Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

- Linie, trasy, rozkłady
Kierman
Specjalista
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Kierman » 24 lut 2023, 22:36

Kowalik pisze: 24 lut 2023, 14:08 Dziura w budżecie jest rzeczywiście potężna. Widać to w intensyfikacji działań Straży Miejskiej. Dosłownie płoną w dłoniach strażników bloczki mandatowe na każdym kroku. Na samej ulicy Podedworze od kilku dni widzę czterech strażników "drukujacych" mandaty za wjazd bez identyfikatora :oops:
Widziałem to, to jest paranoja co oni robią. Banda nieudaczników nie potrafi nic robić, tylko walić mandat, bo władze spółdzielni kazali im stać i czatować na okolicznych mieszkańców.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1014
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: yosujiro » 25 lut 2023, 8:30

Wg Ciebie SM jest winna, że kierowcy łamią przepisy? To kierowcy są nieudacznikami, gdyby jeździli/ parkowali przepisowo, to mandatu by nie dostali. Ostatnio mają też złoty interes na Modrzewiowej, gdzie nikt sobie nic nie robił z zakazu zatrzymywania i 734 miało momentami duży problem, żeby przejechać. A ostatnio się tam pojawiają 2-3 razy dziennie i zaczyna się ta ulica z dnia na dzień coraz bardziej opróżniać.

Kierman
Specjalista
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Kierman » 25 lut 2023, 11:08

yosujiro pisze: 25 lut 2023, 8:30 Wg Ciebie SM jest winna, że kierowcy łamią przepisy? Obrazek To kierowcy są nieudacznikami, gdyby jeździli/ parkowali przepisowo, to mandatu by nie dostali. Ostatnio mają też złoty interes na Modrzewiowej, gdzie nikt sobie nic nie robił z zakazu zatrzymywania i 734 miało momentami duży problem, żeby przejechać. A ostatnio się tam pojawiają 2-3 razy dziennie i zaczyna się ta ulica z dnia na dzień coraz bardziej opróżniać.
Przez kilkanaście lat była tam normalna droga, którą wszyscy jeździli i dojeżdżali do osiedli. Teraz w tym roku spółdzielnia sobie zarządziła, że postawi znak B1 na odcinku 100m, bo tak na złość. Obecnie, aby dojechać na Bochenka trzeba jechać jakieś 2km naokoło to raz, dwa gdybym zaprosił rodziców w niedzielę na obiad, to gdzie mają zaparkować? Kilometr dalej i dymać do mnie z buta do bloku? Bo tak se spółdzielnia zarządziła i wynajęła tych strażników teksasu, aby czatowali pół dnia, czy ktoś przejechał ulicą Podedworze bez identyfikatora? Sory, ale gdybyś tu mieszkał jak ja, to zrozumiałbyś dlaczego tak reaguję (zresztą spora część osiedla). A tak w ogóle to sam wiesz jak pracowałeś na Woli jak od czasu do czasu SM robiła sobie naloty i waliła blokady na auta kierowców zaparkowane przed zajezdnią. Serio nie mam i nigdy nie będę mieć dobrej opinii o tej instytucji, bo jest zbędna.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1014
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: yosujiro » 25 lut 2023, 11:44

Na Krowodrzy też jest pełno miejsc wyłączonych z ruchu ogólnego przez spółdzielnie i da się żyć, jak goście do mnie przyjeżdżają, to wychodzę im naprzeciw z identyfikatorem i mimo że SM również regularnie kontroluje te rejony, to nigdy nie było problemów i nikt z mieszkańców nie narzeka. Raczej się cieszą, że w końcu się pozbyto części tranzytu i parkujących spod Krakowa.

krk_kmk
Pasażer
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2020, 9:59
Lokalizacja: Kraków, Dzielnica XI

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: krk_kmk » 01 mar 2023, 20:51

Justforfun pisze: 08 lut 2023, 13:03 Ja to bym widział tak:
164 wydłużone do Kurdwanowa przez Witosa. Z drugiej strony skrócone do Krowodrzy.
169 Górka Narodowa Wschód - Siewna - Mackiewicza - Opolska - ... - Sławka - ... - Piaski Wielkie
469 - od Kamieńskiego przez Malborską do Piasków Wielkich.


503 przekierowane do Górki Narodowej Zachód.
Musiałbyś wtedy zrobić 469 dwukierunkowe, a nie napisałeś tego.
Bez stresu, to tylko post ;)

Justforfun
Znawca
Posty: 134
Rejestracja: 29 sie 2022, 18:20

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: Justforfun » 01 mar 2023, 21:42

krk_kmk pisze: 01 mar 2023, 20:51 Musiałbyś wtedy zrobić 469 dwukierunkowe, a nie napisałeś tego.
Oczywiście, że dwukierunkowe. Jednak myślę, że to już szczegół w całości.
Ex kierowca MPK, PW.

Bądź Wola Twoja
Miłośnik
Posty: 66
Rejestracja: 19 gru 2022, 14:25

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: Bądź Wola Twoja » 02 mar 2023, 1:19

Ktoś wie czy 164 zawsze miało aż taki długi szczyt popołudniowy? Nawet na 139 czy 194 trwa on max do 19-19:30 tymczasem na 164 z Piasków szczyt trwa do 20, a z Górki aż do 21 mamy f12.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: Kaszmir » 02 mar 2023, 1:27

Bądź Wola Twoja pisze: 02 mar 2023, 1:19Ktoś wie czy 164 zawsze miało aż taki długi szczyt popołudniowy? Nawet na 139 czy 194 trwa on max do 19-19:30 tymczasem na 164 z Piasków szczyt trwa do 20, a z Górki aż do 21 mamy f12.
Wydłużono popołudniu szczyt na "164" we wrześniu 2022, właśnie o ok. dwie godziny: https://ztp.krakow.pl/transport-publicz ... y/356-2022

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Kowalik » 05 mar 2023, 6:31

Generalnie w tym przypadku to dziwne zachowanie SM Piaski, która tworzy getto z osiedla stawiając znaki zakazu wjazdu bez identyfikatora. O ile do parkowania i postoju mógłbym zrozumieć, to z wjazdem jest dla mnie kuriozum. Bo wg tłumaczenia strażnika, jeśli jedziesz do kogoś przykładowo z rodziny, czy znajomego to ta osoba powinna dostarczyć Ci identyfikator przed wjazdem na osiedle, oraz zabrać go po opuszczeniu jego granic. Najlepiej byłoby w tym przypadku, gdyby postawili szlabany i posterunki kontroli z kolczatkami.

zubrzyk111
Znawca
Posty: 106
Rejestracja: 17 lut 2020, 20:16
Lokalizacja: Kraków/Kalwaria Z.

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: zubrzyk111 » 05 mar 2023, 7:56

Kowalik pisze: 05 mar 2023, 6:31 Generalnie w tym przypadku to dziwne zachowanie SM Piaski, która tworzy getto z osiedla stawiając znaki zakazu wjazdu bez identyfikatora. O ile do parkowania i postoju mógłbym zrozumieć, to z wjazdem jest dla mnie kuriozum. Bo wg tłumaczenia strażnika, jeśli jedziesz do kogoś przykładowo z rodziny, czy znajomego to ta osoba powinna dostarczyć Ci identyfikator przed wjazdem na osiedle, oraz zabrać go po opuszczeniu jego granic. Najlepiej byłoby w tym przypadku, gdyby postawili szlabany i posterunki kontroli z kolczatkami.
Jest to chore i odczłowieczone tłumaczenie spółdzielni. Jak generalnie jestem przeciwnikiem panoszenia się aut gdzie popadnie, tak tutaj ewidentnie przegięto, w tym momencie należy przykładowo oczekiwać od samotnie mieszkającej 85-letniej babci, której doraźnie przyjeżdża pomagać osobno mieszkająca rodzina, że ta będzie biegała po osiedlu, coby zalegalizować ich wjazd... Bezgłowie to mało powiedziane.


Przeniesiono dyskusję z tematu o biletach.
~Mod. Gz391

Robert
Znawca
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2022, 20:35

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: Robert » 21 mar 2023, 10:36

Niedawno wysłałem pismo do ZDMK, żeby podali aktualny status inwestycji, o które pytałem w listopadzie 2021 r. tj.
Ad.1. Zwracam się z prośba o udzielenie informacji dotyczącej aktualnego statusu realizacji inwestycji wymienionych w piśmie IPR.456.1.143.2021 tj.:

1. W zakresie opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania ostatecznej decyzji
administracyjnej warunkującej wykonanie robót budowlanych:
 „Rozbudowa odcinka ul. Bochenka od ul. Podedworze do ul. Szpakowej
wraz z wybudowaniem chodnika dla mieszkańców oraz zatoczek
parkingowych”
– przewidywany termin zakończenia opracowania dokumentacji projektowej ustalony
został na wrzesień 2022 r.
2. W zakresie opracowania koncepcji:
 „Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Łużycka i ul. Bochenka oraz ul.
Łużycka i ul. Cechowa”
– przewidywany termin zakończenia opracowania koncepcji ustalony został na
grudzień 2021 r.

oraz z listy rankingowej na rok 2022:
1. „Rozbudowa ul. Podedworze na odcinku od ul. Cechowej do mostu na rzece Drwince”
2. „Rozbudowa ul. Podedworze i u. Szpakowej na odcinku od mostu na rzece Drwince do ul.
Bochenka”,
3. „Rozbudowa ul. Podedworze na odcinku od ul. Bochenka do ul. Łużyckiej” - dotyczy części od skrzyżowania z ul. Bochenka w kierunku północnym na odcinku około 200m
4. „Przebudowa ul. Mokrej”.
Oraz zawnioskowałem o przygotowanie projektów do przebudowy fragmentów ulic Bochenka i Podedworze
Ad.2. Z uwagi na ciągłą rozbudowę mieszkaniową okolic, fatalny stan dróg oraz niewystarczający dostęp do komunikacji zbiorowej zwracam się z prośbą o przygotowanie w roku bieżącym projektu/koncepcji przebudowy ul. Bochenka od skrzyżowania z ul. Podedworze w kierunku zachodnim na odcinku około 200m oraz przebudowy ul. Podedworze od skrzyżowania z ul. Bochenka kierunku północnym na odcinku około 200m (w załączeniu mapa z zaznaczonymi fragmentami - kolor niebieski). Proszę o uwzględnienie przeniesienia miejsc postojowych z południowej na północną część ul. Bochenka i uzupełnienie brakującego odcinka chodnika po stronie południowej - brak chodnika stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych. Przy projekcie/koncepcji przebudowy ww. odcinków proszę również o uwzględnienie możliwości wybudowania pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Podedworze i ul. Bochenka (sugerowane działki 3/7, 316/25, 518/28) w celu zapewnienie odpowiedniej obsługi komunikacją zbiorową całego rejonu.
O te fragmenty chodzi
Obrazek

Brak postępów argumentowali nie wpisaniem inwestycji do budżetu miasta.... 😒 Jakiś radny miejski by się przydał, żeby to ruszyć, bo rada dzielnicy to jakaś porażka...
Jedyny plus to taki, że mają zamiar wpisać w plan projekt przebudowy tych wnioskowanych fragmentów...

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: kbieniu7 » 21 mar 2023, 11:42

Robert pisze: 21 mar 2023, 10:36 Jedyny plus to taki, że mają zamiar wpisać w plan projekt przebudowy tych wnioskowanych fragmentów...
To i tak plus, bo jak pisałem im o Nowym Kleparzu, to odpisali, że nie przewidują. Dopiero dodanie ZTP, IR do wiadomości i ponowny wniosek z prośbą o wpisanie w plan finansowy pomogło :P

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: kbieniu7 » 27 mar 2023, 20:12

Nie chcąc zaśmiecać wątku o Konstalach, pozwalam sobie odpowiedzieć tutaj:
Bayer2003 pisze: 26 mar 2023, 13:07 Lepiej oddać co zabrano i przywrócić połączenie z Koroną - wielu pasażerów uniknie przesiadki, a jadącym z ciągu kurdwanowskiego chociażby na TS ta minuta więcej czasu przejazdu nie powinna przeszkadzać. Oczywiście o sam przystanek Starowiślna taka linia mogłaby zahaczyć (a nawet jest to wskazane, tramwaj w relacji Krakowska - Dietla również byłby ciekawym połączeniem).
Ciężko jest powiedzieć, co lepsze. Np. rozmawiałem dzisiaj z fryzjerką na osiedlu: uważa, że "24" kursuje za rzadko i potrzebuje wzmocnienia. Na moje pytanie, czy wolałaby wariant przez Starowiślną czy Krakowską: opowiedziała się za tym pierwszym, bo woli mieć jedno częstsze połączenie. Ale pewnie znajdą się też osoby, które wolałyby rzadsze

Ja już powiedziałem, jakie mam zdanie, ale może warto by uderzyć z tym do Rady Dzielnicy? Albo chociaż spróbować powywiadywać się, co mieszkańcy sądzą i co woleliby bardziej. Mogę paru osobom (fryzjerce, krawcowej, kosmetyczce), które znam na osiedlu podrzucić takie grafiki i wśród znajomych klientów mogliby podpytać.

Obrazek

Obrazek

Bayer2003
Pomiarowiec
Posty: 1385
Rejestracja: 21 lut 2020, 13:10
Lokalizacja: Bronowice-Widok

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: Bayer2003 » 27 mar 2023, 20:18

kbieniu7 pisze: 27 mar 2023, 20:12 Mogę paru osobom (fryzjerce, krawcowej, kosmetyczce), które znam na osiedlu podrzucić takie grafiki i wśród znajomych klientów mogliby podpytać.
Pytanie tylko, czy te grafiki są jedyną opcją? Istnieje jeszcze jedna wersja trasy, przez Koronę, ale także Dietla i przystanek Starowiślna ;). Osobiście myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie (wsparcie "24" na większym odcinku, ale nie tracimy dojazdu do Korony).
https://www.petycjeonline.com/niedlakrotkichtramwajow - Nie dla kolejnych krótkich tramwajów w Krakowie

PKPfan
Miłośnik
Posty: 84
Rejestracja: 12 maja 2021, 0:11

Re: Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka

Post autor: PKPfan » 27 mar 2023, 20:28

Czy taka linia zmieściłaby się jeszcze na Kablu?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości