Prowadzący pojazdy KMK

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5735
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: Kaszmir » 02 cze 2023, 22:00

tomta1 pisze: 02 cze 2023, 20:09Wydaje mi się, że ten zapis to wytrych, by obecne bieda-punkty jakie są np. na Złocieniu, dalej funkcjonowały, bo nigdzie nie jest sprecyzowane, jak długo może być ta „okresowość” i jak określić, czy te „względy techniczne” są wystarczającą przesłanką do skorzystania z opcji ubogium.
Złocień chyba teraz jest głównie opcją "rezerwową". Z regularnych dziennych linii kończy tam tylko "425", które ma punkt socjalny na Małym Płaszowie. No, pozostaje kwestia "605".

A kojarzycie punkt socjalny na Walcowni? To był klimat :D

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1803
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: Scania_9640 » 03 cze 2023, 10:46

Na Złocieniu nie jest bieda punkt. Są miejsca siedzące, są 2 toalety, czajnik, mikrofalówka i automat z napojami. Gorszy punkt od Złocienia jest np. na Bronowicach czy Cichym Kąciku.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: yosujiro » 03 cze 2023, 11:42

Ja z perspektywy kierowcy stwierdzam, że takie kontenery jak na Cichym Kąciku, Alei Przyjaźni, czy Pod Fortem są w sam raz. Ta ostatnia, to nawet dość luksusowa się wydaje. Pytanie jak jest z kwestią kosztów i formalności, postawienia czegoś takiego. Jak dla mnie w pierwszej kolejności taki kontener by się przydał przy Galerii Bronowice, bo tam niby jest udostępniona toaleta w dyrekcji CH, ale podobno są dość spore problemy, żeby tam się dostać, a przerwy tam nie są jakoś bardzo długie. Dodatkowo na Cracovii w miejscu wynajętego do niedawna przez Mobilisa kiosku.

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: suchy » 03 cze 2023, 20:30

Scania_9640 pisze: 03 cze 2023, 10:46 Na Złocieniu nie jest bieda punkt. Są miejsca siedzące, są 2 toalety, czajnik, mikrofalówka i automat z napojami. Gorszy punkt od Złocienia jest np. na Bronowicach czy Cichym Kąciku.
No już nie przesadzaj że tak gorzej - ok, automatu z napojami nie ma na obu, ale mikrofalę na Cichym masz :D

A pozostałe rzeczy, jak krzesła, czajnik i 2 toalety, to chyba standard na każdym PKR (przynajmniej tramwajowym). Poza dawną Walcownią i starym (zburzonym) Pleszowem nie kojarzę, żeby gdzieś jeszcze była pojedyncza toaleta.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1803
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: Scania_9640 » 03 cze 2023, 23:28

suchy pisze: 03 cze 2023, 20:30 No już nie przesadzaj że tak gorzej - ok, automatu z napojami nie ma na obu, ale mikrofalę na Cichym masz :D

A pozostałe rzeczy, jak krzesła, czajnik i 2 toalety, to chyba standard na każdym PKR (przynajmniej tramwajowym). Poza dawną Walcownią i starym (zburzonym) Pleszowem nie kojarzę, żeby gdzieś jeszcze była pojedyncza toaleta.
Na Cichym tak, ale na Bronowicach np nie było. No i są mniejsze od tego na Złocieniu

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: Kowalik » 18 paź 2023, 13:29

Jak wygląda sytuacja z "atmosfericiami" w pojazdach KM? Jak dojeżdża pojazd do pętli to nie ma możliwości usunięcia takiego klienta przez prowadzącego? Bo przyznam szczerze, że zaskoczyło mnie dziś podstawienie pojazdu z pętli w peron z takim klientem już na pokładzie.. :cry: Pomijając już odwieczny problem noclegowni na liniach nocnych. Straż miejska powinna wzmocnić działania w tym temacie..

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: suchy » 18 paź 2023, 13:45

Kowalik pisze: 18 paź 2023, 13:29 Jak wygląda sytuacja z "atmosfericiami" w pojazdach KM? Jak dojeżdża pojazd do pętli to nie ma możliwości usunięcia takiego klienta przez prowadzącego? Bo przyznam szczerze, że zaskoczyło mnie dziś podstawienie pojazdu z pętli w peron z takim klientem już na pokładzie.. :cry: Pomijając już odwieczny problem noclegowni na liniach nocnych. Straż miejska powinna wzmocnić działania w tym temacie..
Prowadzący może jedynie SŁOWNIE poprosić o opuszczenie pojazdu, ewentualnie "niewerbalnie" zachęcić delikwenta, żeby sam wysiadł (np. przy obecnej pogodzie wyłączyć ogrzewanie i otworzyć wszystkie drzwi, żeby w środku pojazdu zrobiło się zimno). Natomiast NIE WOLNO w żaden sposób siłowo wyprowadzać - takie uprawnienia mają wyłącznie policja lub straż miejska.

A niestety czas oczekiwania na przyjazd patrolu jest czasem dość długi - może być tak, że prowadzący widział danego osobnika, zadzwonił z prośbą do GDR o wysłanie patrolu i np. dostał informację, że SM przyjedzie dopiero na drugiej końcówce.

Ponadto, czasem wiele też zależy od stopnia "uciążliwości" takiej osoby. Tzn jeśli człowiek jest w miarę jako tako schludny (tzn nie "pachnie" na cały pojazd albo nie jest ubrudzony własnymi wydzielinami), nie bluzga, nie pije alkoholu, a jedynie sobie np. siedzi na siedzeniu i śpi - to często prowadzący machają ręką i odpuszczają zwracanie uwagi na zasadzie "wyśpi się, to sam wstanie i wysiądzie". A reagują dopiero wtedy gdy któreś z w/w rzeczy ma miejsce lub gdy jakiś pasażer przyjdzie z ewentualną skargą.

panA
Pasażer
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:35

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: panA » 20 paź 2023, 16:46

No tak, ale skoro są akcje typu policja w KM, to może by się przydało, żeby nawiązać współpracę między SM a MPK i Mobilisem. No kurde, wszystkie te jednostki i tak podlegają koniec końców pod prezydenta miasta.

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: Kowalik » 23 mar 2024, 20:13

Wyjaśni mi ktoś, jakim cudem trafiłem dziś na takiego "Rodzynka", który jeździ na tyle wolno i generuje duże opóźnienia? Wydaje mi się, że trzeba mieć naprawdę talent by opóźnić kurs w sobotę o 17 minut. :oops:. Myślałem, że to może sytuacja losowa. Niestety teraz patrząc w systemie opóźnienia na mieście sięgają max 6-7minut, a owy Rodzynek ma już +16. Na każdym kółku łapie minimum kwadrans opóźnienia, więc coś jest ewidentnie nie halo. :(

quartson
Pasażer
Posty: 11
Rejestracja: 30 paź 2022, 21:18

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: quartson » 23 mar 2024, 20:45

Może jakiś nowy i czeka na wszystkich dobiegających :P

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Prowadzący pojazdy KMK

Post autor: Kowalik » 23 mar 2024, 21:56

quartson pisze: 23 mar 2024, 20:45 Może jakiś nowy i czeka na wszystkich dobiegających :P
O tej porze już jest dyszkę w plecy, a to połowa trasy :? Może się ktoś wkurzyć jak nie zdąży na przesiadkę.. Ciekawe czy na ostatnim kółku na fajrant będzie się tak spieszył powoli :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości