Skała, Sułoszowa

- Linie, trasy, rozkłady
miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 28 gru 2023, 17:57

Tak z drugiej strony to przypomnę że Sułoszowa nie chce dopłacać więcej do A13, więc nadal ta linia ma 2 kursy dziennie. Jeden z radnych faktycznie chce linii MPK ale Wójt nie podjął w tym kierunku działań.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 28 gru 2023, 18:00

dam3412 pisze: 28 gru 2023, 13:08 Jak tak jeszcze widzę propozycję nowej linii MPK do gminy Sułoszowa przez Skałę i Wielmożę do Sułoszowej
Przystanki:
Krowodrza Górka P+R 04
Krowodrza Górka P+R 07
Piaszczysta 02
Glogera 02 NŻ
GRANICA TARYF
Zielonki Urząd Gminy
Zielonki Rozjazd NŻ
Trojanowice
Januszowice
Przybysławice II
Brzozówka Ośrodek
GRANICA TARYF
Cianowice Duże
Skała Wieś NŻ
Skała NŻ
Skała Rynek
Skała Mleczarnia NŻ
Wielmoża I NŻ
Wielmoża Remiza
Wielmoża Szkoła NŻ
Wielmoża Poprzeczna I NŻ
Wielmoża Długa I NŻ
Wielmoża Długa Sklep
Wielmoża Długa II NŻ
Sułoszowa Wielmoska NŻ
Sułoszowa Źródlana NŻ
Sułoszowa Stopina Góra NŻ
Sułoszowa Szkoła
Sułoszowa Kościół pętla

Trasa:
Prądnicka, Ździebły-Danowskiego, Zielonki ul. Krakowskie Przedmieście, Trojanowice ul. Krakowskie Przedmieście, Januszowice ul. Krakowska, Przybysławice ul. Krakowska, Brzozówka ul. Krakowska, Cianowice ul. Krakowska, Skała ul. Krakowska, Skała ul. Wolbromska, Wielmoża ul. Krakowska, Wielmoża ul. Szkolna, Wielmoża ul. Poprzeczna, Wielmoża ul. Długa, Sułoszowa ul. Wielmoska, Sułoszowa ul. Źródlana, Sułoszowa ul. Olkuska, Sułoszowa ul. Krakowska, Sułoszowa ul. Kościelna.
Taka linia powinna się zatrzymywać na wszystkich przystankach, a przynajmniej na odcinku Brzozówka Oskarówka - Sułoszowa jeśli Sułoszowa chciałaby mieć finansowanie tej linii od Skały i Zielonek, chyba że chciałaby płacić za cały odcinek od Krakowa do siebie sama bez wsparcia Zielonek i Skały.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 17 sty 2024, 14:55

Zmiana nazwy przystanku dla linii 267: Skała (NŻ) na Skała Rzeplińska (NŻ)
Szanowni Pasażerowie,

uprzejmie informujemy, że od dnia 20.01.2024 r. (sobota) [...]
Dodatkowo, zostaną wprowadzone następujące zmiany nazw przystanków zlokalizowanych na terenie Gminy Zielonki i Gminy Skała dla linii 267, 337 i 937:

Trojanowice na Trojanowice Słoneczna;
Przybysławice II na Przybysławice Centrum;
Przybysławice III na Przybysławice Na Lipowiec;
Przybysławice I na Przybysławice Na Stoczki;
Skała na Skała Rzeplińska [...]
Link do całego komunikatu: https://ztp.krakow.pl/transport-publicz ... y/649-2024
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

tomta1
Ekspert
Posty: 655
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: tomta1 » 17 sty 2024, 21:00

Jest lepiej, ale jeszcze lepiej byłoby Skała Cmentarz.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 17 sty 2024, 21:34

tomta1 pisze: 17 sty 2024, 21:00 Jest lepiej, ale jeszcze lepiej byłoby Skała Cmentarz.
Kilka razy proponowałem władzom gminy zmianę nazwy tego przystanku właśnie na Skała Cmentarz, natomiast widocznie uznano że lepiej będzie nazwać od ulicy. Może lepiej bo osobiście wolałbym korzystać na co dzień z przystanku który nie będzie mi się kojarzyć z cmentarzem.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

oblend
Pasażer
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2023, 20:32

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: oblend » 23 sty 2024, 14:29

miloszkasperczyk pisze: 17 sty 2024, 21:34 Kilka razy proponowałem władzom gminy zmianę nazwy tego przystanku właśnie na Skała Cmentarz, natomiast widocznie uznano że lepiej będzie nazwać od ulicy. Może lepiej bo osobiście wolałbym korzystać na co dzień z przystanku który nie będzie mi się kojarzyć z cmentarzem.
Dobrze że nie udało się Panu przekonać władz gminy na zmianę nazwy na Skała Cmentarz, może Pan teraz w spokoju korzystać z przystanku bez skojarzeń. Czasem nie warto robić nic wbrew sobie.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 02 kwie 2024, 17:42

Kampania wyborcza w Skale w tym roku mocno skupia się na poprawie infrastruktury i transportu w gminie. Dwóch z najsilniejszych kandydatów na Burmistrza obiecuje wydłużenie linii 257 co najmniej do Szczodrkowic oraz poprawę dostępności transportu w całej gminie. Jeden z kandydatów Piotr Opalski proponuje utworzenie gminnych linii dowozowych, docierającej w najbardziej odizolowane miejsca w gminie, tam gdzie pełnowymiarowy autobus nie dałby radę wjechać a busik da radę.

Współpracując z Piotrem Opalskim, którego wspieram w wyborach samorządowych przygotowałem wizualizację jak docelowo mógłby wyglądać transport w gminie Skała

Link: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit? ... 43044&z=11
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 04 kwie 2024, 16:54

Pomysł burmistrza na wydłużenie linii 337 do Szczodrkowic:
https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500"

I moja odpowiedź na to:

https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500"
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

edek3253
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:03

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: edek3253 » 04 kwie 2024, 21:07

Dziwna propozycja ze strony burmistrza. W sumie myślałem Miłoszu, że współpracowałeś wcześniej z nim w sprawie linii 267 do Skały. Coś się zmieniło?

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 04 kwie 2024, 21:43

edek3253 pisze: 04 kwie 2024, 21:07 Dziwna propozycja ze strony burmistrza. W sumie myślałem Miłoszu, że współpracowałeś wcześniej z nim w sprawie linii 267 do Skały. Coś się zmieniło?
Oczywiście współpracowałem z burmistrzem jeśli chodzi o transport publiczny (a raczej mu "przypominałem") o tym że mieszkańcy o autobusie pamiętają. Z różnych względów jestem obecnie członkiem PO, więc wspieram kandydatów z tej partii i współpracujących z nią. Uważam, że pomysł z wydłużeniem linii 337 w zaproponowanym przez burmistrza wariancie jest nierealny do zrealizowania z wielu przytoczonych przeze mnie powodów. Nie chcę, żeby mieszkańcy byli (mniej lub bardziej świadomie) wprowadzani w błąd. Zwłaszcza, że obecny burmistrz nie jest faworytem w wyborach i prawdopodobnie będzie musiał odejść, w związku z tym proponuje rozwiązania, które pięknie brzmią i rozbudzają marzenia ale mają tak naprawdę za zadanie wyłącznie zdobyć trochę głosów we wsi, która w dużej części jest mu nieprzychylna.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

dam3412
Pasażer
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 12:05

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: dam3412 » 08 kwie 2024, 18:15

Powinny gminy Skała i Sułoszowa się dogadać i utworzyć pośpieszną aglomeracyjną linię MPK do Gmin Skała, Sułoszowa z uwzględnieniem dalszego jej wydłużenia.

Awatar użytkownika
mems
Miłośnik
Posty: 83
Rejestracja: 31 sty 2024, 19:50

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: mems » 08 kwie 2024, 18:41

dam3412 pisze: 08 kwie 2024, 18:15 Powinny gminy Skała i Sułoszowa się dogadać i utworzyć pośpieszną aglomeracyjną linię MPK do Gmin Skała, Sułoszowa z uwzględnieniem dalszego jej wydłużenia.
Moim zdaniem łatwiej będzie A13 wzmocnić niż mpk ciągnąć do Sułoszowej.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 08 kwie 2024, 19:10

mems pisze: 08 kwie 2024, 18:41 Moim zdaniem łatwiej będzie A13 wzmocnić niż mpk ciągnąć do Sułoszowej.
Zdecydowanie prostsze i tańsze rozwiązanie niż "367", ale nie ma formalnych propozycji wzmocnienia tej linii od gm. Sułoszowa. Kolejna kadencja wójta rządzącego 30 lat raczej nie przyniesie pod tym względem zmiany.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

dam3412
Pasażer
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 12:05

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: dam3412 » 08 kwie 2024, 19:46

Tylko że mieszkańcy chcą uruchomienia linii MPK w gminie Sułoszowa a przyszłość lini A13 jest słaba bo ta linia jest przelotowa a tu potrzebna jest dokładka również i od innych gmin.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała, Sułoszowa

Post autor: miloszkasperczyk » 08 kwie 2024, 20:12

dam3412 pisze: 08 kwie 2024, 19:46 Tylko że mieszkańcy chcą uruchomienia linii MPK w gminie Sułoszowa a przyszłość lini A13 jest słaba bo ta linia jest przelotowa a tu potrzebna jest dokładka również i od innych gmin.
Mieszkańcy chcą ale władze raczej nie. W zasadzie lepiej by było Sułoszowej jakby była w powiecie Olkuskim, bo wtedy organizacja transportu zbiorowego opartego na Olkuszu byłaby łatwiejsza, niż ciągnięcie linii MPK z Krakowa.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości