SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

- Tabor, przetargi, rozdysponowanie wozów, dane techniczne
GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: GoMeZz391 » 01 cze 2020, 21:36

BU917 zapowiedzi przystanków na linii 278 po staremu:
Więckowice zamiast Więckowice Ogrodowa
Brzezinka zamiast Brzezinka Kościół
Rudawa Bloki zamiast Rudawa Osiedle
Rudawa Kościół zamiast Rudawa Rynek
jak pozostałe to nie wiem, lecz zapewne też po staremu.
Natomiast w innych autobusach SU12III/IV czy w O530 C2 przystanki ze zmienioną nazwą nie są zapowiadane.

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: GoMeZz391 » 10 cze 2020, 11:44

Co najmniej od poniedziałku (8.06.2020 r.) mamy nowy dodatkowy komunikat - "PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKU ZASŁANIANIA UST I NOSA PODCZAS PODRÓŻY KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ". Niestety jest on ledwie słyszalny.

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: GoMeZz391 » 12 sie 2020, 16:39

Swego czasu była dyskusja aby był komunikat o klimatyzacji w pojazdach MPK i oto w BO274 w dniu dzisiejszym wybrzmiał taki komunikat: "UWAGA! WŁĄCZONA KLIMATYZACJA. PROSIMY O ZAMKNIĘCIE OKIEN".

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: GoMeZz391 » 08 wrz 2020, 12:44

W jednym Mercedesesie (C2) mamy nowy komunikat, dot. zachowania bezpiecznego dystansu, który występuje razem z komunikatem o zakrywaniu ust i nosa.
Komunikat brzmi w następujący sposób:
"[...] PRZYPOMINAMY O ZACHOWANIU DYSTANSU SPOŁECZNEGO".

Jamnik
Ekspert
Posty: 1117
Rejestracja: 25 sie 2020, 13:50

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Jamnik » 08 wrz 2020, 14:00

GoMeZz391 pisze: 08 wrz 2020, 12:44 W jednym Mercedesesie (C2) mamy nowy komunikat, dot. zachowania bezpiecznego dystansu, który występuje razem z komunikatem o zakrywaniu ust i nosa.
Komunikat brzmi w następujący sposób:
"[...] PRZYPOMINAMY O ZACHOWANIU DYSTANSU SPOŁECZNEGO".
Pierwszy raz usłyszałem go już w piątek. Słowo "podróż" zamieniło się w "jazdę" i pełny komunikat brzmi: "Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas jazdy komunikacją miejską. Prosimy o zachowanie dystansu."

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: mkm3 » 18 wrz 2020, 15:04

Kraków mógłby się uczyć od Tarnowa w kwestii informacji pasażerskiej. Nie dość, że w rejonie dworca PKP wewnętrzne telewizory pokazują przez jakiś czas planszę z bieżącymi przyjazdami i odjazdami pociągów, to jeszcze dodano planszę o "możliwości skorzystania z roweru miejskiego". Pełen szacun. A w Krakowie co? Nie da się? Taka informacja byłaby świetną promocją SKA.

Lw25
Moderator PKK In Memoriam
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2020, 16:37

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Lw25 » 18 wrz 2020, 22:30

mkm3 pisze: 18 wrz 2020, 15:04 Kraków mógłby się uczyć od Tarnowa w kwestii informacji pasażerskiej. Nie dość, że w rejonie dworca PKP wewnętrzne telewizory pokazują przez jakiś czas planszę z bieżącymi przyjazdami i odjazdami pociągów, to jeszcze dodano planszę o "możliwości skorzystania z roweru miejskiego". Pełen szacun. A w Krakowie co? Nie da się? Taka informacja byłaby świetną promocją SKA.
Odważnie zakładasz, że MPK by chciało promować SKA.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1014
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: yosujiro » 19 wrz 2020, 9:07

Ja co do Tarnowa to jeszcze bym dodał kasowniki, na których wyświetlają się kolejne przystanki, oraz takie które pełnią funkcję biletomatu. Ichniejszy SIP zrobił na mnie ogromne wrażenie na plus, tarnowski a krakowski dzieli przepaść....

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: pasazer_mobilisu » 19 wrz 2020, 9:28

yosujiro pisze: 19 wrz 2020, 9:07 Ja co do Tarnowa to jeszcze bym dodał kasowniki, na których wyświetlają się kolejne przystanki
No przecież w Krakowie też takie są.
yosujiro pisze: 19 wrz 2020, 9:07 takie które pełnią funkcję biletomatu
To akurat Kraków ma w planach, może za 2-3 lata się doczekamy.

prezes
Pomiarowiec
Posty: 606
Rejestracja: 25 lut 2020, 17:57

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: prezes » 23 wrz 2020, 20:50

Dzisiaj jechałem Solarisem Urbino 12, w którym wewnątrz na wyświetlaczu przesuwa się lista kolejnych przystanków. Uważam, że należy koniecznie dokonać poprawy tego systemu, ponieważ może on wprowadzać niektórych pasażerów w błąd.

Była to linia "138" z kursem wariantowym przez Walcownię. Mimo nieprzejeżdżania przez przystanek "Zajezdnia Nowa Huta", wyświetlał się on na tymże wyświetlaczu. Oczywiście tym samym nie wyświetlał on przystanków na trasie wariantu przez Walcownię.
Oczywiście, szkodliwość tej informacji prawdopodobnie była niewielka, gdyż na tamtym odcinku wysiadła zaledwie jedna osoba (wsiadły dwie), lecz uważam, że nie powinniśmy do takich sytuacji dopuszczać, a także zwracam uwagę, że mogą one mieć miejsce na innych liniach.

Ponadto na wyświetlaczu nie wyświetlały się przystanki, które zmieniały pewien czas temu nazwę. Nie wyświetlał się między innymi przystanek "Szpital Jana Pawła II", który niegdyś nosił nazwę "Zdrowa". Można by przymknąć na to oko, ale ten przystanek zmienił nazwę jakieś 2 lata temu! Czyżby od tego czasu nie aktualizowano SIPu w tych Solarisach?

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: GoMeZz391 » 23 wrz 2020, 21:22

@prezes w SU12III problem jest bardzo złożony. Kojarzysz może numer taborowy? Był to tzw. mleczak czy już III pełnoprawna?
Podam na przykładzie BU918 i linii 278. Zapowiedzi głosowe według starych nazw np. Brzezinka, Więckowice, a na wyświetlaczu bocznym nowe nazwy odpowiednio Brzezinka Kościół, Więckowice Ogrodowa. W C2 mamy wszystko dobrze, natomiast w SU12IV to co pojazd to inaczej.

kot_feliks
Ekspert
Posty: 972
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: kot_feliks » 23 wrz 2020, 21:41

Byłem wczoraj w Tarnowie. Na SIP w autobusach pojawia się:
- mapa z położeniem autobusu;
- lista przystanków;
- możliwość przesiadki na inne linie autobusowe na najbliższym przystanku, wraz z rzeczywistymi czasami ich przyjazdów(!);
- w okolicach dworca kolejowego - możliwość przesiadki na pociągi;
- jeśli w okolicach przystanku jest stacja rowerów miejskich, pojawia się info o ilości dostępnych rowerów;

W Krakowie za to mamy:
- nieczytelną mapę;
- połowę trasy;
- skaczącą kulkę;

Serio, nie wiem jakim debilem trzeba być, żeby tak ten SIP z uporem maniaka up... :/

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: Kaszmir » 23 wrz 2020, 21:49

prezes pisze: 23 wrz 2020, 20:50Ponadto na wyświetlaczu nie wyświetlały się przystanki, które zmieniały pewien czas temu nazwę. Nie wyświetlał się między innymi przystanek "Szpital Jana Pawła II", który niegdyś nosił nazwę "Zdrowa".
Dalej jest ten błąd? To już kilka lat :shock: Czyli przystanek w ogóle był pominięty, po "Mackiewicza" była "Krowodrza Górka"?

prezes
Pomiarowiec
Posty: 606
Rejestracja: 25 lut 2020, 17:57

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: prezes » 23 wrz 2020, 22:20

GoMeZz391 pisze: 23 wrz 2020, 21:22 @prezes w SU12III problem jest bardzo złożony. Kojarzysz może numer taborowy? Był to tzw. mleczak czy już III pełnoprawna?
Niestety nie zapamiętałem numeru taborowego. Pamiętam jedynie, że był to Solaris Urbino 12 ze wzorem malowania w biało-niebieskie poziome pasy, który kursował dzisiaj na linii "138" (jechałem kursem o 16:08 z Azorów).
Kaszmir pisze: 23 wrz 2020, 21:49
prezes pisze: 23 wrz 2020, 20:50Ponadto na wyświetlaczu nie wyświetlały się przystanki, które zmieniały pewien czas temu nazwę. Nie wyświetlał się między innymi przystanek "Szpital Jana Pawła II", który niegdyś nosił nazwę "Zdrowa".
Dalej jest ten błąd? To już kilka lat :shock: Czyli przystanek w ogóle był pominięty, po "Mackiewicza" była "Krowodrza Górka"?
No niestety na to wygląda, że dalej nie jest to poprawione. Jadąc w stronę Kombinatu, po "Krowodrza Górka" wyświetlało się "Mackiewicza".

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: SIP - wyświetlacze, informacja głosowa

Post autor: mkm3 » 23 wrz 2020, 22:24

kot_feliks pisze: 23 wrz 2020, 21:41 Byłem wczoraj w Tarnowie.
O tym właśnie pisałem. Mały Tarnów jest przykładem dla wielkiego Krakowa, że się da. Uwzględniając nieaktualizowanie nazw przystanków w pojazdach, stare mapki komunikacyjne w pojazdach i na wiatach to wstyd co robi krakowskie MPK w tym obszarze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości