09.12.2022

- Codzienne aktualności z Aglomeracji Krakowskiej
Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: 09.12.2022

Post autor: yosujiro » 09 gru 2022, 20:11

Ja nie mówię, że ZTP nie powinno tego ogarniać, ale skoro MPK to już robi od lat, to niezrozumiałym jest, czemu robi to wyrywkowo. Przykład z dziś- najpierw informacja, że 734 skrócone do Baby Jagi, bo ślisko, a niedługo potem nie pojawiła się informacja, że większego utrudnienia jak brak dojazdu do Woli od Orlej już nikt nie wrzuca. A te dwie sprawy nie były jakoś bardzo odległe w czasie. Jak dla mnie brakło tylko dobrej woli. Zresztą kolejny przykład z dziś- były informacje o kolizjach na Ruczaju i Krowodrzy, a tej o Alei Pokoju już nie dali. Dziwne to.

abuk
Znawca
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2020, 14:28
Lokalizacja: Kraków

Re: 09.12.2022

Post autor: abuk » 09 gru 2022, 20:51

Daleko nie trzeba szukać przykładów. Sąsiedzi już mają stronę na Facebook-u, założoną przez samego organizatora do właśnie takich rzeczy. https://www.facebook.com/ZTMalert?eid=A ... zjtC8O9kRO

Teraz pora na ten „nowocześniejszy” i „bardziej rozwinięty” Kraków – od wielu lat takie mają mniemanie o sobie, to niech to w końcu wykorzystają.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1402
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: 09.12.2022

Post autor: pasazer_mobilisu » 10 gru 2022, 0:39

mkm3 pisze: 09 gru 2022, 19:56 A MPK musi to robić? Nie wiem czy ktoś zajmujący się u nich mediami społecznościowymi musi robić to 24/7, czy raczej to jest kogoś własna wola. Według mnie ZTP powinien mieć zakładkę na stronie www i dyspozytorzy powinni mieć do niej dostęp, aby tam wrzucać aktualne utrudnienia.
Tylko że ZTP nie ma żadnej "marki" w Krakowie, wielu pasażerów nawet nie wie że jest jakiś ZTP czy dawniej ZIKIT. Widać to też po ilości polubień ich profili w mediach społecznościowych.

MPK zawsze pchało się w bycie czymś więcej niż przewoźnikiem i niestety widać jak kiepsko im to wychodzi. Kilka lat temu przy braku przejazdu w rejonie Teatru Bagateli pisali o utrudnieniach na liniach tramwajowych oraz 124/424, a o 152/502 nie było tematu bo to przecież nie ich brożka.

Wrzucanie komunikatu na jakąś tam stronę przewoźnika czy organizatora było dobre 10 lat temu. Profile na FB są niezłe ale czy pasażer nie mógłby mieć informacji o utrudnieniach zaraz po wyciągnięciu smartfona z kieszeni? Mamy te aplikacje Karty Krakowskiej czy innego iMKA i czy one naprawdę nie mogą wyświetlić pusha gdy coś się dzieje? Oczywiście nie dla wszystkich linii każdemu bo to nie ma sensu, ale chociażby dla linii ulubionych/obserwowanych przez pasażera? Lub nawet lepiej tylko dla tych linii, którymi pasażer najczęściej jeździ bazując na automatycznie pobieranych informacjach o lokalizacji urządzenia. To już wpada na delikatny temat prywatności ale przecież to mogłoby być opcjonalne.

No i najważniejsze: informacji o tym że coś stoi zamiast jechać nie musi wrzucać człowiek 24/7/365. To naprawdę nie jest rockiet science by algorytm wykrył, że pojazd się zatrzymał lub nie jeździ po swojej trasie. Przyszłość jest dzisiaj, a chociaż programiści zazwyczaj nie pracują za darmo to przy komunikacji pochłaniającej 0,5mld - 1 mld rocznie byłby to procent jeśli nie promil wszystkich wydatków. Tylko czego ja oczekuję w mieście gdzie pojazdy jeżdżą miesiącami z niesprawnymi/brakiem GPS a tablice TTSS nie mogą wyświetlać zjazdów i wyjazdów na linie?

Mr. Passenger
Znawca
Posty: 184
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj

Re: 09.12.2022

Post autor: Mr. Passenger » 10 gru 2022, 9:47

pasazer_mobilisu pisze: 10 gru 2022, 0:39 Profile na FB są niezłe ale czy pasażer nie mógłby mieć informacji o utrudnieniach zaraz po wyciągnięciu smartfona z kieszeni? Mamy te aplikacje Karty Krakowskiej czy innego iMKA i czy one naprawdę nie mogą wyświetlić pusha gdy coś się dzieje? Oczywiście nie dla wszystkich linii każdemu bo to nie ma sensu, ale chociażby dla linii ulubionych/obserwowanych przez pasażera? Lub nawet lepiej tylko dla tych linii, którymi pasażer najczęściej jeździ bazując na automatycznie pobieranych informacjach o lokalizacji urządzenia. To już wpada na delikatny temat prywatności ale przecież to mogłoby być opcjonalne
+1

Chciałbym jeszcze za mojego życia doczekać się jakiejś miejskiej aplikacji, w której można by zarówno kupić bilet, sprawdzić rozkład jazdy (ze śledzeniem na bieżąco) i sprawdzić komunikaty o utrudnieniach i przerwach w kursowaniu. Podróżując po Niemczech i Austrii, mam wrażenie, że tam każde miasto taką miało, a u nas prawie wszystko trzeba ogarniać przez JakDojade (która zasadniczo się sprawdza, ale nadal to "zewnętrzna" apka, której aktualność zależy od tego czy ZTP będzie pamiętało o udostępnieniu im nowych rozkładów)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości