Aleja Gen. Andersa

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Aleja Gen. Andersa

Post autor: Cukier » 28 lut 2020, 20:15

Szykuje się prawdziwa rewolucja na alei Andersa
https://www.facebook.com/wwwKrakowPL/vi ... 044640136/

Będą gumowe słupki (a la Armii Krajowej) przy przejściach, między Wandą a Kocmyrzowskim będzie zwężenie do jednego pasa, będzie buspas w godzinach szczytu w kierunku Wiślickiej.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: Kaszmir » 28 lut 2020, 23:50

Cukier pisze: 28 lut 2020, 20:15Będą gumowe słupki (a la Armii Krajowej) przy przejściach, między Wandą a Kocmyrzowskim będzie zwężenie do jednego pasa, będzie buspas w godzinach szczytu w kierunku Wiślickiej.
Wow! Z tego co powiedziano w materiale, buspas będzie od Placu Centralnego aż do skrzyżowania z ul. Bogusza, czyli prawie do Okulickiego.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1405
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: pasazer_mobilisu » 29 lut 2020, 8:54

A nie dałoby się tego buspasa umieścić na torowisku i zrobić PAT? Nie trzeba by zabierać pasa ruchu ogólnego i byłyby wspólne przystanki A+T.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:54 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: Kaszmir » 29 lut 2020, 10:08

pasazer_mobilisu pisze: 29 lut 2020, 8:54A nie dałoby się tego buspasa umieścić na torowisku i zrobić PAT? Nie trzeba by zabierać pasa ruchu ogólnego i byłyby wspólne przystanki A+T.
Bardzo trafne pytanie. Podejrzewam, że teraz chcą zrobić to bez większej ingerencji w infrastrukturę. PAT na środku wymagałby też przebudowy ronda Kocmyrzowskiego, czyli generalnie inwestycji na 3 km - to by pewnie zajęło wiele miesięcy, a i kosztowało swoje. Podejrzewam, że kiedyś zrobią PAT, przy okazji większego remontu tego odcinka.

obserwator
Pomiarowiec
Posty: 312
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:47

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: obserwator » 29 lut 2020, 13:45

PAT w tym miejscu byłby znakomitym pomysłem. Można by łapać z DH Wanda cokolwiek jadące na Rondo Kocmyrzowskie, Plac Centralny lub Kombinat a nie zastanawiać się na który przystanek lepiej podejść.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1405
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: pasazer_mobilisu » 06 mar 2020, 6:33

@Kaszmir @obserwator podobnie dalej na Stanisława Mikołajczyka w stronę Ronda Piastowskiego w korku utyka "139", a przez rozdzielone przystanki A i T nigdy nie wie się co przyjedzie szybciej. Szkoda że miasto wydaje setki milionów na drogi, a nie chce poprawiać infrastruktury dla KM jednocześnie zwiększając jej atrakcyjność.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:13 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: Łukasz » 24 maja 2020, 17:44

Na Andersa pojawił się buspas oraz sporo zmian - zdjęcia znajdziecie na fb pkk.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: Kaszmir » 26 maja 2020, 20:25

Radny Miasta Łukasz Sęk przygotował ankietę dot. niedawnego uspokojenia ruchu na Mikołajczyka i al. gen. Andersa - warto się wypowiedzieć!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform

Ja osobiście popieram te zmiany ;) Jedyne co, to marzy mi się buspas na Mikołajczyka.

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: Cukier » 26 maja 2020, 21:15

Oddałem swój głos, próbując jakoś zachować równowagę dla sfrustrowanych samochodziarzy, którzy na facebookowych grupach burzą się jak Bastylia, w rozpaczy rozważając nawet jakieś pozwy zbiorowe.

Mnie się na Mikołajczyka podobnie jak na Andersa marzy PAT - wspólny wydzielony korytarz autobusowo-tramwajowy, wspólne przystanki. Podobnie jak w przypadku Pawiej uważam za totalny bezsens i marnotrawstwo przestrzeni na dwa odrębne korytarze dla komunikacji zbiorowej, w sytuacji gdy na każdym z nich kursów jest względnie mało. I o ile na Zgody jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że konserwator może marudzić na taką ingerencję w układ architektoniczny, tak między Rondem Hipokratesa a Piastowskim wybetowanie torowiska byłoby jak znalazł. Zwłaszcza, że prawdopodobnie w ramach poszerzenia Okulickiego cały wiadukt pójdzie do przebudowy, więc można go od razu zrobić dobrze. A już na pewno nie brać przykładu z węzła Rayskiego z pułapką gdzie można zawisnąć.

kot_feliks
Ekspert
Posty: 973
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: kot_feliks » 26 maja 2020, 23:17

Dzisiaj ciężki dzień, bo akurat spadł deszcz :D

W hucie największe korki były na... Kocmyrzowskiej i Łowińskiego, gdzie zmian nie było, choć w sumie stało pół miasta, więc stanęła również i Mikołajczyka ;) Choć fakt faktem, rondo Piastowskie odbiło bardziej niż zwykle, no ale to zawsze tak wygląda w pierwszych dniach po zmianach. Buspas widziałbym tam średnio, natomiast PAT o którym pisze Cukier - jak najbardziej :) Chyba, że ten buspas również obecnie - tymczasowo :)

Na Obrońców Krzyża korek większy w kierunku pl. Centralnego, niż Mistrzejowic, ale to szczegół (zapewne również "wina zmian").

O dziwo nawet w taką pogodę nie było korka na Andersa w kierunku pl. Centralnego. Tam zresztą ta zmiana org. ruchu w praktyce nie przyniosła... żadnych zmian z punktu widzenia ruchu samochodowego, bo na lewym pasie na wysokości Statoil i tak w 99% przypadków stały auta do lewoskrętu, wiec na wprost był... jeden pas. Na wysokość KFC za DH Wanda za ładnie wydzieliła się nawrotka, przy równoczesnej poprawie bezpieczeństwa pieszych.

Meissnera - również, zero korków, utrudnień, kompletnie nic poza tym, że nie da się zap....

Ciekaw jestem za to jak w normalnych warunkach będzie funkcjonowała Andersa z buspasem w kierunku Wiślickiej, bo tu może być imho lekki zonk, tzn. korek może wydłużyć się na tyle, że przyblokuje skrzyżowanie przy DH Wanda :/ Dzisiaj za to tam wszystko stało chyba nadal na dwóch pasach, najbardziej urzekli mnie kierowcy wrzucający na fb zdjęcia korka na dwóch pasach, z opisem, że to wina... wyznaczenia buspasa (po którym sami jechali) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ABC
Znawca
Posty: 107
Rejestracja: 13 kwie 2020, 20:31

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: ABC » 27 maja 2020, 5:33

Przecież te zwężenia na Andersa, Mikołajczycka czy Messnera to kontynuacja kilkuletnich zmian i jak dotąd żadne nie zostały cofnięte.

Chyba jako jedne z pierwszych, 3 lata temu: https://www.krakow.pl/aktualnosci/20966 ... rdego.html

Wybickiego: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zdjecie/35380#photo

Jeszcze Saska, Olszyny/Łukasiewicza czy ronda na Ćwiklińskiej. Najbliższe do realizacji jest zwężenie Mogilskiej do jednego pasa.

Ogólnie to nastąpiła spora zmiana w podejściu do ograniczania ruchu lub eliminacji nieprawidłowego parkowania. Za czasów ZIKIT trudno było coś zmieniać, a teraz otrzymałem odpowiedzi na ponowione wnioski wysyłane już raz w latach 2016-2017.

Inżynier Ruchu odpisuje, że postawione zostaną słupki w kilku lokalizacjach lub nowe znaki zakazu lub strefy ruchu w miejscu gdzie auta blokowały chodnik, a Straż Miejska nie mogła interweniować. Nawet w jednym mailu to Straż Miejska odpisała, że wystąpi do IR o zmianę sposobu parkowania, który zwolni chodnik.

Jeden z tych nielegalnych parkingów do likwidacji jest na al. Andersa.

kot_feliks
Ekspert
Posty: 973
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: kot_feliks » 27 maja 2020, 9:50

No właśnie ciekawe, czy zmiany na Mogilskiej się ostaną po tym wczorajszym hejcie :D

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: Cukier » 27 maja 2020, 11:04

kot_feliks pisze:No właśnie ciekawe, czy zmiany na Mogilskiej się ostaną po tym wczorajszym hejcie :D
Na Mogilskiej też coś się już zmieniło? Zakładam że chodzi o ten metrowy biedachodnik przy Cystersów.

kot_feliks
Ekspert
Posty: 973
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: kot_feliks » 27 maja 2020, 11:37

Tak, tam mają być dwie główne zmiany:
- w kierunku centrum: prawy pas zmaieniony na DDR, obecna DDR/chodnik -> chodnik;
- w kierunku NH: parkowanie przeniesione z chodnika na prawy pas ruchu;

A dzisiaj o 12:30 będzie "konferencja" na Mikołajczyka m.in. Michała Drewnickiego z PiS, gdzie PiS będzie tłumaczył, czemu 10 trupów na Andersa i życie pieszych jest ich zdaniem mniej ważne, od możliwości zap.. autem przez miasto :)

kot_feliks
Ekspert
Posty: 973
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Aleja Gen. Andersa

Post autor: kot_feliks » 27 maja 2020, 21:29

Żeby było wiadomo, o co chodzi z al. Andersa i wprowadzonymi tam zmianami, garść statystyk z SEWIK za ostatnie trzy lata:

Sama tylko Andersa, jedynie ostatnie TRZY LATA:
- 355 zdarzeń drogowych w ciągu 3 lat;
- 35 ciężko rannych;
- 43 lekko rannych;
- 1 śmierć na miejscu;

W tym wypadki / kolizje z udziałem pieszych:
- 39 zdarzeń z udziałem pieszych (w tym 36 na przejściach dla pieszych :shock: );
- 17(!) CIĘŻKO RANNYCH;
- 12 lekko rannych;
- 1 śmierć na miejscu;

Bez udziału pieszych:
- 316 (!) stłuczek/wypadków;
- 18 ciężko rannych;
- 31 lekko rannych;

Przy takich statystykach, nadal są radni (Drewnicki, Pietrus), którzy robią konferencję pod hasłem, że "zmiany są złe", bo "zmniejszy się przepustowość" i, co jest hitem... zdaniem bezradnego Drewnickiego pogorszy się bezpieczeństwo. Serio, jak można się z kimś zgadzać, nie zgadzać, mieć inne zdanie na dany temat itd., to nie obrażając nikogo, nie wiem, jakim trzeba być sk..., aby grać o głosy wyborcze życiem i zdrowiem ludzi, w tym prawie 50 osobami, które w ciągu trzech lat zostali w stanie ciężkim odwiezieni stamtąd do szpitali.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości