Autobus wokół Rynku

- Linie, trasy, rozkłady
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5796
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Autobus wokół Rynku

Post autor: Kaszmir » 10 kwie 2022, 22:38

Dopiero 26 stycznia 2022 roku Karsan Jest powrócił na linię 176. Drugi pojazd pozostaje od tego czasu w rezerwie. Być może jednak niedługo będzie można zobaczyć dwa Karsany jednocześnie na ulicach naszego miasta. Planowane jest bowiem uruchomienie linii kursującej wewnątrz Pierwszej Obwodnicy.
http://psmkms.krakow.pl/index.php/autob ... arsan-jest

Wychodzi na to, że wraca pomysł uruchomienia linii wewnątrz I obwodnicy. Nie jestem pewny, czy jest to uzasadnione, zwłaszcza teraz gdy tyle tras jest pociętych i brakuje wzkm by je wzmocnić.

MichalTyniec
Ekspert
Posty: 651
Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20

Re: Autobus wokół Rynku

Post autor: MichalTyniec » 10 kwie 2022, 22:56

Kaszmir pisze: 10 kwie 2022, 22:38 http://psmkms.krakow.pl/index.php/autob ... arsan-jest

Wychodzi na to, że wraca pomysł uruchomienia linii wewnątrz I obwodnicy. Nie jestem pewny, czy jest to uzasadnione, zwłaszcza teraz gdy tyle tras jest pociętych i brakuje wzkm by je wzmocnić.
Dla ścisłości to na 176 praktycznie Karsana nie ma, jak się raz na dwa lub trzy tygodnie pojawi to jest dobrze.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1813
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Autobus wokół Rynku

Post autor: Scania_9640 » 10 kwie 2022, 23:15

MichalTyniec pisze: 10 kwie 2022, 22:56 Dla ścisłości to na 176 praktycznie Karsana nie ma, jak się raz na dwa lub trzy tygodnie pojawi to jest dobrze.
Dziwne :shock:

MichalTyniec
Ekspert
Posty: 651
Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20

Re: Autobus wokół Rynku

Post autor: MichalTyniec » 11 kwie 2022, 0:10

Scania_9640 pisze: 10 kwie 2022, 23:15 Dziwne :shock:
No dziwne, nie wiem czy na telebusie jakiś jest bo nie mam jak sprawdzić, chyba że coś im się stało.

pjetrek
Ekspert
Posty: 630
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Autobus wokół Rynku

Post autor: pjetrek » 11 kwie 2022, 12:32

Kaszmir pisze: 10 kwie 2022, 22:38 Nie jestem pewny, czy jest to uzasadnione, zwłaszcza teraz gdy tyle tras jest pociętych i brakuje wzkm by je wzmocnić.
W pełni się tu zgadzam! Jest dużo więcej miejsc na mapie Krakowa, które wymagają wzmocnienia, lub takich gdzie uruchomienie autobusu (nawet w wersji mikro) byłoby bardziej potrzebne. Wpuszczanie go w wąskie uliczki Starego Miasta jest moim zdaniem zbytnią rozrzutnością...

obserwator
Pomiarowiec
Posty: 312
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:47

Re: Autobus wokół Rynku

Post autor: obserwator » 11 kwie 2022, 14:09

Również zgodzę się z przedmówcami. Uważam że w Krakowie mamy szereg innych linii które bardziej by się przydały niż linia wewnątrz pierwszej obwodnicy.

Jeżeli ZTP i MPK dysponują środkami oraz taborem na uruchomienie nowej linii, moim zdaniem bardziej przydatna byłaby jedna z takich linii:

X: Bronowice Małe- Balicka, Zakliki, Podłużna, Chełmska, Orla, Obwodnica Bielan, Autostrada A4, Tyniecka, Winnicka- Czerwone Maki

Y: Os. Podwawelskie- Monte Cassino, Zielińskiego, Jodłowa, Starowolska, Jesionowa- Bronowice Małe/Chełmońskiego pętla

Z: Zajezdnia Wola Duchacka- Kurdwanów, Os. Kurdwanów, Podgórki, Droga Rokadowa, Osterwy- Kosocice

Każda z tych linii przejeżdżałaby przez rejon pozbawiony KM, dając mu dostęp do cywilizacji. Dodatkowo pierwsze dwie linie łączyłyby zachodnie dzielnice miasta, więc sądzę że takie połączenie byłoby zbyt popularne jak na krótki tabor. Trzecia propozycja prowadzi przez ulice Podgórki i Osterwy, wydaje mi się że jest to największa "biała plama" na mapie krakowskiej komunikacji. Zatem, jeżeli nie ma technicznych przeciwwskazań na uruchomienie linii obsługiwanej Karsanem na ulicach Podgórki oraz Osterwy, zdecydowałbym się na wybranie trzeciej propozycji.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5796
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Autobus wokół Rynku

Post autor: Kaszmir » 11 kwie 2022, 15:15

Jeśli dobrze pamiętam, kiedyś pytaliśmy ZTP o rejon Osterwy i tam są zbyt wąskie ulice na jakiekolwiek km.

Trasy przez Zakliki oraz przez Starowolską są rozważane.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości