Wybory Prezydenckie 2020

W II turze Wyborów Prezydenckich 2020 zagłosuję na:

Czas głosowania minął 12 lip 2020, 20:23

Andrzeja Dudę
6
40%
Rafała Trzaskowskiego
9
60%
 
Liczba głosów: 15

Kitek
Pomiarowiec
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:26

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Kitek » 09 cze 2020, 14:57

Łukasz pisze: 09 cze 2020, 11:53 Hołownia zaliczył wpadkę - jego wyborczy bus wjechał bez zezwolenia na płytę Rynku Głównego.
Gdyby były tylko takie wpadki to byłoby super ;)
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: pasazer_mobilisu » 09 cze 2020, 15:23

Łukasz pisze: 09 cze 2020, 11:53 Hołownia zaliczył wpadkę - jego wyborczy bus wjechał bez zezwolenia na płytę Rynku Głównego.
To jakiś marny Fiat Ducato, były już ciekawsze busy/autobusy wyborcze :(
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:47 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cukier
Specjalista
Posty: 229
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:13

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Cukier » 11 cze 2020, 17:50

pasazer_mobilisu pisze: 06 cze 2020, 15:47Szymon Hołownia - dla mnie to taki Paweł Kukiz z 2015 roku, chociaż z pewnością bliżej mi do jego niż Kukiza poglądów. Kandydat naprawdę bezpartyjny, może mieć niezły wynik i przyciągnąć część osób, które zwykle nie głosują.

Władysław Kosiniak Kamysz - tutaj sam nie wiem, nie mam nic przeciwko jego osobie, chociaż do PSLu nigdy nie było mi blisko. Według sondaży ma też szanse wygrać w II turze jeśli się do niej rozstanie.
Ja bym tu dodał, że Kukiz bardzo znacząco wpłynął na PSL. Niegdyś ich wprost nazwał zorganizowaną grupą przestępczą, ale gdy w końcu zmienił się wódz na Kosiniaka właśnie, to udało im się porozumieć co do kluczowych systemowych kwestii. I tak główne postulaty Kukiza z poprzednich wyborów niesie Kosiniak, co bardzo nie w smak większości pozostałych kandydatów. Zwłaszcza media reżimowe sukcesywnie dyskredytują Kosiniaka, utożsamiając go ze starym PSLem i czasami koalicji z PO, gdzie jak wiadomo miało miejsce wszystko co najgorsze. Bo przecież PiS teraz uprawia stalinowską politykę propagandową "a u was biją Murzynów" - cokolwiek im nie zarzucisz, to odbiją piłeczkę, że poprzednicy też tak robili a nawet gorzej.

A zwykli rozumni obywatele mają już serdecznie dość oglądania cyrku, w którym dwa zwaśnione plemiona publicznie obrzucają się g*wnem i wyciągają sobie trupy z szafy, a jak przyjdzie co do czego i jest posiedzenie, gdzie jest poruszana jakaś kluczowa dla obywateli kwestia, to wtedy zakopują topór wojenny i ramię w ramię głosują za zachowaniem dotychczasowego porządku, który ich żywi i czyni bezkarnymi.

Prezydent w Polsce stety-niestety zbyt dużej władzy nie ma, przede wszystkim ma się ładnie prezentować i nie robić skandali. Z tym sobie Duda nawet nieźle radzi. Gorzej natomiast z drugim najważniejszym zadaniem prezydenta, czyli prawem weta, z którego ani razu nie skorzystał choć wiele razy powinien gdyby rzeczywiście bardziej zależało mu na dobru obywateli a nie pierwszego sekretarza.

Ja mam dość arogancji i buty obecnej ekipy rządzącej, która za sprawą większości w sejmie i prezydenta marionetki może się czuć zupełnie bezkarna i bezczelnie z tego korzysta. Dopóki nie zmienimy ustroju tak by obywatele mieli coś do powiedzenia, uważam że należy zmienić chociaż prezydenta by on swoim wetem czasem skłonił legislatorów do dialogu zamiast dyktatury.

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: tomta1 » 12 cze 2020, 7:25

Cukier pisze: 11 cze 2020, 17:50 Prezydent w Polsce stety-niestety zbyt dużej władzy nie ma, przede wszystkim ma się ładnie prezentować i nie robić skandali. Z tym sobie Duda nawet nieźle radzi. Gorzej natomiast z drugim najważniejszym zadaniem prezydenta, czyli prawem weta, z którego ani razu nie skorzystał choć wiele razy powinien gdyby rzeczywiście bardziej zależało mu na dobru obywateli a nie pierwszego sekretarza.
Z brakiem skandali (obyczajowych) mogę się zgodzić. Z ładną prezentacją… polemizowałbym.

Ale z prawem weta to też się nie zgodzę. Kilka razy skorzystał. O ile dobrze pamiętam, pierwszy raz było przy okazji ustawy o RIO, która pozwalała premierowi praktycznie nieograniczenie odwoływać wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) pod byle pretekstem i utrzymywać swojego komisarza w nieskończoność. Taki drobny ukłon PAD-a w stronę samorządowców – inaczej moglibyśmy mieć w całej Polsce skrupulatne i kilkuletnie kontrole, które na początku wykazywałyby nieprawidłowości finansowe, zawieszenie niepisowskich włodarzy (w tym np. Jacka Majchrowskiego) na okres kontroli, po czym kontrola byłaby przedłużana aż do wyborów samorządowych. Abstrahując od ogólnonarodowej polityki – wyobrażacie sobie że komisarz wskazany przez premiera (albo np. M. Wassermann, gdyby wygrała wybory w 2018 roku) pozwala na wdrożenie Krakowskiej Tarczy dla Mobilności, nowych buspasów oraz poprawy bezpieczeństwa pieszych przez zwężanie ulic do 1 pasa ruchu? Patrząc na zachowanie tego środowiska politycznego w Krakowie, w tym ich Wiceprzewodniczącego RMK oraz Przewodniczącego Klubu Radnych, śmiem wątpić.

Oczywiście powyższe weto nie zmienia mojej oceny obecnego lokatora Pałacu Namiestnikowskiego.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: pasazer_mobilisu » 15 cze 2020, 9:24

Cukier pisze: 11 cze 2020, 17:50 Zwłaszcza media reżimowe sukcesywnie dyskredytują Kosiniaka, utożsamiając go ze starym PSLem i czasami koalicji z PO
Nie tylko jego, od paru lat wszyscy którzy nie są "z nami" to "ci źli" wyzwani od prywaciarzy, totalnej opozycji przez lewactwo i zgniły zachód aż po zdrajców narodu :lol:
Cukier pisze: 11 cze 2020, 17:50 PiS teraz uprawia stalinowską politykę propagandową "a u was biją Murzynów" - cokolwiek im nie zarzucisz, to odbiją piłeczkę, że poprzednicy też tak robili a nawet gorzej.
Whataboutism - polecam do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=snrwK4cdXRo
Cukier pisze: 11 cze 2020, 17:50 A zwykli rozumni obywatele mają już serdecznie dość oglądania cyrku, w którym dwa zwaśnione plemiona publicznie obrzucają się g*wnem i wyciągają sobie trupy z szafy
Dla mnie jedno z tych "plemion" jednak prezentuje wyższy standard, a poza tym widać zmianę u sterów tej partii - był Rokita+Tusk, Tusk, Kopacz, Schetyna, a teraz jest Budka i inni politycy PO, którzy w latach 2007-2015 nie byli pierwszoligowymi członkami tej formacji. Oczywiście nie jest tak że bezgranicznie ufam nowym twarzom (ba, nawet sobie nie byłbym w stanie w pełni zaufać gdybym miał się ubiegać o stanowisko prezydenta RP), ale porównując jak wygląda to w PiSie (Kaczyńscy od początku, jedynie w 2010 siłą rzeczy został tylko jeden) to wybór dla mnie jest prosty.
tomta1 pisze: 12 cze 2020, 7:25 Z ładną prezentacją… polemizowałbym.
Ta prezencja w 2015 nie wyglądała źle, zwłaszcza porównując czy to z Komorowskim czy poprzednikami Lechami Kaczyńskim i Wałęsą. Teraz jednak Andrzej Duda prezentuje się zdecydowanie gorzej - postąpiło łysienie i siwienie i choć ktoś powie że z wiekiem to normalne, to jednak starszy od niego Rafał Trzaskowski prezentuje się lepiej.
tomta1 pisze: 12 cze 2020, 7:25 Ale z prawem weta to też się nie zgodzę. Kilka razy skorzystał. O ile dobrze pamiętam, pierwszy raz było przy okazji ustawy o RIO, która pozwalała premierowi praktycznie nieograniczenie odwoływać wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) pod byle pretekstem i utrzymywać swojego komisarza w nieskończoność.
Ja pamiętam, że zawetował jedną z ustaw odnośnie sądownictwa, tylko obawiam się czy nie była to polityczna zagrywka na zasadzie "Przygotujmy kilka ustaw, w tym jedną najbardziej kontrowersyjną. Następnie prezydent ją odrzuci pokazując swoją niezależność, a jednocześnie odwrócimy uwagę od tych mniej kontrowersyjnych na których tak naprawdę nam zależy."

W ankiecie powinien być jeszcze Waldemar Witkowski.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:48 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Łukasz » 17 cze 2020, 22:32

Kto Waszym zdaniem wygrał dzisiejszą debatę w TVP?

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Zieleńczanin » 27 cze 2020, 0:42

Temat zamykam w związku z ciszą wyborczą.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Zieleńczanin » 28 cze 2020, 22:37

Temat otwarty.

Wyniki I tury wg sondażu exit poll:
Andrzej Duda - 41,8%
Rafał Trzaskowski - 30,4%
Szymon Hołownia - 13,3%
Krzysztof Bosak - 7,4%
Robert Biedroń - 2,9%
Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6%
Marek Jakubiak - 0,5%
Paweł Tanajno - 0,3%
Waldemar Witkowski - 0,3%
Stanisław Żółtek - 0,3%
Mirosław Piotrowski - 0,2%
Nasze forumowe wyniki sondażu mówiły co innego :D

Frekwencja wg sondażu: 62,9%. Bardzo dobra, wręcz niespotykana ;)

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: pasazer_mobilisu » 28 cze 2020, 22:51

Treść postu usunięta przez autora.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:48 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Kitek
Pomiarowiec
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:26

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Kitek » 28 cze 2020, 22:56

Będzie minimalna różnica (~100 tysięcy głosów).
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Zieleńczanin » 28 cze 2020, 23:38

Dodałem ankietę o II turze Wyborów.

Forumowe wyniki I tury:
Rafał Trzaskowski - 47% (9 głosów);
Andrzej Duda - 21% (4 głosy);
Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz - po 11% (po 2 głosy);
Reszta kandydatów - brak głosów.

Liczba oddanych głosów: 19.

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: GoMeZz391 » 10 lip 2020, 23:29

Temat zamykam z powodu zaczynającej się za 30 minut ciszy wyborczej.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: Zieleńczanin » 12 lip 2020, 23:33

Temat otwarty.
Wg sondaży exit poll:
Andrzej Duda - 50,4%
Rafał Trzaskowski - 49,6%
Takiej frekwencji i tak małych różnic chyba jeszcze nie było!

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2020

Post autor: GoMeZz391 » 13 lip 2020, 7:12

Wg. Sondaży LATE POLL:
Andrzej Duda 51%
Rafał Trzaskowski 49%
Frekwencja: 67,9%
Mamy powtórkę z I tury, gdzie Andrzej Duda wygrywa na wsiach, a Rafał Trzaskowski w "większych" miastach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości