Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

- Linie, trasy, rozkłady
Scania_9640
Ekspert
Posty: 1817
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: Scania_9640 » 29 sie 2023, 9:48

pablo pisze: 29 sie 2023, 9:13 Jak to jest z tymi aglo 307 i 310? Skrócenie jest na stałe, czy tymczasowo? Bo komunikat tego nie precyzuje. W przypadku 300 wyraźnie podano, że zmiana trasy jest czasowa. Takie informacje czy zmiana jest na stałe czy czasowo powinna być obowiązkowo podawana, bo jest to ważne przy kupowaniu biletów okresowych. Przecież można kupić bilet mieszkańca na jedną linię agloekspresu i korzystać z niej w granicach miasta Krakowa. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Tymczasowa to jest zmiana.

pablo
Specjalista
Posty: 420
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:11

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: pablo » 29 sie 2023, 10:32

Dopisano słowo "czasowo" do komunikatu. No to jest jasność.

suchy
Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: suchy » 29 sie 2023, 14:04

pablo pisze: 29 sie 2023, 9:13 Jak to jest z tymi aglo 307 i 310? Skrócenie jest na stałe, czy tymczasowo? Bo komunikat tego nie precyzuje. W przypadku 300 wyraźnie podano, że zmiana trasy jest czasowa. Takie informacje czy zmiana jest na stałe czy czasowo powinna być obowiązkowo podawana, bo jest to ważne przy kupowaniu biletów okresowych. Przecież można kupić bilet mieszkańca na jedną linię agloekspresu i korzystać z niej w granicach miasta Krakowa. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Przecież masz podane, że tymczasowo ;)
linie 307, 310 zostaną czasowo skrócone do pętli Cracovia Stadion
https://ztp.krakow.pl/transport-publicz ... y/376-2023
Co do biletów - na każdą linię aglomeracyjną (kursującą z Krakowa) można kupić bilet "miejski" i korzystać wyłącznie w granicach Krakowa.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: Kaszmir » 29 sie 2023, 14:24

suchy pisze: 29 sie 2023, 14:04Przecież masz podane, że tymczasowo ;)
Przecież Użytkownicy napisali powyżej, że początkowo tego nie było i dodano to do komunikatu dopiero po tym jak napisali. Czytaj forum uważniej :p

Ja potwierdzam, początkowo nie było tego w komunikacie i sam się zastanawiałem czy nie próbują tego dać na stałe. Zwłaszcza, że przy "300" od początku było podane że to tymczasowo.

pablo
Specjalista
Posty: 420
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:11

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: pablo » 29 sie 2023, 14:28

suchy pisze: 29 sie 2023, 14:04 Przecież masz podane, że tymczasowo ;)
Teraz już tak. ;) Od wczorajszego wieczoru wiele się zmieniło w komunikatach. Szkoda, że na forum nie wkleił nikt oryginalnych pierwotnych komunikatów. Sporo naszych uwag poskutkowało doprecyzowaniem treści komunikatów.
suchy pisze: 29 sie 2023, 14:04

Co do biletów - na każdą linię aglomeracyjną (kursującą z Krakowa) można kupić bilet "miejski" i korzystać wyłącznie w granicach Krakowa.
I dlatego postulowałem, by było wiadomo, czy zmiana jest na stałe. Jak ktoś kupi bilet na 310 ważny od 5 września, to może jeździć aż do Ronda Grunwaldzkiego; gdyby zmiana była na stałe, to by już nie mógł.

suchy
Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: suchy » 29 sie 2023, 15:15

Kaszmir pisze: 29 sie 2023, 14:24 Przecież Użytkownicy napisali powyżej, że początkowo tego nie było i dodano to do komunikatu dopiero po tym jak napisali. Czytaj forum uważniej :p

Ja potwierdzam, początkowo nie było tego w komunikacie i sam się zastanawiałem czy nie próbują tego dać na stałe. Zwłaszcza, że przy "300" od początku było podane że to tymczasowo.
Napisali w momencie jak ja pisałem mojego posta, więc ich nie zauważyłem ;) Jednak mimo wszystko uważam, że nie powinno tak być, że to zwykli mieszkańcy (głównie miłośnicy) wyłapują błędy w komunikatach.

Jeśli taka ilość błędów wynikła z bardzo dużej ilości zmian, to może powinien być podany jakiś termin graniczny do zgłaszania uwag? Np. przyjmujemy wszelkie wnioski i uwagi do 20.08 - i potem na tej podstawie tworzymy komunikaty oraz rozkłady. A jeśli po tym terminie okaże się, że jest jakiś ciekawy lub istotny wniosek - to wdrażamy go dopiero kilka dni później (czyli np. nie od 4.09 ale 6-7-8.09).

Bo w obecnej sytuacji oprócz samego ZTP, to jeszcze w większej czarnej d**ie jest dział rozkładów w MPK - który musi w ciągu niecałych 4 dni ogarnąć cały ten bajzel rozkładowy, poukładać godziny odjazdów, sprawdzić koordynacje między tym pierdyliardem linii, następnie porozdzielać wszystko na brygady, posprawdzać czy są odpowiednie przerwy (długość, pętla z PKRem)... Ja wiem że zaraz ktoś powie, że "przecież to wszystko robi komputer" - ale żeby to zrobił, to najpierw trzeba mu zadać odpowiednie parametry w programie :D

Potem trzeba całość wysłać do planistów na każdej zajezdni, żeby najpóźniej w piątek mogli rozdysponować prace na poniedziałek. Oprócz tego wydrukować rozkłady do gablot przystankowych, wydrukować i zalaminować rozkłady dla prowadzących, przygotować liniówki...

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: Kaszmir » 29 sie 2023, 15:22

suchy pisze: 29 sie 2023, 15:15Napisali w momencie jak ja pisałem mojego posta, więc ich nie zauważyłem ;) Jednak mimo wszystko uważam, że nie powinno tak być, że to zwykli mieszkańcy (głównie miłośnicy) wyłapują błędy w komunikatach.
Już o 10:30 pablo pisał, że poprawili komunikat (jest post powyżej). Ty swój post pisałeś dopiero o 14 :P
suchy pisze: 29 sie 2023, 15:15Bo w obecnej sytuacji oprócz samego ZTP, to jeszcze w większej czarnej d**ie jest dział rozkładów w MPK - który musi w ciągu niecałych 4 dni ogarnąć cały ten bajzel rozkładowy, poukładać godziny odjazdów, sprawdzić koordynacje między tym pierdyliardem linii, następnie porozdzielać wszystko na brygady, posprawdzać czy są odpowiednie przerwy (długość, pętla z PKRem)...
Nie, to nie to. Komunikat który poszedł do MPK nie miał tych błędów - one powstały przy przepisywaniu go do komunikatów dla mieszkańców. Przewoźnicy zresztą dostali info kilka dni wcześniej. A pierwsze informacje o przymiarkach do niektórych zmian poszły jeszcze w lipcu - stąd zresztą ZTP postanowiło je wtedy wrzucić też publicznie.

suchy
Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: suchy » 29 sie 2023, 15:32

Kaszmir pisze: 29 sie 2023, 15:22 Już o 10:30 pablo pisał, że poprawili komunikat (jest post powyżej). Ty swój post pisałeś dopiero o 14 :P
A to widocznie musiałem otworzyć pierwszy nieczytany post, a nie zauważyłem, że dalej jest jeszcze kolejna strona z odpowiedziami :D
Nie, to nie to. Komunikat który poszedł do MPK nie miał tych błędów - one powstały przy przepisywaniu go do komunikatów dla mieszkańców. Przewoźnicy zresztą dostali info kilka dni wcześniej. A pierwsze informacje o przymiarkach do niektórych zmian poszły jeszcze w lipcu - stąd zresztą ZTP postanowiło je wtedy wrzucić też publicznie.
No to nie mogli zwyczajnie przekopiować informacji z komunikatu dla MPK (jedynie pousuwać jakieś szczegóły zarezerwowane dla samego MPK), a nie bawić się w ręczne przepisywanie wszystkiego z góry na dół? :lol: To chyba wiadome, że wtedy jest największa szansa na pomyłkę - bo spojrzysz sobie w złą linijkę, albo pomylisz cyferki na klawiaturze :D

kot_feliks
Ekspert
Posty: 973
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: kot_feliks » 29 sie 2023, 16:49

Kaszmir pisze: 29 sie 2023, 15:22Nie, to nie to. Komunikat który poszedł do MPK nie miał tych błędów - one powstały przy przepisywaniu go do komunikatów dla mieszkańców. Przewoźnicy zresztą dostali info kilka dni wcześniej. A pierwsze informacje o przymiarkach do niektórych zmian poszły jeszcze w lipcu - stąd zresztą ZTP postanowiło je wtedy wrzucić też publicznie.
No właśnie trochę to dziwne, i "trochę" to na szkodą samego ZTP...

Bo wychodzi tak, jakby tam był totalny bałagan, nikt się na niczym nie znał itd., a przecież tak nie jest. Wiadomo, że my się tutaj często śmiejemy z różnych rzeczy, czy je hejtujemy, czasem te wiadomości są mniej przyjemne, czasem bardziej z przymróżeniem oka, ale wiadomo też, że wiele rzeczy wynika ze spraw niezależnych od samego ZTP. Niemniej są rzeczy jak np. te komunikaty, gdzie no kurczę, to jest z 30 min pracy więcej, a odbiór totalnie i zupełnie inny :roll: ;)

Mr. Passenger
Znawca
Posty: 188
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: Mr. Passenger » 29 sie 2023, 17:19

Przy okazji warto pamiętać, że osoby, które "nie siedzą w temacie KM" w takie komunikaty wchodzą tylko raz i przyjmują, że jest to wersja ostateczna. Nikt z nich nie będzie sprawdzać tego samego komunikatu x razy, żeby sprawdzić czy przypadkiem coś się nie zmieniło - zostaną z błędną informacją i będą mieć niemiłą niespodziankę pierwszego dnia po zmianach, gdy nagle się okaże, ze zmieniło się coś, o czym w komunikacie nie było mowy.

Inna sprawa, że przy tak ogromnej liczbie zmian należy szczególnie zadbać o to by komunikat był napisany jasno, precyzyjnie i bez żadnych pomyłek. A tutaj pełna kompromitacja

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: Kaszmir » 18 lis 2023, 7:50

Jak przekazał mi V-ce Wójt Gminy Michałowice, w 2024 stawka wzkm za kursy aglomeracyjne ma wzrosnąć do powyżej 10 zł. Na początku 2023 wynosiła 8,93 zatem wzrost rok do roku jest spory, rzędu 12% lub więcej.

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 1012
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: mkm3 » 18 lis 2023, 10:49

Tyle lat i nadal żadnego przetargu na przewoźnika na linie aglo...

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: miloszkasperczyk » 18 lis 2023, 11:17

Kaszmir pisze: 18 lis 2023, 7:50 Jak przekazał mi V-ce Wójt Gminy Michałowice, w 2024 stawka wzkm za kursy aglomeracyjne ma wzrosnąć do powyżej 10 zł. Na początku 2023 wynosiła 8,93 zatem wzrost rok do roku jest spory, rzędu 12% lub więcej.
Cóż, czymś trzeba zapchać te brakujące miliony na KMK. Szkoda tylko że zamiast likwidować część miejskich spółek i telewizji urzędowych to robi się skok na podmiejskie gminy.
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

kucyk
Ekspert
Posty: 1859
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: kucyk » 18 lis 2023, 11:39

miloszkasperczyk pisze: 18 lis 2023, 11:17 Cóż, czymś trzeba zapchać te brakujące miliony na KMK. Szkoda tylko że zamiast likwidować część miejskich spółek i telewizji urzędowych to robi się skok na podmiejskie gminy.
I co jeszcze? Może Gmina/Miasto Kraków ma sponsorować działalność Kółek Gospodyń Wiejskich albo Ochotnicze Straże Pożarne itp.? :evil:

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 362
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Komunikacja aglomeracyjna, agloekspressy

Post autor: miloszkasperczyk » 18 lis 2023, 12:52

kucyk pisze: 18 lis 2023, 11:39 I co jeszcze? Może Gmina/Miasto Kraków ma sponsorować działalność Kółek Gospodyń Wiejskich albo Ochotnicze Straże Pożarne itp.? :evil:
A może zamiast finansować kolejne miejskie spółki i wydawać pieniądze na igrzyska widmo fajnie byłoby zadbać o transport publiczny w aglomeracji, chyba że chcemy mieć jeszcze większe korki w mieście bo ludzie się przesiądą z KMK na samochody?
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości