Węgrzce, Michałowice, Iwanowice, agloekspres do Słomnik

- Linie, trasy, rozkłady
kucyk
Ekspert
Posty: 913
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Węgrzce, Michałowice, Iwanowice, agloekspres do Słomnik

Post autor: kucyk » 14 maja 2022, 13:00

Michał pisze: 13 maja 2022, 23:12 Udostępniam odpowiedź ZTP Kraków oraz gminy Słomniki na mój wniosek dot. linii aglomeracyjnej Kraków - Słomniki

https://drive.google.com/file/d/1qvBJOy ... sp=sharing
Jednym zdaniem. Jesteś pojedynczym osobnikiem chcącym km (MPK) w swojej gminie. Miasto sprawę zwala na województwo. Gmina zapewne środków na coś takiego nie ma więc ma to gdzieś. Woli busiarzy bo pewnie taka opcja jest tańsza a i porozumienia "pod stolikiem" są faktem. Zatem tematu nie ma. :cry:

Michał
Pasażer
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwie 2022, 19:33

Re: Węgrzce, Michałowice, Iwanowice, agloekspres do Słomnik

Post autor: Michał » 14 maja 2022, 13:43

kucyk pisze: 14 maja 2022, 13:00 Jednym zdaniem. Jesteś pojedynczym osobnikiem chcącym km (MPK) w swojej gminie. Miasto sprawę zwala na województwo. Gmina zapewne środków na coś takiego nie ma więc ma to gdzieś. Woli busiarzy bo pewnie taka opcja jest tańsza a i porozumienia "pod stolikiem" są faktem. Zatem tematu nie ma. :cry:
Jedynym z pewnością nie. Oczywiście nie znam opinii wszystkich mieszkańców i nie wiem jaki ich odsetek byłby faktycznie tym zainteresowany.

Województwo zapewne uzna że kolej jest wystarczająca na tym terenie i należy zorganizować linie dowozowe do stacji. Takie dowozówki jednak będą zachęcające dla mało kogo, więc oprócz terenów z dala od głównych dróg i linii kolejowych nie mają zbytnio sensu. Zwłaszcza jeśli nie będą bezpłatne, co obrazuje linia z Michałowic do Łuczyc z marginalną ilością pasażerów.

Poczekam na odpowiedź z pozostałych urzędów, co jednak nawet przy ich pozytywnym stosunku do tego, linia przez DK7 bez Słomnik będzie chybionym pomysłem.

Pozostaje zorganizowanie petycji i szersze poruszenie tego tematu wśród mieszkańców, ale nie wiem czy to dużo zmieni.

tomta1
Specjalista
Posty: 306
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Węgrzce, Michałowice, Iwanowice, agloekspres do Słomnik

Post autor: tomta1 » 14 maja 2022, 22:02

ZTP się nie popisało: nieprawidłowe przywoływania jednostek redakcyjnych aktów prawnych, nieprawidłowe przywoływanie ich publikatorów, Kraków nie jest powiatem krakowskim grodzkim. Zresztą całe pismo jest napisane niby w stylu petent-friendly (przedostatni akapit jest zapisany bezpośrednio do Ciebie), ale w zasadzie to całe pismo jeszcze bardziej gmatwa, niż wyjaśnia – bo w jednym piśmie masz informację, że organizatorem jest województwo, potem że jest podpisane porozumienie międzygminne, a w ramach niego organizatorem jest ZTP, a na końcu – że jest to zadanie gminy. Więc niby „Oznacza to, że organem właściwym do rozpatrzenia Pana wniosku jest gmina, w której Pan mieszka”, ale w sumie po takim bogatym opisie osoba spoza branży nie będzie pewna, czy na pewno powinna w tej sprawie pisać do gminy.

A co do Słomnik, to fajnie by było dowiedzieć się, na jakiej podstawie stwierdzają, że aktualny transport zbiorowy wzdłuż DK7 zapewniany przez busiarzy „zaspokaja zdecydowaną większość potrzeb mieszkańców gminy” -> czy mają zdefiniowane te potrzeby, jak są one skwantyfikowane i w jaki sposób sprawdzają stopień i charakter ich realizacji oraz jakość tych połączeń. Bo wszyscy wiedzą, że to są brednie. Ale możemy wymusić na urzędzie, by się przyznał do tego samego.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość