Budżet Krakowa 2022

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Budżet Krakowa 2022

Post autor: Kaszmir » 13 paź 2022, 23:12

Kryzys energetyczny i finansowy spowodował że Kraków nie będzie organizował imprezy sylwestrowej:
"W obliczu kryzysu gospodarczego i energetycznego podjęliśmy decyzję o nieorganizowaniu w tym roku koncertu sylwestrowego" - informuje KBF. Kraków wzorem innych europejskich miast, takich jak Paryż, Berlin czy Madryt szuka oszczędności i skupia się na rozsądnym planowaniu budżetu miasta.
https://www.rmf24.pl/regiony/krakow/new ... Id,6343436

Mi nie jest żal. Odwołano imprezę w mojej opinii średniej jakości, na którą szły setki tysięcy złotych. Dla mnie mogłoby nawet zostać tak na stałe.

judash
Ekspert
Posty: 574
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Budżet Krakowa 2022

Post autor: judash » 14 paź 2022, 7:34

Mnie też nie. Lepiej byłoby tę kasę spożytkować na jakiś festyn z okazji Święta Miasta i Flagi Krakowa 5 czerwca. Taki sylwester w Zakopanem, bez disco polo oczywiście. Ciemny lud, niestety takiego typu eventy lubi. A w ostatnich latach z obchodami lokacji miasta było średnio. Tegoroczna parada smoków jeszcze jako taka była.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Budżet Krakowa 2022

Post autor: Kaszmir » 21 sty 2023, 15:22

Podpinam pod temat.

Radni chcą pieniędzy od Orlenu. „Nie będzie to droga krótka i łatwa”
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/radni ... 49449.html
Radni z klubu Platforma–Koalicja Obywatelska złożyli projekt uchwały kierunkowej w sprawie wyegzekwowania od PKN Orlen środków, które miasto wydało na paliwo, gdy okazało się, że państwowy koncern zawyżał ceny.
– Uważamy, że Kraków, wzorem innych miast, powinien złożyć skargę do UOKiK w celu zbadania praktyk monopolistycznych i ukarania monopolisty, a także powinny zrobić wszystko, co jest możliwe i prawnie dopuszczalne, by odzyskać nienależnie uzyskane przez PKN Orlen środki – uzasadniają swój projekt.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości