Bezpłatna km dla Ukraińców

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1803
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Bezpłatna km dla Ukraińców

Post autor: Scania_9640 » 30 mar 2022, 10:13

Kaszmir pisze: 30 mar 2022, 9:42 Ilu Ukraińców korzysta z bezpłatnej komunikacji? Są szacunki
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/ilu-u ... 45412.html Czyli w centrum rzeczywiście zrobił się tłok.
Powinni im już zabrać darmową jazdę..

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Inne

Post autor: yosujiro » 30 mar 2022, 10:54


Scania_9640 pisze:
Powinni im już zabrać darmową jazdę..
Niby czemu? Obrazek Na pewno wszyscy w tak krótkim czasie zdołali się ogarnąć życiowo i finansowo, a dla nas to rzeczywiście straszny ciężar finansowy pomagać w ten sposób Obrazek Bezpłatne przejazdy mają być do końca kwietnia i do tego terminu moim zdaniem jest wystarczająco.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... a-kwietnia

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1803
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Inne

Post autor: Scania_9640 » 30 mar 2022, 11:35

yosujiro pisze: 30 mar 2022, 10:54 Niby czemu? Obrazek Na pewno wszyscy w tak krótkim czasie zdołali się ogarnąć życiowo i finansowo, a dla nas to rzeczywiście straszny ciężar finansowy pomagać w ten sposób Obrazek Bezpłatne przejazdy mają być do końca kwietnia i do tego terminu moim zdaniem jest wystarczająco.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... a-kwietnia
Kolej usunęła darmowe przejazdy i przejrzeli na oczy. To samo darmowych parkingów już nie mają. Za dużo mieli przywilejów w całej Polsce a niejednokrotnie widzi się jakimi autami przyjeżdżają i jeszcze proszą o pomoc- kpina. A to wszystko odbije się na nas w kolejnych miesiącach/latach.

Jamnik
Ekspert
Posty: 1117
Rejestracja: 25 sie 2020, 13:50

Re: Inne

Post autor: Jamnik » 30 mar 2022, 11:43

Autobusy są zapchane Ukraińcami. Czasem wsiąść się nie da, bo cały autobus Ukraińców, bo jadą, bo mają za darmo. A gdzie jadą? Nieraz do Auchana na zakupy. Do Auchana, który ponoć nie wycofał się z Rosji i, jak podają media, napędza wojnę. Jeżeli tak jest faktycznie, to Ukraińcy sami tę wojnę wspierają. Może za bardzo spodobało im się w Polsce? Nie dziwię się. Mnie też by się podobało, gdybym miał tyle przywilejów.

fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Inne

Post autor: fysztof » 30 mar 2022, 12:48

Żal czytać te brednie... Zamieniłbyś się?
Takie uogólnienia i stereotypy nic nie wnoszą. "Moja babcia mi mówiła, jak od sąsiadki słyszała..." Mniej więcej tak można porównać.

Mr. Passenger
Znawca
Posty: 184
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Inne

Post autor: Mr. Passenger » 30 mar 2022, 15:09

Scania_9640 pisze: 30 mar 2022, 11:35 Za dużo mieli przywilejów w całej Polsce a niejednokrotnie widzi się jakimi autami przyjeżdżają i jeszcze proszą o pomoc- kpina
Ale ty wiesz, że wojna dotyka w takim samym stopniu wszystkich, prawda? Zarówno tych, którzy zarabiają najniższą krajową, jak i tych, których mógłbyś nazwać klasą średnią. Czy ukraińska rodzina, która przyjechała do Polski nowym mercedesem jest mniej poszkodowana od tej, która przyjechała trzydziestoletnią ładą? I jedni i drudzy za parę miesięcy wrócą do kraju, w którym zamiast swojego domu mogą znaleźć lej po bombie.

Naprawdę, wstyd mi za to jakie świadectwo wystawiają Polakom Ci, którzy wypisują w internecie teksty o "przywilejach"

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Inne

Post autor: yosujiro » 30 mar 2022, 16:57

Świetnie. Oceniamy stan życiowy ludzi po samochodzie jakim przyjechali. Brat przyjął matkę z córką z Charkowa (architekt i studentka). Mąż tych pań z 6 ranami postrzałowymi walczy o życie, rodzina je wysłała do Polski żeby chociaż one się uratowały. Jedyne co im zostało to samochód- prawie nowy Golf wypchany rzeczami osobistymi. Pracy nie mogą znaleźć, pieniędzy ze sobą mają mało, a auta nie chcą sprzedawać, bo się łamią żeby wrócić jednak do rodziny. Ile osób jest w podobnej sytuacji? Naprawdę nie można im dać czasu do końca kwietnia na znalezienie pracy lub zdecydowanie o swoim losie? Ostatnio regularnie jeżdżę na 152 i 159. Słyszę, że w autobusie jest więcej Ukraińców, ale poza jednym, może dwoma kursami w szczycie nie widzę większych zapełnienień niż te jakie były w okresie szkolnym przed pandemią. A że znajdą się jakieś jednostki, które nieuprawnione wykorzystują sytuację? Wskaż mi naród, w którym takie się nie znajdą. Ilu naszych studentów jeździ na gapę? Normalnym jest w piątkowy wieczór jak słychać w autobusie wyśmiewanie kolegów, którzy jadąc na/ z imprezę idą po bilet do automatu...

kucyk
Ekspert
Posty: 1820
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Inne

Post autor: kucyk » 30 mar 2022, 18:09

Mr. Passenger pisze: 30 mar 2022, 15:09 Ale ty wiesz, że wojna dotyka w takim samym stopniu wszystkich, prawda? Zarówno tych, którzy zarabiają najniższą krajową, jak i tych, których mógłbyś nazwać klasą średnią. Czy ukraińska rodzina, która przyjechała do Polski nowym mercedesem jest mniej poszkodowana od tej, która przyjechała trzydziestoletnią ładą? I jedni i drudzy za parę miesięcy wrócą do kraju, w którym zamiast swojego domu mogą znaleźć lej po bombie.

Naprawdę, wstyd mi za to jakie świadectwo wystawiają Polakom Ci, którzy wypisują w internecie teksty o "przywilejach"
Dokładnie. A jeszcze większość tych osób nie zna czasów z lat 80, 90 gdy wielu Polaków pojechało za chlebem do Austrii, Niemiec. Wtedy również mieszkańcy tych krajów również myśleli podobnie o nas. Teraz mają całkiem inne zdanie o Polakach. :shock:

No cóż, czas zmienia podejście. Jak widać te osoby oskarżające uchodźców z Ukrainy muszą jeszcze dorosnąć (kilkanaście, kilkadziesiąt lat) do zmiany swojego podejścia do innych. :? :cry:

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Inne

Post autor: NowaHutaWschód » 30 mar 2022, 20:21

fysztof pisze: 30 mar 2022, 12:48 Żal czytać te brednie... Zamieniłbyś się?
Takie uogólnienia i stereotypy nic nie wnoszą. "Moja babcia mi mówiła, jak od sąsiadki słyszała..." Mniej więcej tak można porównać.
Zal czytac to ludzi wchodzacych w cztery litery ukraincom, a z wlasnych obywateli robienia ludzi drugiej kategorii. Moze w najblizszym czasie powinno sie im zezwolic na marsze ku czci bandery, wkoncu 2022 zrobili sobie rokiem upa i oprawcy Polaków, tysiącami wychodzili w swoich miastach z okrzykiem rezac Lachów, widac co nie którym marzy sie taki widok. Jak na swieta wyslano transport dla kresowiaków z paczkami to nie mieli problemu zeby te transporty zablokowac i wogole na ukraine ich wpuscic, a teraz sie wielcy bracia zrobili nagle.
fuck upa!

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Inne

Post autor: yosujiro » 30 mar 2022, 21:17

Proponuję zamknąć ten temat na jakiś czas, bo widać prymitywizm niektórych osób i klapki na oczach, a to doprowadzi zaraz do wojenki forumowej. Mimo to nie potrafię się powstrzymać od włożenia kija w mrowisko. Nawet nie wiedziałem, że mamy tu tyłu tępych pro ruskich korwinistów i nacjonalistycznych pachołków Konfederacji. Życzyłbym Wam abyście się znaleźli w tej sytuacji co Ukraińcy, gdyby nie to, że i mnie by to wtedy dotyczyło. Szlag mnie trafia jak czytam takie bezempatyczne brednie. Generalizować, że wszyscy Ukraińcy są winni nacjonalistom i banderowcom, to głupota taka, jaką za granicą nakręcają niektóre media, że Polacy kochają PiS, wszyscy popierają Kaję Godek oraz zgadzają się z pogladami faszysty Piotra Rybaka. A idźcie w...

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 374
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Inne

Post autor: sorig » 30 mar 2022, 21:29

Jamnik pisze: 30 mar 2022, 11:43 Autobusy są zapchane Ukraińcami. Czasem wsiąść się nie da, bo cały autobus Ukraińców, bo jadą, bo mają za darmo. A gdzie jadą? Nieraz do Auchana na zakupy. Do Auchana, który ponoć nie wycofał się z Rosji i, jak podają media, napędza wojnę. Jeżeli tak jest faktycznie, to Ukraińcy sami tę wojnę wspierają. Może za bardzo spodobało im się w Polsce? Nie dziwię się. Mnie też by się podobało, gdybym miał tyle przywilejów.
Lol, może powinni na piechotę chodzić, żeby przypadkiem nie ciemiężyć dumnego polaka? Ciężko się czyta taką argumentację. Osobiście żadnej sytuacji, żebym się do autobusu czy tramwaju nie zmieścił, nie miałem. Niewiele nas to kosztuje, żadnych dodatkowych kursów w rozkładach jazdy nie ma. A może po tym jak darmowe bilety znikną, część która zostanie może się przekona do KM.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości