Post
autor: Haleje » 04 paź 2021, 17:38
Uważam, że pchanie wszystkich linii "grzegórzeckich" w Westerplatte i Lubicz (po 48 kursów/h w szczycie wg wariantu kierowania 1 i 22 przez Westerplatte, Lubicz i 17,19 przez Westerplatte) spowoduje systematyczne opóźnienia na liniach 3,4,10,14,20,24,52,74 + 124/424,152,502. Od siebie proponuję następujący układ tras, dzięki któremu na Lubicz i Westerplatte przybędą jedynie 4kursy/h, między Rakowicką a rondem Mogilskim liczba kursów może pozostać bez zmian (Patrz linia 74).
1 Salwator -...- Filharmonia - Teatr Bagatela - Teatr Słowackiego - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie-...-Wzgórza Krzesławickie. Osłabienie do f15 w dni robocze.
71 Wzgórza Krzesławickie -...- po trasie "1",- Rondo Grzegórzeckie - Rondo Mogilskie - Tunel - Dworzec Towarowy - Stary Kleparz -Teatr Bagatela - Filharmonia - Salwator. Kursy tylko w szczycie co 15 min.
2 i 17 -> zawieszone. Uruchomienie w tym miejscu 72
72 Salwator -Filharmonia - PWŚ - Poczta Główna - Starowiślna - Dajwór / w godzinach szczytu po trasie "17" na Czerwone Maki P+R. f z Salwatoru na Dajwór analogiczna do linii "2", na Ruczaj do "17"
22 Kopiec Wandy-...-Rondo Grzegórzeckie - Lipska - Dworzec Płaszów Estakada - Podgórze SKA - Korona - Łagiewniki - Borek Fałęcki
19 Borek Fałęcki - Łagiewniki - Borsucza - Kapelanka - Rondo Grunwaldzkie - Stradom - Starowiślna - Poczta Główna - Teatr Słowackiego - Politechnika - Dworzec Towarowy
74 Mistrzejowice-..- Lubicz -Cmentarz Rakowicki
124/424 W weekendy lub codziennie:
Osiedle Podwawelskie-..-Lubicz- Rakowicka- Cmentarz Rakowicki-..-TAKW/Ugorek
- W zamian na CR można pokierować 74, albo 124/424 całotygodniowo lub wyłącznie w weekendy przez Rakowicką, gdy nie będzie kursować 74. I tak z licznych obserwacji na 74 nie ma za dużych potoków w centrum I jego brak od przystanku Lubicz na Stary Kleparz bez większego trudu udźwigną 1, 4,14,20 oraz busy.
- faktem jest, że mniej tramwajów będzie kursować tunelem, lecz brak 19 częściowo rekompensuje 71 + 19 będzie bez zmian łączyć Dworzec z Borkiem Fałęckim..tyle że przez Kapelankę (za 22) i Pawią.
- z Placu Bohaterów Getta zostajemy tylko z 3 i 24 poza szczytem. Niby fatalnie to wygląda, lecz sąsiednio mamy 22 z Limanowskiego, a od Św. Wawrzyńca 72.
- niestety układ pozbawia bezpośrednie połączenie Kapelanka - Aleja Pokoju, Huta. Rekompensatą będzie lepszy tabor przez przekierowanie 19, oraz możliwa przesiadka przy Teatrze Słowackiego do 1 i 14 na Aleję Pokoju z tego samego przystanku, oraz 4 do Huty (od strony Basztowej)
Czekam na opinie, dodatkowe uwagi, ew. pochwały dotyczące mego pomysłu