędzy na odmrożenie (przywrócenie) częstotliwości na liniach które ze względu na pandemię kursują rzadziej albo wcale. :twisted: :twisted:

A wydajemy kasę na "fanaberie" wybranych osób, miłośników aby byli szczęśliwi bo będą mieć numerki na przystankach. :lol:
Normalnie świat się poprzewracał. :oops:
Tyle w temacie. :| :o
To chyba jest trolling to co piszesz. Nikt nie będzie dodawał do zapowiedzi głosowej numeru, a koszty takiego rozwiązania są marginalne. Zdecydowanie ułatwi to korzystanie z aplikacji takich jak "Jakdojade", tak jak łatwe jest to w Warszawie. Polecam czasami wyjechać poza Bieżanów. ;)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kaszmir » 25 lis 2021, 20:54

tiross pisze: 25 lis 2021, 18:34Numer przystanku jest pomniejszony bo nie jest częścią nazwy przystanku. Co innego OLSZA II a co innego OLSZA II 01
Służy do numeracji peronu lub słupka przystankowego w zespole przystanków.
Tak, do tego to kwestia gustu - mi akurat taka mniejsza czcionka się podoba.
kucyk pisze: 25 lis 2021, 18:09Czy naprawdę nie mamy w Krakowie na co wydawać pieniędzy tylko na numerację przystanków? :x
Komu to do cholery potrzebne?
Takie rozwiązanie stosują wszystkie większe miasta Polski. Pytasz zatem - czemu w końcu nadrabiamy za całym peletonem? Lepiej zostawać w tyle?

Jesteśmy z czymś do tyłu - źle. Próbujemy dogonić resztę cywilizacji - źle.

Polakom (niektórym) naprawdę nigdy się nie dogodzi ;)

A koszty w świetle całego budżetu są nikłe i jednorazowe. Tak jak zresztą wspomniano w komunikacie - na razie wymienią tylko w centrum, resztę będą wymieniać przy okazji.

lolek-12
Specjalista
Posty: 462
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:55
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Re: Przystanki

Post autor: lolek-12 » 26 lis 2021, 8:43

W nowym Przewoźniku Krakowskim (str. 35) MPK prezentuje statystykę o liczbie uszkodzonych elementów przystanków w I półroczu 2021. Dużo tego, szczególnie rozkładów, chociaż ta liczba wydaje się być taka nie tylko z powodu kradzieży rozkładów, a może samej zmiany rozkładów? Czasami jest tak, że godziny odjazdów się nie zmieniają, a jedynie nazwa 1 przystanku na trasie i mimo to wymieniają wszystkie rozkłady.
https://www.mpk.krakow.pl/Data/Files/_p ... ternet.pdf

Boss
Pasażer
Posty: 6
Rejestracja: 05 sty 2021, 16:38

Re: Przystanki

Post autor: Boss » 26 lis 2021, 11:01

tiross pisze: 25 lis 2021, 15:40 Czy mi się tylko wydaje, czy czcionka samej nazwy też została zmieniona? Na FB widziałem zdjęcie spod Poczty Głównej i zwłaszcza litera G przykuła moją uwagę.
Też mam takie wrażenie. Czcionka jest teraz bodajże identyczna z tą "księgową" dla numerów taborowych.

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Przystanki

Post autor: tomta1 » 26 lis 2021, 19:08

Zgadza się, to jest dokładnie ten sam krój, co dla numerów taborowych. Tym samym następuje swego rodzaju unifikacja ;)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kaszmir » 28 lis 2021, 9:57

Kitek pisze: 23 lis 2021, 14:51Szkoda, że TAKAP nie zostanie "na żądanie", zawsze to nieco usprawniłoby przejazd przez Aleję Pokoju.
Właśnie zastanawiam się, czy te zmiany nie oznaczają, że docelowo będzie się jechało jeszcze wolniej przez al. Pokoju. Przystanek przy Tauron Arenie raczej zostanie już jako stały. A centrum handlowe możliwe, że kiedyś wróci - znajdzie nowego najemcę. W Krakowie to raczej tylko kwestia czasu. I wtedy przystanek przy Plazie znów stanie się stały i w efekcie - zamiast jednego n/ż, oba będą stałe.

Tramwajolog14
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 22 lis 2020, 23:01
Lokalizacja: Kraków, Grzegórzki

Re: Przystanki

Post autor: Tramwajolog14 » 28 lis 2021, 10:26

Kaszmir pisze:Właśnie zastanawiam się, czy te zmiany nie oznaczają, że docelowo będzie się jechało jeszcze wolniej przez al. Pokoju. Przystanek przy Tauron Arenie raczej zostanie już jako stały. A centrum handlowe możliwe, że kiedyś wróci - znajdzie nowego najemcę. W Krakowie to raczej tylko kwestia czasu. I wtedy przystanek przy Plazie znów stanie się stały i w efekcie - zamiast jednego n/ż, oba będą stałe.
Tak naprawdę to teraz właśnie tak było, że były dwa stałe, bo na Tauron Arenie naprawdę rzadko tramwaj się nie zatrzymywał. Wybudowały się wokół bloki i pasażerów przybyło. Dobrze, że zamienili statusy tych przystanków.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1014
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Przystanki

Post autor: yosujiro » 28 lis 2021, 12:17

Kaszmir pisze:
Kitek pisze: 23 lis 2021, 14:51Szkoda, że TAKAP nie zostanie "na żądanie", zawsze to nieco usprawniłoby przejazd przez Aleję Pokoju.
Właśnie zastanawiam się, czy te zmiany nie oznaczają, że docelowo będzie się jechało jeszcze wolniej przez al. Pokoju. Przystanek przy Tauron Arenie raczej zostanie już jako stały. A centrum handlowe możliwe, że kiedyś wróci - znajdzie nowego najemcę. W Krakowie to raczej tylko kwestia czasu. I wtedy przystanek przy Plazie znów stanie się stały i w efekcie - zamiast jednego n/ż, oba będą stałe.
Podobno w związku z tym, że koło EXPO powstaje duże centrum handlowe, a już przecież jest obok M1, to nie ma chętnych na zakup w celach handlowych, tylko deweloperzy, którzy chcą tam kolejne bloki postawić. Tak czy tak pewnie długo n/ż nie będzie Obrazek

kot_feliks
Ekspert
Posty: 972
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Przystanki

Post autor: kot_feliks » 28 lis 2021, 13:35

Tylko w przypadku bloków, tam jest jeszcze MPZP do zmiany ;) I dlatego to wszystko tak stoi i stoi. Był jeszcze pomysł przerobienia tego na biurowiec, ale to chyba Jeszce bardziej karkołomne od zburzenia -> zmiany MPZP -> budowy bloków.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kaszmir » 28 lis 2021, 13:54

Swoją drogą, przystanki "Plaza" i "Tauron Arena al. Pokoju" są tuż obok siebie. Marzy mi się by urzędnicy wykorzystali okazję i połączyli oba przystanki. Zawsze byłoby to lekkie przyspieszenie tramwajów na tym ciągu.

No, jednak okazja pewnie przepadła wraz z przebudową całego skrzyżowania al. Pokoju / Lema.

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Przystanki

Post autor: tomta1 » 28 lis 2021, 15:47

kot_feliks pisze: 28 lis 2021, 13:35 Tylko w przypadku bloków, tam jest jeszcze MPZP do zmiany ;) I dlatego to wszystko tak stoi i stoi. Był jeszcze pomysł przerobienia tego na biurowiec, ale to chyba Jeszce bardziej karkołomne od zburzenia -> zmiany MPZP -> budowy bloków.
Tam nie tylko MPZP byłby do zmiany, ale i studium. Bo w studium jest to teren pod handel. Więc: a) zapisy z mpzp muszą pokrywać się w co najmniej 50% ze studium (co dla kwartału z Plazą jest niemożliwe); b) nie puścisz tego lex deweloperem, bo jest sprzeczne ze studium, a i pewnie do najbliższej szkoły byłoby daleko.

Jamnik
Ekspert
Posty: 1117
Rejestracja: 25 sie 2020, 13:50

Re: Przystanki

Post autor: Jamnik » 08 gru 2021, 14:24

Dlaczego przystanek "Pielęgniarek" dostał numer 02? Pytam z ciekawości, bo jest to jeden jedyny przystanek o takiej nazwie. Czemu więc nie ma numeru 01?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości