Bilety, kontrole, integracja taryfowa

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
tomek_m
Specjalista
Posty: 349
Rejestracja: 18 lut 2020, 15:21
Lokalizacja: Michałowice

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: tomek_m » 17 sty 2023, 1:31

Łukasz pisze: 15 sty 2023, 21:17 Rewizor Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pisze:

https://www.facebook.com/groups/5125897 ... ently_seen

Faktycznie zarobki kontrolerów są w przedziale aż do 8 000 zł?
Wystarczy poczytać komentarze pod ogłoszeniem, jedno z nich:
ja już pół roku czekam na pensje

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1807
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Scania_9640 » 17 sty 2023, 10:04

tomek_m pisze: 17 sty 2023, 1:31 Wystarczy poczytać komentarze pod ogłoszeniem, jedno z nich:
Najlepsi tyle wyciągają ale to jest zdecydowana mniejszość

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Łukasz » 19 sty 2023, 20:40

Zapłacimy za liczbę przejechanych przystanków. Kraków przygotowuje nowy bilet w tramwajach i autobusach
https://krakow.naszemiasto.pl/zaplacimy ... c1-9176525
Nowe rozwiązanie ma polegać na tym, by we wszystkich krakowskich tramwajach i autobusach była możliwość uruchomienia biletu wraz z wejściem do pojazdu i pobranie kwoty przy wysiadaniu. Będzie więc możliwość automatycznego naliczania czasu odpowiadającego ustalonej liczbie przejechanych przystanków. Kwota pobierana byłaby więc od liczby przejechanych przystanków.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Adrian » 20 sty 2023, 10:42

Pytanie zasadnicze, czy będą to przejechane przystanki jedną linią czy wieloma?

Jaky
Moderator globalny
Posty: 275
Rejestracja: 29 kwie 2021, 23:49

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Jaky » 20 sty 2023, 11:05

Adrian pisze: 20 sty 2023, 10:42 Pytanie zasadnicze, czy będą to przejechane przystanki jedną linią czy wieloma?
Uważam, że planowanie takiego systemu bez uwzględnienia przesiadek byłoby niezbyt dobrym rozwiązaniem. W Poznaniu jest bodajże 15min na wejście do kolejnego pojazdu po opuszczeniu poprzedniego. Po przekroczeniu 15min zaczynamy naliczanie od nowa.

pablo
Specjalista
Posty: 418
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:11

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: pablo » 20 sty 2023, 23:30

Czyli bilety czasowe znikną? Czy to będzie drugi, równoległy system? I będzie wybór - albo przystankowe - albo czasowe.

Jaky
Moderator globalny
Posty: 275
Rejestracja: 29 kwie 2021, 23:49

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Jaky » 21 sty 2023, 11:20

pablo pisze: 20 sty 2023, 23:30 Czyli bilety czasowe znikną? Czy to będzie drugi, równoległy system? I będzie wybór - albo przystankowe - albo czasowe.
Nie mogą zniknąć, ponieważ jak zgaduję, bilet przystankowy będzie wymagał posiadania karty. Trudno, żeby turysta wyrabiał kartę specjalnie na 3 dni pobytu w Krakowie :)

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1402
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: pasazer_mobilisu » 21 sty 2023, 11:56

Tak będzie wymagał karty płatniczej, myślę że większość ludzi taką ma ;) Bilety minutowe jednak powinny zostać, nie wyobrażam sobie biletów przystankowych np. w aplikacjach mobilnych.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Łukasz » 22 sty 2023, 9:55

Kraków. Kontrolerzy biletów oszukani? "Wypłaty niższe o kilka tysięcy złotych"
https://glos24.pl/kontrolerzy-biletow-o ... hl6xaKpIvk
Pracownicy firmy Rewizor, która kontroluje bilety w krakowskim MPK są zbulwersowani wysokością wypłat za grudzień 2022. – Zbieramy dokumenty i chcemy wnieść sprawę do sądu pracy – zapowiadają. Zarząd krakowskiej filii spółki pozbawił ich premii, które zarobili kontrolując bilety w grudniu.

Mikix
Znawca
Posty: 127
Rejestracja: 23 maja 2022, 14:40

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Mikix » 24 sty 2023, 14:51

Dzisiaj mam odczucia, że kontrolerów jest kilka razy więcej niż normalne dni. Wiem oczywiście, że tyle samo, ale podczas powrotu napotkałem 3 kontrolerów w ciągu 40 minut, oczywiście w innych pojazdach. Dużo kręci się też na alejach po kilka grup i w centrum przy dworcu również kilka grup. Nie wiem czy to stosowny wątek, ale czy komuś zdarzyło się mieć więcej kontroli w ciągu jednego dnia?

Jamnik
Ekspert
Posty: 1117
Rejestracja: 25 sie 2020, 13:50

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Jamnik » 24 sty 2023, 14:54

Mikix pisze: 24 sty 2023, 14:51 Nie wiem czy to stosowny wątek, ale czy komuś zdarzyło się mieć więcej kontroli w ciągu jednego dnia?
Też mam takie "serie". Nieraz przez dwa tygodnie nie mam żadnej kontroli, a potem jednego dnia 2-3, albo dzień po dniu przez parę dni.

fysztof
Ekspert
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: fysztof » 24 sty 2023, 14:55

Będzie podwyżka cen biletów, ale nie tak duża
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/bedzi ... 49571.html

Artykuł trochę chaotyczny... ja się ostatecznie nie łapię, o co chodzi. Można bowiem przeczytać dwa punkty widzenia:
Zgodnie z wolą radnych nie będziemy przedstawiać projektu uchwały w sprawie korekty cennika biletów miesięcznych. Jedynie, zgodnie z wypracowanym porozumieniem z władzami województwa oraz sąsiednich gmin, przedłożymy radzie propozycję stworzenia biletu metropolitarnego na przejazdy koleją oraz komunikacją miejską – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że radni PO są skłonni przegłosować podwyżkę cen biletów. (...) Na stole negocjacyjnym leży propozycja uchwalenia biletu metropolitarnego dla osób płacących podatki w Krakowie. Bilet miesięczny na podróżowanie koleją i komunikacją miejską miałby kosztować 109 złotych. Radni PO mieliby otrzymać możliwość złożenia poprawek do projektu uchwały w sprawie stworzenia biletu przystankowego, który funkcjonowałby równolegle do biletów czasowych.
Czyli:
- w opcji ZTP: obecne ceny i istniejące bilety zostają plus tworzymy nowy dodatkowy bilet zintegrowany
- w opcji większościowych radnych: jednak negocjujemy i szukamy kompromisowego rozwiązania w zamian za dodanie swoich "pięciu groszy"

kot_feliks
Ekspert
Posty: 972
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: kot_feliks » 24 sty 2023, 15:43

To ja do tego dodam że wydatki samej spółki Kraków 5020 w 2022 roku to... 65 mln pln. :mrgreen: TŁ to kolejne.. 65 mln pln. Same ekrany przy KST IV, to ok. 20 mln (wyleciały ot tak, za sprawą zaczarowanej różdżki, wystarczyło zupdejtować badania).

Czyli razem już 150 mln rocznie :) Podwyżka o 50% cen biletów miała przynieść 30-50 mln.

Po coraz głębszej analizie budżetu, umów, wydatków itd. nasuwa mi się coraz bardziej na koniec języka:

- jeździsz KMK? Wal się FRAJERZE :)

I coraz ładniej zaczyna być również widać, dlaczego inne miasta jest stać na o wiele większe % dopłaty do KZ...

Swoją drogą, lecieliśmy ostatnio do Rzymu:
- dojazd na Balice -> 4,00 + 17,00 = 21,00 PLN;
- dojazd z Ciampino.... 1,50 euro (autobus + POCIĄG) - wszystko na jednym bilecie, płatne kartą w kasowniku, nawet nie trzeba było szukać automatu;
- dojazd na Fiumicino - 6 euro;

Pomijam przez grzeczność siłę nabywczą mieszkańców...

Jaky
Moderator globalny
Posty: 275
Rejestracja: 29 kwie 2021, 23:49

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Jaky » 24 sty 2023, 16:03

Dzieje się to, czego się obawiałem, czyli sztucznie została wykreowana atmosfera zamętu, tak żeby nie wiadomo było do końca kto kogo okłamuje, kto mówi prawdę. Co tydzień dociera jakaś nowa kompletnie odwrotna do poprzedniej informacja.
Nie pozostało nic, jak poczekać cierpliwie na rozwój wydarzeń. Nie ma co prorokować.
Tak na marginesie radny Hawranek jeszcze 2 tygodnie temu wspominał, że jest przeciwnikiem podwyżki. Dzisiaj już mówi, że należy wrócić do tematu...

MichalTyniec
Ekspert
Posty: 651
Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: MichalTyniec » 24 sty 2023, 16:09

Jeżeli dobrze rozumiem ten artykuł to ma chodzić tylko o wspólny bilet na kolej i komunikację miejską? A bilet mieszkańca ma pozostać dalej w kwocie 80 zł?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości