Ale Galeria Bronowice to nazwa komercyjnego podmiotu, a ZTP odchodzi od nazywania przystanków nazwami komercyjnych obiektów, chyba że te sobie za nie zapłacą...Mr. Passenger pisze: wczoraj, 22:24 Czy "Chełmońskiego Pętla" nie może nazywać się po prostu "Galeria Bronowice"? Skoro mamy "Bonarkę" i "Park Wodny" to chyba z GB nie byłoby problemu.
(...)
Na plus zmiana "Bulwarowej", "Dąbka", "Os. Akademickiego" i przystanków w Toniach - każde uproszczenie nazwy zawsze na plus.
Bonarka jest (oficjalnie) nazwą tego rejonu, lasku, wzgórza. Więc tu odwrotnie sklep wziął nazwę od miejsca. A Park Wodny (kiedyś, nie wiem czy nadal?) był własnością miasta...
Ale uporządkowanie nazw w Toniach zrobiono jak zwykle "po krakosku", czyli zmieniono dwie nazwy, zostawiono trzecią...
