Sugeruję nieśmiało tę dyskusję przenieść do odpowiedniego tematu.
Zrobione - adm. K
Nazwy przystanków
- Bautosz
- Specjalista
- Posty: 360
- Rejestracja: 26 wrz 2024, 20:40
- Lokalizacja: Os. Widok-Zarzecze, Płaszów
- Polubił: 255 razy
- Otrzymał polubienie: 78 razy
Re: Nazwy przystanków
Tak sobie myślałem od dłuższego czasu odnośnie nazw przystanków w Bronowicach. Wielu z was wspominało o przystankach "Przybyszewskiego" i "Wesele". Ja bym zwrócił uwagę dodatkowo na ilość przystanków zawierających "Bronowice" z nazwie. Wymieniam: Bronowice, Bronowice SKA, Bronowice Małe, Bronowice Wielkie. Z historycznego punktu widzenia teren tj. Bronowice nie istniał. Tereny os. Widok to Bronowice Małe, tak samo jak rejon ul. Tetmajera. Bronowice Wielkie znajdują się po przeciwnej stronie ul. Pasternik. Dla mieszkańców termin "pętla w Bronowicach" oznacza przystanek "Bronowice Małe" (jeśli jest inaczej to proszę powiedzieć), z kolei pętla "Bronowice" jest znana jako "pętla przy Rydla" Śmiem twierdzić, że koncept Bronowic został wymyślony na potrzeby administracyjne. Do czego zmierzam? Otóż, uważam, że przystanek "Bronowice" ma myląca nazwę. Znajduję się on poza centrum dzielnicy Bronowice, czy któregokolwiek obszaru powiązanego z tą nazwą. Dodatkowo, mamy przystanek "Bronowice SKA", który bardziej odpowiada noszeniu "bronowickiej" nazwy, z racji na umiejscowienie przy stacji kolejowej o tej nazwie oraz w centrum komunikacyjnym Bronowic.
Odpowiednią nazwą dla przystanku "Bronowice" byłaby nazwa "Rydla". Pętla nie znajduję w żadnym konkretnym obszarze, żeby ją sklasyfikować. Jeśli chcielibyśmy ją nazwać po rejonie miasta, to skłaniałbym się bardziej do nazwy "Łobzów" lub "Bronowice Wschód" (chociaż brzmi absurdalnie).
Odnośnie dwóch wspominanych przezemnie przystanków. Co byście powiedzieli na przemianowanie "Wesela" na "Przybyszewskiego", a "Przybyszewskiego" na "Małe Błonia"?
Odpowiednią nazwą dla przystanku "Bronowice" byłaby nazwa "Rydla". Pętla nie znajduję w żadnym konkretnym obszarze, żeby ją sklasyfikować. Jeśli chcielibyśmy ją nazwać po rejonie miasta, to skłaniałbym się bardziej do nazwy "Łobzów" lub "Bronowice Wschód" (chociaż brzmi absurdalnie).
Odnośnie dwóch wspominanych przezemnie przystanków. Co byście powiedzieli na przemianowanie "Wesela" na "Przybyszewskiego", a "Przybyszewskiego" na "Małe Błonia"?
Re: Nazwy przystanków
Można w wielu miejscach się czepiać. Np. nazwy przystanków: Szczyglice Autostrada, Rząska Autostrada są niepoprawne. Droga szybkiego ruchu nazwana tutaj "autostradą" to jest S52. Może to szczegół, ale w takim wypadku nazwy powinny brzmieć przykładowo: Szczyglice Wiadukt S52, Rząska Wiadukt S52 albo Rząska Cicha - od przecznicy.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: krawiec i 0 gości
