Media w Krakowie

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Media w Krakowie

Post autor: Łukasz » 01 maja 2020, 22:04

Pozwoliłem sobie założyć ten wątek. Sporo osób z nas słucha radia jadąc autobusem, tramwajem, samochodem czy w bedąc w pracy.
News dnia. Studencka Radiofonia 100,5 MHz od dzisiaj zmieniła całkowicie swoją playlistę. Teraz dominuje tam taneczna muzyka.
https://malopolskie-media.info/playlist ... fonia.html

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Radio w Krakowie

Post autor: yosujiro » 01 maja 2020, 23:53

Tragedia Moje ulubione radio... Zaraz wszędzie będzie same disco lub muzyka elektroniczna...

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1231
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Radio w Krakowie

Post autor: GoMeZz391 » 02 maja 2020, 18:04

yosujiro pisze: 01 maja 2020, 23:53 Tragedia Obrazek Moje ulubione radio... Zaraz wszędzie będzie same disco lub muzyka elektroniczna...
Nie każda muzyka taneczna, to muzyka disco, czy też disco polo. Natomiast każda muzyka disco i disco polo to muzyka taneczna.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Radio w Krakowie

Post autor: yosujiro » 02 maja 2020, 18:48

Na razie leci głównie disco, italo disco i nawet disco polo się zdarzyło. Ja rozumiem, że muzyka alternatywna jest niszowa, ale jeżeli mamy już kilka stacji o podobnym profilu, to raczej można się spodziewać, że słuchalność może się nie zwiększyć... A tak kolejny raz (Czwórka, Rock radio, Eska Rock, Antyradio, KRK i teraz Radiofonia) wieloletnich słuchaczy r.cha się w d.pę i skazuje na szukanie muzyki w internecie, co akurat np w aucie, gdzie ja głównie słucham radia, nie jest zbyt wygodne.

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Radio w Krakowie

Post autor: Cukier » 02 maja 2020, 21:11

yosujiro pisze: 02 maja 2020, 18:48 skazuje na szukanie muzyki w internecie, co akurat np w aucie, gdzie ja głównie słucham radia, nie jest zbyt wygodne.
Ja też głównie słucham w samochodzie i muszę przyznać, że transmitter FM + Spotifaj działają super. Owszem, więcej jest do przeklikania, żeby uruchomić, więc na króciutkie trasy albo w wielkim pośpiechu czasem się nie chce. Ale do tego stopnia się przyzwyczaiłem do tej wygody, że trudno jest mi zdzierżyć tradycyjne radia gdzie są non stop reklamy. No i chyba przede wszystkim swoboda wyboru treści - słuchasz to na co masz ochotę, albo pozwalasz skryptom dokonać odkryć którymi się później zachwycasz.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Radio w Krakowie

Post autor: Adrian » 02 maja 2020, 21:14

Yosujiro, po tym zabiegu słuchalność Radiofonii wzrośnie #HajsSięBędzieZgadzać
Dla przypomnienia, program Radiofonii produkuje od 2014 roku Grupa RMF - może dostali ultimatum, albo mają grać taki format, bo wujek RMF ma już dość dokładania do zabawki studentów albo RMF odcina się od Radiofonii - to są moje domysły.
Radiofonia zawsze była traktowana "po macoszemu" przez uczelnię, jak "kula u nogi" dla rektorów..

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Radio w Krakowie

Post autor: yosujiro » 02 maja 2020, 22:49

Cukier- właśnie mam transmiter, ale jakoś nie pałam do niego miłością, korzystam bo muszę, a Radiofonia była ostatnią ostoją jako takiej "normalności". W aucie żony jest kabel w Aux i znowu dużo ciszej jest niż na normalnym radio, więc też szału nie ma.

Adrian- właśnie nie wiem czy hajs będzie większy. Mam wrażenie, że przy takiej ilości już od lat znanej konkurencji z tym rodzajem muzyki to jedynie mogą zaoszczędzić na produkcji, bo leci ta sama playlista co w Radio Gra Toruń/ Wrocław, Radio 90, Radio Jura...


lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 680
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio w Krakowie

Post autor: lukaszpdg » 04 maja 2020, 3:55

yosujiro pisze: 02 maja 2020, 22:49 Mam wrażenie, że przy takiej ilości już od lat znanej konkurencji z tym rodzajem muzyki to jedynie mogą zaoszczędzić na produkcji, bo leci ta sama playlista co w Radio Gra Toruń/ Wrocław, Radio 90, Radio Jura...
Dokładnie, leci ta sama playlista, bo sprawdzałem też Radio 90 (czasami w dobrych warunkach odbiera w Krakowie, głównie zachodnie strony) i było to samo. Jingle też zmienili, są podobne jak w 90, Jura czy GRA i z tymi samymi hasłami radia "moje miasto, moje radio - Radiofonia" czy "słuchasz Radiofonii".

Z jednej strony dla mnie jest teraz trochę lepiej, bo Radiofonii rzadko słuchałem. Z Radiofonią z miesiąc na miesiąc było gorzej, bo wiele razy słyszałem Tones and I - Dance Monkey, a tę muzykę ciężko uznać za alternatywną. Z drugiej strony, to znowu kopia z Radia GRA, 90 czy Jura i w dodatku lecą podobne lub te same piosenki jak w VOX FM i jest źle. W Krakowie, to powinna być prawdziwa lokalna stacja, tylko że kiedyś było KRK.FM i po zaledwie 1,5 roku stacja upadła. W stacjach komercyjnych brakuje też utworów klubowych, gdzie jeszcze około 10-15 lat temu grali sporo.

Jeśli chodzi o playlistę starszych utworów 90/GRA/Jura/Radiofonia, to nic się nie zmieniło, bo dalej grają te same piosenki, bo wiele razy byłem na Śląsku i były te same utwory jak np. Kate Ryan - Desenchantee.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Radio w Krakowie

Post autor: Łukasz » 04 maja 2020, 16:08

W końcu jakieś lokalne radio w Krakowie, w którym poruszana jest tematyka miasta i są lokalni prezenterzy :)

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Radio w Krakowie

Post autor: Adrian » 04 maja 2020, 18:44

A to wcześniej w Radiofonii nie było tematyki lokalnej i lokalnych prezenterów? No bez przesady..

lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 680
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio w Krakowie

Post autor: lukaszpdg » 07 maja 2020, 5:50

Łukasz pisze: 04 maja 2020, 16:08 W końcu jakieś lokalne radio w Krakowie, w którym poruszana jest tematyka miasta i są lokalni prezenterzy :)
Ciężko uznać za lokalne radio, dla mnie to tak jakby mieli robić sieciówki. Prezenterzy powiedzą dwa słowa i koniec, dalej muzyka. Serwisy informacyjne z kraju i ze świata z RMF FM i lokalne z ludzi RMF Maxxx i to ma być lokalne radio, gdzie od 7 do 17 są prezenterzy i później nie ma nikogo?

Związku ze zmianą formatu niektórzy prezenterzy Radiofonii odeszli, audycje również zniknęły.

Jest petycja ws. przywrócenia poprzedniego repertuaru w Radiofonii:
https://www.petycjeonline.com/przywroce ... ku2gN2rXxI

Jeśli ktoś chce sobie posłuchać "starej" Radiofonii, to jest dostępne na Spotify, autorem jest jeden z prezenterów Radiofonii:
https://open.spotify.com/playlist/0sy6g ... nLnDw&nd=1

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Radio w Krakowie

Post autor: Łukasz » 07 maja 2020, 8:41

lukaszpdg pisze: 07 maja 2020, 5:50

Ciężko uznać za lokalne radio, dla mnie to tak jakby mieli robić sieciówki. Prezenterzy powiedzą dwa słowa i koniec, dalej muzyka. Serwisy informacyjne z kraju i ze świata z RMF FM i lokalne z ludzi RMF Maxxx i to ma być lokalne radio, gdzie od 7 do 17 są prezenterzy i później nie ma nikogo?
Odnoszę wrażenie, że nie słuchałeś od poniedziałku radia na 100,5 FM, Prezenterzy w paśmie od 7-17 podają informacje z Krakowa, dość przyjemnie tego się słucha.

Warto też podkreślić, że zarezerwowana jest domena www.radiograkrakow.pl Czyżby Radiofonia miała zmienić nazwę na Radio Gra Kraków?

http://www.portalmedialny.pl/art/73407/ ... yczny.html

"„Uznaliśmy, że w tych niezwykle trudnych czasach, takie rozwiązanie będzie najlepsze” - tłumaczy dla portalmedialny.pl Maciej Brzozowski, Maciej A. Brzozowski, dyrektor public relations Grupy Bauer Media. Jak podkreśla Brzozowski, stacja nie zamierza zmieniać swojej formuły. Nie zmienił się skład zespołu zarządzającego stacją, a Grupa RMF nie ma żadnych innych planów względem rozgłośni oprócz tych, które były do tej pory realizowane."
A petycja nic nie zmieni.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Radio w Krakowie

Post autor: Łukasz » 24 lis 2020, 21:32

Kraków: Wzrost Antyradia, spadek Trójki i Radia Wawa
https://malopolskie-media.info/fm-wynik ... -wawa.html

Radiofonia 100,5 MHz
maj 2020 : październik 2020 - 1,0 %

rok temu bylo:
maj 2019 : październik 2019 - 0,7 %

To chyba najlepszy wynik w historii Radiofonii 100,5 FM. Jak widać wprowadzone na wiosnę zmiany powoli zaczynają przynosić efekty.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Radio w Krakowie

Post autor: Łukasz » 07 gru 2020, 17:36

Orlen kupił Dziennik Polski i Gazetę Krakowską
https://krknews.pl/orlen-kupil-dziennik ... krakowska/
O takiej transakcji spekulowano już od kilku miesięcy. Jest oficjalne potwierdzenie – PKN Orlen kupił Polska Press Grupę, czyli wydawcę gazet regionalnych. Spółka Skarbu państwa stała się właścicielem dwóch krakowskich gazet – Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej.
PS: Proszę moderatorów o zmianę nazwy tematu z Radio w Krakowie na Media w Krakowie.

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Media w Krakowie

Post autor: tomta1 » 08 gru 2020, 7:43

Na szczęście w Krakowie mamy inne wpływowe lokalne media, takie jak lokalny oddział Wyborczej albo LoveKraków.pl, trochę też krakowski oddział Onetu.

Pamiętajmy, że Orlen stanie się właścicielem nie tylko Gazety Krakowskiej i Hiennika Polskiego, ale też portalu krakow.naszemiasto.pl.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości