Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

- Linie, trasy, rozkłady
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Kaszmir » 30 gru 2021, 21:56

Kolec pisze: 30 gru 2021, 21:36170 będzie się zlewało ze 110
Co masz na myśli?

Kolec
Znawca
Posty: 190
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:54

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Kolec » 30 gru 2021, 22:09

Cyfry 1 i 7 są podobne do siebie.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Kaszmir » 30 gru 2021, 22:12

Kolec pisze: 30 gru 2021, 22:09Cyfry 1 i 7 są podobne do siebie.
Na szczęście "110" i "170" nie będą mieć wspólnych przystanków.

Awatar użytkownika
sudione
Pasażer
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2021, 20:52

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: sudione » 21 kwie 2022, 0:30

Jak wyglądają konsultacje na rubieżach Krakowa😉 (dzielnica XVII-ta) w sprawie nowej linii autobusowej krążącej po osiedlu "Grębałów" (opisuję to jako Ambasador Lokalnej Partycypacji):

20-go kwietnia o godzinie 18:00 w klubie "Dukat" odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia nowej linii autobusowej kursującej po osiedlu "Grębałów". Były to konsultacje mieszkańców z dwiema osobami reprezentującymi Zarząd Transportu Publicznego oraz był także przewodniczący Rady Dzielnicy XVII-tej - Andrzej Dziedzic. Poniżej przestawiam krótki stenogram co się mniej więcej działo na spotkaniu. Niestety jest to opis tylko 55-ciu pierwszych minut, bo musiałem wyjść.😥

1. Po przywitaniu i opisaniu jak ma wyglądać kursowanie autobusu (więcej szczegółów tutaj -> http://beta.dzielnica17.krakow.pl/10385-2/) przewodniczący dzielnicy poprosił o zadawanie pytań.
2. Przejąłem mikrofon i zadałem jedno pytanie dotyczące gdzie dalej ten autobus będzie jeździł oprócz Grębałowa (nie będę ukrywał, że zależy mi bardzo na tym, żeby ten autobus jeździł pod SP129), czy będzie szansa żeby zabierał dzieci do szkół z Kantorowic przez wschodnią część ul. Petöfiego. Pan z ZTP wykluczył taką możliwość ze względu na szerokość ulicy i powiedział, że rozważane jest kursowanie jedynie do pętli autobusowej "Os. Na Stoku", ale to nie jest przesądzone.
3. Autobus ma kursować w dni powszednie BEZ weekendów. Takt rano/popołudnie jeżeli chodzi o dzieci i szkołę to 30 minut, w pozostałe godziny: takt -> 1h.
4. Wykonano 3 jazdy próbne po osiedlu i wybrano najdogodniejszy wariant. Ktoś z sali rzucił pomysł żeby autobus nawracał przez Luborzycką, ale jeżeli dobrze zrozumiałem ma być remont tej ulicy i do tego czasu autobus jeździć tam nie może choć propozycja wg przewodniczącego Rady Dzielnicy warta rozważenia.
5. Niestety delikatnie mówiąc ZTP nie przygotował się na spotkanie jeżeli chodzi o wizualizacje, bo byłoby fajnie gdyby mieli fotkę dokładnie takiego autobusu, który ma kursować. Byłem święcie przekonany, że będzie to Karsan i z tego wszystko nie wyłapałem jaki w końcu model ma kursować po Naszej dzielnicy.😑
6. Poprosiłem o podniesienie rąk do góry osób (było ponad 60 osób na sali), które są zainteresowane kursowaniem tego autobusu i będę z niego korzystać. Co się okazało? Do góry podniosło rękę jakieś 7-8 osób na ponad 60. Niestety większość osób na sali to były osoby pro-samochodowe, które rozdzierały szaty, że ulice będą jednokierunkowe. Jedna ze starszych Pań donośnie wypowiedziała, że ten autobus ma być dla starszych osób oraz dzieci. Niestety dla Nich pro-samochodziarzy nie można zjeść ciastko i mieć to ciastko. Cały czas nie mogę zrozumieć, jak tym wszystkim ludziom zawali się świat jak stracą 120-180 sekund swojego życia żeby objechać do domu kilka przecznic w swoich klimatyzowanych samochodach?🤔

P.S. Fotka z wydarzenia tutaj -> https://www.facebook.com/WzgorzaDlaMies ... 7025181296

krawiec
Specjalista
Posty: 320
Rejestracja: 29 sie 2020, 23:23

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: krawiec » 21 kwie 2022, 0:53

Nie ma co się dziwić, że ludzie wybierają samochody, skoro autobusy mają kursować (i kursują) co 30 min. No sorry. Z czym do ludzi?

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: tomta1 » 21 kwie 2022, 6:32

RD17 jest strasznie prosamochodowa. Opiniując projekt rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej (od Darwina do Bukszpanowej), Rada zaopiniowała negatywnie wyznaczenie trzech przejść dla pieszych w poprzek ul. Kocmyrzowskiej (przy Darwina, przy Jarzębiny, przy pętli). Tak więc z czym do ludzi…

damian_krk2
Ekspert
Posty: 1569
Rejestracja: 25 wrz 2020, 0:06

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: damian_krk2 » 21 kwie 2022, 7:36

sudione pisze: 21 kwie 2022, 0:30 Jak wyglądają konsultacje na rubieżach Krakowa😉 (dzielnica XVII-ta) w sprawie nowej linii autobusowej krążącej po osiedlu "Grębałów" (opisuję to jako Ambasador Lokalnej Partycypacji):

20-go kwietnia o godzinie 18:00 w klubie "Dukat" odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia nowej linii autobusowej kursującej po osiedlu "Grębałów". Były to konsultacje mieszkańców z dwiema osobami reprezentującymi Zarząd Transportu Publicznego oraz był także przewodniczący Rady Dzielnicy XVII-tej - Andrzej Dziedzic. Poniżej przestawiam krótki stenogram co się mniej więcej działo na spotkaniu. Niestety jest to opis tylko 55-ciu pierwszych minut, bo musiałem wyjść.😥

1. Po przywitaniu i opisaniu jak ma wyglądać kursowanie autobusu (więcej szczegółów tutaj -> http://beta.dzielnica17.krakow.pl/10385-2/) przewodniczący dzielnicy poprosił o zadawanie pytań.
2. Przejąłem mikrofon i zadałem jedno pytanie dotyczące gdzie dalej ten autobus będzie jeździł oprócz Grębałowa (nie będę ukrywał, że zależy mi bardzo na tym, żeby ten autobus jeździł pod SP129), czy będzie szansa żeby zabierał dzieci do szkół z Kantorowic przez wschodnią część ul. Petöfiego. Pan z ZTP wykluczył taką możliwość ze względu na szerokość ulicy i powiedział, że rozważane jest kursowanie jedynie do pętli autobusowej "Os. Na Stoku", ale to nie jest przesądzone.
3. Autobus ma kursować w dni powszednie BEZ weekendów. Takt rano/popołudnie jeżeli chodzi o dzieci i szkołę to 30 minut, w pozostałe godziny: takt -> 1h.
4. Wykonano 3 jazdy próbne po osiedlu i wybrano najdogodniejszy wariant. Ktoś z sali rzucił pomysł żeby autobus nawracał przez Luborzycką, ale jeżeli dobrze zrozumiałem ma być remont tej ulicy i do tego czasu autobus jeździć tam nie może choć propozycja wg przewodniczącego Rady Dzielnicy warta rozważenia.
5. Niestety delikatnie mówiąc ZTP nie przygotował się na spotkanie jeżeli chodzi o wizualizacje, bo byłoby fajnie gdyby mieli fotkę dokładnie takiego autobusu, który ma kursować. Byłem święcie przekonany, że będzie to Karsan i z tego wszystko nie wyłapałem jaki w końcu model ma kursować po Naszej dzielnicy.😑
6. Poprosiłem o podniesienie rąk do góry osób (było ponad 60 osób na sali), które są zainteresowane kursowaniem tego autobusu i będę z niego korzystać. Co się okazało? Do góry podniosło rękę jakieś 7-8 osób na ponad 60. Niestety większość osób na sali to były osoby pro-samochodowe, które rozdzierały szaty, że ulice będą jednokierunkowe. Jedna ze starszych Pań donośnie wypowiedziała, że ten autobus ma być dla starszych osób oraz dzieci. Niestety dla Nich pro-samochodziarzy nie można zjeść ciastko i mieć to ciastko. Cały czas nie mogę zrozumieć, jak tym wszystkim ludziom zawali się świat jak stracą 120-180 sekund swojego życia żeby objechać do domu kilka przecznic w swoich klimatyzowanych samochodach?🤔

P.S. Fotka z wydarzenia tutaj -> https://www.facebook.com/WzgorzaDlaMies ... 7025181296
Na 99% będzie to Autosan. Jeden Karsan jest przypisany do Telebusa/176 a drugi chyba są plany na linię wewnątrz I obwodnicy.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Kaszmir » 21 kwie 2022, 9:45

sudione - mega dzięki za relację!
sudione pisze: 21 kwie 2022, 0:301. Po przywitaniu i opisaniu jak ma wyglądać kursowanie autobusu (więcej szczegółów tutaj -> http://beta.dzielnica17.krakow.pl/10385-2/) przewodniczący dzielnicy poprosił o zadawanie pytań.
Czyli odwrócono bieg autobusu po Grębałowie? Początkowo miał jeździć przeciwnie do wskazówek zegara, teraz wychodzi że jednak pojedzie zgodnie z nimi?
krawiec pisze: 21 kwie 2022, 0:53Nie ma co się dziwić, że ludzie wybierają samochody, skoro autobusy mają kursować (i kursują) co 30 min. No sorry. Z czym do ludzi?
Z drugiej strony, te linie obsługują rejony o naprawdę małych potokach. Nieważne czy autobus pojedzie co godzinę, pół czy co 10 minut - i tak będzie jeździł słabo zapełniony. Dla rejonów takich jak Bodzów ("176"), Kliny Poranne ("121"), Wańkowicza ("149"), autobus jest głównie po to by można było jakkolwiek wydostać się z osiedla. Jak kiedyś podsumował nam to jeden z urzędników - te linie wożą po parę osób, lecz i tak je uruchamiają bo dla tych pasażerów to jedyna opcja wydostania się z osiedli.

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: mkm3 » 21 kwie 2022, 13:26

To jeśli już mówimy o liniach o charakterze mikrobusowym - czy MPK planuje dalsze zakupy takich autobusów? Jak sprawują się karsany?

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Kaszmir » 30 cze 2022, 15:56

Prace nad "170" do Grębałowa zostały wstrzymane - Rada Dzielnicy nie zgodziła się na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na wybranych ulicach Grębałowa, więc autobus się nie zmieści :( Acz sprawa jeszcze nie jest zamknięta, urzędnicy jeszcze działają i może uda się wypracować kompromis.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Łukasz » 13 lip 2022, 21:47

Od 25 lipca do 10 grudnia ma zostać wyłączony ruch tramwajowy do Wzgórz Krzesławickich w związku z remontem torowiska na odcinku od Ronda Kocmyrzowskiego do przystanku Wańkowicza.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Kaszmir » 18 sie 2022, 12:39

Od końca sierpnia "1" wraca na Wzgórza:
Jednocześnie, od 29 sierpnia na odcinku Rondo Kocmyrzowskie – Plac Centralny – Kombinat – Ujastek – Wzgórza Krzesławickie będzie kursować linia tramwajowa nr 1, która niemal w całości pokryje się z trasą obecnej linii nr 142.
https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/5135, ... y-skrocone

Ad7
Pasażer
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2022, 20:53

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Ad7 » 18 sie 2022, 12:42

Kaszmir pisze: 18 sie 2022, 12:39 Od końca sierpnia "1" wraca na Wzgórza: https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/5135, ... y-skrocone
Rozumiem że 22 wraca do Kopca Wandy?

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: suchy » 18 sie 2022, 13:41

Ad7 pisze: 18 sie 2022, 12:42 Rozumiem że 22 wraca do Kopca Wandy?
Pewnie tak - po co dwie linie, jadące w 80% dokładnie tą samą trasą (Wzgórza - Starowiślna). W dodatku 1 od roku szkolnego wróci do f-7,5, a 22 byłoby cały czas f-15, czyli Wzgórza miałyby 2x mniej kursów.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Os. Na Stoku, Wzgórza Krzesławickie, Zesławice

Post autor: Zieleńczanin » 25 wrz 2022, 23:32

Cały wątek o zmianie trasy "142" przeniesiony do tematu o Walcowni: viewtopic.php?t=269&start=195#p27033

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości