Nazwy przystanków

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Wszystkich Świętych 2022

Post autor: tomta1 » 04 lis 2022, 22:41

Kaszmir pisze: 03 lis 2022, 8:37 Czy tak samo postulowałbyś zmiany nazw pętli "Wzgórza Krzesławickie", "Mistrzejowice", "Bieńczyce", "Prądnik Biały", "Swoszowice", itd.? :P
Oczywiście. Dokładnie tak samo, gdyby jakiś przystanek tramwajowy nazywał się „Kazimierz”, bo konia z rzędem temu, kto zgadnie za pierwszym razem, o który przystanek mi chodzi.

„Bieńczyc” już dawno nie ma, ale np. jest przystanek „Czyżyny”, który — w przeciwieństwie do innych wyżej wymienionych — nie jest pętlą/przystankiem końcowym, lecz zwykłym przystankiem przelotowym. Pomijając lata przyzwyczajeń regularnych pasażerów KMK, taka nazwa nie ma najmniejszego sensu, bo poza bardzo ogólną lokalizacją przystanku na tle Krakowa, o niczym to nam nie mówi (możemy jedynie ograniczyć powierzchnię jego potencjalnej lokalizacji do 1/18 części miasta).

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Nazwy przystanków

Post autor: Zieleńczanin » 05 lis 2022, 11:12

Temat wydzielony z tematu "Przystanki" - viewtopic.php?t=146#p428.

Awatar użytkownika
Zorza Polarna
Znawca
Posty: 153
Rejestracja: 30 lis 2022, 2:13
Lokalizacja: Kobierzyn

Re: Wszystkich Świętych 2022

Post autor: Zorza Polarna » 27 gru 2023, 1:23

Mr. Passenger pisze: 03 lis 2022, 19:09 Ja bym w ogóle poszedł dalej i zmienił nazwę pętli na "Kliny Zacisze", bo taka formalnie jest nazwa całego osiedla (nigdzie nie znalazłem informacji o tym gdzie dokładnie miałoby znajdować się Osiedle Pod Fortem). Istniejącemu przystankowi "Kliny Zacisze" można zmienić nazwę na cokolwiek - "Bartla", "Krygowskiego", "Korpala".
Leonard pisze: 03 lis 2022, 20:47

Bardzo dobry pomysł. Mieszkając tam ówcześnie, praktycznie od samego początku istnienia osiedla Kliny Zacisze, zastanawiałem się kto wpadł na taki pomysł, aby nazwać wtedy tamtejszy przystanek końcowy "Pod Fortem", zamiast właśnie "Kliny Zacisze" - takie nazewnictwo jasno sugerowałoby, gdzie autobus zmierza. Nikt nie mówi "jadę na Pod Fortem", wszyscy mówią "jadę na Kliny".



Sprawa z tymi terenami jest śmieszna bo Os. Pod Fortem znajduje się na Klinach a Kliny dosłownie i historycznie znajdują się w Kobierzynie (połowa ale zawsze coś). Miasto i ZTP nic z tym nie zrobiło a deweloperzy się rozpanoszyli sprawiając, że dla tego rejonu mamy aż z 2-3 nazwy a i tak każdy mówi Kliny. Powinni w końcu to uporządkować aby wreszcie był z tym spokój.
Kobierzyn im my <3

Awatar użytkownika
Zorza Polarna
Znawca
Posty: 153
Rejestracja: 30 lis 2022, 2:13
Lokalizacja: Kobierzyn

Re: Nazwy przystanków

Post autor: Zorza Polarna » 27 gru 2023, 1:43

A tak wgl to chciałem przytoczyć ciekawy przypadek jaki mam z nazwą przystanku niedaleko mnie. Nie wiem jak wy ale każdy ośrodek medyczny (nie ważne jaki ważne że duży i państwowy) powinien mieć swoją nazwę przystanku tak aby osoby w każdym wieku mogły się do szpitala dostać. Natomiast Szpital Babińskiego takiego przystanku nie ma. Jest natomiast przystanek Babińskiego. Rzecz w tym, że ulica Babińskiego biegnie od Skotnik, przez centrum Kobierzyna do skrzyżowania z Kobierzyńską i Zawiłą oraz to że patron szpitala pokrywa się z patronem ulicy. Ludzie z innych rejonów Krakowa a może innych części Polski mogą o tym nie wiedzieć przez co notorycznie słyszę ludzi w autobusach czy tramwajach pytających się motorniczych, czym dojadą do Szpitala Babińskiego czy Na którym przystanku mają wysiąść. Nie byli w stanie odpowiedzieć (bo to przecież kierowcy a nie przewodnicy) i gdyby nie ja to by żaden z tych których ludzi widziałem nie dojechałby na miejsce xD. Ja rozumiem, że każdy powinien przygotować się do podróży, sprawdzić najbliższy przystanek oraz linie które tam jadą itd., ale ti chodzi o to aby było mieszkańcom łatwiej i wygodniej że nie będą musieli domyślać się czy Babińskiego to chodzi o ulice czy patrona szpitala.

Pisałem do ZTP w tej sprawie aby zmienił nazwę przystanku na:

• Szpital Babińskiego
ewentualnie na:
• Kobierzyn Szpital Babińskiego
Bo też niektórzy ludzie nazywają ten szpital "Kobierzynem" więc łatwiej byłoby go odnaleźć w wyszukiwarce przystanków wpisując Kobierzyn

ZTP odpowiedziało jak zapewne każdemu kto do nich napisał, że nie planują, nie widzą problemu ale będą BACZNIE go monitorować..... więc planuje petycje napisać w tej sprawie bo szpital naprawdę sie rozrasta jeżeli chodzi o liczbę pacjentów a usprawnień w dojeździe do niego jak nie było tak i niema.... Może ona sprawi że zauważą że problem jest poważny a do rozwiązania w 3 sekundy ot... zmienić nazwę tabliczki i rozkłady (tak tak jescze lektor, ale i tak w wielu przypadkach jak pisaliście powyżej go bagatelizowali wiec pffffff)
Kobierzyn im my <3

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Nazwy przystanków

Post autor: NowaHutaWschód » 27 gru 2023, 11:22

Zorza Polarna pisze: 27 gru 2023, 1:43 A tak wgl to chciałem przytoczyć ciekawy przypadek jaki mam z nazwą przystanku niedaleko mnie. Nie wiem jak wy ale każdy ośrodek medyczny (nie ważne jaki ważne że duży i państwowy) powinien mieć swoją nazwę przystanku tak aby osoby w każdym wieku mogły się do szpitala dostać. Natomiast Szpital Babińskiego takiego przystanku nie ma. Jest natomiast przystanek Babińskiego. Rzecz w tym, że ulica Babińskiego biegnie od Skotnik, przez centrum Kobierzyna do skrzyżowania z Kobierzyńską i Zawiłą oraz to że patron szpitala pokrywa się z patronem ulicy. Ludzie z innych rejonów Krakowa a może innych części Polski mogą o tym nie wiedzieć przez co notorycznie słyszę ludzi w autobusach czy tramwajach pytających się motorniczych, czym dojadą do Szpitala Babińskiego czy Na którym przystanku mają wysiąść. Nie byli w stanie odpowiedzieć (bo to przecież kierowcy a nie przewodnicy) i gdyby nie ja to by żaden z tych których ludzi widziałem nie dojechałby na miejsce xD. Ja rozumiem, że każdy powinien przygotować się do podróży, sprawdzić najbliższy przystanek oraz linie które tam jadą itd., ale ti chodzi o to aby było mieszkańcom łatwiej i wygodniej że nie będą musieli domyślać się czy Babińskiego to chodzi o ulice czy patrona szpitala.

Pisałem do ZTP w tej sprawie aby zmienił nazwę przystanku na:

• Szpital Babińskiego
ewentualnie na:
• Kobierzyn Szpital Babińskiego
Bo też niektórzy ludzie nazywają ten szpital "Kobierzynem" więc łatwiej byłoby go odnaleźć w wyszukiwarce przystanków wpisując Kobierzyn

ZTP odpowiedziało jak zapewne każdemu kto do nich napisał, że nie planują, nie widzą problemu ale będą BACZNIE go monitorować..... więc planuje petycje napisać w tej sprawie bo szpital naprawdę sie rozrasta jeżeli chodzi o liczbę pacjentów a usprawnień w dojeździe do niego jak nie było tak i niema.... Może ona sprawi że zauważą że problem jest poważny a do rozwiązania w 3 sekundy ot... zmienić nazwę tabliczki i rozkłady (tak tak jescze lektor, ale i tak w wielu przypadkach jak pisaliście powyżej go bagatelizowali wiec pffffff)

Ludzie po prostu są albo coraz głupsi, albo coraz bardziej leniwi. Nawet na google mapie wyszukuje się konkretne połączenie w miejsce docelowe, ale jak widać dla niektórych to olbrzymie wyzwanie. Rozumiem ludzi 65+ że z tym sobie nie radzą. Ale naprawdę łebki 20+ zawieszeni w telefonach pół dnia, nie potrafią sobie poradzić w życiu codziennym. Tym bardziej że google działa w każdym miejscu Europy, wyszukuje każde możliwe połączenie. Może od razu rysujmy strzałki podświetlone ledem, żeby każdy potrafił odnaleźć drogę.
fuck upa!

Awatar użytkownika
Zorza Polarna
Znawca
Posty: 153
Rejestracja: 30 lis 2022, 2:13
Lokalizacja: Kobierzyn

Re: Nazwy przystanków

Post autor: Zorza Polarna » 27 gru 2023, 11:36

NowaHutaWschód pisze: 27 gru 2023, 11:22 Ludzie po prostu są albo coraz głupsi, albo coraz bardziej leniwi. Nawet na google mapie wyszukuje się konkretne połączenie w miejsce docelowe, ale jak widać dla niektórych to olbrzymie wyzwanie. Rozumiem ludzi 65+ że z tym sobie nie radzą. Ale naprawdę łebki 20+ zawieszeni w telefonach pół dnia, nie potrafią sobie poradzić w życiu codziennym. Tym bardziej że google działa w każdym miejscu Europy, wyszukuje każde możliwe połączenie. Może od razu rysujmy strzałki podświetlone ledem, żeby każdy potrafił odnaleźć drogę.
Zgodzę się z powyższymi stwierdzeniami jednak fajnie było by aby szpital państwowy miał swój przystanek tak aby starsi (bo to głównie oni byli tymi co pytali, młodych w tej sytuacji nie spotykałem, młodzi bez problemu wysiadali na przystanku Kobierzyn i śmigali na oddział 4B bo z niego jest bliżej, więc aż tacy głupi nie są) i ludzie i ci co Krakowa nie znają wiedzieli że tu jest Szpital Babińskiego. Każdy pozostały szpital jak KM jedzie tuż obok niego taki przystanek ma. Jak równość to równość.
Kobierzyn im my <3

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Nazwy przystanków

Post autor: pjetrek » 27 gru 2023, 17:22

Zorza Polarna pisze: 27 gru 2023, 11:36 Zgodzę się z powyższymi stwierdzeniami jednak fajnie było by aby szpital państwowy miał swój przystanek
To umówmy się tak, jak szpital im. Babińskiego zostanie upaństwowiony, to zrobimy mu tam przystanek ;)
Póki co muszą wystarczyć te co są, a z samego przystanku "Babińskiego" do ronda w centrum szpitala jest 450 m. Nie jest to jakaś odległość bezkresna.
A odległość pomiędzy obecnym przystankiem "Kobierzyn" a drogą prowadząca do bramy wjazdowej do szpitala, to 260-280 metrów. Za blisko, aby tam dokładać nowy przystanek.
Nazwą Kobierzyn określa osiedle/dawną wieś, która była tu o wiele wcześniej niż powstał sam szpital. Ja bym tu nie kombinował za bardzo, szczególnie że przystanek nie jest centralnie pod bramą, żeby był określany od tejże nazwy.

Mr. Passenger
Znawca
Posty: 184
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Nazwy przystanków

Post autor: Mr. Passenger » 27 gru 2023, 18:38

Moim zdaniem zmiana nazwy jest niepotrzebna, a powód jest bardzo prosty - jestem prawie pewny, że dla 95% mieszkańców pierwszym skojarzeniem z Kobierzynem jest właśnie szpital. Pamiętam nawet, że jakiś czas temu jakaś lokalna radna narzekała w mediach społecznościowych, że deweloperzy budujący nowe osiedla w pobliżu wolą używać nazw Kliny, Ruczaj albo Skotniki, żeby unikać skojarzeń ze szpitalem psychiatrycznym.
Co więcej, mam wrażenie, że dla sporej części mieszkańców to po prostu "Szpital w Kobierzynie", więc zastanawiam się czy wprowadzanie nazwy przystanku od nazwiska patrona nie wprowadziłoby jeszcze większego chaosu

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Nazwy przystanków

Post autor: NowaHutaWschód » 27 gru 2023, 21:10

Mr. Passenger pisze: 27 gru 2023, 18:38 Moim zdaniem zmiana nazwy jest niepotrzebna, a powód jest bardzo prosty - jestem prawie pewny, że dla 95% mieszkańców pierwszym skojarzeniem z Kobierzynem jest właśnie szpital. Pamiętam nawet, że jakiś czas temu jakaś lokalna radna narzekała w mediach społecznościowych, że deweloperzy budujący nowe osiedla w pobliżu wolą używać nazw Kliny, Ruczaj albo Skotniki, żeby unikać skojarzeń ze szpitalem psychiatrycznym.
Co więcej, mam wrażenie, że dla sporej części mieszkańców to po prostu "Szpital w Kobierzynie", więc zastanawiam się czy wprowadzanie nazwy przystanku od nazwiska patrona nie wprowadziłoby jeszcze większego chaosu
Sama nazwa "Kobierzyn" kojarzy sie bardziej ze szpitalem dla wiadomo jakich pacjentów, niz z samym osiedlem czy dawną wsią. Nie z przypadku wzięło sie powiedzenie "przez was/Ciebie to w Kobierzynie wyląduje"
fuck upa!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości