Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
Kierman
Specjalista
Posty: 369
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: Kierman » 16 gru 2023, 18:31

Ludzie ja pier*** czy wy jesteście spełni rozumu? Chcecie ograniczyć dziesiątkom tysięcy obywateli poruszanie się po Krakowie? W tym dojazdy do P+R, aby mogli się przesiąść na ekologiczną wobec niesprawdzonych przesłanek? Widać że nikt nie wziął pod uwagę tego co pisałem, że kryterium wieku pojazdów jest debilne i że trzeba brać jeśli już coś takiego rozważamy pojemność silnika i ich spalanie.

A co do kolegi, który prosił o wrzucenie badań, to wrzucę je w poniedziałek/wtorek jak wrócę do domu.

szakal
Miłośnik
Posty: 87
Rejestracja: 19 lut 2020, 15:15

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: szakal » 16 gru 2023, 21:19

Kierman pisze:Ludzie ja pier*** czy wy jesteście spełni rozumu? Chcecie ograniczyć dziesiątkom tysięcy obywateli poruszanie się po Krakowie? W tym dojazdy do P+R, aby mogli się przesiąść na ekologiczną wobec niesprawdzonych przesłanek? Widać że nikt nie wziął pod uwagę tego co pisałem, że kryterium wieku pojazdów jest debilne i że trzeba brać jeśli już coś takiego rozważamy pojemność silnika i ich spalanie.

A co do kolegi, który prosił o wrzucenie badań, to wrzucę je w poniedziałek/wtorek jak wrócę do domu.
Co ma pojemność i spalanie do emisji spalin? Odpowiem, NIC. Od redukcji spalin są EGR, DPF, SCR. Mazda wypuściła właśnie silnik diesla, o pojemności trzech litrów, który spełnia normę Euro 7.

fysztof
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 10 mar 2020, 10:04

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: fysztof » 18 gru 2023, 12:35

Kierman pisze: 15 gru 2023, 15:23w szczególności tutaj na forum gdzie większość z was to entuzjaści tego bandyckiego, bolszewickiego i antyobywatelskiego pomysłu
Kierman pisze: 16 gru 2023, 18:31Ludzie ja pier*** czy wy jesteście spełni rozumu?
Umiesz inaczej dyskutować? Na takim poziomie rozmowy to ja dziękuję za dyskusję...

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: Kaszmir » 11 sty 2024, 12:29

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę o Strefie Czystego Transportu w Krakowie
https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... -krakowie/
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie unieważnił uchwałę o Strefie Czystego Transportu. Tłumaczy, że uchwała nie określała dokładnie jakie mają być granice strefy. Sąd wskazał też na niejasność w sposobie przyszłej organizacji ruchu w mieście.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: miloszkasperczyk » 11 sty 2024, 14:49

Kaszmir pisze: 11 sty 2024, 12:29 Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę o Strefie Czystego Transportu w Krakowie
https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... -krakowie/
Myślę że miasto nie da za wygraną i sprawa trafi do naczelnego sądu administracyjnego.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1817
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: Scania_9640 » 11 sty 2024, 15:34

miloszkasperczyk pisze: 11 sty 2024, 14:49 Myślę że miasto nie da za wygraną i sprawa trafi do naczelnego sądu administracyjnego.
Na szczęście już ostatnie tygodnie obecnej władzy w Krakowie

kucyk
Ekspert
Posty: 1859
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: kucyk » 11 sty 2024, 16:33

Scania_9640 pisze: 11 sty 2024, 15:34 Na szczęście już ostatnie tygodnie obecnej władzy w Krakowie
I co z tego? Pewny jestem, że w Krakowie SCT i tak powstanie. :D

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1817
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: Scania_9640 » 11 sty 2024, 16:39

kucyk pisze: 11 sty 2024, 16:33 I co z tego? Pewny jestem, że w Krakowie SCT i tak powstanie. :D
Ja myślę że nie powstanie, a jeśli już to dopiero za kilka lat.

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: miloszkasperczyk » 11 sty 2024, 16:48

Myślę że byłoby dużo mniej negatywnych emocji przy SCT jeśli zostałby zachowany dojazd do P+R z możliwością przesiadki na jakiś tramwaj albo autobus do centrum + osiedla zapleszowskie poza strefą.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

kucyk
Ekspert
Posty: 1859
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: kucyk » 11 sty 2024, 16:51

Scania_9640 pisze: 11 sty 2024, 16:39 Ja myślę że nie powstanie, a jeśli już to dopiero za kilka lat.
Masz prawo do tego. :)

Ja uważam, że powstanie z małym opóźnieniem. Zresztą miasto już zapowiada nową uchwałę z poprawkami i nie będzie się odwoływać do dzisiejszej decyzji Sądu: ;)

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/komen ... 54661.html

Kierman
Specjalista
Posty: 369
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: Kierman » 11 sty 2024, 21:51

Czyli miasto dalej zamierza walczyć z plebsem jeżdżącym do Krakowa czy tam centrum. Ale wyrok sądu to mały promyk nadziei.

Ydhflx
Specjalista
Posty: 307
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: Ydhflx » 11 sty 2024, 22:12

Kierman pisze: 11 sty 2024, 21:51 Czyli miasto dalej zamierza walczyć z plebsem jeżdżącym do Krakowa czy tam centrum. Ale wyrok sądu to mały promyk nadziei.
Tak właśnie niektórzy zwolennicy widzą ludzi, których nie stać na nowy samochód. Plebs, który zabrudza nam nasze miasto dla elit.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1405
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: pasazer_mobilisu » 11 sty 2024, 23:02

Jeśli dla Was benzyna z rocznika 2000 to pojazd dla elit to radzę się zastanowić nad tym co w życiu osiągnęliście.
Podobnie cherry picking z 3 cylindrowym Lupo i Dodgem RAM.
Temat jest szalenie kontrowersyjny, a tego wypu wypowiedzi w żaden sposób nie prowadzą do poznania argumentów drugiej strony, nie mówiąc już nawet o jakimś porozumieniu.

Kierman
Specjalista
Posty: 369
Rejestracja: 20 lut 2022, 9:44

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: Kierman » 12 sty 2024, 10:20

Nie. Chodzi o to, że samochody jakimi poruszają się "elity" i bogacze tego miasta nie mają się nijak do ekologii i czystego transportu w porównaniu z benzyną rocznik 2000, o której wspomniałeś. A to oni będą mogli bezproblemowo się poruszać. I tutaj oprócz niekonstytucyjności wszyscy przeciwnicy wskazują główny absurd i niedorzeczność stref "czystego" transportu.

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 1012
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Strefy: Płatnego Parkowania (SPP), Czystego Transportu (SCT), Ograniczonego Ruchu (SOR)

Post autor: mkm3 » 12 sty 2024, 10:24

Strefa powinna być tylko do Alej i tyle. Nie rozumiem dlaczego np. mieszkaniec Wolicy, który jeździ do Niepołomic nie mógłby tego robić np. swoim 25-letnim Peugeotem 206. Tereny zapleszowskie to w ogóle - ile tu rolników jeszcze, maszyn, które pewnie trzeba byłoby wyjąć z zapisów strefy. To jaka to strefa czystego transportu jeśli można nasmrodzić dieslowskim kombajnem do zboża czy inną maszyną. Już pomijam fakt, że wszystko za kombinatem od Pleszowa na wschód powinno zostać przylączone do gminy Niepołomice.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości