https://ztp.krakow.pl/transport-publicz ... y/193-2023
Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie podczas Juwenaliów i Nocy Muzeów
Szanowni Pasażerowie,
Uprzejmie informujemy, że w związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi podczas Juwenaliów i Nocy Muzeów, w noce 17/18-20/21.05.2023 r. (śr/cz – sb/nd) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych:
W nocy 17/18.05.2023 r. (środa/czwartek):
linia 611:
zostanie dodatkowo uruchomiona i będzie funkcjonować według specjalnego rozkładu jazdy, realizując po 3 kursy w ciągu godziny, tworząc z linią 601 łączną częstotliwość kursowania co 15 minut;
w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania linia NIE będzie uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku Teatr Słowackiego (będzie on obsługiwany w taki sam sposób jak pozostałe przystanki pośrednie).
W nocy 18/19.05.2023 r. (środa/czwartek):
linia 611:
zostanie dodatkowo uruchomiona i będzie funkcjonować według specjalnego rozkładu jazdy, realizując następującą liczbę kursów:
do godz. 2:00 po 5 kursów w ciągu godziny, tworząc z linią 601 łączną częstotliwość kursowania co 10 minut;
od godz. 2:00 po 3 kursy w ciągu godziny, tworząc z linią 601 łączną częstotliwość kursowania co 15 minut;
w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania linia NIE będzie uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku Teatr Słowackiego (będzie on obsługiwany w taki sam sposób jak pozostałe przystanki pośrednie).
W nocy 19/20.05.2023 r. (piątek/sobota – Noc Muzeów):
linia 62, 64, 69:
rozkład jazdy pozostanie bez zmian;
do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności;
linia 604 – zostanie uruchomiona specjalna (dodatkowa) linia nocna, kursująca po następującej trasie: Prądnik Biały – po trasie linii 904 do skrzyżowania ul. Nowosądeckiej i Łużyckiej, następnie: Witosa – Halszki – Stojałowskiego – Os. Kurdwanów – Stojałowskiego – Herberta – Myślenicka – Merkuriusza Polskiego (powrót: Chałubińskiego – Szybisko) – Kąpielowa – Swoszowice SKA;
linia będzie kursować z częstotliwością co 60 minut, realizując odjazdy z przystanku Teatr Słowackiego w obu kierunkach 30 minut po pełnej godzinie (zapewniając z linią 904 łączną częstotliwość co 30 minut na wspólnym odcinku trasy);
przystanki Halszki i Stojałowskiego w kierunku Swoszowic będą obsługiwane tylko przed zawróceniem na pętli Os. Kurdwanów (słupki o numerze 02), natomiast w kierunku Prądnika Białego tylko po zawróceniu na pętli Os. Kurdwanów (słupki o numerze 01);
przystanek Os. Kurdwanów w obu kierunkach będzie funkcjonować na pętli (słupek 02);
przystanki Swoszowice SKA będą funkcjonować jak dla linii 155;
linia 611:
będzie funkcjonować według specjalnego rozkładu jazdy, realizując następującą liczbę kursów:
do godz. 2:00 po 5 kursów w ciągu godziny, tworząc z linią 601 łączną częstotliwość kursowania co 10 minut;
od godz. 2:00 po 3 kursy w ciągu godziny, tworząc z linią 601 łączną częstotliwość kursowania co 15 minut;
w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania linia NIE będzie uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku Teatr Słowackiego (będzie on obsługiwany w taki sam sposób jak pozostałe przystanki pośrednie);
pozostałe linie nocne – będą kursować bez zmian (jak w noce pt/sb-sb/nd).
Ponadto, zgodnie z coroczną tradycją zostaną uruchomione linie specjalne, obsługiwane taborem zabytkowym:
linia 60 (tramwajowa) – Plac Centralny im. R. Reagana – Al. Jana Pawła II – Mogilska – Al. Powstania Warszawskiego – Grzegórzecka – Kotlarska – Herlinga-Grudzińskiego – Klimeckiego – Kuklińskiego – estakada nad dworcem w Płaszowie – Wielicka – Limanowskiego – Krakowska – Stradomska – Św. Gertrudy – Franciszkańska – Straszewskiego – Piłsudskiego – Al. 3 Maja – Cichy Kącik – Al. 3 Maja – Piłsudskiego – Podwale – Dunajewskiego – Basztowa – Westerplatte – Starowiślna – Dajwór – Starowiślna – Grzegórzecka – Al. Powstania Warszawskiego – Mogilska – Al. Jana Pawła II – Plac Centralny im. R. Reagana;
linia będzie kursować w godz. ok. 19:00 – 2:30 z częstotliwością co 60 minut;
linia 600 (autobusowa) – Podgórze SKA – Powstańców Wielkopolskich – Klimeckiego – Herlinga-Grudzińskiego – Kotlarska – Al. Powstania Warszawskiego – Lubicz – Pawia – Tunel Św. Rafała Kalinowskiego – Wita Stwosza – Muzeum Armii Krajowej (powrót: Wita Stwosza – Al. 29 Listopada – Warszawska – Plac Matejki – Basztowa);
linia będzie obsługiwać następujące przystanki: Podgórze SKA 06 (początkowy na dworcu autobusowym), Podgórze SKA 08 (przelotowy w kierunku centrum Krakowa), Kuklińskiego 04 i 05, Klimeckiego 05 i 03, Most Kotlarski 01, Rondo Grzegórzeckie 03 i 04 (na pasach A+T), Rondo Mogilskie 04 i 03 (na tzw. poziomie -1), Lubicz 01 i 02, Teatr Słowackiego 01 i 02, Muzeum Armii Krajowej 02 (końcowo-początkowy);
linia będzie kursować w godz. ok. 19:00 – 2:30 z częstotliwością co 60 minut.
W nocy 20/21.05.2023 r. (sobota/niedziela):
linia 64:
częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
zostanie uruchomiona dodatkowa para kursów: z Os. Piastów o godz. 23:10 oraz z Bronowic Małych o godz. 0:26 (kursy te NIE będą uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku Teatr Słowackiego);
do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności;
linia 611:
będzie funkcjonować według specjalnego rozkładu jazdy, realizując następującą liczbę kursów:
do godz. 2:00 po 5 kursów w ciągu godziny, tworząc z linią 601 łączną częstotliwość kursowania co 10 minut;
od godz. 2:00 po 3 kursy w ciągu godziny, tworząc z linią 601 łączną częstotliwość kursowania co 15 minut;
w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania linia NIE będzie uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku Teatr Słowackiego (będzie on obsługiwany w taki sam sposób jak pozostałe przystanki pośrednie).