Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: miloszkasperczyk » 30 gru 2023, 16:17

kbieniu7 pisze: 30 gru 2023, 15:43 Rozwój ALD bardzo cieszy! Szkoda tylko, że przez zamknięcie granicy przez Słowacją linia transgraniczna A15 z Zakopanego do Trsteny kończy w Chochołowie... Trzy miesiące se pojeździła :/
Znowu przedłużyli kontrolę graniczną do 2 lutego także jeszcze się okaże że kiedy wróci A15 na Słowację, będzie już po sezonie :P
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 541
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: kbieniu7 » 30 gru 2023, 18:43

miloszkasperczyk pisze: 30 gru 2023, 16:17 Znowu przedłużyli kontrolę graniczną do 2 lutego także jeszcze się okaże że kiedy wróci A15 na Słowację, będzie już po sezonie :P
Już podali...? Eh... Smutne jest też to, że od grudnia pozwolili na przekraczanie granicy w Chochołowie (czyli tam, gdzie ta linia przejeżdżała), ale nie dla autobusów... Nikt tam w Warszawie nie patrzy na to :/

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 541
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: kbieniu7 » 26 sty 2024, 0:39

Wracam do tematu tej nieszczęsnej transgranicznej samorządowej linii autobusowej, dla której zamknięcie granicy oznaczało przecięcie i skrócenie trasy. Parę tygodni temu wysłałem pismo do MSWiA, MI oraz kilku posłów. MI przekazał sprawę do MSWiA, a dziś dostałem odpowiedź własnie od tego drugiego ministerstwa.

Dziś dostałem odpowiedź, która moim zdaniem jest skandaliczna.

Obrazek

Obrazek

W skrócie: autobusami mogą jeździć migranci, więc trzeba je kontrolować bardziej, ale Straż Graniczna nie ma ludzi by dziennie wygospodarować dodatkowo kogoś na to przejście graniczne (które i tak jest otwarte dla aut). Poza tym autobus nie musi jeździć, bo można sobie przejechać samochodem osobowym, więc nie ma wykluczenia komunikacyjnego! A jak chcecie sobie jeździć autobusem, to jeździjcie sobie do przejścia w Chyżnem 27 km dalej. Czego nie rozumiecie?

Kurtyna...

Jakieś pomysły, porady? Do kogo uderzać, pisać? Mam zamiar dalej pisać pisma, bo sprawa mnie mocno irytuje, a przecież chodzi o raptem kilka kursów dziennie - w Chochołowie przecież i tak stoją strażnicy, bo jeżdżą inne pojazdy. My tutaj od paru lat myślimy, jak walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym, by nie mając samochodu nie być obywatelem drugiej kategorii, nawet obecni rządzący odmieniali to przez wszystkie przypadki. A tu wchodzi MSWiA całe na biało i nie widzi problemu, by jeździć samochodem. Nie dziwota, że transport publiczny - zwłaszcza ten transgraniczny - ani nie ma orędowników wśród włodarzy, ani zaufania wśród pasażerów...

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: miloszkasperczyk » 26 sty 2024, 16:05

Może należy napisać do ministerstwa infrastruktury, bo tam są ludzie którzy mniej lub bardziej się znają na transporcie (ale na pewno lepiej niż w MSWiA)
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

Ydhflx
Specjalista
Posty: 307
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: Ydhflx » 26 sty 2024, 19:16

Może do parlamentarnego zespołu ds. walki z wykluczeniem transportowym, lub jego (wice)przewodniczących.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: miloszkasperczyk » 27 sty 2024, 22:50

Na schemacie MLD pojawiła się druga tajemnicza linia transgraniczna A15 do Starego Smokowca. Poza schematem brak jakichkolwiek informacji o tej linii, może ktoś tutaj wie coś więcej o niej?
Zrzut ekranu 2024-01-27 224834.png
Zrzut ekranu 2024-01-27 224834.png (81.14 KiB) Przejrzano 1207 razy
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

Kuciak
Miłośnik
Posty: 74
Rejestracja: 20 paź 2020, 19:12
Lokalizacja: Kraków - Mistrzejowice

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: Kuciak » 28 sty 2024, 7:48

Co potrzebujesz wiedzieć?

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 541
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: kbieniu7 » 28 sty 2024, 10:42

miloszkasperczyk pisze: 26 sty 2024, 16:05 Może należy napisać do ministerstwa infrastruktury, bo tam są ludzie którzy mniej lub bardziej się znają na transporcie (ale na pewno lepiej niż w MSWiA)
Pisałem do obu moje pismo. MI przekierowało odpowiedź do MSWiA.
Ydhflx pisze: 26 sty 2024, 19:16 Może do parlamentarnego zespołu ds. walki z wykluczeniem transportowym, lub jego (wice)przewodniczących.
Też ich załączyłem do wiadomości mojego pisma. Trochę też pospamowałem różnymi kanałami Paulinę Matysiak i dostałem odpowiedź przedwczoraj:'
Dzień dobry,

pragnę na początku zapewnić, że wiadomości od Pana ws. problemów z autobusem transgranicznym Polska — Słowacja oczywiście do nas docierały i się z nimi zapoznawaliśmy. Mamy przygotowaną interpelację poselską w tej sprawie, którą wkrótce wyślemy do stosownych resortów.

Z racji wielu spraw, którymi się zajmujemy, nie ze wszystkim możemy zadziałać natychmiast, ale staramy się oczywiście do każdej podejść z należytą uwagą, co wymaga nieco więcej czasu.

Dziękuję natomiast za najnowszą wiadomość i dodatkowe informacje w sprawie tego autobusu — uzupełnimy o nie wspomnianą interpelację.

Dam Panu znać, kiedy zostanie ona wysłana, na pewno będziemy również o tym pisać w mediach społecznościowych posłanki.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na problem, pozostajemy w kontakcie i do dyspozycji!

Z wyrazami szacunku
Rafał Grabski
Dyrektor Biura Poselskiego Pauliny Matysiak
Jeszcze do MSWiA odpowiem też z kontrargumentami.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: miloszkasperczyk » 28 sty 2024, 10:45

Kuciak pisze: 28 sty 2024, 7:48 Co potrzebujesz wiedzieć?
Może kiedy mniej więcej ruszy ta linia i ile mniej więcej kursów można się spodziewać?
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

Awatar użytkownika
mems
Miłośnik
Posty: 84
Rejestracja: 31 sty 2024, 19:50

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: mems » 31 sty 2024, 19:58

Nowa linia MLD od 3 lutego 2024 r. 🚌!
Drodzy Pasażerowie od najbliżej soboty Małopolskie Linie Dowozowe będą obsługiwać nową linię A45 w relacji Nowy Targ Dworzec Kolejowy - Białka Tatrzańska - Jurgów. Dzięki nowej linii Pasażerowie będą mieli dostęp do wielu atrakcji:
➡️ Termy w Białce Tatrzańskiej,
➡️ Stoki narciarskie w Białce Tatrzańskiej i Jurgowie,
➡️ oraz liczne szlaki turystyczne.
Linia w późniejszym czasie zostanie wydłużona do miejscowości Vysoke Tatry, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.
🚆 Kursy linii A45 będą skomunikowane z pociągiem Kolei Małopolskich "Luxtorpeda" na stacji Nowy Targ.
Rozkład linii A45 znajdziecie tutaj ➡️ https://tiny.pl/93pxb.
Psst, to nie koniec rozwoju siatki połączeń Małopolskich Linii Dowozowych. Czekamy na Was!
Witold Kozłowski | Łukasz Smółka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
UWAGA! Kursowanie na terytorium Słowacji po ogłoszeniu na stronie
Linia będzie wykonywała dwie pary kursów tylko w soboty, niedziele i święta. Widać, że linia skrojona bardziej dla turystów.

Przy okazji z postu Kolei Małopolskich na facebooku wynika, że przewieźli ponad 2 mln pasażerów w autobusach (zgodnie z planami KMŁ - https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 78228.html)
Załączniki
image.png
image.png (103.88 KiB) Przejrzano 1007 razy

Awatar użytkownika
mems
Miłośnik
Posty: 84
Rejestracja: 31 sty 2024, 19:50

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: mems » 02 lut 2024, 16:36

Przegub na A1 nadchodzi? :D
Załączniki
image.png
image.png (80.43 KiB) Przejrzano 898 razy

Kuciak
Miłośnik
Posty: 74
Rejestracja: 20 paź 2020, 19:12
Lokalizacja: Kraków - Mistrzejowice

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: Kuciak » 02 lut 2024, 17:15

Pewnie wcześniej czy później nadejdzie ;)

Awatar użytkownika
mems
Miłośnik
Posty: 84
Rejestracja: 31 sty 2024, 19:50

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: mems » 06 lut 2024, 17:59

Wygląda na to, że na A1 będzie jeździł SU 18 III.
Wczoraj (5.02) pojawiła się w kronice informacja, że MLD w Myślenicach wykręciło 360 tys pasażerów.

P.S: moim zdaniem ten wątek nie powinien być w prywatnych przewoźnikach (podobnie jak WST), bo są to przewoźnicy samorządowi, w dodatku z integracją taryfową w ramach biletu metropolitalnego/zintegrowanego.
Załączniki
image.png
image.png (80.16 KiB) Przejrzano 746 razy

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 382
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: sorig » 06 lut 2024, 18:38

Bilety oczywiście do nabycia u kierowcy, żeby przypadkiem nie dojechać punktualnie gdziekolwiek.

Kuciak
Miłośnik
Posty: 74
Rejestracja: 20 paź 2020, 19:12
Lokalizacja: Kraków - Mistrzejowice

Re: Małopolskie Linie Dowozowe (MLD, dawniej ALD)

Post autor: Kuciak » 06 lut 2024, 22:25

mems pisze: 06 lut 2024, 17:59 Wygląda na to, że na A1 będzie jeździł SU 18 III.
Już od kilku tygodni jest wiadome że to będzie SU 18 ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości