Najbardziej w tej roli widzę 174, na drugim miejscu 178 (tu byłby wymóg stworzenia nowego peronu np. na Wadowickiej). Może to też oczywiście realizować nowa linia jadąca dalej na na przykład Podwawelskie.
Ryzyko jest, ale mam wrażenie że wtedy powstałby bardzo mocny punkt przesiadkowy między ciągiem Stella Sawickiego - Nowohucka - Powstańców a Alejami i Kamieńskiego.

