Przystanki

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Przystanki

Post autor: Łukasz » 26 lis 2022, 20:57

Tak myślę, że może warto tymczasowo zawiesić przystanek tramwajowy Plaza n/ż. Co Wy na to?

Awatar użytkownika
LLoan
Specjalista
Posty: 278
Rejestracja: 26 maja 2022, 15:55
Lokalizacja: Kraków-Czyżyny

Re: Przystanki

Post autor: LLoan » 26 lis 2022, 21:02

Łukasz pisze: 26 lis 2022, 20:57 Tak myślę, że może warto tymczasowo zawiesić przystanek tramwajowy Plaza n/ż. Co Wy na to?
2 razy dziennie przez 5 dni w tygodniu o różnych porach dnia mijam ten przystanek i naprawdę - dosłownie mijam - bardzo rzadko zdarza się, by ktokolwiek był zainteresowany obsługą pasażerską na tym przystanku i co za tym idzie, by tramwaj się zatrzymywał. Jestem za, w chwili obecnej nie obsługuje praktycznie nikogo, poza naprawdę pojedynczymi sztukami pasażerów. Po wyłączeniu galerii przystanek jest w zasadzie pośrodku niczego.

pablo
Specjalista
Posty: 418
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:11

Re: Przystanki

Post autor: pablo » 26 lis 2022, 21:23

Zieleńczanin pisze: 26 lis 2022, 20:48 Przystanek w sumie pośrodku niczego trochę, więc jestem na nie.
A na trasie tramwajowej przedłużonej do Azorów jest w planie przystanek w okolicy tego skrzyżowania? Bo przyznam, że nie wiem...

Tramwajolog14
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 22 lis 2020, 23:01
Lokalizacja: Kraków, Grzegórzki

Re: Przystanki

Post autor: Tramwajolog14 » 26 lis 2022, 21:39


LLoan pisze: 2 razy dziennie przez 5 dni w tygodniu o różnych porach dnia mijam ten przystanek i naprawdę - dosłownie mijam - bardzo rzadko zdarza się, by ktokolwiek był zainteresowany obsługą pasażerską na tym przystanku i co za tym idzie, by tramwaj się zatrzymywał.
W sumie to co za różnica, skoro i tak i tak tramwaj mija ten przystanek? A tym pojedynczym pasażerom się może przydaje.

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Przystanki

Post autor: kbieniu7 » 26 lis 2022, 21:41

Łukasz pisze: 26 lis 2022, 20:57 Tak myślę, że może warto tymczasowo zawiesić przystanek tramwajowy Plaza n/ż. Co Wy na to?
Od zawsze dyskutujemy, że na al. Pokoju jest za dużo przystanków i to z jednej strony by była szansa, by jednego się pozbyć? Przy czym jednocześnie dobrze by było przesunąć przystanek "Tauron al. Pokoju" w stronę centrum za skrzyżowanie z ul. Lema tak, by od Plazy było krótsze dojście (brak konieczności pokonywania dodatkowych jezdni) i dodanie przejść dla pieszych na drugim końcu peronu.
Obrazek

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Przystanki

Post autor: Zieleńczanin » 26 lis 2022, 23:13

pablo pisze: 26 lis 2022, 21:23 A na trasie tramwajowej przedłużonej do Azorów jest w planie przystanek w okolicy tego skrzyżowania? Bo przyznam, że nie wiem...
Niestety chyba jest, to bezsensowne.

pablo
Specjalista
Posty: 418
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:11

Re: Przystanki

Post autor: pablo » 27 lis 2022, 0:05

Jeśli to zostanie utrzymane i przystanek tramwajowy powstanie, to autobusowy również utworzą. Zobaczymy...

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Przystanki

Post autor: Kowalik » 16 gru 2022, 17:50

Pytanie trochę z innej beczki. Kto odpowiada za zimowe utrzymanie przystanków? Tak się zastanawiam, ponieważ w ciągu Nowosądeckiej przystanki autobusowe są odśnieżane regularnie, natomiast na tramwajowych nie było komu tematu ruszyć i pasażerowie męczą się w brei po kostki..

lolek-12
Specjalista
Posty: 462
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:55
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Re: Przystanki

Post autor: lolek-12 » 16 gru 2022, 18:00

Wzdłuż dróg wojewódzkich tj. w Liszkach, Kryspinowie, Balicach, Szczyglicach ustawiono nowy rodzaj przystanku. Wygląda na inicjatywę województwa, gdyż w miejscu na rozkłady są informacje o MKA. Co ciekawe nazwy nie pokrywają się z oficjalnymi np. Kryspinów to Kryspinów Rondo, zaś Balice Autostrada to Szczyglice Błonie...

Wygląd przystanków:
https://www.facebook.com/MalopolskaKart ... 9Zeix3xxpl

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Przystanki

Post autor: miloszkasperczyk » 16 gru 2022, 23:03

lolek-12 pisze: 16 gru 2022, 18:00 Wzdłuż dróg wojewódzkich tj. w Liszkach, Kryspinowie, Balicach, Szczyglicach ustawiono nowy rodzaj przystanku. Wygląda na inicjatywę województwa, gdyż w miejscu na rozkłady są informacje o MKA. Co ciekawe nazwy nie pokrywają się z oficjalnymi np. Kryspinów to Kryspinów Rondo, zaś Balice Autostrada to Szczyglice Błonie...

Wygląd przystanków:
https://www.facebook.com/MalopolskaKart ... 9Zeix3xxpl
Taka tablica z nazwą przystanku pojawiła się również na przystanku Zielonki Urząd Gminy w obu kierunkach.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

tiross
Miłośnik
Posty: 54
Rejestracja: 19 lut 2020, 15:30
Lokalizacja: IV Prądnik Biały - Prądnik Biały Zachód

Re: Przystanki

Post autor: tiross » 18 gru 2022, 16:08

Również wzdłuż DW776 stoją od około 3 tygodni takie tablice, ale nie na każdej parze przystanków. Brakuje ich na przystankach Kocmyrzów-Luborzyca Urząd Gminy czy Prusy Szkoła. Nazwy na nich też odbiegają od tych używanych obecnie, np: Prusy Rondo zamiast Prusy, czy Prusy Kościół zamiast Prusy WSR.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Przystanki

Post autor: yosujiro » 29 gru 2022, 8:42

Nie wiem co to za tęga głowa wymyśliła i na co to komu potrzebne, ale na przystanku Biprostal w stronę Łobzowa jest budowana zatoka autobusowa...

pablo
Specjalista
Posty: 418
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:11

Re: Przystanki

Post autor: pablo » 29 gru 2022, 14:07

Przystanek jest przeniesiony już od (chyba ponad) miesiąca, a na miejscu stałego trwa głęboka (dosłownie) przebudowa. Gdy przesunięto jakiś czas temu kiosk, zaczęło mi po głowie świtać, że tam powstanie zatoka. Ale pewności nie miałem (a planów przebudowy nie znam). Czyli jednak powstanie...

Parówczak
Specjalista
Posty: 225
Rejestracja: 20 sie 2022, 22:52

Re: [PLANOWANY] 30+30 tramwajów

Post autor: Parówczak » 09 sty 2023, 18:25

Nie trzeba metra. Wystarczy więcej przystanków takich jak Szwedzka. Nawet przebudowa mnóstwa przystanków na głównych ciągach i węzłach wyjdzie tanio. Myślę że w cenie dwóch stacji metra i kilometra tunelu.

Bayer2003
Pomiarowiec
Posty: 1385
Rejestracja: 21 lut 2020, 13:10
Lokalizacja: Bronowice-Widok

Re: [PLANOWANY] 30+30 tramwajów

Post autor: Bayer2003 » 09 sty 2023, 18:33

Parówczak pisze: 09 sty 2023, 18:25 Nie trzeba metra. Wystarczy więcej przystanków takich jak Szwedzka. Nawet przebudowa mnóstwa przystanków na głównych ciągach i węzłach wyjdzie tanio. Myślę że w cenie dwóch stacji metra i kilometra tunelu.
Na przystanku Szwedzka dwa tramwaje 43-metrowe miałyby się problem zmieścić, ponieważ przystanek ten ma 85 metrów. Oczywiście w tym przypadku da się zastawić przejście dla pieszych, zresztą nawet przy taborze ponad 40-metrowym na wszystkich brygadach linii "18" i "52" taka sytuacja nie zdarzałaby się często (nie wiadomo też, czy nowe tramwaje miałyby 43 metry, czy może np. 40 metrów, co trochę by zmieniało). Problemem są jednak wszystkie przystanki "podwójne" 70m oraz przystanki pojedyncze, gdzie 40m+ tramwaj już dziś ledwo się mieści (na przykład Starowiślna czy kilka przystanków na Alei Pokoju i ciągu Kuklińskiego-Klimeckiego). Czy metro jest potrzebne czy nie to sprawa dyskusyjna, jednak w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat prawdopodobnie nie powstanie i taka przebudowa wyszłaby każdemu na dobre (oczywiście warunkiem jest posiadanie odpowiedniej ilości taboru 40m+), jednocześnie będąc od metra o wiele tańsza. Do tego potrzeba jednak chęci, a jak na razie krakowskie MPK chce kupować tabor 26m...
https://www.petycjeonline.com/niedlakrotkichtramwajow - Nie dla kolejnych krótkich tramwajów w Krakowie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości