SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

- Tabor, przetargi, rozdysponowanie wozów, dane techniczne
pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: pjetrek » 30 lis 2022, 20:21

Jaky pisze: 30 lis 2022, 8:58 Bywając bardzo często w Poznaniu zauważyłem już od dawna, jak dobrą robotę wykonują tam ludzie z MPK w kwestii zapowiedzi głosowych w pojazdach. Naprawdę zawsze nie mogę się nadziwić, że tam się da.
U nas dowiesz się jedynie, że to koniec trasy i że przewoźnik dziękuję za wspólną podróż (a i to nie w każdym pojeździe) :lol:

Co do nowo dogrywanych przystanków to faktycznie tak jest, że różnią się od nagrywanych dawniej. Jestem w stanie to zrozumieć, bo lektorowi ciężko się wpasować z dokładnie taką samą intonacją i tempem czytania. Chociaż gdyby przed nagraniem posłuchał całej listy, którą sam nagrał wcześniej, to "wszedłby" w rytm.

Ale przykład z dzisiaj jechałem 168 (BU898) i tam na wyświetlaczu leci jeszcze lista z "Bratysławską" i "Krowodrza US", czyli jak ktoś jedzie pierwszy raz od dłuższego czasu to może się zdziwić... Nie dość, że jest problem z wyświetlaniem przystanków, które zmieniają nazwy to jeszcze nie usuwa się tych, których linia już nie obsługuje.

damian_krk2
Ekspert
Posty: 1569
Rejestracja: 25 wrz 2020, 0:06

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: damian_krk2 » 30 lis 2022, 21:26

pjetrek pisze: 30 lis 2022, 20:21 Ale przykład z dzisiaj jechałem 168 (BU898) i tam na wyświetlaczu leci jeszcze lista z "Bratysławską" i "Krowodrza US", czyli jak ktoś jedzie pierwszy raz od dłuższego czasu to może się zdziwić... Nie dość, że jest problem z wyświetlaniem przystanków, które zmieniają nazwy to jeszcze nie usuwa się tych, których linia już nie obsługuje.
To akurat wina informatyków zajezdniowych.. w tym przypadku akurat z PB. PB słynie z zaniedbań (np. niewgranie kierunku Cmentarz Prądnik Czerwony przez co mleczak zjechał z 884 w tym roku (w tamtym roku taka sama sytuacja na 811 tyle że wtedy całkowity brak kierunku)

abuk
Znawca
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2020, 14:28
Lokalizacja: Kraków

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: abuk » 30 lis 2022, 22:20

Zatem w dalszym ciągu główni z Brożka nie potrafią dopilnować jednej zajezdni, która jak wszyscy inni ma obowiązek dostosować się do obowiązujących norm i przepisów. To samo tyczy się nazw przystanków.

Samowola miejskiego przewoźnika w dalszym ciągu trwa, a Zarząd Transportu Publicznego nic sobie z tego nie robi.

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: suchy » 01 gru 2022, 22:13

pjetrek pisze: 30 lis 2022, 20:21 Co do nowo dogrywanych przystanków to faktycznie tak jest, że różnią się od nagrywanych dawniej. Jestem w stanie to zrozumieć, bo lektorowi ciężko się wpasować z dokładnie taką samą intonacją i tempem czytania. Chociaż gdyby przed nagraniem posłuchał całej listy, którą sam nagrał wcześniej, to "wszedłby" w rytm.
Ale tu nie chodzi o intonację i tempo czytania, tylko o głośność samego komunikatu - stare przystanki są zapowiadane głośniej, a nowe dogrywane niedawno o wiele ciszej. A przecież po nagraniu danego przystanku wystarczyłoby porównać jego głośność z pozostałymi nagraniami - i jeśli jest za cicho, to podkręcić głośność tego konkretnego przystanku, zanim się wgra plik do systemu.

Awatar użytkownika
LLoan
Specjalista
Posty: 278
Rejestracja: 26 maja 2022, 15:55
Lokalizacja: Kraków-Czyżyny

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: LLoan » 21 lut 2023, 22:09

https://www.facebook.com/11843936483580 ... WtrG7dh2l/

MPK coraz lepiej sobie radzi z SIP-em :D

kot_feliks
Ekspert
Posty: 972
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: kot_feliks » 21 lut 2023, 22:15

No tak, w środku pewnie nie działa zapowiadanie głosowe, na każdym wyświetlaczu jest inna godzina, a 1/4 monitorów nic nie wyświetla, ale fajnie, że udało się wdrożyć coś nowego ;)

A... zapomniałem o wielkiej, pięknej, skaczącej KULCE, zamiast sensownego info dla pasażerów ;)

Generalnie SIP w wydaniu MPK u nas to chyba jeden z najgorzej działających systemów w PL :/

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: tomta1 » 21 lut 2023, 22:28

Bo to nie jest zasługa MPK, tylko oddolna inicjatywa emkaemów, do tego niekoniecznie pracujących w tej spółce (tych samych, dzięki którym na wyświetlaczach przystankowych mamy teraz „4 Wzg. Krzesławickie” zamiast „4 Wzgórza K.”). Ogólnie testują zmiany w SIP-ie na żywym organizmie z własnej inicjatywy to, co firma powinna wprowadzić co najmniej dekadę temu.

Bądź Wola Twoja
Miłośnik
Posty: 66
Rejestracja: 19 gru 2022, 14:25

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Bądź Wola Twoja » 22 lut 2023, 0:45

Fajnie, że ktoś zrobił opis objazdu ale np w 22 odbyło się to kosztem numeru linii - był sam napis "Borek Fałęcki przez Mogilską".

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1014
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: yosujiro » 01 mar 2023, 5:01

Jechałem dziś PR764 na ostatnim kursie 608 do Czyżyn i zaskoczyły mnie dwie rzeczy w tym egzemplarzu. Po pierwsze komunikat na Czyżynach- "Koniec trasy. Dziękujemy za wspólnie odbytą podróż z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym S.A. w Krakowie", a po drugie na tych białych wyświetlaczach zaprogramowano "Powrót do zajezdni" zamiast "zjazdu".

Kierman
Specjalista
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Kierman » 01 mar 2023, 8:24

Wg mnie na razie najlepiej zaprogramowane wyświetlacze (czcionka, układ tekstu). SolarisOneline mógłby być zamawiany teraz do każdego nowego egzemplarza.

damian_krk2
Ekspert
Posty: 1569
Rejestracja: 25 wrz 2020, 0:06

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: damian_krk2 » 01 mar 2023, 18:44

Kierman pisze: 01 mar 2023, 8:24 Wg mnie na razie najlepiej zaprogramowane wyświetlacze (czcionka, układ tekstu). SolarisOneline mógłby być zamawiany teraz do każdego nowego egzemplarza.
W Solarisach pewnie będą, ale w Mercedesach sobie tego nie wyobrażam. Profanacja :lol:

Bądź Wola Twoja
Miłośnik
Posty: 66
Rejestracja: 19 gru 2022, 14:25

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Bądź Wola Twoja » 02 mar 2023, 1:13

yosujiro pisze: 01 mar 2023, 5:01 komunikat na Czyżynach- "Koniec trasy. Dziękujemy za wspólnie odbytą podróż z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym S.A. w Krakowie"
Szkoda, że każdy autobus nie ma wgranej zapowiedzi informującej o końcu trasy, zwłaszcza Trapezy, gdzie w tramwajach z Trapezami się dało.

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: tomta1 » 02 mar 2023, 6:23

Ale te, co mają, to mają inny komunikat. Widzę że dla MPK unifikacja informacji pasażerskiej to jest science fiction, bo nawet nie mają jednej zapowiedzi o przesiadki na inne linie T+A, bo czasem jest o przesiadkach na T+A, a czasem na A+T xD

Jamnik
Ekspert
Posty: 1117
Rejestracja: 25 sie 2020, 13:50

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Jamnik » 08 mar 2023, 11:15

yosujiro pisze: 01 mar 2023, 5:01 na tych białych wyświetlaczach zaprogramowano "Powrót do zajezdni" zamiast "zjazdu".
Mijałem go wczoraj wieczorem jak wyjeżdżał na 163+nocka. Na wyświetlaczu miał "Wyjazd z zajezdni". Po co aż tak kombinować?

Jaky
Moderator globalny
Posty: 275
Rejestracja: 29 kwie 2021, 23:49

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Jaky » 15 mar 2023, 21:20

Ma ktoś jakieś informacje odnośnie powrotu komunikatów zewnętrznego systemu zapowiadania przystanków w tramwajach? Dzisiaj jechałem jednym z Lajkoników i ewidentnie nadawał takowe, stąd jestem ciekaw, czy to kwestia motorniczego, czy może jakieś nowe testy?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości