Bilety, kontrole, integracja taryfowa

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 374
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: sorig » 30 maja 2023, 20:49

"904" na przykład, ale kto by jechał całą trasę...

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1231
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: GoMeZz391 » 30 maja 2023, 22:29

pasazer_mobilisu pisze: 30 maja 2023, 18:44 A w czym był taki fajny? Jako jedyna aplikacja doliczał prowizje przy doładowaniu konta.
Dawniej nie miał aż tyle prowizji.
Prowizję dolicza, ale nie zawsze, sam dużo z niego korzystałem, ale nigdy nie miałem doliczonej prowizji, gdyż portmonetkę zasilałem przelewem, i z niej brałem na opłaty za przejazd.
pasazer_mobilisu pisze: 30 maja 2023, 18:44 Tutaj faktycznie np. iMKA odstaje, zgłaszałem im kiedyś brak linii "70" ale jedyne co dostałem to jakąś idiotyczną odpowiedź.
Czy są jakieś linie nocne na, których przekroczy się 60 minut?
Jedynie nocki aglomeracyjne, gdzie w moim przypadku czas przejazdu to ok. 40 min., a po Krakowie to na przykład przejazd całą trasą 64 czy też 601, ale po Krakowie, obstawiam, że mało jest osób co jadą od pętli do pętli nocką.

Co do zastępczych to po części ich rozumiem, lecz nie do końca :?

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Kaszmir » 05 cze 2023, 9:22

2 czerwca w godzinach południowych wróciła możliwość zakupu biletu na tramwaj i autobus poprzez aplikację mPay.
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/pozar ... 51278.html

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Łukasz » 06 cze 2023, 16:11

13-latek miał prawo jechać za darmo. Chciał dotrzeć do domu, wsiadł do tramwaju. Tę podróż zapamięta na zawsze
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/k ... ty/8nw3nyt
13-latek który wracał tramwajem po zajęciach do domu, został ukarany przez kontrolerów dwoma mandatami, i co gorsza, stało się to w ciągu zaledwie 10 minut.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1806
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Scania_9640 » 06 cze 2023, 17:02

Łukasz pisze: 06 cze 2023, 16:11 13-latek miał prawo jechać za darmo. Chciał dotrzeć do domu, wsiadł do tramwaju. Tę podróż zapamięta na zawsze
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/k ... ty/8nw3nyt
Na szczęście obaj d*bile zostali zwolnieni dyscyplinarnie.

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: suchy » 06 cze 2023, 23:14

Łukasz pisze: 06 cze 2023, 16:11 13-latek miał prawo jechać za darmo. Chciał dotrzeć do domu, wsiadł do tramwaju. Tę podróż zapamięta na zawsze
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/k ... ty/8nw3nyt
W weekend wracałem ze spaceru w centrum i wsiadając do tramwaju, akurat trafiłem na już trwającą kontrolę - jedna z pasażerek z ciekawości zapytała kontrolerów, czy jak będzie za tydzień jechać z dzieckiem chodzącym do podstawówki, to musi kasować bilet. Jaką odpowiedź otrzymała?

"TAK, MUSI SKASOWAĆ ULGOWY".

I nie, nie było żadnego pytania ze strony kontrolera, czy dziecko chodzi do szkoły w Krakowie :roll:

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 352
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: miloszkasperczyk » 18 cze 2023, 10:34

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6&sfnsn=mo

Zapowiedź wprowadzenia Małopolskiego Biletu Zintegrowanego dla mieszkańców, których nie obejmie bilet metropolitarny.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: pjetrek » 18 cze 2023, 19:06

Mam nadzieję, że będzie jakaś porządna kampania informacyjna, bo w tych biletach łączonych, taryfach i wzajemnym honorowaniu co, gdzie i u jakiego przewoźnika, to ja zaczynam się już gubić... A co dopiero mówić o zwykłych pasażerach...

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 352
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: miloszkasperczyk » 18 cze 2023, 21:11

pjetrek pisze: 18 cze 2023, 19:06 Mam nadzieję, że będzie jakaś porządna kampania informacyjna, bo w tych biletach łączonych, taryfach i wzajemnym honorowaniu co, gdzie i u jakiego przewoźnika, to ja zaczynam się już gubić... A co dopiero mówić o zwykłych pasażerach...
Na ten moment wiadomo że bilet metropolitarny będzie umożliwiał podróż pojazdami kolei Małopolskich (ALD i pociągi) i wszystkimi pojazdami KMK. Natomiast widziałem jeszcze informacje że będzie obowiązywać również w Wielickich autobusach i komunikacjach gminnych w Niepołomicach, Zielonkach, Michałowicach i Wielkiej Wsi.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

krawiec
Specjalista
Posty: 320
Rejestracja: 29 sie 2020, 23:23

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: krawiec » 18 cze 2023, 22:29

W Polregio nie będzie obowiązywał?
A co z Lotniskiem?

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 352
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: miloszkasperczyk » 18 cze 2023, 22:43

krawiec pisze: 18 cze 2023, 22:29 W Polregio nie będzie obowiązywał?
A co z Lotniskiem?
Chyba tak, będzie obowiązywać i w Kolejach Śląskich. Natomiast na 100% będzie obowiązywać na trasie do lotniska, zresztą o tym mówili nawet urzędnicy z tego co pamiętam.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

WIK
Znawca
Posty: 147
Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: WIK » 25 cze 2023, 12:13

Podział na strefy I - III - Bilet Metropolitalny oraz IV - V Małopolski Bilet Zintegrowany wraz z cennikiem: https://www.facebook.com/WikWieliczka/p ... A35hThi9al

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Kaszmir » 30 cze 2023, 11:34

Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK pisze:Pilne! Rewizor, firma odpowiedzialna za kontrole biletów, wypowiedziała umowę zawartą z Miastem. Umowy z pracownikami zostają rozwiązane dziś, 30 czerwca.

Info z kilku źródeł.
https://www.facebook.com/PKKinfo/posts/ ... iBDTvoJHFl

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: yosujiro » 30 cze 2023, 11:47

Tak mnie właśnie zastanawiało, czemu widziałem teraz na KG ze 3 grupy kontrolerów wracające na Kluczborską, jeżeli wymianę mają zazwyczaj ok 14

Już pal licho termin wypowiedzenia dla ZTP, ale ciekaw jestem czy choć trochę wcześniej pracowników poinformowali, że zostają bez roboty. Nie ma to jak poważna firma. Ciekawe czy teraz ZTP będzie chciał ich "na szybko" przejąć, czy się "rozejdą" zanim ktoś zdąży zareagować.

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: suchy » 30 cze 2023, 12:12

yosujiro pisze: 30 cze 2023, 11:47Ciekawe czy teraz ZTP będzie chciał ich "na szybko" przejąć, czy się "rozejdą" zanim ktoś zdąży zareagować.
Podejrzewam że tak - przecież jak wchodził Rewizor, to też zgarnął część pracowników po Renomie (niektóre osoby można kojarzyć z twarzy).
W dodatku pewnie sami pracownicy będą się zgłaszać do ZTP jako chętni - bo z dnia na dzień raczej ciężko znaleźć sobie pracę, żyć z czegoś trzeba, zapłacić rachunki, zrobić zakupy... A i samo ZTP musi nagle pozyskać sporo osób, bo pewnie ci którzy mieli być "wspomagająco" w czasie wakacji, to jakieś może kilkanaście osób - więc całego miasta nie byliby w stanie ogarnąć. ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości