Dorożki konne na Rynku Głównym

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Dorożki konne na Rynku Głównym

Post autor: Łukasz » 05 sty 2022, 15:04

Jak pisze na swoim fb radny Łukasz Gibała: https://www.facebook.com/lukasz.gibala/ ... 7344652986
Za tydzień na sesji rady miasta odbędzie się dyskusja nad obywatelskim projektem zakazującym funkcjonowania dorożek konnych na terenie naszego miasta. Popieram ten pomysł. Nie ma najmniejszego sensu męczenie koni dla wątpliwej frajdy turystów.
A co Wy sądzicie na ten temat? Popieracie pomysł zakazu dorożek konnych na Rynku Głównym?

es.em
Znawca
Posty: 124
Rejestracja: 02 cze 2021, 9:43

Re: Dorożki konne na Rynku Głównym

Post autor: es.em » 05 sty 2022, 15:15

Ja popieram. Rozumiem, że jest to jakiś symbol miasta, ale mimo wszystko chyba dość już się te konie wymęczyły.

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Dorożki konne na Rynku Głównym

Post autor: pjetrek » 05 sty 2022, 15:26

Tylko czy ktoś zadał sobie pytanie co się stanie z tymi zwierzętami jak przestaną być końmi dorożkarskimi? Raczej właścicieli nie będzie stać na trzymanie konia, który na siebie nie zarabia... A w polu już nikt nie robi, szczególnie, że te konie nawet nie są tego nauczone.

No chyba, że pan radny Gibała i inni aktywiści zrobią zrzutkę i wykupią te konie od właścicieli.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Dorożki konne na Rynku Głównym

Post autor: yosujiro » 05 sty 2022, 16:26

Ja powiem tak, za sprawą żony znam wielu dorożkarzy i tym koniom naprawdę nie dzieje się krzywda oraz są porządnie zaopiekowane. Oczywiście jak wszędzie znajdą się czarne owce, ale czemu przez nich ma się napiętnować całość? Należy kontrolować i eliminować tylko wyzyskiwaczy zwierzat. Poza tym prawda jest taka, że po zakazie konie wylądują zapewne w ogłoszeniach sprzedaży, ale mało który woźnica robi sobie nadzieję, że zgłosi się po nie ktoś inny niż rzeźnie...

szakal
Miłośnik
Posty: 87
Rejestracja: 19 lut 2020, 15:15

Re: Dorożki konne na Rynku Głównym

Post autor: szakal » 05 sty 2022, 18:20

Ja tam wolę dorożkarzy, niż nagabującuch meleksiarzy.

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Dorożki konne na Rynku Głównym

Post autor: mkm3 » 05 sty 2022, 18:47

Jestem przeciw zakazom. Opinia publiczna w większości jest źle poinformowana o stanie faktycznym podejścia większości dorożkarzy do swoich koni. Mało tego, wielu krzyczących, że są za zakazem totalnie jest oderwana od tematów wiejskich, nie wie co i jak wygląda. Wkurza mnie wtrącanie się ludzi do dziedzin życia na których się nie znają. Koń to stworzenie żywe, dla dorożkarza zwierzę, dzięki któremu funkcjonuje. Przecież każdy mądry dorożkarz dba o konia, bo inaczej na drugi dzień by już nim nie wyjechał. Po drugie, koń jak człowiek też ma chwile słabości i też się może wywrócić. Starsi to znają z doświadczenia sprzed 30 i więcej lat, gdy jeszcze się robiło koniem w polu. Dorożki tak z ewentualną poprawą stanowisk postojowych - może jakieś drzewa w końcu by wróciły na rynek, pod którymi schowałyby się konie??

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość