Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

- Linie, trasy, rozkłady
lukasmaj
Specjalista
Posty: 246
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:44

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: lukasmaj » 30 lis 2023, 23:39

LLoan pisze: 30 lis 2023, 22:35 Dla mnie jest to śmieszne, bo tej dyskusji nawet nie powinno być. Jest schemat linii - zresztą stosowany od dawna i zapamiętany przez stałych pasażerów KMK - a tu tworzy się taki bubel. Linia pomija przystanki na trasie i otrzymuje numer linii zwykłej. Poza oczywistymi kwestiami jak wprowadzanie w błąd pasażerów czy pogłębianie bałaganu w numeracji, co już było tu wiele razy wypominane, ZTP przydzielając taki numer przeczy samo sobie. I byłoby to jeszcze do wybaczenia, gdyby po komentarzach i uwagach zreflektowali się i zmienili numer na 320. I żadne tłumaczenia nie byłyby potrzebne. A w tym przypadku idzie się w zaparte. To jedna z największych "numerkowych" afer od dawien dawna. Jeżeli linia pomija przystanki na swojej trasie, to z automatu powinna mieć odpowiedni przydział. A tu powstają takie wpadki.
Święta prawda. Linia powina otrzymać jak nic numer "320"

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Kaszmir » 01 gru 2023, 8:26

Scania_9640 pisze: 30 lis 2023, 22:01To jest przystanek Wielicka Granica Miasta i znajduje się na terenie miasta jeszcze
W stronę Wieliczki przystanek jest zaznaczony już za granicą taryf. Może błąd w rozkładzie. Tak czy owak, zostaje jeszcze przykład z "300".
pjetrek pisze: 30 lis 2023, 22:10Z jednej strony jest to próba wytłumaczenia numeru 2xx, że za chwilę może stać się zwykłą linią aglo, ale z drugiej strony użyte zostało sformułowanie "przyspieszone", co wskazywałoby jednak na 3xx... ;)
Wg mnie to nie jest satysfakcjonujące wytłumaczenie. Argument że "może kiedyś linia będzie zatrzymywać się na przystankach" nie jest słuszny. To tak, jakby linii "502" dać numer "1xx" bo może po otwarciu tramwaju na Mistrzejowice będzie linią zwykłą. No to jak się stanie, to wtedy będzie pora na zmianę numeru.

Zresztą, z tego co wiem wójtowie gmin się nie polubili i dogadanie się może być trudne (info jednak z trzeciej ręki więc niesprawdzone). A nawet gdyby się dogadali, też nie jest powiedziane że linia zatrzyma się na wszystkich przystankach.

ant_sm
Specjalista
Posty: 379
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:45

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: ant_sm » 01 gru 2023, 19:23

Kaszmir pisze: 01 gru 2023, 8:26 Wg mnie to nie jest satysfakcjonujące wytłumaczenie. Argument że "może kiedyś linia będzie zatrzymywać się na przystankach" nie jest słuszny. To tak, jakby linii "502" dać numer "1xx" bo może po otwarciu tramwaju na Mistrzejowice będzie linią zwykłą. No to jak się stanie, to wtedy będzie pora na zmianę numeru.

Zresztą, z tego co wiem wójtowie gmin się nie polubili i dogadanie się może być trudne (info jednak z trzeciej ręki więc niesprawdzone). A nawet gdyby się dogadali, też nie jest powiedziane że linia zatrzyma się na wszystkich przystankach.
Hipotetycznie jeśli się dogadają i np. od stycznia zacznie się zatrzymywać, to trzeba zmienić numer. Czy to z punktu widzenia pasażera będzie logiczne i poprawne? Myślę, że wiele osób będzie się pukać w głowę co za inteligent to wymyślił.
Zauważ też, że na wiosnę są wybory i władza się może w tych gminach zmienić. Zakładam, że ZTP wie coś czego my nie wiemy i nadany numer nie jest przypadkowy.

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 382
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: sorig » 01 gru 2023, 19:28

Właśnie zmiana numeru byłaby wtedy sensowna - dodanie kilkunastu przystanków na trasie jest wystarczającym powodem.

Kierman
Specjalista
Posty: 369
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Kierman » 02 gru 2023, 14:12

Ja tu tylko wrzucę takie przemyślenie. Będą awantury i współczuję kierowcom, którzy będą obsługiwać 200 w pierwsze dni / tygodnie, że ktoś chciał podjechać z ROK do Wielkiej Wsi, Modlniczki itd., a wywieziono go do Jerzmanowic. Być może właśnie dlatego, że linia nie ma statusu linii przyspieszonej i ktoś widząc numer 2xx zamiast 3xx pomyśli, że linia stoi na każdym przystanku.

A druga sprawa Wójt Wielkiej Wsi czy kto tam rządzi tak sobie strzela w kolano przed wyborami samorządowymi na wiosnę że głowa mała. Przecież Ci ludzie, którzy z Wielkiej Wsi wsiądą w 200 i zostaną wywiezieni do Jerzmanowic będą tak wkurzeni, jeszcze jak dowiedzą się, że linia nie zatrzymuje się po drodze, bo Wójt był wysrany i nie dołożył kasy do nowej linii czy tam nie zgodził się na wydłużenie połowy kursów 310, że chłop moim zdaniem ma po przyszłej kadencji. Albo przynajmniej zrobił sobie mocno pod górkę.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: miloszkasperczyk » 02 gru 2023, 14:17

Kierman pisze: 02 gru 2023, 14:12 Ja tu tylko wrzucę takie przemyślenie. Będą awantury i współczuję kierowcom, którzy będą obsługiwać 200 w pierwsze dni / tygodnie, że ktoś chciał podjechać z ROK do Wielkiej Wsi, Modlniczki itd., a wywieziono go do Jerzmanowic. Być może właśnie dlatego, że linia nie ma statusu linii przyspieszonej i ktoś widząc numer 2xx zamiast 3xx pomyśli, że linia stoi na każdym przystanku.

A druga sprawa Wójt Wielkiej Wsi czy kto tam rządzi tak sobie strzela w kolano przed wyborami samorządowymi na wiosnę że głowa mała. Przecież Ci ludzie, którzy z Wielkiej Wsi wsiądą w 200 i zostaną wywiezieni do Jerzmanowic będą tak wkurzeni, jeszcze jak dowiedzą się, że linia nie zatrzymuje się po drodze, bo Wójt był wysrany i nie dołożył kasy do nowej linii czy tam nie zgodził się na wydłużenie połowy kursów 310, że chłop moim zdaniem ma po przyszłej kadencji. Albo przynajmniej zrobił sobie mocno pod górkę.
Wójt gminy Wielka Wieś mógł współpracować ale nie chciał. Mieszkańcy gminy powinni to zrozumieć jakiego mają włodarza u siebie. Bardzo dobrze że 200 nie zatrzyma się w Wielkiej Wsi, w końcu ktoś pokazał że żadna gmina nie może utrudniać innej dojazdu do Krakowa a jak to zrobi to poniesie konsekwencje.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1817
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Scania_9640 » 02 gru 2023, 14:30

Kierman pisze: 02 gru 2023, 14:12 Ja tu tylko wrzucę takie przemyślenie. Będą awantury i współczuję kierowcom, którzy będą obsługiwać 200 w pierwsze dni / tygodnie, że ktoś chciał podjechać z ROK do Wielkiej Wsi, Modlniczki itd., a wywieziono go do Jerzmanowic. Być może właśnie dlatego, że linia nie ma statusu linii przyspieszonej i ktoś widząc numer 2xx zamiast 3xx pomyśli, że linia stoi na każdym przystanku.

A druga sprawa Wójt Wielkiej Wsi czy kto tam rządzi tak sobie strzela w kolano przed wyborami samorządowymi na wiosnę że głowa mała. Przecież Ci ludzie, którzy z Wielkiej Wsi wsiądą w 200 i zostaną wywiezieni do Jerzmanowic będą tak wkurzeni, jeszcze jak dowiedzą się, że linia nie zatrzymuje się po drodze, bo Wójt był wysrany i nie dołożył kasy do nowej linii czy tam nie zgodził się na wydłużenie połowy kursów 310, że chłop moim zdaniem ma po przyszłej kadencji. Albo przynajmniej zrobił sobie mocno pod górkę.
Ludzie mogą mieć pretensje sami do siebie. Są na przystankach rozkłady z nazwami przystanków, jest informacja w internecie. Więc dla mnie sprawa jasna, a jak ludzie to debile to cóż

tomek_m
Specjalista
Posty: 350
Rejestracja: 18 lut 2020, 15:21
Lokalizacja: Michałowice

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: tomek_m » 02 gru 2023, 14:30

Sprawę można rozwiązać bardzo prosto. Na rozkładach "200" zaznaczyć wytłuszczonym czerwonym drukiem, że autobus nie zatrzymuje się na przystankach na terenie gminy Wielka Wieś.

Ydhflx
Specjalista
Posty: 307
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Ydhflx » 02 gru 2023, 15:38

tomek_m pisze: 02 gru 2023, 14:30 Sprawę można rozwiązać bardzo prosto. Na rozkładach "200" zaznaczyć wytłuszczonym czerwonym drukiem, że autobus nie zatrzymuje się na przystankach na terenie gminy Wielka Wieś.
Może też dajmy mu specjalny numerek, np. taki... zaczynający się na 3?

Kierman
Specjalista
Posty: 369
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Kierman » 02 gru 2023, 18:47

Scania_9640 pisze: 02 gru 2023, 14:30 Ludzie mogą mieć pretensje sami do siebie. Są na przystankach rozkłady z nazwami przystanków, jest informacja w internecie. Więc dla mnie sprawa jasna, a jak ludzie to debile to cóż
Nie znasz ludzi xD? Myślisz, że ktokowiek czyta rozkłady? Ludzie nie czytają kierunku na wyświetlaczu, a Ty wymagasz, że oni jakieś komunikaty albo rozkład będą czytać xD

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1047
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: yosujiro » 02 gru 2023, 20:36

Na 300 jest ciągle ten problem jak jakieś starsze osoby chcą z Cracovii podjechać jeden przystanek na Instytut Reumatologii i się orientują, że coś nie pykło. Niestety reakcja na odmowę zatrzymania się gdzieś przed Chełmem nieraz kończy się obelgami w stronę kierowcy (naprawdę nie rozumiem czemu nie staje na Sielance). Na 200 będzie tak samo. Jak było wyżej, ludzie to debile, a potem płacz lub obelgi w stronę kierowcy, że jest nieżyciowy.

Adrian14
Ekspert
Posty: 813
Rejestracja: 11 wrz 2020, 11:24

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Adrian14 » 02 gru 2023, 20:51

Kierman pisze: 02 gru 2023, 18:47 Nie znasz ludzi xD? Myślisz, że ktokowiek czyta rozkłady? Ludzie nie czytają kierunku na wyświetlaczu, a Ty wymagasz, że oni jakieś komunikaty albo rozkład będą czytać xD
No to niech się cieszą, że następny przystanek jest tylko w Jerzmanowicach, a nie pod Warszawą..... jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie sprawdził info o remontowej zmianie trasy to wsiadać do nieznanego/nowego autobusu bez sprawdzenia rozkładu jest bezmyślne.

Z tą Wielką Wsią trochę lipa, a z drugiej strony jeśli taki 200 akurat wstrzeliłby się przed 310 to pasażerowie jadący do Jerzmanowic mieliby problem się do niego wcisnąć. Pytanie czy faktycznie tylu chętnych będzie. Jakoś do Skały tłumów nie widuję. Pojedyncze osoby. Wiem, że trasa okrężna ale takie było gadanie ile to osób skorzysta.

Kierman
Specjalista
Posty: 369
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Kierman » 02 gru 2023, 20:52

Nie jeżdżą ze Skały, bo trasa okrężna. Proste

Ydhflx
Specjalista
Posty: 307
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: Ydhflx » 02 gru 2023, 21:00

Adrian14 pisze: 02 gru 2023, 20:51 No to niech się cieszą, że następny przystanek jest tylko w Jerzmanowicach, a nie pod Warszawą..... jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie sprawdził info o remontowej zmianie trasy to wsiadać do nieznanego/nowego autobusu bez sprawdzenia rozkładu jest bezmyślne.

Z tą Wielką Wsią trochę lipa, a z drugiej strony jeśli taki 200 akurat wstrzeliłby się przed 310 to pasażerowie jadący do Jerzmanowic mieliby problem się do niego wcisnąć. Pytanie czy faktycznie tylu chętnych będzie. Jakoś do Skały tłumów nie widuję. Pojedyncze osoby. Wiem, że trasa okrężna ale takie było gadanie ile to osób skorzysta.
Z drugiej strony, zobaczył numer linii standardowej, według informacji na stronie z rozkładami ZTP nie pomijającej przystanków (wszak na 3XX są te pomijające), może widział ten autobus rano pod domem.

Nie widzę powodu by wprowadzać zamieszanie, szczególnie gdy jedynymi argumentami za numerem 200 są "może kiedyś będzie przyspieszona" (to dajmy linii 4 nr M1, bo może kiedyś zbudujemy metro) i "nie jeździ do centrum" (no i co? jeżeli ktoś ma sprawdzać rozkład to się dowie, a jak nie sprawdzi to i tak będzie na autobusie napisane "Bronowice Małe"; zresztą mamy autobusy pospieszne nie do centrum - 572, 578).

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Wielka Wieś, Modlnica, Jerzmanowice

Post autor: miloszkasperczyk » 02 gru 2023, 21:01

Adrian14 pisze: 02 gru 2023, 20:51 No to niech się cieszą, że następny przystanek jest tylko w Jerzmanowicach, a nie pod Warszawą..... jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie sprawdził info o remontowej zmianie trasy to wsiadać do nieznanego/nowego autobusu bez sprawdzenia rozkładu jest bezmyślne.

Z tą Wielką Wsią trochę lipa, a z drugiej strony jeśli taki 200 akurat wstrzeliłby się przed 310 to pasażerowie jadący do Jerzmanowic mieliby problem się do niego wcisnąć. Pytanie czy faktycznie tylu chętnych będzie. Jakoś do Skały tłumów nie widuję. Pojedyncze osoby. Wiem, że trasa okrężna ale takie było gadanie ile to osób skorzysta.
Zależy od godziny, koło godziny 8 w dzień powszedni wsiadając w Cianowicach nie mam miejsca siedzącego podobnie w okolicach 15-16 a z drugiej strony w weekendy, zwłaszcza w niedzielę faktycznie jest pusto.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości