Witajcie na nowym forum

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Witajcie na nowym forum

Post autor: Kaszmir » 18 lut 2020, 1:55

Miło nam przywitać Was na nowym forum. To dopiero startuje, nie wszystko jest już wykończone - prosimy o cierpliwość, wszelkie sugestie są mile widziane.

Nie stoimy w ofensywie wobec starego forum - po prostu uznaliśmy, że potrzebne jest nowe miejsce. Część obecnej tu adminki będzie wciąż pojawiać się tamże. Żałujemy utraconych zasobów, postów itd. jednak najważniejsza dla nas była jakość dyskusji. I nie ma znaczenia czy będzie tu dziesięć, czy sto osób - to Wy i my, razem, tworzymy społeczność. Dopóki będzie choć parę ludzi którzy chcą spokojnie i merytorycznie porozmawiać, dopóty pkk ma dla kogo istnieć. Jeśli nie ma jakiegoś tematu, to bez obaw załóżcie nowy - najwyżej potem mu się zmieni nazwę albo przeniesie gdyby była potrzebna. Generalnie czujcie się jak u siebie w domu i czyńcie to forum Waszym bo ono jest dla Was.

Ze spraw technicznych:
-> Forum jest na najnowszej wersji silnika phpBB - czyli zmiany, ogólnie na plus, jednak do niektórych musimy się jeszcze przyzwyczaić ;)
-> Nowością jest możliwość rejestracji przez konta facebook albo google.
-> Uprościliśmy odrobinę strukturę działów, zrobiliśmy też porządek z tymi mniej popularnymi. Mało aktywny dział "Asy Przestworzy" znikł, nie licząc tematu "Wieści z Balic" który przeszedł do "Kraków w dyskusji". Dział "Rowery" zamieniliśmy w "Jednoślady" by mógł pomieścić również hulajnogi.
-> Nowością jest pierwszy dział, przeznaczony dla codziennych pasażerów. Chcemy zorganizować przestrzeń gdzie będą odpowiedzi na często padające pytania, a także gdzie codzienni użytkownicy KMK będą mogli zapytać o nurtujące ich sprawy. Liczymy że będziecie im pomagać i wykazywać się swoją wiedzą :) Dział ma charakter testowy, zobaczymy czy i jak się rozwinie.
-> W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że kilkoro Forumowiczów prowadzi prywatnie intensywne badania napełnień pojazdów. Jest to wg nas świetna inicjatywa, dlatego chcemy ją wesprzeć - stąd subforum "Pomiary napełnień" w "Dzisiaj na mieście". Jego kształt jeszcze ustalamy.
-> Ruszamy też z akcją "Wielki synchron" - szczegóły w dedykowanym temacie. Chcemy poprawić koordynację pojedynczych kursów by nie uciekały ludziom przed nosem. Tu liczymy na Waszą pomoc i propozycje!

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: Zieleńczanin » 22 lut 2020, 16:35

Kiedy pojawi się regulamin forum? Czemu Pasażer Mobilisu dostał bana (jeśli mogę wiedzieć, jeśli nie to napiszcie)?

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: pasazer_mobilisu » 22 lut 2020, 20:38

Zieleńczanin pisze: 22 lut 2020, 16:35 Kiedy pojawi się regulamin forum? Czemu Pasażer Mobilisu dostał bana (jeśli mogę wiedzieć, jeśli nie to napiszcie)?
Też chciałbym znać odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:09 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: Kaszmir » 23 lut 2020, 0:52

W międzyczasie odbanowaliśmy pasazera_mobilisu. Poniżej cała historia.

Z pasazerem_mobilisu od kilku tygodni jesteśmy w kontakcie mailowym, o tej sytuacji też w piątek zaczęliśmy pisać i dziwię się że, zanim dokończyliśmy temat, wybrał by napisać o tym na forum publicznym bo myślę że wszyscy jesteśmy zmęczeni wyrzucaniem rzeczy na zewnątrz.

Nie został on zbanowany za jeden post z linkiem, lecz za to że na trzy swoje ostatnie wpisy wszystkie trzy miały linki do drugiego forum, a do tego jeden z nich robił to ukrycie. Wyglądał i wyświetlał się jako pkk.net (nasze), jednak pod zasłoną odsyłał... na pkk.info. Gdy to odkryłem, poprawił i sam przyznał potem że "był ciekawy czy zauważymy".

Drugi post z kolei jawnie oświadczał "zapraszamy do dyskusji na pkk.info.pl". Link nie służył odesłaniu do jakiegoś interesującego zestawienia, danych itd. tylko zapraszaniu tamże.

Tak jak napisałem pasazerowi_mobilisu, dla mnie ok jest linkowanie innych stron, w tym pkk.info (czy kwk, itd.). Jednak wszystko róbmy z rozsądkiem - bo choć pracujemy dopiero nad regulaminem, to nie powinno to żadnego z nas zwalniać z bycia fair. Co innego czasem wrzucić link do innego forum który ma cel (interesujące info, statystyki, itd.) a co innego robić to w trzecim poście pod rząd, jeszcze testując adminkę. Dotyczy to wszelkich linków - gdyby ktoś wrzucał coś co chwilę w każdym poście, to myślę że większość z Was czułaby że to nużące.

Dlatego pasazer_mobilisu dostał bana. W międzyczasie jednak pisał do mnie i wyszło że nie robił tego świadomie, nawet jeśli wyszło w mojej opinii źle. Odbanowałem. Nie możemy akceptować przychodzenia tylko celem wrzucania linków do drugiego forum i testowania adminki, a tak mogły Twoje ostatnie posty trochę wyglądać - choć nie specjalnie. Jeśli natomiast chcesz wpaść i podyskutować merytorycznie to jesteś mile widziany bo piszesz fajne posty i zapraszamy.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: pasazer_mobilisu » 23 lut 2020, 9:29

Doprecyzowując: w ostatnim mailu nie było nic o banie, dowiedziałem się o nim dopiero przy próbie zalogowania i mogłem jedynie podejrzewać od kogo go dostałem i za co.

Cieszę się @Kaszmir że cofnąłeś swoją decyzję.

Dziękuję również użytkownikom @Łukasz i @Zieleńczanin za zainteresowanie tematem i pomoc w odzyskaniu możliwości postowania tutaj.

Na przyszłość życzę Wam ale również sobie chwili zastanowienia przed pisaniem kolejnych postów, które mogą prowadzić do dalszych podziałów.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2020, 11:10 przez pasazer_mobilisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: Zieleńczanin » 23 lut 2020, 9:35

Bardzo dobrze że ta sprawa zakończyła się polubownie, mimo że była dość poważna. Doceniam!

Castaway
Pasażer
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2020, 16:10

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: Castaway » 24 lut 2020, 16:13

Życzę powodzenia z nowym forum!
Pytanie do Kaszmira - czy nie lepiej było wystartować pod nową, inną nazwą? Nie boisz się konsekwencji prawnych? Chce Ci się biegać po sądach i udowadniać kto ma prawo do nazwy PKK?

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: Kaszmir » 24 lut 2020, 16:55

Castaway pisze: 24 lut 2020, 16:13Życzę powodzenia z nowym forum!
Pytanie do Kaszmira - czy nie lepiej było wystartować pod nową, inną nazwą?
Hej!
Pierwsze PKK założyłem ja, na początku kwietnia 2009. Czemu tamto zostało zamknięte to dłuższa historia, natomiast na dowód wciąż jest w Web Archive (działałem wtedy pod nickiem "Lucjan" od gatunku ryby "Lucjan Kaszmirski"). Można sprawdzić daty - pkk.fora ma wpisy z wiosny 2009, podczas gdy pkk.info dopiero od września 2009.

Nazwę "Platforma Komunikacyjna Krakowa" z kolei wymyślił Łukasz, obecny tu na nowym forum. On też wyszedł z inicjatywą założenia PKK z którą zwrócił się do mnie.

Struktura działów - "Dzisiaj na mieście", "Układ komunikacyjny", "Pojazdy km" itd. są mojego autorstwa. Kilka lat temu, po wspólnych obradach, zostały lekko zmodyfikowane przez Jopka36. Podobnie większość nazw tematów itd. to ja koordynowałem, tworzyłem, scalałem.

Dlatego uznaliśmy z Łukaszem oraz innymi w admince, że skoro my stworzyliśmy pkk, nazwę i strukturę, to chcemy korzystać z nich dalej. Znaczenie miał też tu fanpage który już jest kojarzony w Krakowie, jego nazwy nie da się łatwo zmienić.

Struktura działów i tematów tylko tymczasowo jest podobna do starej - takie rzeczy wciąż ewoluują i są dostosowywane do potrzeb, więc z czasem będą coraz bardziej się różnić. Pierwsze różnice już są - np. w subforum "Wiadomości Wojewódzkie" tematy dla województw dostały w nazwie swoje stolice by przyspieszyć znajdywanie miejsca dla danego info, z kolei forum "Rowery" zamieniliśmy w "Jednoślady" by uwzględnić też hulajnogi.

Castaway
Pasażer
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2020, 16:10

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: Castaway » 24 lut 2020, 17:07

Ok, dzięki za szybką odpowiedź!
W takim razie warto byłoby zawalczyć o tą nazwę, która jest rozpoznawalna w krakowskim środowisku MKMów i MKoli, a dzięki fanpage'owi na FB również szerzej. W tej chwili mamy dwa fora o tej samej nazwie i wielu użytkowników będzie pogubionych. Jeśli, tak jak piszesz, nazwa PKK jest Twoja to warto zmusić tamto forum do zmiany. Z doświadczenia wiem, że wystarczy dobrze napisane przedsądowe wezwanie do ugody i sprawa się rozwiązuje :)

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Re: Witajcie na nowym forum

Post autor: Łukasz » 24 lut 2020, 17:17

Dokładnie tak było jak pisze Kaszmir.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości