Infrastruktura - różne

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
lolek-12
Specjalista
Posty: 462
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:55
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: lolek-12 » 31 lip 2022, 21:57

Do przystanku kolejowego wzdłuż torów albo naokoło. Co z chodnikiem?
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/do-pr ... K2MpPQuznE

Taka drobna rzecz, ale jednak kolejna, która może się przyczyniać do tego, ile osób korzysta z komunikacji zbiorowej. Skoro jak widać okoliczni mieszkańcy chcą mieć obsługę komunikacyjną peronów również z innej strony, PKP zamiast przychylić się do tego zapewne będzie jeszcze bardziej utrudniać przejście.

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: kbieniu7 » 30 wrz 2022, 22:01

Nie bardzo wiem, gdzie to wrzucić. Możecie mi podpowiedzieć, jak dokładnie wygląda teraz obsługa zespołu przystanków "Dworzec Główny Zachód"? Chodzi mi zwłaszcza o pierwszy przystanek na ul. Kurniki, ten od pl. Matejki.
Obrazek

Mam wrażenie, że coraz trudniej jest przejechać ul. Warszawską. Autobusy tracą tam coraz więcej czasu. Przyznam, że jeżdżę tam głównie samochodem i sporo czasu zajmuje skręt z ul. Kurniki w ul. Zacisze - trzeba ustąpić pieszym, których jest tam bardzo dużo i sprawia to, że blokuje się także tych, co jadą prosto (autobusy oraz inne pojazdy dopuszczone). Jeśli na razie nie zapowiada się tam jakieś ograniczenie ruchu, to tak się zastanawiam czy może nie przeznaczyć miejsce tego przystanku na prawoskręt, tak by ci skręcający nie blokowali ruchu na wprost? Czy po wyrzuceniu 304 na ul. Ogrodową nadal jest tam tak tłoczno jak było dawniej?

Tak tylko myślę głośno. Jeśli ten przystanek nadal jest potrzebny, to nie ma co bawić się w zmiany, tylko myśleć jak przerzucić ruch samochodów gdzie indziej. Co sądzicie?

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: pjetrek » 30 wrz 2022, 22:09

W tej chwili ta zatoka jest wykorzystywa przez 703, które jest obsadzone 18 m, stąd jest tam trochę ciasno.

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: tomta1 » 01 paź 2022, 6:54

kbieniu7 pisze: 30 wrz 2022, 22:01 Mam wrażenie, że coraz trudniej jest przejechać ul. Warszawską(…). Przyznam, że jeżdżę tam głównie samochodem(…).
No cóż, ciekawe dlaczego.

Nie, zamiana przystanku na dodatkowy pas dla pojazdów skręcających w prawo w tym miejscu jest złym pomysłem. To nie III obwodnica, by zwiększać przepustowość kosztem rozwiązań dla KMK.

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: kbieniu7 » 01 paź 2022, 13:12

pjetrek pisze: 30 wrz 2022, 22:09 W tej chwili ta zatoka jest wykorzystywa przez 703, które jest obsadzone 18 m, stąd jest tam trochę ciasno.
Racja, zapomniałem o 703.
tomta1 pisze: 01 paź 2022, 6:54 No cóż, ciekawe dlaczego.
No, ciekawe, ciekawe :P Przejeżdżam tamtędy raczej okazjonalnie, raz lub dwa razy w tygodniu. Co ciekawe, jadąc spod PK na Kazimierz, a nawet Kurdwanów często tamtędy jest szybciej, niż jechać II obwodnicą :( Korek do Grzegórzeckiego oraz - co najważniejsze - przy zjeździe z Klimeckiego w Powstańców Wlkp.
tomta1 pisze: 01 paź 2022, 6:54 Nie, zamiana przystanku na dodatkowy pas dla pojazdów skręcających w prawo w tym miejscu jest złym pomysłem. To nie III obwodnica, by zwiększać przepustowość kosztem rozwiązań dla KMK.
Dlatego pytam Was o przemyślenia. III obwodnica to na pewno nie jest, najlepiej by tam było ograniczyć ruch, ale robi się ciężko z alternatywami dla lokalnego dojazdu, odkąd Pawia jest jednokierunkowa. A czasami widywałem, jak niektórzy kierowcy próbowali się ustawiać właśnie na tej zatoce, by nie zastawiać autobusu, taksówki lub dostawczaka, który jedzie na wprost.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: Kaszmir » 20 paź 2022, 12:42

13 inwestycji drogowych na Igrzyska Europejskie
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/13-in ... 48259.html

- Modernizacja torowisk (Ptaszyckiego, T. Bagatela)
- Remont ul. Królowej Jadwigi
- Przebudowa ul. Fatimskiej
- Przebudowa ul. Igołomskiej
- Rozbudowa ul. Czerwone Maki
- Rozbudowa ul. Fortecznej
- Rozbudowa ul. Glinik
- Rozbudowa ul. Łokietka
- Rozbudowa ul. Rogozińskiego i al. Pokoju
- Rozbudowa ul. Ważewskiego i Zakarczmie
- Rozbudowa ul. Wrobela
- Modernizacja dróg i chodników
- Budowa ścieżek rowerowych (Bunscha, Stojałowskiego, Krupnicza – Ingardena)

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: kbieniu7 » 28 lut 2023, 14:40

Dzisiaj debata na temat ul. Kalwaryjskiej. Ja niestety nie dam rady, ale może kogoś zainteresuje jeszcze:

https://gazetakrakowska.pl/krakow-ulica ... 1-17325005
Kraków. Ulica Kalwaryjska, jedna z najbrzydszych w mieście doczekała się debaty o jej przyszłości
(...)
Urząd Miasta Krakowa, Fundacja BIS i Rada Dzielnicy XIII zapraszają do udziału w sąsiedzkiej debacie „Kalwaryjska: dziś i jutro". Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 lutego, w Centrum Kultury Podgórza na ul. Sokolskiej 13, o godz. 18.00.
(...)
Aby wziąć udział w debacie, należy zapisać się poprzez FORMULARZ

judash
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: judash » 07 maja 2023, 22:43

Tak powinny wyglądać wybudowane w ostatnich latach pętle tramwajowe, a zwłaszcza Czerwone Maki.

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: suchy » 08 maja 2023, 13:31

judash pisze: 07 maja 2023, 22:43 Tak powinny wyglądać wybudowane w ostatnich latach pętle tramwajowe, a zwłaszcza Czerwone Maki.
No co ty - a gdzie wtedy by się pomieściły 6 pasmowe autostrady z 10 pasmowymi skrzyżowaniami? :lol: :lol:

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: pjetrek » 24 cze 2023, 12:38

Coraz bliżej do rozpoczęcia przebudowy ulic Piaskowej i Stelmachów. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami w sprawie organizacji ruchu na czas remontu zaplanowane jest na 3 lipca.

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/ulica ... 51601.html

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: Kowalik » 20 lip 2023, 11:29

Na pętli Piaski Nowe stoi już maszt do ładowarki dla autobusów elektrycznych.

Dr2
Specjalista
Posty: 418
Rejestracja: 01 maja 2021, 18:15

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: Dr2 » 20 lip 2023, 14:40

Jak to wygląda, bo tam nieraz z dwoma autobusami równolegle był problem z ustawieniem.

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: Kowalik » 20 lip 2023, 22:25

Dr2 pisze: 20 lip 2023, 14:40 Jak to wygląda, bo tam nieraz z dwoma autobusami równolegle był problem z ustawieniem.
Jutro zrobię zdjęcie i wstawię. Maszt, a w zasadzie bramka jest nad całą szerokością jezdni, tak więc będą mogły się prawdopodobnie oba naraz ładować. Nie ma jeszcze "kontaktu" zamontowanego. Widziałem również maszty na pętli Osiedle Kurdwanów.

Kowalik
Specjalista
Posty: 303
Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: Kowalik » 21 lip 2023, 14:45

Zgodnie z obietnicą dodaję zdjęcie z pętli Piaski Nowe.
Obrazek

Kierman
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Infrastruktura - różne

Post autor: Kierman » 21 lip 2023, 18:31

Na pewno przemyślano sprawę, aby stare elektryki z pantografem na środku mogły również ustawić się pod ładowarką bez wystawania na ulicę przed

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości