Strona 1 z 1

Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 12 lut 2020, 9:08
autor: Kaszmir
Wieści z Wielkopolski

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 26 mar 2020, 21:17
autor: Cukier
Prezydent Poznania do wojewody: Proszę o wojsko na przystankach w celu realizacji "idiotycznych zaleceń"
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 64206.html
„To Pan ma szereg narzędzi, by realizować dyspozycje władz Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z tym zwracam się do Pana z prośbą o zabezpieczenie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Poznaniu, przez podległe Panu służby: Policję, Straż Pożarną, WOT, możliwości egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń, będących dowodem na to, że władze RP nie wiedzą, jak funkcjonuje transport publiczny, bo z niego po prostu nie korzystają” – wskazuje Jaśkowiak.
Może i jest w tym pewien pierwiastek wojenki dwóch skłóconych plemion, niemniej jednak szanuję prezydenta Poznania, za to że kolejny raz* nazywa rzeczy po imieniu zamiast wzorem pozostałych prezydentów potulnie godzić się na rolę chłopca do bicia w rządowych intrygach.

*Jeszcze nie tak dawno wprowadził podwyżkę biletów, którą otwarcie powiedział, że cofnie jeśli rząd odda pieniądze za reformę edukacji i PIT. W przeciwieństwie do ekipy Majchrowskiego, która pocięła tłumacząc że to nawet lepiej bo się nie będą brygady zajeżdżać, a tyle kursów i tak nie było potrzebne na ciągu, który od kilku lat jest mianowany "jedynym w mieście mającym wystarczające potoki na metro".

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 27 mar 2020, 16:28
autor: lucapacioli
Co jest idiotycznego w tym zaleceniu? Nie znam sytuacji w Poznaniu, ale chcesz wiedzieć jak wygląda 304 w porannym szczycie z f40? Jeśli wprowadzamy znaczące ograniczenia w kontaktach między ludźmi, to rozkłady sobotnie w dp są absolutnie nie do przyjęcia.

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 27 mar 2020, 18:50
autor: Cukier
To jest idiotycznego, że w wielu przypadkach nie jest wykonalne zapewnienie takiej ilości pojazdów i kierowców (teraz nas bardziej ogranicza to drugie bo spora część kierowców jest na opiece nad dziećmi, z racji że nie działają szkoły - w Poznaniu jest to aż 26% kierowców!) żeby jednocześnie nie przekraczać tak niskich zapełnień per pojazd i zapewnić wszystkim pasażerom możliwość dojechania tam gdzie muszą. A nawet tam, gdzie jest to wykonalne, jest horrendalnie drogie, bo wpływy z biletów spadły drastycznie.

Rząd zamiast wprowadzać tak niskie, nierealne i w stosunku do potrzeb, i w egzekwowaniu limity osób per pojazd, powinien bardziej zwrócić się ku przyczynie problemu i sprawdzić, żeby więcej ludzi nie musiało w ogóle dojeżdżać do pracy, albo żeby nie robili tego wszyscy w jednym momencie. I o tym drugim właśnie Jaśkowiak napisał, że wojewoda ma narzędzia by wymusić na pracodawcach zmianę godzin przekazania zmian. W tak wyjątkowych okolicznościach naprawdę nie jest konieczne sztywne trzymania się modelu 6-14-22 w największych zakładach.

Nie mam danych liczbowych, ale zakładam że za sporo problemów z nadmierną ilością osób w autobusach odpowiadają właśnie duże zakłady, przykładowo za przepełnione "125" na Rybitwach odpowiada między innymi drukarnia Walstead (ex. LSC Communications exex. RR Donnelley), a w Skawinie Valeo.

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 27 mar 2020, 20:54
autor: lucapacioli
Z moich doświadczeń widzę, że zapełnienia są w większości bardzo niskie, poza kilkoma przypadkami, natomiast ZTP Kraków poszedł na łatwiznę i wrzucił rozkłady sobotnie na wszystkie linie. Tłok w 125, w 304 czy w kilku innych liniach jest winą idiotyzmu urzędników krakowskich, a nie rozporządzenia rządowego, które w większości jest tylko formalnością, bo wymagane napełnienia można osiągnąć bez problemu, potrzeba tylko odrobinę elastyczności.

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 24 kwie 2020, 18:14
autor: GoMeZz391
MZK Konin rozpoczął odbiór pierwszych autobusów hybrydowych. Przeglądając zdjęcia na www UM Konin, to na uwagę zasługuje wykładzina imitująca drewno na podłodze, oraz ciekawa kolorystyka wykończenia.

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 25 kwie 2020, 9:57
autor: Kaszmir
GoMeZz391 pisze: 24 kwie 2020, 18:14MZK Konin rozpoczął odbiór pierwszych autobusów hybrydowych. Przeglądając zdjęcia na www UM Konin, to na uwagę zasługuje wykładzina imitująca drewno na podłodze, oraz ciekawa kolorystyka wykończenia.
Znalazłem te zdjęcia ;) Wykładzinę widać choćby na zdjęciu nr 6, 13 i 15:
http://www.konin.pl/index.php/jeden-new ... ninie.html

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 01 mar 2021, 14:48
autor: sorig
W Poznaniu również rozwijane są linie mikrobusowe, mające poprawić dostępność peryferyjnych obszarów

https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosc ... nibusowych

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 17 kwie 2021, 10:21
autor: GoMeZz391
MZK Konin ogłosiło przetarg na dzierżawę autobusu wodorowego na okres 4 lat.
Wymagania stawiane prze MZK dla pojazdu:
  • pojazd jednoczłonowy
  • długość 12 metrów +/- 3%
  • data produkcji - nie wcześniej jak 6 m-cy przed oddaniem
  • przebieg licznikowy max 500 km
Jednocześnie przedsiębiorstwo w ramach przedmiotu zamówienia chce udzielenia autoryzacji udzielenie autoryzacji w zakresie umożliwiającym samodzielne wykonywanie przeglądów, obsługi oraz napraw gwarancyjnych autobusów wraz z przeszkoleniem pracowników.

Kwota przeznaczona na zadanie to 702 691 EUR netto, to jest ok. 3 195 908 PLN.
Kryteria oceny produktu:
  • wymagania techniczno-eksploatacyjne 40%
  • Cena 60%
Producent chcący brać udział w przetargu musi wykazać doświadczeniem w dostawie 1 wodorowca w ciągu ostatnich 3 lat.

Otwarcie kopert zaplanowano na 14 maja, a producent będzie miał maksymalnie 12 m-cy na dostawę od podpisania umowy.

Stację do tankowania jak mówi prezydent konina ma postawić jeszcze w tym roku ZE PAK:
Piotr Korytkowski, prezydent Konina pisze:[...] Niedługo będzie możliwości zatankowania pojazdów w stawianej przez ZE PAK stacji tankowania wodoru. Jest to najczystszy sposób napędu, jaki można sobie wyobrazić we wszelkich pojazdach. [...]
Info: https://transinfo.pl/infobus/konin-chce ... FkopoP0QRY

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 25 kwie 2022, 16:57
autor: tomek_m

Re: Wielkopolskie [stolica: Poznań]

: 06 cze 2022, 11:40
autor: Kaszmir
We Wrześni zamontowano próg... dla pieszych. A przynajmniej tak wygląda. Niektórzy podejrzewają, że może jest to próba spowolnienia rowerów. Tak czy owak tak szybko jeżdżą samochody, a próg jest istną pułapką na pieszych. O sprawie piszą już media ogólnopolskie, a zaczęło się od tego artykułu:
https://wrzesnia.info.pl/pl/19_wiadomos ... kiego.html
Mieszkańcy bloku przy ul. Słowackiego byli w szoku, gdy zobaczyli próg zwalniający umieszczony centralnie na przejściu dla pieszych. Przeszkodę zamontował zarządca.
– Dwie osoby starsze, w tym jedna niepełnosprawna już się przez niego przewróciły. Wiem też, że Panie, które idą z wózkiem dziecięcym mają problem z pokonaniem go.