Skała, Sułoszowa

- Linie, trasy, rozkłady
MichalTyniec
Ekspert
Posty: 651
Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20

Re: Skała

Post autor: MichalTyniec » 10 paź 2021, 14:08

miloszkasperczyk pisze: 10 paź 2021, 12:37 Od około tygodnia na linii 267 nie jest realizowany kurs dni powszednie o 18:00 z KG pomimo że jest wpisany w rozkład jazdy. Za drugim razem kiedy czekałem na autobus w Smardzowicach o 18:45 i nadal się nie pojawiał zadzwoniłem na infolinię MPK żeby dowiedzieć się co się stało. Po kilku minutowej rozmowie okazało się że autobus nawet nie wyjechał z KG.
A tam nie ma utrudnień na trasie że po prostu stoi gdzieś i przyjeżdża na opóźnieniu? Taki śmieszny przykład dam Ci od siebie, od momentu jak rozkład nowy wszedł co 20min jednocześnie zaczął się remont na autostradzie gdzie autobusy rano jeżdżą mniej więcej co 45min lub po 2, 3 naraz przez ogromne opóźnienie, ale w wielu miejscach w mieście tak jest🙂więc przykładowy kurs który miałem o 9.05 zlikwidowali całkiem i z fajnego kursowania co 20 minut z powrotem są dziury 40 minutowe od godz 8.30, więc nawet nie bierze się pod uwagę że to przejściowe sytuacje tylko likwiduje się całkiem bo tak najprościej, u Ciebie przy tak rzadko kursującej linii wypadałoby chociaż wrzucić wtyczkę na tą 18 bo przecież nie jest to normalnie możliwe żeby celowo przez cały tydzień takiego kursu nie było wcale.

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Skała

Post autor: NowaHutaWschód » 10 paź 2021, 16:09

MichalTyniec pisze: 10 paź 2021, 14:08 A tam nie ma utrudnień na trasie że po prostu stoi gdzieś i przyjeżdża na opóźnieniu? Taki śmieszny przykład dam Ci od siebie, od momentu jak rozkład nowy wszedł co 20min jednocześnie zaczął się remont na autostradzie gdzie autobusy rano jeżdżą mniej więcej co 45min lub po 2, 3 naraz przez ogromne opóźnienie, ale w wielu miejscach w mieście tak jest🙂więc przykładowy kurs który miałem o 9.05 zlikwidowali całkiem i z fajnego kursowania co 20 minut z powrotem są dziury 40 minutowe od godz 8.30, więc nawet nie bierze się pod uwagę że to przejściowe sytuacje tylko likwiduje się całkiem bo tak najprościej, u Ciebie przy tak rzadko kursującej linii wypadałoby chociaż wrzucić wtyczkę na tą 18 bo przecież nie jest to normalnie możliwe żeby celowo przez cały tydzień takiego kursu nie było wcale.
Oj tam, ja pamiętam jak w trakcie przebudowy rond Mogilskiego i Grzegórzeckiego 501 łapała takie opóźnienia, że kierowcy dostawali informacje żeby odjeżdżali następnym kursem odczekując czasami 10 minut z Mydlnik czy Kombinatu, pamiętam że miałem okazję czekać wówczas na Wiślickiej na 501 prawie godzinę, a jechałem wtedy jak na złość do Mydlnik...
fuck upa!

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Skała

Post autor: pjetrek » 10 paź 2021, 16:23

Dr2 pisze: 10 paź 2021, 13:34 Lepiej do ZTP zgłosić bo oni mogą przycisnąć MPK.
Korki w okolicach budowy tramwaju na GN sięgają ostatnio 45-60 minut, więc ZTP tu nic nie zdziała... skoro autobus utknie w korku na dojeździe do KG a teoretycznie o tym czasie powinien być już na drugim końcu trasy...

MichalTyniec
Ekspert
Posty: 651
Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20

Re: Skała

Post autor: MichalTyniec » 10 paź 2021, 16:28

NowaHutaWschód pisze: 10 paź 2021, 16:09 Oj tam, ja pamiętam jak w trakcie przebudowy rond Mogilskiego i Grzegórzeckiego 501 łapała takie opóźnienia, że kierowcy dostawali informacje żeby odjeżdżali następnym kursem odczekując czasami 10 minut z Mydlnik czy Kombinatu, pamiętam że miałem okazję czekać wówczas na Wiślickiej na 501 prawie godzinę, a jechałem wtedy jak na złość do Mydlnik...
Ja ostatnio czekałem na Podwawelskim na 112 półtorej godziny od 18 do 19,30🙂a akurat pojawił się na pętli o 18,50 czyli o tej o której dokładnie powinien jechać z powrotem i nie mam pretensji o to że chłop poszedł sobie na przerwę bo na pewno jej nie miał z parę godzin, problem w tym że telefonów na infolinię było tyle że dyspozytor nie wiedział już co ma robić a kierowca poszedł na 40minutową przerwę nawet nie zgłaszając mu tego bo przez ten cały czas usiłowali się z nim połączyć przez radio🙂więc nie rozumiem tu samowolki takiej, bo jak już poszedł na tą przerwę no to wypadałoby poinformować i to wcześniej i wrzucić jakąś wtyczkę na ten kurs a nie stać tyle czasu.

Kolec
Znawca
Posty: 190
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:54

Re: Skała

Post autor: Kolec » 10 paź 2021, 17:01

W sumie na 267 to nocka mogłaby wchodzić na kurs o 18:00 z Krowodrzy no ale ktoś by musiał o to powalczyć.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skała

Post autor: Kaszmir » 11 paź 2021, 7:49

miloszkasperczyk pisze: 10 paź 2021, 12:37Od około tygodnia na linii 267 nie jest realizowany kurs dni powszednie o 18:00 z KG pomimo że jest wpisany w rozkład jazdy. Za drugim razem kiedy czekałem na autobus w Smardzowicach o 18:45 i nadal się nie pojawiał zadzwoniłem na infolinię MPK żeby dowiedzieć się co się stało. Po kilkuminutowej rozmowie okazało się że autobus nawet nie wyjechał z KG.
Przez budowę tramwaju do GN cała północ stoi. Korki są takie, że na Krowoderskich Zuchów niedawno stały cztery "194". Czyli autobusy notują kilkudziesięciominutowe spóźnienia - nie bardzo rozumiem, co MPK miałoby zatem z tym zrobić.

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Skała

Post autor: mkm3 » 11 paź 2021, 11:17

Wrześniowy czat i również pytania o MPK od momentu 12:30.
https://www.facebook.com/KrzysztofJakub ... ?__tn__=-R

edek3253
Specjalista
Posty: 234
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:03

Re: Skała

Post autor: edek3253 » 28 lis 2021, 20:46

Jutro znowu czat z Burmistrzem. Kto chce to można zadać znowu pytanie o KMK.
https://www.facebook.com/KrzysztofJakub ... 9113350189

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Skała

Post autor: mkm3 » 02 gru 2021, 11:57

Czyli temat znowu oddalony, bo na 2022 nie ma środków w budżecie.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Skała

Post autor: miloszkasperczyk » 05 sty 2022, 22:40

Jak bumerang powraca temat komunikacji w gminie Skała, podczas rozmowy burmistrza z wicemarszałkiem województwa pada prośba o pomoc urzędu w uruchomieniu linii MPK do Skały. Marszałek pokazuje swoje wsparcie dla LR0 i wspomina o liniach użyteczności publicznej oraz wspomina o liniach dowozowych do kolei (czyżby ALD przez Skałę?).

Link: https://fb.watch/alOaV7MfPy/ od 20:00
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

tomek_m
Specjalista
Posty: 349
Rejestracja: 18 lut 2020, 15:21
Lokalizacja: Michałowice

Re: Skała

Post autor: tomek_m » 05 sty 2022, 23:00

Tylko że linie LR (rekreacyjne) są uruchamiane z inicjatywy ZTP/miasta Kraków. Nie wiem czy województwo ma jakieś narzędzia aby wspomóc jakąś gminę w uruchomieniu linii Aglomeracyjnej. To raczej sprawa pomiędzy zainteresowaną gminą a ZTP/miastem Kraków. Województwo uruchamia z tego co wiem własne linie "marszałkowskie", jedna nawet przebiega przez teren miasta/gminy Skała. Linia U - Kraków MDA - Olkusz przez Minogę, Wysocice, Glanów, Trzyciąż.

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Skała

Post autor: mkm3 » 06 sty 2022, 8:47

Po tym wideoczacie dobrze widać, że chodzi tylko o promocję swojego kółka adoracji. Niby o Skale mówią, ale gość burmistrza mówi też o tematach niezwiązanych Skałą typu linie do pociągów, żeby się pochwalić widzowi. Jeszcze te odniesienia do zasług jakiegoś lokalnego posła. Spot wyborczy a nie czat. Co do MPK do Skały nie mam złudzeń, że jeszcze długo nie będzie nic tym bardziej po Polskim Ładzie, gdy budżety samorządów są ledwo co spięte.

simon625
Pasażer
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2022, 13:05

Re: Skała

Post autor: simon625 » 06 sty 2022, 10:57

Gmina Skała jest ogólnie biedna, a w dodatku burmistrz jak widać raczej średnio nadaje się na to stanowisko skoro nie potrafił przez kilka lat zorganizować cywilizowanego transportu do Krakowa, a chyba nie muszę mówić, że do jednych z najważniejszych zadań samorządu terytorialnego jest właśnie organizacja publicznego transportu zbiorowego. Co prawda jest linia 267, która dojeżdża do Smardzowic, ale jest to swego rodzaju "alibibus".

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skała

Post autor: Kaszmir » 06 sty 2022, 11:12

A czy ten burmistrz nie miał uruchomienia linii MPK do Skały w swoich obietnicach wyborczych?

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Skała

Post autor: mkm3 » 06 sty 2022, 11:37

Na stronie http://www.krzysztofwojtowicz.pl/ widnieje takie coś:
SPRAWNA KOMUNIKACJA
uruchomienie nowych połączeń busowych do odległych miejsc w gminie
uruchomienie nocnej linii autobusowej Kraków-Skała
budowa ścieżek rowerowych na terenie całej gminy
zaprojektowanie nowej siatki ulic dla sołectw
aktualizacja pionowych znaków drogowych i ograniczeń tonażowych na drogach gminnych
Co do komunikacji Skały z Krakowem - nawet ciekawą opcją byłaby jedynie dowozówka Skała - Owczary do 337.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 12 gości