Ale tak właśnie wyglądała LR1 pomijając zupełnie Wieliczkę i nawet wioski wzdłuż DW964. Wystarczyło ją zsynchronizować z 301 i po kłopocie. Nie rozumiem dlaczego na DK79 można puszczać LR0 w takcie z 310 które nie mają wspólnych potoków, ale mają się uzupełniać, a w kierunku Niepołomickim to jest już niewykonalne...canoe_bart pisze: 04 maja 2026, 19:59 301 w przegubach, zwłaszcza przy obecnej częstotliwości w weekendy, to byłaby świetna sprawa - to praktycznie jest poza dyskusją. Tylko pamiętajmy, że do tanga trzeba dwojga - wystarczy, że Wieliczka się nie zgodzi i jest po sprawie, a raczej nikt nie założy powtórki z linii 200 na złość takiej Wieliczce.
Linie sezonowe ("100/101", "102", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
-
pjetrek
- Ekspert
- Posty: 861
- Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31
- Polubił: 32 razy
- Otrzymał polubienie: 96 razy
Re: Linie sezonowe ("100/101", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
Re: Linie sezonowe ("100/101", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
Ale lepiej wskrzesić trupa w postaci "137"...fysztof pisze: 03 maja 2026, 21:23 Na "127" to i w tygodniu przydałoby się wydłużyć godziny kursowania. Ostatni odjazd przed godziną 20 w okresie wiosenno-letnim to równie grube nieporozumienie.
-
canoe_bart
- Specjalista
- Posty: 211
- Rejestracja: 23 lis 2024, 14:48
- Polubił: 148 razy
- Otrzymał polubienie: 116 razy
- Kontakt:
Re: Linie sezonowe ("100/101", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
Założenie mojego pierwotnego postu było takie, że nikt w ramach OBECNYCH kosztów i częstotliwości na 301 nie będzie chciał wycinać takiego numeru, jak w przywołanym przeze mnie przykładzie. Nigdzie nie stwierdziłem, że technicznie się nie da zrobić dwóch różnych linii kończących w tym samym miejscu, jeśli i tak trzeba byłoby ponieść dodatkowe koszty (jakby nie było gdzie ich ponosić). Wiemy, jak zachowują się w ostatnich miesiącach przedstawiciele Wieliczki w sprawie organizowania KM/aglo. LR1 raczej by nie kursowała cały rok (a i poza sezonem w żaden sposób nie rozwiąże problemu, jako że omija większość generatorów ruchu, choć jak to mówią - lepszy rydz niż nic), tak samo jak LR0 tego nie robi. Zresztą, jak LR1 kursowała, to wzkm aglo kosztował coś koło 7 zł, a teraz jest to prawie 12 zł za solówkę i prawie 15 zł za przeguba. A jeżeli pojawia się problem po jednej stronie z wygospodarowaniem tych 3 zł więcej za wzkm na przeguby, co w przeliczeniu globalnie dałoby dodatkowy kurs na solówkach co 2 godziny w weekendowym "szczycie", to naprawdę pozostaje rozłożyć ręce. A nikt w ZTP, ani MPK nie pójdzie na to, żeby zrobić specjalnie linię dla Niepołomic kursującą z f-120/180 za te same pieniądze, aby nie bawić się z ową krnąbrną stroną sporu.pjetrek pisze: 04 maja 2026, 20:43 Ale tak właśnie wyglądała LR1 pomijając zupełnie Wieliczkę i nawet wioski wzdłuż DW964. Wystarczyło ją zsynchronizować z 301 i po kłopocie. Nie rozumiem dlaczego na DK79 można puszczać LR0 w takcie z 310 które nie mają wspólnych potoków, ale mają się uzupełniać, a w kierunku Niepołomickim to jest już niewykonalne...
-
WIK
- Specjalista
- Posty: 297
- Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
- Lokalizacja: Wieliczka
- Otrzymał polubienie: 20 razy
- Kontakt:
Re: Linie sezonowe ("100/101", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
A można konkrety? Chętnie bym chciał się dowiedziećWiemy, jak zachowują się w ostatnich miesiącach przedstawiciele Wieliczki w sprawie organizowania KM/aglo.
- michal49944
- Ekspert
- Posty: 1030
- Rejestracja: 15 mar 2024, 17:07
- Lokalizacja: Kraków - Os. Podwawelskie
- Polubił: 508 razy
- Otrzymał polubienie: 305 razy
Re: Linie sezonowe ("100/101", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
Dzisiaj, zgodnie z komunikatem, linie rekreacyjne nie kursują, jednakże ktoś w ZTP zapomniał usunąć o nich informacji w GTFS i wyświetlają się zarówno w rozkładach na stronie MPK jak i we wszystkich aplikacjach, wprowadzając pasażerów w błąd. Dotyczy to zarówno LR0, jak i dodatkowych kursów 134/434 itp.
-
suchy
- Ekspert
- Posty: 1412
- Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16
- Polubił: 31 razy
- Otrzymał polubienie: 124 razy
Re: Linie sezonowe ("100/101", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
A to nie jest tak, że rozkłady wiszą ZAWSZE przez cały tydzień? Na stronie MPK przecież pod rozkładem jest zamieszczona informacja:michal49944 pisze: 13 cze 2026, 13:06 Dzisiaj, zgodnie z komunikatem, linie rekreacyjne nie kursują, jednakże ktoś w ZTP zapomniał usunąć o nich informacji w GTFS i wyświetlają się zarówno w rozkładach na stronie MPK jak i we wszystkich aplikacjach, wprowadzając pasażerów w błąd. Dotyczy to zarówno LR0, jak i dodatkowych kursów 134/434 itp.
Linia kursuje po ogłoszeniu przez ZTP. Informacja: 12 616 86 69 / ztp.krakow.pl
- michal49944
- Ekspert
- Posty: 1030
- Rejestracja: 15 mar 2024, 17:07
- Lokalizacja: Kraków - Os. Podwawelskie
- Polubił: 508 razy
- Otrzymał polubienie: 305 razy
Re: Linie sezonowe ("100/101", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
Ale wtedy rozkłady nie widnieją na stronie MPK i nie ma danych w aplikacjach. A przez to, że obecnie tak niestety jest, to np. jakdojade proponuje trasy z wykorzystaniem nieistniejących dzisiaj kursów.suchy pisze: 13 cze 2026, 14:29 A to nie jest tak, że rozkłady wiszą ZAWSZE przez cały tydzień? Na stronie MPK przecież pod rozkładem jest zamieszczona informacja:
Linia kursuje po ogłoszeniu przez ZTP. Informacja: 12 616 86 69 / ztp.krakow.pl
-
lukaszpdg
- Pomiarowiec
- Posty: 934
- Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 8 razy
- Otrzymał polubienie: 16 razy
Re: Linie sezonowe ("100/101", "102", "134/434", "352", "427", "497") i rekreacyjne
https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026od 27.06.2026
100, 101, 102, 134, 352, 427, 434, 497, LR0, LR2
Szanowni Pasażerowie,
uprzejmie informujemy, że od dnia 27 czerwca 2026 r. (sobota) linie rekreacyjne i sezonowe będą funkcjonować według następującego porządku.
- Linie 100, 101 i 102:
- w soboty i dni świąteczne będą kursować z częstotliwością zwiększoną do 30 minut w godz. ok. 10:00 – 18:00;
- w przypadku prognozowanej niekorzystnej pogody dodatkowe kursy nie będą realizowane i linie będą kursować z częstotliwością co 60 minut.
- Linia 134:
- w dni powszednie w godz. ok. 9:00–18:00 będzie kursować z częstotliwością zwiększoną do 20 minut (niezależnie od pogody);
- w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 9:00–20:00 będzie kursować z częstotliwością zwiększoną do 20 minut (niezależnie od pogody),
- w soboty i dni świąteczne w przypadku korzystnej pogody w godz. ok. 9:00 – 18:00 będzie kursować z częstotliwością dodatkowo zwiększoną do 10 minut;
- Linia 352:
- będzie funkcjonować sezonowa linia aglomeracyjna przyspieszona kursująca po trasie: Czyżyny Dworzec – po trasie linii 152 – Cmentarz Olszanica – Olszanicka – DW774 – Kryspinów Rondo;
- linia na wydłużonym względem linii 152 odcinku trasy będzie obsługiwać przystanki: Cmentarz Olszanica 01/02, Olszanica Bory 01/02, Budzyń Zalew na Piaskach, Kryspinów Rondo (końcowo-początkowy po zawróceniu na rondzie);
- przystanki na odcinku: Czyżyny Dworzec – Olszanica Bory będą objęte I strefą biletową, zaś przystanki na odcinku: Budzyń Zalew na Piaskach – Kryspinów Rondo II strefą biletową;
- linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne na zasadzie wydłużenia wybranych kursów linii 152. W przypadku niekorzystnej pogody kursy te zostaną zrealizowane na linii 152 (tylko do przystanku Cmentarza Olszanica);
- Linia 427:
- będzie funkcjonować linia sezonowa na trasie: Podgórze SKA – Powstańców Wielkopolskich – Kuklińskiego – Lipska – Węglarska (powrót: Motyla – Goszczyńskiego – Rzebika) – Grochowa – Bagry;
- linia będzie obsługiwać przystanki: Podgórze SKA 06/08, Kuklińskiego 06/05, Gromadzka 04/03, Lipska 06/05, Rzebika 04/03, Węglarska 02, Motyla 02/04, Płaszów Szkoła 02, Łanowa 02, Bagry 01;
- linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne (tylko w przypadku korzystnej pogody) w godz. ok. 9:00 – 20:00, w godz. ok. 10:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut, poza tymi godzinami co 40 minut;
- Linia 434:
- będzie funkcjonować linia sezonowa kursująca po trasie: Baba Jaga – Al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – ZOO;
- linia będzie obsługiwać przystanki Baba Jaga 01 i ZOO 01;
- linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne (tylko w przypadku korzystnej pogody) w godzinach ok. 10:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut;
- Linia 497:
- będzie funkcjonować linia sezonowa na trasie: Podgórze SKA – Powstańców Wielkopolskich – Kuklińskiego – Lipska – Mierzeja Wiślana – Sudecka – Bagry Tężnia;
- linia będzie obsługiwać przystanki: Podgórze SKA 06/08, Kuklińskiego 06/05, Gromadzka 04/03, Lipska 06/05, Rzebika 04/03, Mały Płaszów P+R 02/03, Surzyckiego 04/01, Bagry Tężnia 01;
- linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne (tylko w przypadku korzystnej pogody) w godz. ok. 9:00 – 20:00, w godz. ok. 10:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut, poza tymi godzinami co 40 minut;
- Linia LR0:
- będzie funkcjonować linia rekreacyjna kursująca po trasie: Os. Podwawelskie – Bułhaka – Monte Cassino (pas A+T) – Konopnickiej (powrót: Konopnickiej – Barska) – Al. Krasińskiego – Al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Nawojki – Armii Krajowej – Jasnogórska – DK 94 – Sąspów – Wola Kalinowska – Ojców Zamek;
- linia będzie obsługiwać przystanki: strefa I: Os. Podwawelskie 01, Rondo Grunwaldzkie 02 i 04 (kierunek Ojców Zamek) oraz 03 (kierunek Os. Podwawelskie), Jubilat 03/04, Muzeum Narodowe 05/04, Czarnowiejska 01/02, Miasteczko Studenckie AGH 02/01, Bronowice SKA 06/07, Rondo Ofiar Katynia 04/03; strefa II: Szyce Wesoła, Biały Kościół Dolina Kluczwody, Biały Kościół Murownia, Czajowice Władysława Łokietka; strefa III: Sąspów Cmentarz, Ojców Złota Góra, Ojców Zamek;
- linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne (tylko w przypadku korzystnej pogody) w godzinach ok. 8:00 – 19:00 z częstotliwością co 35 minut;
- co drugi kurs będzie obsługiwany przez autobusy z przyczepami na rowery;
- na całej trasie linii będą honorowane bilety okresowe obowiązujące zarówno w I, II jak i III strefie, natomiast w przypadku biletów do kasowania będą obowiązywać zwykłe przepisy taryfowe;
- Linia LR2:
- będzie funkcjonować linia rekreacyjna kursująca po trasie: Czyżyny Dworzec – Medweckiego – Dąbrowskiej – Al. Andersa – Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego – Al. Andersa – Al. Przyjaźni – Al. Solidarności – Bulwarowa (powrót: Orkana) – Ptaszyckiego – Igołomska – Rzepakowa – Przylasek Rusiecki Kąpielisko;
- linia będzie obsługiwać przystanki: Czyżyny Dworzec 01, Dąbrowskiej 01/02, Os. Kościuszkowskie 01/02, DH Wanda 03/04, Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego 05/06, Os. Zgody 03/04, Aleja Róż 03/02, Struga 03/06, Zalew Nowohucki 04, Os. Willowe 02/04, Pleszów 04/03, Przylasek Rusiecki Kąpielisko 03;
- linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne (tylko w przypadku korzystnej pogody) w godz. ok. 9:00 – 20:00, w godz. ok. 10:00 – 18:00 z częstotliwością co 30 minut, poza tymi godzinami co 60 minut.
Nowością jest zwiększenie częstotliwości "102", także można dopisać do tego tematu.
Ok! - adm. K
