Sprawy techniczne & forumowe

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2020, 20:41

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Adrian » 16 lut 2023, 22:15

kbieniu7 pisze: 16 lut 2023, 21:33 Dzięki, ale nadal nie mogę :D Próbuję wrzucić te 7 obrazków i 6 linków (razem 12) i limit wyświetla się jako 10 odnośników na post. Chyba w takim razie wspólnie liczy wszelkie adresy url.
Teraz już powinno być ok :)

Awatar użytkownika
kbieniu7
Ekspert
Posty: 524
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:38
Lokalizacja: Kurdwanów

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: kbieniu7 » 16 lut 2023, 22:52

Adrian pisze: 16 lut 2023, 22:15 Teraz już powinno być ok :)
Udało się, wrzucone! Dzięki! :)

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: tomta1 » 02 kwie 2023, 15:19

Kiedy próbuję wysłać wiadomość prywatną do kogoś zaraz po napisaniu posta albo próbuję napisać post zaraz po wysłaniu do kogoś wiadomości prywatnej, otrzymuję powiadomienie, że „Nie można wysłać jednego posta za drugim”.

Swoją drogą, z wysłaniem tego posta musiałem zaczekać, tylko w sumie nie wiem na co – prawdopodobnie, aż pomiędzy wysłaniem przeze mnie prywatnej wiadomości a publikacją tego posta na forum ktokolwiek napisze cokolwiek.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Kaszmir » 06 kwie 2023, 14:49

tomta1 pisze: 02 kwie 2023, 15:19Kiedy próbuję wysłać wiadomość prywatną do kogoś zaraz po napisaniu posta albo próbuję napisać post zaraz po wysłaniu do kogoś wiadomości prywatnej, otrzymuję powiadomienie, że „Nie można wysłać jednego posta za drugim”.

Swoją drogą, z wysłaniem tego posta musiałem zaczekać, tylko w sumie nie wiem na co – prawdopodobnie, aż pomiędzy wysłaniem przeze mnie prywatnej wiadomości a publikacją tego posta na forum ktokolwiek napisze cokolwiek.
Sprawdziłem i w ustawieniach nie znalazłem żadnej opcji która by nakładała limity czasowe na prywatne wiadomości. Jedyne co jest, to tzw. interwał antyspamowy, blokujący możliwość napisania kolejnego posta przez 120 sek (2 min) od poprzedniego. Czy to był taki okres, czy dłuższy?

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: tomta1 » 06 kwie 2023, 15:39

Wydaje mi się, że dłuższy, ale będę obserwował, czy to tylko ten limit, czy coś jeszcze, i w razie czego dam znać.

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: tomta1 » 19 kwie 2023, 19:10

W nawiązaniu do wątku podjętego w… no cóż, w innym wątku. Jak się ma to:
suchy pisze: 19 kwie 2023, 14:15 Edycja jest możliwa tylko przez 15 minut od zamieszczenia posta.
do tego:
Regulamin Forum PKK pisze: §4. Zabrania się pisania kolejnego posta, jeśli nikt w międzyczasie nie odpowiedział, a od publikacji poprzedniego posta minęło mniej niż 30 minut (w przeciwnym razie należy edytować poprzedni post). Punkt ten nie dotyczy działu "Dzisiaj na mieście".
Czy:
1) kolega suchy po prostu się pomylił co do możliwego czasu edycji posta;
2) wszyscy użytkownicy nie mają możliwości publikowania informacji pomiędzy piętnastą a trzydziestą minutą po wcześniejszej, jako że już nie mogą edytować wcześniejszego posta (aspekt techniczny), a jeszcze nie może napisać nowego (aspekt prawny)?

Bo jeśli prawdą jest opcja pierwsza, to z dużej chmury będzie mały deszcz, a jeśli opcja druga, to wnoszę o ujednolicenie regulaminu z technikaliami, i to najlepiej w górę, bo osobiście wolałbym dłuższy czas na edycję posta, nawet dłuższy niż 30 minut.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1402
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: pasazer_mobilisu » 19 kwie 2023, 19:34

Warto też dodać, że zacytowany punkt regulaminu nie dotyczy moderatorów, którzy go łamią.
Przykład:
viewtopic.php?p=34694#p34694
mimo zgłoszeń dalej wiszą 2 posty napisane w ciągu 12 minut.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Kaszmir » 20 kwie 2023, 14:41

tomta1 pisze: 19 kwie 2023, 19:10Czy:
1) kolega suchy po prostu się pomylił co do możliwego czasu edycji posta;
2) wszyscy użytkownicy nie mają możliwości publikowania informacji pomiędzy piętnastą a trzydziestą minutą po wcześniejszej, jako że już nie mogą edytować wcześniejszego posta (aspekt techniczny), a jeszcze nie może napisać nowego (aspekt prawny)?

Bo jeśli prawdą jest opcja pierwsza, to z dużej chmury będzie mały deszcz, a jeśli opcja druga, to wnoszę o ujednolicenie regulaminu z technikaliami, i to najlepiej w górę, bo osobiście wolałbym dłuższy czas na edycję posta, nawet dłuższy niż 30 minut.
Jest 30. suchy może nie tyle się pomylił, co podał przedawnione info ;) Jakiś czas temu zmieniliśmy zapis na 30 minut, tak jest w ustawieniach i zostało to zaktualizowane wtedy w Regulaminie.

Myślę też, że należy ten punkt traktować z pewnym dystansem. Jeśli ktoś napisze drugi post po 29 minutach to nie będzie ścigany. Zresztą nawet jak napisze po parunastu, to najwyżej moderator takie posty scali. Ten punkt regulaminu jest po prostu zabezpieczeniem przed spamerami którzy próbowali wrzucać post co minutę albo np. cytować osobno każdą osobę w osobnym poście, by sobie sztucznie zwiększyć licznik. Dziś to raczej już nie problem, naście lat temu zdarzały się takie przypadki.

Tak samo jeśli Adminka czuje, że jakiś post stanowi osobną treść i warto by był wyróżniony, to zostawiamy go osobno. Tak jak wspomniany post GoMeZza który stanowi po prostu część serii o historii km.

suchy
Ekspert
Posty: 750
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: suchy » 20 kwie 2023, 19:22

Kaszmir pisze: 20 kwie 2023, 14:41 Jest 30. suchy może nie tyle się pomylił, co podał przedawnione info ;) Jakiś czas temu zmieniliśmy zapis na 30 minut, tak jest w ustawieniach i zostało to zaktualizowane wtedy w Regulaminie.
No pamiętam jakieś kilka miesięcy temu, jak próbowałem edytować jakiś dłuższy post, to właśnie po 15 minutach już się nie dało - więc pewnie tak mi się zapamiętało wtedy :D A potem już nie sprawdzałem czy coś się zmieniło, tylko zwykle starałem się wyrobić w tym czasie z edycją ;)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: Kaszmir » 20 kwie 2023, 23:29

suchy pisze: 20 kwie 2023, 19:22No pamiętam jakieś kilka miesięcy temu, jak próbowałem edytować jakiś dłuższy post, to właśnie po 15 minutach już się nie dało - więc pewnie tak mi się zapamiętało wtedy :D A potem już nie sprawdzałem czy coś się zmieniło, tylko zwykle starałem się wyrobić w tym czasie z edycją ;)
Nasze niedopatrzenie że nie obwieściliśmy oficjalnie o zmianie "ustawowego" czasu. Przepraszamy ;)

krawiec
Specjalista
Posty: 320
Rejestracja: 29 sie 2020, 23:23

Re: Sprawy techniczne & forumowe

Post autor: krawiec » 25 lut 2024, 16:47

Czy można rozdzielić "Nieprzeczytane posty" i "Oznacz fora jako przeczytane" żeby były po różnych stronach a nie pod sobą? Niestety takie położenie powoduje, że można niechcący kliknąć Oznacz fora jako przeczytane...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości