Trasa Łagiewnicka

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
festence
Pasażer
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2023, 0:16

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: festence » 07 gru 2023, 1:45

Kraków. Pęczniejące skały pod Trasą Łagiewnicką. I stąd ograniczenie prędkości do 40 km/h. Co z naprawą?
https://krakow.naszemiasto.pl/krakow-pe ... c1-9544849
W gruntach pod konstrukcją trasy zalegają... pęczniejące skały, iły i gipsy. A pęcznieją z powodu wykonanego wykopu pod trasę i zwiększonej wilgotności. Pęcznieją i powodują odkształcenia jezdni.

kucyk
Ekspert
Posty: 1859
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: kucyk » 07 gru 2023, 6:29

festence pisze: 07 gru 2023, 1:45 Kraków. Pęczniejące skały pod Trasą Łagiewnicką. I stąd ograniczenie prędkości do 40 km/h. Co z naprawą?
https://krakow.naszemiasto.pl/krakow-pe ... c1-9544849
Czyli mamy powtórkę z Ruczaju gdzie problem był poważny. Nawet nie wiem czy został on usunięty i na jakich zasadach i kto za to zapłacił?:

https://gazetakrakowska.pl/krakow-peczn ... ar/9382481

anonim_048
Znawca
Posty: 113
Rejestracja: 04 lip 2023, 19:53
Lokalizacja: Kliny

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: anonim_048 » 07 gru 2023, 14:53

W przypadku zatoki gdzie wypchało w górę kawałek betonu, wyrównali to a ubytek uzupełnili... asfaltem.
Natomiast jeśli chodzi o drogę, to wydaje mi się, że nie ruszyli tego, ale nie było tam aż tak źle. Chociaż jeśli chodzi o ten fragment TŁ z artykułu powyżej, tam jest tragedia. Prawie jak między Nowohucką a Gromadzką na Kuklińskiego.

Awatar użytkownika
michal49944
Pasażer
Posty: 43
Rejestracja: 15 mar 2024, 17:07
Lokalizacja: Kraków - Os. Podwawelskie

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: michal49944 » 20 mar 2024, 17:55

Nawierzchnia Trasy Łagiewnickiej pod obserwacją. Naprawa w planie
Jeszcze przez miesiąc ma potrwać obserwacja uszkodzenia nawierzchni na Trasie Łagiewnickiej, z powodu którego na fragmencie nowej obwodnicy trzeba zwolnić do 40 km/h.
[...]
Planowany termin zakończenia obserwacji oraz wybór sposobu naprawy określony został do końca kwietnia – czytamy w piśmie do radnego.
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/nawie ... 55738.html

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: Kaszmir » 03 kwie 2024, 13:33

Pasażerowie z Łagiewnik walczą, by "10" i "11" w stronę Kurdwanowa zatrzymywały się również na "Łagiewniki SKA" przed skrzyżowaniem. Tłumaczą, że przystanek za skrzyżowaniem jest bardzo odległy. Wg mnie to kolejny efekt zepsucia inwestycji - na wspomnianym skrzyżowaniu w ogóle nie ma przejścia dla pieszych od strony północnej, przez co pasażerowie muszą kilkukrotnie nadkładać drogi - czy to idąc na przejście po stronie południowej, czy do tunelu.

Nicko
Miłośnik
Posty: 64
Rejestracja: 16 lis 2022, 18:41
Lokalizacja: Skawina

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: Nicko » 03 kwie 2024, 14:47

Kaszmir pisze: 03 kwie 2024, 13:33 Pasażerowie z Łagiewnik walczą, by "10" i "11" w stronę Kurdwanowa zatrzymywały się również na "Łagiewniki SKA" przed skrzyżowaniem. Tłumaczą, że przystanek za skrzyżowaniem jest bardzo odległy. Wg mnie to kolejny efekt zepsucia inwestycji - na wspomnianym skrzyżowaniu w ogóle nie ma przejścia dla pieszych od strony północnej, przez co pasażerowie muszą kilkukrotnie nadkładać drogi - czy to idąc na przejście po stronie południowej, czy do tunelu.
Podobny zarzut mogę wystawić dla "50".
Żeby przesiąść się na pociąg, muszę przejść cały węzeł drogowy, czyli 3 przejścia dla pieszych. Gdyby "50" w kierunku Borku zatrzymywała się przed skrzyżowaniem, wtedy jest o wiele wygodniejsza przesiadka. W ogóle moim zdaniem przystanek za skrzyżowaniem w kierunku Borku to jest jakieś nieporozumienie, bo z punktu widzenia przesiadek tramwaj-pociąg jest to niewygodne i niepraktyczne.

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 541
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: kbieniu7 » 03 kwie 2024, 16:03

Nie mogę się nie zgodzić. I nie mogę nie powiedzieć, że to, jak zaprojektowano to skrzyżowanie, to kpina. Była wręcz historyczna szansa na zrobienie zintegrowanego węzła KMK-SKA, dając zupełnie nowe możliwości komunikacyjne w tej części Krakowa. I to wszystko koncertowo spartolono. Cała para poszła w ruch samochodowy, spychając pasażerów do absolutnego minimum. Zero wizji, zero podejścia pro KMK, gdzie nawet nie chodziło o ograniczenie św. Przepustowości, ale o jakąkolwiek wizję...

To jest największy skandal na TŁ. Pal licho szykany na Turowicza, czy brak kontynuacji na Ruczaj. Tu widać, że rzucili się drogowcy na asfalt jak dzik na żołędzie.

kucyk
Ekspert
Posty: 1859
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Trasa Łagiewnicka

Post autor: kucyk » 03 kwie 2024, 16:30

kbieniu7 pisze: 03 kwie 2024, 16:03 .... Tu widać, że rzucili się drogowcy na asfalt jak dzik na żołędzie.
SMACZNEGO !!! :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości